Καταστρέφει τον κόσμο!


MamaFidel

Well-Known Member
12 Μαϊου 2011
141
0
οντως ξερει πολυ καλα οτι εχει κανει βλακεια και μετα απο ωρες να τον μαλωσεις..το βλεπεις κ στο βλεμα τους!!για δοκιμασε ενα κονγ με διαφορα μεσα..αφενος δεν θα μπορει να το κοψει οπως το μπουκαλι της κοκα κολα και εφετερου δεν θα παθεις ζαχαρο απο την κοκα κολα:Ρ
Να δοκιμάσω ένα τι;;;; Τι ειναι αυτό;
 


fifi

Well-Known Member
7 Απριλίου 2011
354
0
Λάρισα
Να δοκιμάσω ένα τι;;;; Τι ειναι αυτό;
kong λέγεται και θα το βρεις στα pet shop!
To γεμίζεις λιχουδιές και ο σκύλος περνάει την ώρα του προσπαθώντας να τις ξετρυπώσει!
Εμάς μας έχει βολέψει πάρα πολύ για τις ώρες που λείπουμε απ το σπίτι!
 


MamaFidel

Well-Known Member
12 Μαϊου 2011
141
0
Καλημέρα παιδιά και ξανά ευχαριστώ για τις πολύτιμές συμβουλές. Φυσικά και είπα να σας ενημερώσω για τα νεότερα. Πριν από αυτό όμως να ρωτήσω... από πλαστικό είναι φτιαγμένο το kong? Το είδα σε μερικά πετ σοπ και λεω να του παρω μερικά. Αλά θα αντέξουν τα σαγόνια του καρχαρία μου? Τα δικά σας σε πόσο καιρό τα ξέκαναν?

Και τωρα τα νέα. Ο σκύλος αρχίζει να βελτιώνεται και πιστεύω οτι βρήκα ποιος ευθύνεται για την ανταρσία του "αγγέλου" μου. Χθες βράδυ μόλις περιορίσαμε τον Φιντέλ και πέσαμε για υπνο, άκουσα δυνατά κλάματα σκύλου σαν να τον γδέρνουν ζωντανό! Έντρομη πετάχτηκα από το κρεβάτι και βγήκα στην αυλή να δω τι συμβαίνει. Η ποϊντερίτσα του γείτονα είχε κολλήσει με τον ποϊντερινο του! Κάθε φορά που ο αρσενικός τραβιόταν να φύγει, η μικρή έσκουζε απ'τον πόνο! Τέσπα... χαλάρωσαν, αποκολλήθηκαν και πέσαμε όλοι παλι για ύπνο. Έτσι λοιπόν κατάλαβα οτι ο Φiντέλ τώρα που έιχε τις πρώτες του σηκωμάρες, έκατσε και η γειτόνισσα να σέρνει και ο δικός μου απομουρλάθηκε! Σαν δεις καράβι στο βουνό... :D :D :D
 


golden boy

Well-Known Member
12 Σεπτεμβρίου 2010
805
93
Hell
Δεν του εφτανε ο καημος του ,του Φιντελ,ειδε και την τσοντα..:D
Καλα γεννητουρια να του πεις του γειτονα:cool:
Τελος παντων..το kong ειναι σαν πολυ σκληρο λαστιχο,δυσκολο να το κατστρεψει,αν δεν κανω λαθος,τα αυθεντικα kong εχουν εγγυηση αντικαταστασης,αν κανω λαθος διορθωστε με.
Βαζεις μεσα λιγο γιαουρτακι και κροκετες για να κολλησουν και να δυσκολεψει λιγο το πραγμα και αστον να παλευει.
 


MamaFidel

Well-Known Member
12 Μαϊου 2011
141
0
"Σας μερσώ μαντάμ! Ορέ νουβάρ!" Άλλαξαμε και αβαταρ βλέπω! Τρελό γέλιο ο κούκλος!
 


Nizinny

Well-Known Member
3 Φεβρουαρίου 2011
3.210
926
Καναδάς
ΤΙ???? Δεν εχει ζημια σημερα? :shake:
Κι ανοιξα με τοση περιεργεια το θεμα να δω τι ζημια θα εχει κανει παλι πρωι-πρωι το ζιζανιο σου.... :D

Δεν ξερω αν ειναι τυχαιες οι σηκωμαρες που λες με το οτι ζηταει η σκυλα του γειτονα. Ισως η μυρωδια της του τις προκαλεσε, απλα τωρα ετυχε και την ειδες εσυ. ;)
 


MamaFidel

Well-Known Member
12 Μαϊου 2011
141
0
ΤΙ???? Δεν εχει ζημια σημερα? :shake:
Κι ανοιξα με τοση περιεργεια το θεμα να δω τι ζημια θα εχει κανει παλι πρωι-πρωι το ζιζανιο σου.... :D

Δεν ξερω αν ειναι τυχαιες οι σηκωμαρες που λες με το οτι ζηταει η σκυλα του γειτονα. Ισως η μυρωδια της του τις προκαλεσε, απλα τωρα ετυχε και την ειδες εσυ. ;)
Διαβίβασα το μήνυμα στον Φιντέλ και μου είε οτι λυπάται πολύ που απογοήτευσε το φαν κλάμπ του. Έτσι λοιπον αποφάσισε να διορθωσει κάπως τα πράγματα κλέβοντας μου το δερμάτινο πανάκι που καθαρίζω το αμάξι. Aπλά το πήρε από τον κουβά καθώς μιλούσα στο κινητο ποτίζοντας τις ντοματιές και μου το έφερε στα πόδια μου λίιιιιιιιιιιγο φαγωμένο. :D
 


sevah

Well-Known Member
29 Μαϊου 2009
1.543
4
Ιωαννινα
Διαβίβασα το μήνυμα στον Φιντέλ και μου είε οτι λυπάται πολύ που απογοήτευσε το φαν κλάμπ του. Έτσι λοιπον αποφάσισε να διορθωσει κάπως τα πράγματα κλέβοντας μου το δερμάτινο πανάκι που καθαρίζω το αμάξι. Aπλά το πήρε από τον κουβά καθώς μιλούσα στο κινητο ποτίζοντας τις ντοματιές και μου το έφερε στα πόδια μου λίιιιιιιιιιιγο φαγωμένο. :D
Ευτυχώς επανήλθε το παιδί για να ησυχάσουμε και μεις:D:D:D
 


Lovey the Lab

Well-Known Member
21 Απριλίου 2011
2.175
200
...και αστον να παλευει.
Τι "αστον να παλευει;" Εμενα σε 10' τις εχει φαει ολες. Κι ας τις εχω κανει σαν μειγμα με γιαουρτι και αγγουρακι μεσα.

Τωρα λεω να τις βαλω σε χρηματοκιβωτιο και αστην να παιδευεται με τον συνδυασμο.... :)
 


golden boy

Well-Known Member
12 Σεπτεμβρίου 2010
805
93
Hell
Tζατζικι του εβαλες του σκυλιου στο kong????:D
Εμενα αν και τα ετρωγε γρηγορα τα ''πολλα'',παντα εμενε λιγο γιαουρτι κολλημενο στα τοιχωματα και το παλευε να το εξαφανισει τελειως.Και το φυστικοβουτυρο κολλαει καλα...ειναι λιγο πιο σοβας απο το γιαουρτι.
 




MamaFidel

Well-Known Member
12 Μαϊου 2011
141
0
Nizinny, sevah... ευχαριστώ. Ναι... ξαναπηρε τα πάνω του το παιδί μου! Ευτυχως γιατί κι εγώ ανησύχησα. Αλλά να σας πω και κάτι ηλίθιο? Στο τέλος της ημέρας βρίσκω τις σκανδαλιες του πολύ αναζωογονητικές και διασκεδαστικές ακόμα.... Μαζόχα? Μπααααααα... Ξέρεις... πως μας διηγούνται οι μανάδες μας τα κατορθώματα μας οταν είμασταν νιανιαρα? Έτσι νιώθω από χθες το απόγευμα. Golden boy, Lovey The Lab Προτείνω να ανοίξουμε θέμα "Συνταγές της μαμάς για kong". :D :D :D :D
 
Last edited:


Lovey the Lab

Well-Known Member
21 Απριλίου 2011
2.175
200
Golden boy, Lovey The Lab Προτείνω να ανοίξουμε θέμα "Συνταγές της μαμάς για kong". :D :D :D :D
Μην το γελας. Αν το σκυλι ειναι λαιμαργο οτι θες το κανεις με λιγη τροφη. προσωπικα μ' εχει βοηθησει πολυ το οτι ειναι τοσο λαιμαργη.
 


bill64

Member
31 Αυγούστου 2011
5
0
Καλημέρα σας!
Νέος στο φόρουμ (σας διαβάζω αρκετά απλά δεν είχα κάνει εγγραφή!) με πρόβλημα παρόμοιο με αυτό εδώ. Έχω ένα Γερμανικό Ποιμενικό 10 μηνών, εδώ και ένα μήνα έχει αρχίσει και καταστρέφει τα πάντα... Καρέκλα θα είναι, λάστιχο θα είναι, σκούπα θα είναι ότι μπορείτε να φανταστείτε καταστρέφεται!!
Κάνω αυτό που λένε τα παιδιά πιο πάνω δλδ τον πάω εκεί που κάνει την ζημιά, του λέω τι έκανες και του φωνάζω, κατεβάζει τα αυτιά κάτω αλλά μετά από λίγη ώρα τα ίδια!!
Είναι εκπαιδευμένος από εμένα στα βασικά, αλλά σε αυτό το θέμα έχω μεγάλο πρόβλημα!!
Τι άλλο να κάνω?????
 


Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
Καλως ηρθες :)
Καταρχήν αυτο που κανεις δε βοηθάει καθόλου.
Δοκίμασε να αυξήσεις το χρόνο της βολτας και της εκτόνωσης του. Επίσης ξεκίνα και ενα 10 λεπτό την ημέρα να δουλευεις ολες τις εντολες που του εχεις μάθει.
 


bill64

Member
31 Αυγούστου 2011
5
0
Καλως ηρθες :)
Καταρχήν αυτο που κανεις δε βοηθάει καθόλου.
Δοκίμασε να αυξήσεις το χρόνο της βολτας και της εκτόνωσης του. Επίσης ξεκίνα και ενα 10 λεπτό την ημέρα να δουλευεις ολες τις εντολες που του εχεις μάθει.
Πέρα από την βόλτα έχουμε ένα μπαλάκι (αυτά τα σκληρά) που παίζουμε σε 3,5 στρέμματα οικόπεδο (2 το δικό μου και 1,5 του γείτονα :D:D:D:), δεν πιστεύω να είναι με τίποτα θέμα εκτόνωσης !!
Αν και θα το δω και αυτό..
 


Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
Η διορθωση για μια ζημιά εχει αξία μόνο οταν γίνεται την ώρα που εξελίσσεται η ζημιά... συνήθως οταν ξεκινάνε απότομα και ειδικά στην εφηβεία αφου τις είχαν κόψει είναι επειδή δεν εκτονώνονται οσο θα ήθελαν. Η καθημερινή εκπαιδευση θα τον κουράσει και πνευματικά οποτε θα έχεις εναν ήρεμο σκύλο στο σπίτι.
Υπάρχει περίπτωση να είναι κοντά σας καποια θυληκιά με οίστρο ή να τον εχει στρεσσάρει κατι προσφατα?
 


bill64

Member
31 Αυγούστου 2011
5
0
Όχι θηλύκια δίπλα δεν υπάρχει και δεν νομίζω να τον έχει στρεσσάρει κάτι, χωρίς να είμαι 100% σίγουρος!
Επειδή τον έχω ελεύθερο, το σκέφτομαι σοβαρά να τον δέσω αλλά δεν μου πάει η καρδιά για κάτι τέτοιο.....

Το σπρέι κάνει δουλειά????
 


Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
Να μη τον δεσεις... χειροτερα θα είναι. Αφού ειναι σε 2 στρεμματα γιατί δε του φτιάχνεις ένα δικό του χώρο να τον βάζεις και λίγο μεσα.

Δε νομίζω οτι θα κάνει τίποτα το σπρευ στη δική σου περιπτωση.. αφου θα ψεκάσεις σε εξωτερικό χωρο θα εξατμιστεί συντομα.
 


bill64

Member
31 Αυγούστου 2011
5
0
Αν μπορείς, ανάλυσε μου λίγο το δικό του χώρο... (είμαι και στην αναζήτηση διαστάσεων για το καινούργιο του σπιτάκι)
Διαστάσεις κτλ