Καταχωρηση microchip στον Πανλ.Κτηνιατρικο Συλλογο


russellKind

Well-Known Member
14 Ιουνίου 2010
948
4
Α,μολις βρηκα το χαρτι που κραταμε οταν δηλωνουμε τον σκυλο.Αν θυμαμαι καλα,υπαρχουν αλλα 2 χαρτια,το 1 το κρατα ο κτηνιατρος και το αλλο το στελνει στον Π.Κ.Σ.

Στην αρχη του φυλλαδιου(λευκο) εχει κολλημενο 1 απο τα αυτοκολλητα με τον αριθμο του τσιπ.Οπως και τα αλλα 2 ιδια φυλλαδια.Τα υπολοιπα αυτοκολλητα (4) τα εχω καρφιτσωμενα στο βιβλιαριο του σκυλου.

Γραφει τα στοιχεια του σκυλου και τα δικα μου.Στο τελος εχει την σφραγιδα του κτηνιατρου και οτι αν τυχον αλλαξουν τα στοιχεια του "ιδιοκτητη" να ενημερωθει ο κτηνιατρος.Πρεπει να το εχουμε υποψην αυτο,πχ αν αλλαξουμε διευθυνση κατοικιας.

Παντως 1 τηλεφωνο θα το ξαναπαρω στον Π.Κ.Σ. γιατι εχει περασει 1,5 χρονος...
 




russellKind

Well-Known Member
14 Ιουνίου 2010
948
4
Εγώ γιατί έχω 6 αυτοκολλητάκια? :confused:
Δεν μ'αρέσει αυτό!
Λοιπον μαλλον συνολικα τα αυτοκολλητα ειναι 8.Τα 3 κολλιουνται οπως εγραψα πριν στα 3 φυλλαδια,το 4ο που παρελειψα πριν να γραψω και το ειδα τωρα ειναι κολλημενο στο βιβλιαριο οποτε για αυτο εχω 4.Η ετικετα στην οποια ηταν κολλημενα ολα τα αυτοκολλητα χωραει συνολο 8.

Δηλαδη εισαι +2?;)
 
Last edited:


Pintsie

Well-Known Member
7 Ιανουαρίου 2011
1.233
23
Ανθούσα
Εγώ βιβλιάριο του "μπούμπη" δεν έχω!
Όταν τον τσιπάρισα μου το πέταξε ο γιατρός και μου έδωσε διαβατήριο (είχαμε σκοπό και να φύγουμε Αγγλία τότε οπότε για αυτό μου έδωσε διαβατήριο.
έγραψε πάνω χειρόγραφα το τσιπάκι του: Αριθμός μικροπλακέτας 982000121929733 (αυτό δεν είναι ρε παιδιά? μην κοιτάω τίποτα λάθος???)


Παρακάτω δεν έχει κανένα αυτοκόλλητο.
και απλά στην τελευταία σελίδα του διαβατηρίου μου έχει συράψει τα 6 αυτοκόλλητα γιατί μου είπε αυτά δεν κάνει να τα χάσω.
Άρα που είναι τα άλλα 2?
άρα τι γίνεταιιι?
ααααααα δεν μπορώ! αγχώθηκα -.-'
 




Nizinny

Well-Known Member
3 Φεβρουαρίου 2011
3.210
926
Καναδάς
Εγώ βιβλιάριο του "μπούμπη" δεν έχω!
Όταν τον τσιπάρισα μου το πέταξε ο γιατρός και μου έδωσε διαβατήριο (είχαμε σκοπό και να φύγουμε Αγγλία τότε οπότε για αυτό μου έδωσε διαβατήριο.
έγραψε πάνω χειρόγραφα το τσιπάκι του: Αριθμός μικροπλακέτας 982000121929733 (αυτό δεν είναι ρε παιδιά? μην κοιτάω τίποτα λάθος???)


Παρακάτω δεν έχει κανένα αυτοκόλλητο.
και απλά στην τελευταία σελίδα του διαβατηρίου μου έχει συράψει τα 6 αυτοκόλλητα γιατί μου είπε αυτά δεν κάνει να τα χάσω.
Άρα που είναι τα άλλα 2?
άρα τι γίνεταιιι?
ααααααα δεν μπορώ! αγχώθηκα -.-'
Αυτα ειναι τα αυτοκολλητακια. Τα βιβλιαρια υγειας νομιζω πως λενε επανω διαβατηριο. Για τα σκυλια διαβατηριο ειναι το εμβολιο λυσσας κυριως και ο υπολοιπος εμβολιασμος. Σε αυτο που λες διαβατηρια αναγραφεται ο εμβολιασμος του ετσι? Τι αλλο θα μπορουσε να ειναι?
 


Pintsie

Well-Known Member
7 Ιανουαρίου 2011
1.233
23
Ανθούσα
Εννοώ Ευρωπαϊκό Διαβατήριο.
Είχα βιβλιάριο υγείας του σκύλου αλλά πλέον δεν έχω. Τα εμβόλιά του πλέον γράφονται στο διαβατήριο.
Είναι ένα μπλε με τα αστεράκια της Ευρώπης.
Παλιά είχα ένα βιβλιάριο κίτρινο με μια γάτα κι ένα σκύλο.
 


Afroditi&Silva

Well-Known Member
27 Μαρτίου 2012
83
0
Θεσσαλονίκη
Τελικά αποδεικνύεται ότι και τα συστημένα μπορούν να χαθούν στον ΠΚΣ.
Επικοινώνησα μαζί τους και έστειλα με φαξ το χαρτάκι με τα στοιχεία του τσιπ.
Είπαν ότι θα τα καταχωρήσουν σήμερα κιόλας.
Για να δούμε αυτή τη φορά τι θα γίνει.. Εχουν περάσει και έξι μήνες.
 


chrysoula

Well-Known Member
18 Ιανουαρίου 2011
2.819
31
Αθήνα
Πάντως εγώ και τις δύο φορές (την πρώτη την τσίπαρα εγώ και τη δεύτερη μου ήρθε τσιπαρισμένη στο όνομά μου) δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα.

Τα στοιχεία καταχωρήθηκαν άμεσα (κανένα μήνα πήρε δηλ) και όσες φορές έλεγξα ήταν όλα εντάξει.
Το καλό είναι ότι μάλλον πετυχαίνω τις συνεργάσιμες!! :p
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
Κι εγώ, όσες φορές έχω μιλήσει, είναι απόλυτα συνεργάσιμες και ευγενέστατες.
 






Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.554
6.984
Sorry για την αναβίωση, αλλά έκανα επιτέλους κάτι που μήνες ήθελα να κάνω: ήξερα ότι η κτηνίατρος όταν πέρασε το τσιπ στον Άρη είχε στείλει να γίνει η καταγραφή του στον κτηνιατρικό σύλλογο, αλλά σήμερα πήρα επιτέλους να σιγουρευτώ ότι είναι όντως περασμένο (και ναι είναι :rolleyes: ).

'Εψαχνα βασικά το τηλ. του συλλόγου και το βρήκα εδώ, και είδα για αυτό το κίτρινο αντίγραφο που λέτε στην πρώτη σελίδα. Ποιο κίτρινο αντίγραφο??

Εγώ έχω ένα άσπρο χαρτάκι με κολλημένο πάνω πάνω το αυτοκόλλητο με τον αριθμό του τσιπ και κάτω καταχωρημένα τα στοιχεία του Άρη και τα δικά μου (και της μάνας μου, τώρα είδα ότι τον έχουμε συνιδιοκτησία :p). Και πίσω έχω συννημένη μια σειρά αυτοκόλλητα με τον αριθμό του τσιπ. Το κίτρινο χαρτάκι που λέτε τι ακριβώς είναι?

Και κάτι άσχετο. Ήξερα ότι το χα, αλλά δεν του το χω φορέσει: έχω ένα ταμπελάκι που λέει "έχω μικροτσιπ" και το νούμερο του κτηνιατρικού συλλόγου από κάτω. Σκεφτόμουν να του το φορέσω αλλά το κούμπωμά του μου φαίνεται για τ'ανάθεμα, λίγο να πιαστεί κάπου μου φαίνεται ότι θα φύγει εύκολα. Αν το έχετε κι εσείς, το χετε φορέσει αυτό το ταμπελάκι στα δικά σας?
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Δεν ξέρω πόσο σε βοηθάει, αλλά τέτοιο ταμπελάκι, εμείς δεν έχουμε και το χαρτάκι μας είναι ροζ...
 


Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.554
6.984
Διάβασα και λίγο τα άλλα ποστς σε αυτό το θρεντ και κατάλαβα ότι μάλλον όλοι για το ίδιο χαρτάκι μιλάμε, απλά είναι σε τριπλότυπο άσπρο-κίτρινο-ροζ και μάλλον κάθε κτηνίατρος όποιο να ναι από τα τρία κρατάει-δίνει στον ιδιοκτήτη-στέλνει στο σύλλογο (??)
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Τι να σου πω βρε Estranged... Στο Μασκουλίνι μας δώσαν μπλε χαρτάκι. (Πάλι καλά που δεν ήταν χάπια)
 








Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.554
6.984
Τα γραφεία του Συλλόγου είναι ανοικτά, κάθε:

Δευτέρα - Παρασκευή: 8:00 - 16:00

Τηλ.: 210 52 02 901 και 210 52 26 769
Fax: 210 52 02 935

Επίσης μπορείτε να επικοινωνήσετε μαζί μας στο: [email protected]
Εγώ στο 2ο πήρα νομίζω.