Καφετέριες κ φιλοζωϊα!


mitsakos

Well-Known Member
3 Φεβρουαρίου 2008
273
0
αυτοι που ενοχλουν εμενα δεν πρεπει και αυτοι να φυγουν? Ερωτιλοι, μπιχλες αυτοι που ουρλιαζουν, οι καπνιζοντες (λεμε τωρα... αλλα ως ατομο που το εχει κοψει θα μπορουσα να κανω θεμα, ο νομος ξεχνιεται εκει)
δεν αντιλεγω σε τπτ αλλο εκτως απο αυτο...ποιος νομος ξεχνιεται?υπαρχει νομος που λεει οτι πετανε οι ιδιοκτητες εξω απο την καφετερια εναν πελατη επειδη δεν σου αρεσει?
το σκυλι ομως δεν ειναι πελατης,δεν ειναι ανθρωπος.για καποιον ειναι φυσιολογικο το να το φοβαται.για αλλους μαζι με εμενα φυσιολογικο ειναι να ειναι ολη μερα μαζι μου
δεν μπορω να πω ομως στο ιδιοκτητη πετα τα λεφτα σου γιατι αυτος που θα στα δωσει με ενοχλει...
εκτως και αν φοβαμαι/συχενομαι/οτιδηποτε τους ανθρωπους οπως ανθρωποι τα σκυλια που τοτε μαλλον εγω πρεπει να μεινω μεσα

τεσπα.εγω ειμαι τυχερος...εδω δεν υπαρχουν τετοια προβληματα...και με πυθωνα ελευθερο να πας στις καφετεριες μας δεν σου λενε τιποτα:p
 


denis

Well-Known Member
25 Απριλίου 2007
8.820
12
Athens
www.rottweiler-greece.net
Το σκυλί ΔΕΝ είναι πελάτης.
Το σκυλί πατάει κάτω, δεν καταλαβαίνω γιατι να κάτσει ένα παιδάκι με το μαγιό ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ εκεί που πάτησε το σκυλί μου. Καρέκλα όχι δηλαδή είναι αγενές.
Εχω όμως κάθε δικαίωμα αν το σκυλί μου δεν ενοχλεί να είναι στα πόδια μου, κανονικά.
 


kokoni

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
10.349
97
16
earth
κι εδώ το ίδιο
όταν όμως χειμωνιάζει και κλείνουν οι πόρτες δεν πάω με σκύλο γιατί θα φρικάρει από την αντήχηση της πάρλας σε συνδιασμό με το απίστευτο ντουμάνι από 50-70 αρειμάνιους καπνιστές

γιατί να είναι φυσιολογικό να φοβάται ή να σιχαίνεται κάποιος ένα ζωντανό οποιουδήποτε είδους απ την στιγμή που κάθεται ήσυχα και πολιτισμένα? όντας καθαρό κλπ μην τα ξαναλέμε...

και συμφωνώ να μείνουν μέσα όσοι σπαζονται αν αράζει και σκύλος στο μαγαζί που πάνε
:)


Denis για την καρέκλα έχεις δίκιο βέβαια.είναι και αντι-υγιεινό.θέλει οπωσδήποτε πετσέτα απο κάτω.η καρέκλα όμως είναι για να μην τον πατήσουν και για να βλέπει πρόσωπα,αλλιώς θα έβλεπε πόδια .ένεκα 30 πόντους(το ακρώμιο που είναι???)

ο σκύλος δεν είναι πελάτης-αλλά είμαι εγώ-και ο σκύλος κάνει κοινωνικοποίηση σε παραλιακό κατάστημα με περατζάδα-τραπεζάκια έξω στύλ. δεν καταλαβαίνω (κι απ την στιγμή που κυκλοφορούν 7 αδέσποτα) γιατί να ενοχλήσει κάποιον η παρουσία ενός σκύλου που δεν γαβγίζει τρέχει πηδάει κλπ
 
Last edited:


eadie

Well-Known Member
8 Σεπτεμβρίου 2008
246
0
αθηνα
εχω παει σε μαγαζι και μια κοπελα επαθε υστερια! δηλαδη ελεος.εγω παντως δεν παω σε μαγαζι που δεν δεχονται το σκυλι μου.θα παω για κεφε και θελω να εχω το μωρο μου μαζι μου και οχι να το αφησω σπιτι.σε αυτο ειμαι καθετη.η και τις 2 η καμια!!!! προσφατα πηγα για φαγητο σε κλειστο μαζι (πρωτη φορα) και ειπα να ρισκαρω να παρω και το μωρο μου μαζι.μας δεχτηκαν! θα ξαναπαω σιγουρα! οσοι ζουν στο εξωτερικο,κυριως ελβετια γαλλια ,ξερουν οτι τα σκυλια μπαινουν παντου σε ολα τα μαγαζια ακομα και στα εμπορικα ειδα,σε ολα τα μ.μ.μ ακομα και στα πολυκαταστηματα.μου την δινουν που ΟΛΟΙ οι ελληνες που το παιζουν φιλοζωοι και δηθεν. τι θα σε κανει κυρα μου????? θα σε φαει το μαλτεζ????? κομπλεξαρες του κερατα!!!!! σε μαγαζι που δεν δεχονται το σλυλι μου δεν μπαινω ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΦΗΝΩ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΜΟΥ! :mad:
 


xritaki

Well-Known Member
7 Ιουνίου 2008
1.724
1
To νομο τον ειπα για το καπνισμα. Υπαρχει η οχι νομος που πρεπει να εχει μη καπνιζοντες. Ειναι η δεν ειναι το τσιγαρο πιο επικινδυνο και ανθυγιεινο απο τη Ριτα? Ο μαγαζατορας θυμαται την υγιεινη οταν ειναι το σκυλι μου αλλα οχι στο τσιγαρο. Εκτος αν ειναι και η Ριτα καρκινογονος και δεν το ξερω. (Μεταξυ μας εχεσθειν για τσιγαρο ασε που σνιφαρω καμια τζουρα η πρωην καπνιστρια και ξεχαρμανιαζω αλλα τυποις εχω δικιο και τωρα που το σκεφτομαι θα το χρησιμοποιησω..:D)
 


xritaki

Well-Known Member
7 Ιουνίου 2008
1.724
1
Α και μπαι δε γουει πειτε μου τι κολλαει ο ανθρωπος αν κατσει σε καρεκλα που εκατσε σκυλος? Μια ασθενεια που περναει απο το τζιν η μεταφερεται απο δερμα σκυλου καρεκλα και απο καρεκλα ανθρωπο
 




kokoni

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
10.349
97
16
earth
πως τα λές κι εσύ έτσι denis μας?

είπαμε ότι το ζώο θα είναι όπως του πρέπει...όχι τσιμπούρια και ψύλλους
τέτοια έχουν τα αδέσποτα που ούτως ή άλλως κυκλοφορούν
επίσης και οι γάτες που ανεβαίνουν στις καρέκλες και τα τραπέζια όταν κλείνει το μαγαζί-αν είναι έξω
και τα ποντίκια-κατσαρίδες αν είναι μέσα

βέβαια το πρωί τα παιρνάνε όλα με dettol ή ξύδι ή betadine οπότε δεν κινδυνεύει και ο σκύλος μας
 
Last edited:


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Είπαμε, να μπορούμε να παίρνουμε τα σκυλιά στις καφετέριες, αλλά όχι και πάνω στις καρέκλες βρε παιδιά!
Ακόμα και εγώ που έχω σκύλο, ενοχλούμε αφάνταστα όταν βλέπω σκύλους πάνω στις καρέκλες για τους ίδιους λόγους που ενοχλούμε οταν βλέπω κάποιον να βάζει επάνω στην καρέκλα τα πόδια του!

Κανείς δεν είναι υποχρεωμένος να κάτσει μετά εκεί που έτριβε τον πισινό του ο σκύλος μας, πάνω στις βρωμιές που έχει πατήσει, στα σάλια του και στις σκυλοτριχες!
 




kokoni

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
10.349
97
16
earth
όπως το ξέρει και για τους ανθρώπους ότι δεν έχουν φυματίωση ψείρες ψώρα ηπατίτιδα χολέρα και πανώλη

η καρέκλα βέβαια θέλει πετσέτα απο κάτω οπωσδήποτε
τώρα που θυμήθηκα ότι σίγουρα τις περπατάνε ποντίκια την νύχτα θα βάζω και στην δικιά μου

και όπως το τσεκάρουν οι συνάδελφοί του είς τας ευρωπαικάς χώρας
 


Noela

Well-Known Member
25 Οκτωβρίου 2007
1.954
222
Παλλήνη
www.agilityadddicts.gr
Πολύ σπάνια έχω πρόβλημα να έχω τα σκυλιά μου μαζί σε καφέ και φαί τους καλοκαιρινούς μήνες. Κοιτάμε από μόνοι μας βέβαια να καθόμαστε σε μια γωνία να μην ενοχλούμε. Τώρα που χειμωνιάζει δεν τα παίρνω μαζί μου. Με τα χιόνια είχα ρωτήσει και μας άφησαν. Και σε καφετέρια με πισίνα που δεν επιτρεπόταν, με λίγο μπίρι-μπίρι μας άφησαν, απλά τα δέσαμε παραπέρα στο γρασίδι, εκτός χώρου πισίνας. Άμα δε θέλουν, απλά θα πάμε αλλού που να μην έχουν πρόβλημα.
Τη Μουρτερή την έκοψα γι αυτό το λόγο. Το μόνο μαγαζί που υπήρχε κοντά για να φας, δεν επέτρεπε σκυλιά.
Αν δεν πηγαίνει σε άλλα τραπέζια να ενοχλεί, δεν υπάρχει πρόβλημα. Όπως δε θα έπρεπε και τα παιδάκια να είναι αμολημένα και να ενοχλούν άλλα τραπέζια. :D
 


kokoni

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
10.349
97
16
earth
εγώ την μουρτερή δεν την κόβω για τίποτα
είναι η πλέον καθαρότερη θάλασσα σε απόσταση αναπνοής
σαν να βουτάς μεσοπέλαγα στο αιγαίο χωρίς τον τρόμο του άγνωστου κατω από τα πόδια σου

ποιός είναι ο αντισκυλικός??? δεν τον έχω εντοπίσει... αν είναι ο συμμαθητής μου θα τον χεριάσω κανονικά... αφού τα μαγαζιά είναι όλα τραπεζάκια έξω εκεί...ήμαρτων...
 


Noela

Well-Known Member
25 Οκτωβρίου 2007
1.954
222
Παλλήνη
www.agilityadddicts.gr
Αυτό που λέω εγώ είναι το πρώτο μαγαζί από το τέρμα της παραλίας στο χωματόδρομο στο βράχο. Όταν είχα πάει δεν υπήρχε τίποτα άλλο εκεί και βέβαια δεν ξαναπήγα. Έχει πινακίδες ότι πρέπει να δέσεις το σκυλί σου απέναντι. :shock: Φίλοι που εξακολουθούν και πηγαίνουν, με ενημέρωσαν ότι άνοιξε κι άλλο πάντως οπότε ενδέχεται να ξαναπάμε.
 


nikos_x

Well-Known Member
31 Μαρτίου 2008
2.117
11
...
Όπως δε θα έπρεπε και τα παιδάκια να είναι αμολημένα και να ενοχλούν άλλα τραπέζια. :D
Δεν φανταζεσε τι πιεση ανεβαζω με το καθε γκρεμλιν να ουρλιαζει τριγυρω!!!!!!:mad:
 


kokoni

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
10.349
97
16
earth
Δεν φανταζεσε τι πιεση ανεβαζω με το καθε γκρεμλιν να ουρλιαζει τριγυρω!!!!!!:mad:
και πολύ αμφιβάλλω αν οι γονείς του το έχουν εμβολιασμένο και ξεψυριασμένο

κανείς όμως δεν θα σκεφτόταν ότι οι γονείς του θέλουν διώξιμο
 


secondlove

Active Member
18 Σεπτεμβρίου 2008
33
0
Ιωάννινα
Καλησπέρα γενικότερα στο εξωτερικό επιτρέπονται τα σκυλιά αλλά με κάποιους κανόνες λόγο της αναπηρίας μου τα γνωρίζω επειδή τα είχα δει από κοντά κ δυστυχώς στην Ελλάδα για τα ζώα ενώ υπάρχουν νόμοι αναρωτιέμαι αν τους γνωρίζει κανείς!
 


kokoni

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
10.349
97
16
earth
Καλησπέρα γενικότερα στο εξωτερικό επιτρέπονται τα σκυλιά αλλά με κάποιους κανόνες λόγο της αναπηρίας μου τα γνωρίζω επειδή τα είχα δει από κοντά κ δυστυχώς στην Ελλάδα για τα ζώα ενώ υπάρχουν νόμοι αναρωτιέμαι αν τους γνωρίζει κανείς!

το αυτό ισχύει και για λοιπούς νόμους εξάλλου
 


marianna1

New Member
23 Σεπτεμβρίου 2008
4
0
εντάξει, ίσως όντως να φέρνεις σε δύσκολη θέση τον άλλο γιατί τον βάζεις να διαλέξει ανάμεσα σε ζωάκια k πελάτες...αν όμως τον καθησυχάσω k του εξηγήσω για το μικροσκοπικό μου σκυλάκι γιατί να έχει πρόβλημα?
k το θέμα είναι πιο δύσκολο τώρα που κάνει κρυο κ δεν θα μπορουμε να καθόμαστε έξω!!:(
το κακό είναι πως όσο υπάρχουν καλοί k υπεύθυνοι ιδιοκτητες,τόσο θα υπάρχουν και οι κακοί και ανεύθυνοι.. φαντάσου ένα μαγαζάτορα που απλά έχει πέσει θύμα ενός κακού και ανεύθυνου ιδιοκτητη
και πες μου εσύ,πως θα εμπιστευόσουν τον κάθε άλλο ιδιοκτητη ζώου...? επίσης,προσπάθησε να μπεις στην θέση του κάθε μη φιλοζώου,του καθένα που "σιχαίνεται"τα σκυλιά, αυτόν,πως ακριβώς θα τον αντιμετωπίσει ο κάθε ιδιοκτητης tavernas bar η καφετεριας? προτιμούν λοιπόν,να διώχνουν εμάς που έτσι k αλλιώς είμαστε η μειονότητα,παρα της "πολύτιμη" πελατεία τους...
κάποτε πήγα σε μια ταβέρνα στα χανιά της κρήτης και έκατσα να φάω. έκατσα σαφώς στον εξωτερικό χορό,αφού είχα μαζί το σκυλί μου. αφού ήρθε το γκαρσόνι ,το οποιο δεν είχε καν αντιληφθεί την ύπαρξη του σκυλιού(έτσι για να καταλάβεις το μέγεθος...)τον ρώτησα εάν πειράζει που έχω το σκυλί μαζί μου
η απάντηση ήταν η κάτωθι.. : δεν θέλουμε σκυλιά στο μαγαζί μας,αλλα αφού έχετε παραγγείλει τι να κάνουμε τώρα...?.(θα σας υποστούμε ήταν η συνεχεια του υπονοούμενου) αλλα σας παρακαλώ πολύ,να μη δώσετε ούτε νερό ούτε φαγητό στο σκυλί σας, το απαγορεύει η διεύθυνση!!! ακούσατε?

:eek:
 
Last edited by a moderator:


Stavkouk

Well-Known Member
22 Αυγούστου 2008
57
0
:eek:!έλεος!!!καλά αν θέλει ο άλλος να γίνει αγενής...μιας κ το ανέφερες αποκλείεται να υπάρχει έστω κ ένας που να αφήνει το σκυλάκι μέσα ε??:p
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.116
Μηνύματα
895.851
Μέλη
19.925
Νεότερο μέλος
vicky1981