Καταστημα πετ σοπ στο ιντερνετ


george_gs

Well-Known Member
24 Απριλίου 2014
517
506
39
Με 'κείνα και μ'αυτά και με το capital control δεν μπορούμε να παραγγείλουμε κανα σακί από το zoofast στην Πολωνία! Ήταν να παραγγείλω αρχές Ιουλίου για να μου έρθει μέσα Ιουλίου...

o_O:D

Για αυτόν τον λόγο παρήγγειλα χθες με αντικαταβολή.
Για να δούμε αν θα έρθει...
 


pioneelf

Active Member
2 Ιουλίου 2015
38
146
44
Γεια σε όλους...μία από τα ίδια και εγώ,έψαξα για τροφή Brit Care και μόλις είδα τις διαφορές στις τιμές του zoofast μου φάνηκαν ύποπτες.

Θέλω να πάρω καποια πράγματα κ λέω να το τολμήσω με αντικαταβολή.Επίσης και εγώ θα ενημερώσω με το που παραλάβω.
 


LaCat

Well-Known Member
3 Ιουλίου 2013
861
923
ρε παιδια ... να σας πω κατι...
γιατι δεν υποστηριζετε τα πετσοπ της γειτονιας σας? της πολης σας? του νησιου σας..
καταλαβαινω την οικονομικη στενοτητα των πραγματων, ομως αυτα πανε αλυσιδα...
Βρε @kasi αφού δεν έχει εξειδικευμένα προϊόντα για το σκύλο μου το συνοικιακό pet shop!
Αν πάω και βρω... υγρό καθαρισμού για καμένα λίπη να το προτιμήσω αλλά... ούτε αυτό δεν έχει!!! :rolleyes:o_O:ROFLMAO:
 
  • Like
Reactions: kasi


Aslan

Well-Known Member
12 Μαϊου 2014
1.024
1.882
Αθήνα, Φλύα
@LaCat Πλακα κανεις...
Γιατι πουλαει ειδη καθαρισμου το petshop;;;;

Μηπως και καλα ειναι πιο ασφαλη για τα κατοικιδια σε σχεση με αυτα των super markets;
 


st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.743
Θεσ/νίκη
Με το "pet shop της γειτονιάς" εννοεί γενικά τα εγχώρια Pet Shop!
Ακόμα και παραγγελία μέσω internet να κάνει κάποιος από Pet Shop της Ελλάδας θεωρείται "της γειτονιάς", αφού προφανώς δεν είναι στην δική του γειτονιά αλλά σε άλλη "γειτονιά της Ελλάδας"!

Το point της ήταν στις αγορές από το εξωτερικό!
 


LaCat

Well-Known Member
3 Ιουλίου 2013
861
923
@LaCat Πλακα κανεις...
Γιατι πουλαει ειδη καθαρισμου το petshop;;;;

Μηπως και καλα ειναι πιο ασφαλη για τα κατοικιδια σε σχεση με αυτα των super markets;
@Aslan δεν έχω ιδέα!
Σε κάποια προϊόντα πιθανόν είναι αυτό που λες.
Ή ότι παρότι δεν είναι ακριβώς το αντικείμενο τους απευθύνονται σε επαγγελματίες πελάτες, δηλαδή σε κτηνιάτρους (πχ τα αντισηπτικά) ή groomer (πχ το καθαριστικό πέτρας που όπως περιγράφει χρησιμοποιείται σε ατμοσίδερα, τσαγιέρες (!) αλλά και στο μπάνιο).
Αλλά σε αυτό με τα καμένα λίπη δε μπορώ να βρω καμία λογική εξήγηση! :giggle:
 


LaCat

Well-Known Member
3 Ιουλίου 2013
861
923
Με το "pet shop της γειτονιάς" εννοεί γενικά τα εγχώρια Pet Shop!
Ακόμα και παραγγελία μέσω internet να κάνει κάποιος από Pet Shop της Ελλάδας θεωρείται "της γειτονιάς", αφού προφανώς δεν είναι στην δική του γειτονιά αλλά σε άλλη "γειτονιά της Ελλάδας"!

Το point της ήταν στις αγορές από το εξωτερικό!
@st3li0s όχι, δεν εννοεί αυτό.
Δεν έχει καμία σχέση το να ενισχύσω την, έστω εγχώρια, αλυσίδα καταστημάτων/μεγάλο κατάστημα με τον να ενισχύσω τον μεμονωμένο επιχειρηματία, και ιδίως τον μικρό, "της γειτονιάς".

Κατά τα λοιπά ήταν εντελώς άλλο το point στο δικό μου σχόλιο μου και εκμεταλλεύτηκα το πρόσφατο ποστ της kasi! :D
 
  • Like
Reactions: kasi


george_gs

Well-Known Member
24 Απριλίου 2014
517
506
39
Με 'κείνα και μ'αυτά και με το capital control δεν μπορούμε να παραγγείλουμε κανα σακί από το zoofast στην Πολωνία! Ήταν να παραγγείλω αρχές Ιουλίου για να μου έρθει μέσα Ιουλίου...
o_O:D
Για αυτόν τον λόγο παρήγγειλα χθες με αντικαταβολή.
Για να δούμε αν θα έρθει...
Πριν απο λιγο παρελαβα την παραγγελια.
 




st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.743
Θεσ/νίκη
Πριν απο λιγο παρελαβα την παραγγελια.
Έφυγε και η δική μου παραγγελία με αντικαταβολή!

Εγώ περιμένω να ανανεώσουν το απόθεμα ακόμα...
Θα περιμένεις πολύ!:)
1,5 μήνα που παρακολουθώ to site δεν έχουν ανανεώσει!
Είδα κάτι Acana και Orijen με καλές τιμούλες αλλά εδώ και πόσο καιρό δεν έχουν ανανεωθεί!
Κάποιες μέρες πριν έβλεπα μία ημερομηνία κάτω από την τιμή, σε πόσες μέρες δηλαδή θα ανανεωθεί το απόθεμα, αλλά πλέον δεν την βλέπω αυτήν την ημερομηνία σε καμία τροφή...
 


D

Deleted member 14614

Guest
Έφυγε και η δική μου παραγγελία με αντικαταβολή!



Θα περιμένεις πολύ!:)
1,5 μήνα που παρακολουθώ to site δεν έχουν ανανεώσει!
Είδα κάτι Acana και Orijen με καλές τιμούλες αλλά εδώ και πόσο καιρό δεν έχουν ανανεωθεί!
Κάποιες μέρες πριν έβλεπα μία ημερομηνία κάτω από την τιμή, σε πόσες μέρες δηλαδή θα ανανεωθεί το απόθεμα, αλλά πλέον δεν την βλέπω αυτήν την ημερομηνία σε καμία τροφή...
Πωω πλάκα κάνεις... Θέλω να παραγγείλω την Hill's adult lamb, αλλά το μόνο που δεν είναι διαθέσιμο είναι τα 12 kg! Αυτό που αναφέρεις είναι προβληματικό, γιατί αν ξαφνικά σταματήσουν να φέρνουν, δεν γίνεται από τα 36 να πάμε στα 60 ευρώ... Πφφ προβληματίστηκα τώρα...
 


st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.743
Θεσ/νίκη
Αυτή την στιγμή βλέπω την τροφή που παρήγγειλα στα 45,65 ευρώ να κοστίζει 72,39 ευρώ!
:confused:o_O

63% αύξηση...χαχαχα

Και ένας κωδικός Acana που κόστιζε 55+ ευρώ τώρα κοστίζει 40 ευρώ!
 


Aslan

Well-Known Member
12 Μαϊου 2014
1.024
1.882
Αθήνα, Φλύα
Μαλλον θα ειχε μεγαλη ζητηση και αφου οι πιο πολλοι κωδικοι αλλης καλης μαρκας ειναι σε ελλειψη ειπαν να το εκμεταλλευτουν...
 


sotirakis

Well-Known Member
6 Ιουλίου 2015
73
24
44
Και απο τι στιγμη που σας ειπαν οτι αποσταλθηκε παιδια σε ποσες μερες την παραλαβατε ?
Εγω παρηγγειλα την Κυριακη, την Τριτη το μεσημερι μου στειλαν μειλ οτι αποσταλθηκε αλλα δεν εχει φτασει ακομη. Μαλλον απο Δευτερα το κοβω.
 


st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.743
Θεσ/νίκη
Εγώ έκανα παραγγελία στις 6/7.
7/7 στάλθηκε και σήμερα 17/7 δεν έχει έρθει ακόμα!

Δεν ξέρω αν θα πάρω 2η φορά γιατί παρατηρώ απότομες αλλαγές τιμών και προφανώς δεν θα αλλάζω συνεχώς τροφές!
Επίσης μόλις μου έφυγε η παραγγελία με ενημέρωσαν ότι είναι διαθέσιμη μία άλλη τροφή που είχα ρωτήσει!
 


_george_

Member
8 Ιουνίου 2015
24
102
Εγώ πάντως εξακολουθώ να δυσκολευομαι να αγοράσω προϊόντα από ένα site που γράφει σα να μιλάει ο Τσακαλώτος.
Θα περιμένω και άλλες εμπειρίες σκυλοιδιοκτητών, κυρίως ως προς την επίδραση στο σκύλο τους των τροφών που πήραν.
Αν είναι όλα καλά, βλέπουμε.
 


sotirakis

Well-Known Member
6 Ιουλίου 2015
73
24
44
Εγώ έκανα παραγγελία στις 6/7.
7/7 στάλθηκε και σήμερα 17/7 δεν έχει έρθει ακόμα!

Δεν ξέρω αν θα πάρω 2η φορά γιατί παρατηρώ απότομες αλλαγές τιμών και προφανώς δεν θα αλλάζω συνεχώς τροφές!
Επίσης μόλις μου έφυγε η παραγγελία με ενημέρωσαν ότι είναι διαθέσιμη μία άλλη τροφή που είχα ρωτήσει!
Πηρες κανενα τηλεφωνο να ρωτησεις ?
Απο 4 εως 8 εργασιμες λεει απο οσο ειδα.
 


st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.743
Θεσ/νίκη
Εγώ πάντως εξακολουθώ να δυσκολευομαι να αγοράσω προϊόντα από ένα site που γράφει σα να μιλάει ο Τσακαλώτος.
Θα περιμένω και άλλες εμπειρίες σκυλοιδιοκτητών, κυρίως ως προς την επίδραση στο σκύλο τους των τροφών που πήραν.
Αν είναι όλα καλά, βλέπουμε.
Το site είναι από Πολωνία!
Δεν μπορώ να καταλάβω τι σχέση έχει η επίδραση των τροφών στα σκυλιά! Θαρρώ πως ίδια τροφή είναι και στην Πολωνία και στην Ελλάδα! Δεν αλλάζει κάτι!

Πηρες κανενα τηλεφωνο να ρωτησεις ?
Απο 4 εως 8 εργασιμες λεει απο οσο ειδα.
Όχι, δεν πήρα! Προφανώς θα δώσω κάποιες μέρες παραπάνω διορία!
Μέλος εδώ ανέφερε τις 12 μέρες από την παραγγελία! Να σου πω την αλήθεια δεν με πειράζει η καθυστέρηση, προνόησα να παραγγείλω πολύ πριν μου τελειώσει το προηγούμενο σακί!
 


_george_

Member
8 Ιουνίου 2015
24
102
Το site είναι από Πολωνία!
Δεν μπορώ να καταλάβω τι σχέση έχει η επίδραση των τροφών στα σκυλιά! Θαρρώ πως ίδια τροφή είναι και στην Πολωνία και στην Ελλάδα! Δεν αλλάζει κάτι!
Επειδή έχω συγγενή (συνοικιακό) πετσοπά και πελάτες με αλεστήρια ζωοτροφών,να σου πώ τί με προβληματίζει με ξένα site. Δε ξέρω τί ελέγχους κάνει η Πολωνία στις σκυλοτροφές, το νομικό και πραγματικό της πλαίσιο.
Εξηγούμαι. Δε ξέρω αν η συγκεκριμένη πολωνική εταιρεία έχει αλεστήρια και ανασυσκευάζει τροφές (νόμιμα, δε λεώ), ή αν ανασυσκευάζει (παράνομα) ληγμένες τροφές.
Τί μου λεέι ότι δε το κάνει μια ελληνική εταιρεία;
Τίποτα.
Αλλά 1. ο πετσοπάς Βαγγέλης της γειτονιάς μου, η ο πετσοπάς ξάδερφός μου, ΔΕΝ έχει αλεστήρια (άρα "κομπίνες" μπορεί να κάνει μόνο με τις χύμα τροφές), 2. οι μεγάλες pet shop εταιρείες που έχουν (ή συνεργάζονται με αλεστήρια), δε ρισκάρουν εύκολα τη φήμη τους να διαρεύσει μια απάτη και 3. (για να μιλήσω προσωπικά) το pet shop που αγοράζω εγώ acana είναι στην επίσημη λίστα συνεργατών της αντιπροσωπίας της acana, στην οποία acana έστειλα μάλιστα και mail για να με ενημερώσει για κωδικό που υπάρχει στην Ελλάδα (Acana Adult) αλλά δε διαφημίζεται στο επίσημο site της και για το δίκτυο συνεργατών της εδώ.
Είμαι απόλυτα καλυμένος ως προς τη ποιότητα τροφής που δίνω και μπορώ να γνωρίζω αν είναι ανασυσκευασμένη;
Προφανώς όχι.
Απλά αυτά είναι όσα μπορώ να κάνω.
Α, και κάτι τελευταίο. Δε λέω ότι εγώ έχω δίκιο και οι άλλοι άδικο. Λέω τους προβληματισμούς μου (στη τελική δεν αποκλείεται καθόλου να είμαι εγώ το χάπατο που δίνω 60€ για ένα σακί για την ίδια ή κατώτερης ποιότητας τροφή από κάποιον που το φέρνει απ' έξω με 45€)
 


st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.743
Θεσ/νίκη
Γιώργο η Acana εφόσον φεύγει στην συσκευασία της από τον Καναδά ίδια και απαράλλακτη την παραλαμβάνει ο Γερμανός, ο Πολωνός, ο Έλληνας, ο Ιταλός κτλ κτλ.
Το ίδιο συμβαίνει και στις άλλες συσκευασμένες τροφές!

Η διαφορά τιμών δεν σημαίνει ότι κάποιος επεμβαίνει στην τροφή και την ανασυσκευάζει!
Σημαίνει διαφορετικό marketing!
Μην κοιτάς στην Πολωνία, εδώ Ελλάδα εσύ που είσαι πελάτης και θα πάρεις λιανική τιμή την Acana στα 60+ ευρώ ο εκτροφέας επειδή έχει επωνυμία εκτροφείου και πολλά σακιά θα την πάρει χονδρική και κατά πολύ φθηνότερη! Θέμα marketing είναι!
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.151
Μηνύματα
896.322
Μέλη
19.956
Νεότερο μέλος
gpc