Κλώτσησε τον Brain μου


τεν τεν

Well-Known Member
2 Φεβρουαρίου 2012
454
1
Το μόνο που με φρενάρει απ'το να σου πω, ναι...σε όλα...και 100%, είναι που λες, ότι ο χώρος είναι ειδικά παραχωρημένος γι'αυτή την χρήση και που ο άλλος, άπλωσε χέρι πάνω σου. Για το δεύτερο, κι εγώ δεν θα το άφηνα έτσι, αλλά μην στηρίζεσαι και πολύ σε μάρτυρες. Οταν τους χρειάζεσαι, συνήθως σφυρίζουν αδιάφορα. Και για το πρώτο, φροντίστε για ταμπέλες προειδοποιητικές, όπως σου είπαν. Είναι μια καλή ιδέα. Εχω να σου πω πάντως, πως κι εγώ πλέον αν είμαι σε χώρο με τα σκυλιά μου δεμένα, και έρθει κατά πάνω μου τρέχοντας μαλλιοκούβαρα άλλος σκύλος και μάλιστα μεγάλου μεγέθους, είμαι σε απόλυτη ετοιμότητα, για κλωτσιές. Επειδή θεωρώ εαυτόν φιλόζωο και κάπως γνώστη, σε σχέση με άλλους, μπορεί και να κοντοσταθώ για μερικά δευτερόλεπτα, δίνοντας την ευκαιρία στον ιδιοκτήτη του, να αντιδράσει. Αλλά...sorry...μέχρι εκεί.

τονίζω ότι το σκυλάκι δεν φάνηκε να ενοχλείτε ούτε γάβγιζε ούτε έκλαιγε,το πρόβλημα το είχαν οι ιδιοκτήτες που άρχισαν να το τραβολογάνε και να το κρεμάνε στο λουράκι και ο δικός μου ανάλογα φερόταν.
δηλαδή βρε mareco θα το κλωτσούσες ? δεν υπάρχει άλλως τρόπος να το διώξεις ?
εάν δεν το έκανε αυτό δεν θα προχωρούσε τόσο πολύ το θέμα εγώ εκεί εκνευρίστηκα και έχασα τον ειρμό μου.

στο μόνο που φταίω είναι που ο δικός μου δεν λέει να μάθει την εντολή έλα, όταν υπάρχει και άλλο σκυλί στην μέση. Πάντα κάνει χαρές σαν να βλέπει πρώτη φορά σκύλο και ας συναναστρέφετε με 5-10 σκυλιά την μέρα.
 


τεν τεν

Well-Known Member
2 Φεβρουαρίου 2012
454
1
Το σκυλί μου είναι περίπου 7 κιλά και το αφήνω μα παίζει με σαρπει, πιτμπουλ και άλλα μεγαλόσωμα. Αλλά αν ερχόταν πάνω μας ένα ανεξέλεγκτο μεγάλο σκυλί που δεν θα ήξερα της προθέσεις του, όπως λέει και mareco, και εγώ θα ήμουν έτοιμη για κλωτσιά, πόσο μάλλον αν είχα ένα γιόρκι. Το μόνο λάθος του είναι που σε έσπρωξε - εδώ μπορείς να του κάνεις μήνυση. Και δουλίτσα θέλει για να έρχεται το σκυλί όταν το φωνάζεις.

όχι επιμένω το παιχνίδι χάθηκε όταν μου τον κλώτσησε.
απλά το αποκορύφωμα ήταν που με έσπρωξε και φάνηκε το ποιον του!
 


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Είναι μια καλή ιδέα. Εχω να σου πω πάντως, πως κι εγώ πλέον αν είμαι σε χώρο με τα σκυλιά μου δεμένα, και έρθει κατά πάνω μου τρέχοντας μαλλιοκούβαρα άλλος σκύλος και μάλιστα μεγάλου μεγέθους, είμαι σε απόλυτη ετοιμότητα, για κλωτσιές. Επειδή θεωρώ εαυτόν φιλόζωο και κάπως γνώστη, σε σχέση με άλλους, μπορεί και να κοντοσταθώ για μερικά δευτερόλεπτα, δίνοντας την ευκαιρία στον ιδιοκτήτη του, να αντιδράσει. Αλλά...sorry...μέχρι εκεί.
Ετσι ακριβος!
Εγω ειμαι παντα σε ετοιμοτητα- και αμα τρεξει καταπανω μου ξενος σκυλος, να εισαι σιγουρη, οτι θα τον αποτρεψω να πλησιασει τα δικα μου σκυλια.
Και εχει τυχει να κλωτσισω και εγω σκυλο σε αυτην την περιπτοση. Δεν θα περιμενω να μπλεκουνται οι δικες μου σε καυγα! Η να τους κανει κακο!
Μιας φιλης μου σκοτωσε ενας ελευθερος ΓΠ το δεμενο της Yorkie με ενα πιασιμο και τιναγμα στο λαιμο- την στιγμη που ο ιδιοκτητης του ΓΠ, δεν ειχε τελειωσει ακομα την φραση " Καλος ειναι- να παιξει θελει"!
 




mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.887
δηλαδή βρε mareco θα το κλωτσούσες ? δεν υπάρχει άλλως τρόπος να το διώξεις ?
Οχι πλέον. Λυπάμαι. Βγαίνω έξω με τρία σκυλιά, σχεδόν απόλυτα ελεγχόμενα. Ο κουτάβης όμως, λωλαίνεται κυρίως με μεγαλόσωμα αρσενικά και παλεύω με νύχια και με δόντια, να μην ενοχλεί [αν και όσο γίνεται], να είναι ήρεμος [αν και όσο γίνεται], να μην προκαλεί καταστάσεις και προπάντων να μην προκύψει η παραμικρή μανούρα. Και για να τα πετύχω όλα αυτά, περνάμε όλοι μας μεγάλη πίεση. Και κυρίως ο μικρός. Οπότε πλέον, δεν ανέχομαι να τραβάμε εμείς τόσα και να μου τα ακυρώνει ο οποιοσδήποτε, δεν μπορεί να ελέγξει τον σκύλο του. Και όταν κρατάω δύο σκυλιά, που θα πετούσαν ευχαρίστως την σκούφια τους για καυγά, αλλά τα καταπιέζω τόσο πολύ, για να μην το κάνουν, πρέπει κάπως να χειριστώ εγώ την κατάσταση. Αν χρειαστεί με κλωτσιά, με κλωτσιά. Δεν το διαπραγματεύομαι πια. Θα πρέπει ο κόσμος να μάθει, οτι δεν είναι όλοι οι σκύλοι στο διάβα τους, χαρωποί και ανέμελοι και θα πρέπει να μάθει να προσέχει τον σκύλο του. Οπως κόβω τον λαιμό μου, να προσέχω εγώ.
 


τεν τεν

Well-Known Member
2 Φεβρουαρίου 2012
454
1
Οχι πλέον. Λυπάμαι. Βγαίνω έξω με τρία σκυλιά, σχεδόν απόλυτα ελεγχόμενα. Ο κουτάβης όμως, λωλαίνεται κυρίως με μεγαλόσωμα αρσενικά και παλεύω με νύχια και με δόντια, να μην ενοχλεί [αν και όσο γίνεται], να είναι ήρεμος [αν και όσο γίνεται], να μην προκαλεί καταστάσεις και προπάντων να μην προκύψει η παραμικρή μανούρα. Και για να τα πετύχω όλα αυτά, περνάμε όλοι μας μεγάλη πίεση. Και κυρίως ο μικρός. Οπότε πλέον, δεν ανέχομαι να τραβάμε εμείς τόσα και να μου τα ακυρώνει ο οποιοσδήποτε, δεν μπορεί να ελέγξει τον σκύλο του. Και όταν κρατάω δύο σκυλιά, που θα πετούσαν ευχαρίστως την σκούφια τους για καυγά, αλλά τα καταπιέζω τόσο πολύ, για να μην το κάνουν, πρέπει κάπως να χειριστώ εγώ την κατάσταση. Αν χρειαστεί με κλωτσιά, με κλωτσιά. Δεν το διαπραγματεύομαι πια. Θα πρέπει ο κόσμος να μάθει, οτι δεν είναι όλοι οι σκύλοι στο διάβα τους, χαρωποί και ανέμελοι και θα πρέπει να μάθει να προσέχει τον σκύλο του. Οπως κόβω τον λαιμό μου, να προσέχω εγώ.

ακόμα και στο σκυλο-πάρκο θα τα έχεις δεμένα και σε πίεση ? γιατί και ο δικός μου είναι μικρός ακόμα 11 μηνών..κουταβίζει θέλω να πω
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.887
Δεν πάω σε σκυλοπάρκα. Οτι χειρότερο. Δεν τον αφήνω πουθενά λυτό. Μόνο στο puppies park, σε απόλυτη ασφάλεια, απ'όλες τις απόψεις.
 


east49

Well-Known Member
6 Δεκεμβρίου 2012
3.743
5.061
Εαν ο σκυλος μου εφτανε στα μουτρα αλλου σκυλου η ανθρωπου εγω πισω φωναζα "ελα" κ μ'εγραφε, κ κατεληγε ο ανθρωπος που συνοδευε το σκυλο να τον κλωτσησει, θα του ελεγα "ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ"
Αν παλι προλαβαινε να με ακουμπησει, δεν θα προλαβαινε να ακουσει τιποτα, γενικα.

Εχε στο μυαλο σου οτι εσυ γνωριζεις τις προθεσεις του σκυλου σου. Ο αλλος οχι.
Οταν βλεπει οτι ο σκυλος σου ειναι αναξελεκτος (του φωναζεις κ σε γραφει) τοτε πρεπει να παρει τα μετρα του.
Κι εγω στην θεση του πιθανοτατα να τον κλωτσαγα, ενταξει οχι αλα champions league αλλα μια θα την ετρωγε αρκετη για να φυγει μακρια..... Φυσικα αν ξωπισω ερχοτανε ο ιδιοκτητης θα ελεγα "συγνωμη αλλα να τον ελεγχεις καλυτερα"
Δεν μου αρεσει να δινω το δικαιωμα στον σκυλο μου η σε κανεναν αλλο σκυλο να διαλεξει αν θα αρπαχτει η οχι σε δημοσιο χωρο......
 




τεν τεν

Well-Known Member
2 Φεβρουαρίου 2012
454
1
ok. [FONT=arial, sans-serif] εν μέρει πλην σαφώς κατάλαβα τι θέλετε να μου πείτε

.Αλλά εγώ δεν σκέφτηκα ποτέ μου να χτυπήσω κανένα σκυλάκι ακόμα και όταν δεν είχα σκύλο και δεν επιτρέπω σε κανέναν να μου χτυπήσει το δικό μου,παρά μόνο όταν, και αν κάνει επίθεση σε ΆΝΘΡΩΠΟ.

αδιαφορώ που ο καθένας δεν είναι σε θέση να διαβάσει το σκύλο του, για να καταλάβει εάν ενοχλείτε ή όχι!γιατί εάν ήξερε και τα άφηνε μια χαρά θα παίζανε.

με ενοχλεί που αυτός ήταν καινούριος και δεν πρόσεξε!εγώ τις πρώτες μέρες που πήγαινα εκεί τον Brain τον είχα δεμένο με σχοινί 20 μέτρα για να παρακολουθώ πως θα τα πάει.

Μετά από καθημερινές επαναλήψεις είδα ότι περισσεύει να τον έχω δεμένο,αφού ήταν τα ίδια και τα ίδια σκυλιά και πλέον είχαν κάνει την αγέλη τους και τα πάνε μια χαρά.

όταν έρχεται κάποιο σκυλάκι στο πάρκο όλα μαζεύονται στην πόρτα για να μυρίσουν τον νέο της παρέας, αυτή την φορά έτυχε να πάει μόνος του ο δικός μου και την πατήσαμε.

πάντως συγνώμη δεν του ζητάω... ούτε ευχαριστώ του λέω.δεν μου άρεσε καθόλου η συμπεριφορά του και δεν την συμμερίζομαι ούτε κατά διάνοιαν .



[/FONT]
 


vagolf

Well-Known Member
11 Αυγούστου 2010
209
0
ΑΧΑΡΝΑΙ
Ειναι πολυ μικρός ακομα πρόσεχε τον ειδικά αυτο που λες της αγελης τους.εγω θα ήθελα να σε ρωτησω κατι τελευταιο θα τον είχες αμολυτο εαν ειχαν ενα μεγαλοσωμο κυριαρχικο σκυλι (π.χ.καυκασου) εκει στο σκύλοπάρκο βολτα. εαν σου τον άρπαζε αυτο το σκυλι ποιος θα έφταιγε εσυ η αυτος που ξερόντας οτι ειναι μυστήριο το είχε με κοντό οδηγό αλλα το δικο σου του <<ορμηξε>> δύσκολη απάντηση αλλα η ζημιά θα εχει γίνει. Εγω δεν σου λέω τι να κανείς αλλα σκέψου το ΚΑΚΟ μπορει να γίνει σε μια στιγμή
 


Yorkaddict

Well-Known Member
24 Ιανουαρίου 2011
5.445
12.860
Aθήνα
Να σε ρωτήσω κάτι;
Αν αντιστρέφονταν οι ρόλοι και εσύ είχες το γιορκάκι (που παρεμπιπτόντως δεν "βγαίνουν" σε μεγέθη) και ο ανυπάκουος σκύλος κάποιου ερχόταν προς το μέρος του σκυλιού σου... και στράβωναν μεταξύ τους.
Ποιά θα ήταν η θέση σου;
Θα δεχόσουν δικαιολογίες "εεεε, έχουμε ένα θέμα με άλλα σκυλιά... δεν με ακούει... ενθουσιάζεται..."
ή "εντάξει μωρέ... είναι κουτάβι ακόμα... 11 μηνών...";
Τι θα έκανες τότε;
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.643
7.753
Παιδιά, όλοι εσείς που σχολιάζετε ότι καλώς τον κλότσησε, και εγώ αυτό θα έκανα κλπ, ξεχνάτε κάτι.
Ο τεν τεν και ο σκύλος του δεν ήταν στον δρόμο, ούτε το γιόρκι επίσης. Δεν περπατούσε το γιόρκι με το λουράκι του και ήρθε ο ατσούμπαλος σκύλος του τεν τεν και τρόμαξαν και τον κλώτσησαν. Οι κάφροι ιδιοκτήτες του γιόρκι, και το κάφροι προκύπτει από τις διηγήσεις του φίλου τεν τεν για το πως αντέδρασαν και απέναντι του/της, μπήκαν σε σκυλόπαρκο, εν γνώσει τους, με μεγάλα σκυλιά ελεύθερα, ατσούμπαλα, παιχνιδιάρικα, όμως φιλικά , γιατί αν δεν ήταν φιλικά δεν θα συνηπήρχαν σε σκυλόπαρκο αλλά θα γινόταν το μάλε βράσε..Συνεπώς, κατ επιλογή τους, έθεσαν το σκυλάκι τους στον κίνδυνο του ποδοπατήματος...από ένα μεγαλύτερο μπουνταλάδικο σκυλί. Κατά την γνώμη μου ήταν δικό τους το φάουλ, δεν βάζεις ένα λεπτεπίλεπτο σκελετικά γιόρκι με γομαράκια ατσούμπαλα και μετά κλωτσάς τα γομαράκια .. Θέτεις σε κίνδυνο καταρχήν τον σκύλο σου χωρίς κανέναν λόγο.
 


τεν τεν

Well-Known Member
2 Φεβρουαρίου 2012
454
1
ΔΕΝ του όρμηξε ούτε το άρπαξε να το ξεκαθαρίσουμε αυτό .
για παιχνίδι πήγε και φαινόταν.

την πρόθεση ενός σκύλου που πάει για επίθεση ή πάει για παιχνίδι την ξεχωρίζουμε πλέον.

τώρα εάν μου έχει τύχει ?ναι έχει συμβεί .
την πρώτη μέρα που πήγαμε .
συχνάζει εκεί και μια κοπέλα με το 30-40 κιλά ημίαιμο της όπου δεν συμπάθησε τον Brain αλλά του έδειξε μέχρι που μπορεί να φτάσει και από τότε είναι μια χαρά ποτέ δεν ξανά δημιουργήθηκε θέμα. Αλλά η κοπέλα που το είχε ήταν μια χαρά συνεσταλμένη και δεν άρχισε να ωρύεται μάζεψέ τον να κλωτσάει και άλλα τέτοια . ..
ίσα ίσα που μου είπε άστους θα τα βρουν μόνοι τους και να μην επεμβαίνω.

ούτε εγώ δεν σκέφτηκα καν να φερθώ αναλόγως.

τέλος πάντων μάλλον πως είναι η ένταση που φέρνει η πρώτη σκυλοφασαρία...την επόμενη θα είμαι πιο ψημένη πιο ΄έμπειρη.
 


KICKASS

Well-Known Member
16 Απριλίου 2012
1.396
2
ΠΑΤΡΑ
δεν φταίς αν και ούτε εκείνος αφού του ήρθε το σκυλί κατά πάνω γιατί ούτε και εγώ τα γουστάρω αυτά επειδή ξέρω ότι η Μπέλα ξαφνιάζεται,όμως δεν ήταν σωστό να τον κλωτσήσει και θα τσακωνόμουν άγρια.Τέλος δεν έπρεπε να φύγεις απο το μέρος εξαιτίας τους.

τώρα μην διαβάζω σχόλια αν κάτι γίνει και εγώ θα ρίξω μία κλοτσιά,μόνο αν είναι σοβαρό τύπου στο πιάσει με τα δόντια αλλιώς μία φωνή και το κάνεις πιο πέρα.
 
Last edited:


east49

Well-Known Member
6 Δεκεμβρίου 2012
3.743
5.061
Παιδιά, όλοι εσείς που σχολιάζετε ότι καλώς τον κλότσησε, και εγώ αυτό θα έκανα κλπ, ξεχνάτε κάτι.
Ο τεν τεν και ο σκύλος του δεν ήταν στον δρόμο, ούτε το γιόρκι επίσης. Δεν περπατούσε το γιόρκι με το λουράκι του και ήρθε ο ατσούμπαλος σκύλος του τεν τεν και τρόμαξαν και τον κλώτσησαν. Οι κάφροι ιδιοκτήτες του γιόρκι, και το κάφροι προκύπτει από τις διηγήσεις του φίλου τεν τεν για το πως αντέδρασαν και απέναντι του/της, μπήκαν σε σκυλόπαρκο, εν γνώσει τους, με μεγάλα σκυλιά ελεύθερα, ατσούμπαλα, παιχνιδιάρικα, όμως φιλικά , γιατί αν δεν ήταν φιλικά δεν θα συνηπήρχαν σε σκυλόπαρκο αλλά θα γινόταν το μάλε βράσε..Συνεπώς, κατ επιλογή τους, έθεσαν το σκυλάκι τους στον κίνδυνο του ποδοπατήματος...από ένα μεγαλύτερο μπουνταλάδικο σκυλί. Κατά την γνώμη μου ήταν δικό τους το φάουλ, δεν βάζεις ένα λεπτεπίλεπτο σκελετικά γιόρκι με γομαράκια ατσούμπαλα και μετά κλωτσάς τα γομαράκια .. Θέτεις σε κίνδυνο καταρχήν τον σκύλο σου χωρίς κανέναν λόγο.
Εγω απο την περιγραφη καταλαβα οτι μιλαμε για δημοσιο χωρο.
Απαξ κ συμβαινει αυτο, οσα δικαιωματα εχει να βρικσεται εκει ο χρηστης τεν τεν αλλα τοσα εχει κ οποιοσδηποτε αλλος.

Ομως κανεις δεν εχει την υποχρεωση να ανεχτει μεσα στα μουτρα του 'η του σκυλου του εναν αλλο ενεξελεκτο (ΞΑΝΑΛΕΩ: Ανεξελεκτο) σκυλο. Και φυσικα κανεις δεν μπορει να του το επιβαλλει!!!

Οταν δεν μπορεις να ελενξεις το σκυλο σου, δεν τον αφηνεις αμολυτο.
Αν παλι το κανεις εν γνωση σου κ συμβει το οτιδηποτε, αφ'ενος εχεις το 100% της ευθυνης αφ'εταιρου αν καποιος παει να τον αποτρεψει/διωξει δεν του ζητας κ το λογο!

Το μονο φαουλ του ηταν οτι σε ακουμπησε.
Εκει μαζι σου σε ολα, ειναι καφρος αναγωγος ηλιθιος κ οτι αλλο θες.
Αλλα το σκυλι σου, ξαναλεω, που αδυνατεις να ελενξεις, καλα εκανε κ το εδιωξε ετσι....
 


τεν τεν

Well-Known Member
2 Φεβρουαρίου 2012
454
1
Παιδιά, όλοι εσείς που σχολιάζετε ότι καλώς τον κλότσησε, και εγώ αυτό θα έκανα κλπ, ξεχνάτε κάτι.
Ο τεν τεν και ο σκύλος του δεν ήταν στον δρόμο, ούτε το γιόρκι επίσης. Δεν περπατούσε το γιόρκι με το λουράκι του και ήρθε ο ατσούμπαλος σκύλος του τεν τεν και τρόμαξαν και τον κλώτσησαν. Οι κάφροι ιδιοκτήτες του γιόρκι, και το κάφροι προκύπτει από τις διηγήσεις του φίλου τεν τεν για το πως αντέδρασαν και απέναντι του/της, μπήκαν σε σκυλόπαρκο, εν γνώσει τους, με μεγάλα σκυλιά ελεύθερα, ατσούμπαλα, παιχνιδιάρικα, όμως φιλικά , γιατί αν δεν ήταν φιλικά δεν θα συνηπήρχαν σε σκυλόπαρκο αλλά θα γινόταν το μάλε βράσε..Συνεπώς, κατ επιλογή τους, έθεσαν το σκυλάκι τους στον κίνδυνο του ποδοπατήματος...από ένα μεγαλύτερο μπουνταλάδικο σκυλί. Κατά την γνώμη μου ήταν δικό τους το φάουλ, δεν βάζεις ένα λεπτεπίλεπτο σκελετικά γιόρκι με γομαράκια ατσούμπαλα και μετά κλωτσάς τα γομαράκια .. Θέτεις σε κίνδυνο καταρχήν τον σκύλο σου χωρίς κανέναν λόγο.

σε ευχαριστώ γιατί είχα αρχίσει να χάνω τα λογικά μου.
ΑΥΤΟ ακριβώς έγινε.
ασ φώναζε πρώτα

-εεε παιδιά εκεί να δέσετε λίγο τα σκυλιά σας για να γνωριστούν με το μικρούλη...να δούμε πως θα πάνε .
Από μόνος του ρίσκαρε την κατάσταση

τώρα εάν τα yorkshire βγαίνουν σε μεγέθη δεν με απασχολεί έτσι το βρήκα στο google και έτσι το μετέφερα δεν κάθισα να το αναλύσω. (sorry κι ολας αλλά πολύ προσβολή έχω φάει σήμερα):)
 


τεν τεν

Well-Known Member
2 Φεβρουαρίου 2012
454
1
σε κλείστο χώρο περιφραγμένο παραχωρημένο από τον δήμο για όλα τα σκυλια
 


chrispapas

Well-Known Member
20 Ιουνίου 2011
1.359
25
Ρε παιδία αν βάζω το σκύλο μισή μερίδα σε κλουβί με σκυλία 20+ κιλά οι άλλοι φταίνε ή το κλούβιο μου το μυαλό.
Σε περιοχή χωρίς λουρί μπήκε τι περίμενε;; Δηλαδή μπήκε σε περιοχή που έχουν τα σκυλία λιμένα για να έχει το σκύλο σε λουρί;;;; Έλεος αν φοβάμαι για τη σωματική ακερεότητα του σκύλο μου δεν τον βάζω στο ίδιο χώρο με λιμένα "γουμάρια" και το παίζω νταβάς μετα.
Θα καθόμαστε να λέμε τα αυτονόητα;
Οκ ο Brain δεν ξέρει την εντολή Έλα γι'αυτό είναι σε ειδικά διαμορφωμένο χώρο και δεν είναι σε κανένα δασάκι ή πάρκο χωρίς περίφραξη.
Εσείς θα βάζατε έτσι το σκύλο μέσα σε περιφραγμένο χώρο (ειδικά 3 κιλά σκύλο) χωρίς να ξέρεται τι καπνό φουμάρουν τα άλλα σκυλία;
Δηλαδή εδώ που έχουμε όλοι λιτά τα σκυλία τι θα έπρεπε να κάνουμε να παίζουμε φάπες μεταξύ μας όταν τρέχει το ένα στο άλλο;

Υ.Γ. Σε ποίο δήμο είσαι;
 


east49

Well-Known Member
6 Δεκεμβρίου 2012
3.743
5.061
Το λυτος σκυλος με το ανεξελεκτος σκυλος εχει διαφορα φιλε μου.
Αν δεν την καταλαβαινεις.....

Υ.Γ. Σε παρκο του δημου δλδ ησασταν......
Αρα δημοσιο χωρο.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.117
Μηνύματα
895.868
Μέλη
19.929
Νεότερο μέλος
mariamaraki