Κοιμήθηκε το "dogforum.gr"
















gefil

Well-Known Member
18 Οκτωβρίου 2013
129
68
47
Nea Smirni
www.facebook.com
Όχι εύκολα, αλλά μπορεί να μεταδοθεί σε κουτάβια ή ενήλικα με πεσμένο ανοσοποιητικό.
Αυτό γνωρίζω και εγώ... Μόνο από σκυλί σε άνθρωπο είναι σίγουρο ότι δεν κολλάει.
Βέβαια, έχει έρθει σε επαφή με άλλο σκυλί του οικογενειακού περιβάλλοντος (την Ήρα) 2-3 φορές και μέχρι τώρα (crossing fingers) δεν έχει πάθει κάτι η Ήρα.
Αλλά ας μη το ρισκάρουμε.
Άλλωστε θα μας δοθούν σίγουρα ευκαιρίες στο μέλλον... ;-)
 




BiggBilly

Well-Known Member
28 Μαϊου 2010
4.237
407
Γλυφάδα
Ruud-fotis μεσα για Βασιλικα κτηματα Σ-Κ πρωι
Βασιλικά κτήματα έχω καιρό να πάω.
Για τι ώρες λές κ.Ζουζουνε?

silent said:
Την Κυριακη πηγα προς Μονη Καισαριανης για πεζοπορια και λεω να το καθιερωσω σιγα σιγα.
Για πόσα χλμ μιλάμε και που ακριβώς ειναι αυτό?
 


silent

Well-Known Member
4 Ιουλίου 2011
1.042
52
Νότια Προάστια
Για πόσα χλμ μιλάμε και που ακριβώς ειναι αυτό?
Σαν αρχη-τελος παιζει ευκολα αυτο Δάσος Καισαριανής



37° 57.650', 23° 47.830'

Δηλαδη για κεντρικο Υμηττο, οπου υπαρχουν πολλα μονοπατια τα οποια μπορεις να ακολουθησεις. Και ειτε να βρεις μια κυκλικη διαδρομη ή να πας μπρος πισω.
Τωρα αν μιλαμε για πεζοπορια 2-4 ωρες ειναι καλα.
Αν μιλαμε για τρεξιμο δεν νομιζω οτι μπορω να βγαλω 10χλμ σε ανωμαλο δρομο γιατι ειμαι απροπονητος.

Το βραδυ θα βαλω και αλλη μια διαδρομη απο Αγ. Ιωαννη Καρεα μεχρι ανω Γλυφαδα.
 


BiggBilly

Well-Known Member
28 Μαϊου 2010
4.237
407
Γλυφάδα
Οπότε ανεβαίνεις Υμηττό απο ανω Γλυφάδα και ξέρεις το μονοπάτι που πάει εως Δάσος Καισαριανής?
Ωραίο ακούγεται. Δεν είμαι πολύ του χώματος αλλά θα ήθελα να περπατήσω Υμηττό. Έχω βαρεθεί συνέχεια να πηγαίνω Πρ.Ηλία.
 




zouzounos

Well-Known Member
19 Ιανουαρίου 2009
1.954
317
Mεγαλε 21/12
09:30-10:00 θα ειμαι στα Βασιλικα,οποιος θελει ας ερθει...
Θερμη παρακληση καλο ειναι για οσους εχουν λυτα τα σκυλια τους να εχουν το απαιτουμενο "ελα"
:cool:
 


Alexia

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2008
6.350
202
65
Brussels
dolceconspirito.com
Η δεμοδηκωση δεν κολλάει, το παράσιτο demodex canis ανήκει στην φυσιολογική χλωρίδα του δέρματος. Η πάθηση παρουσιάζεται σε σκύλους με προδιάθεση και πεσμένο ανοσοποιητικό.
 


cathy93

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
1.924
57
Μαρούσι
Η δεμοδήκωση δεν είναι και κληρονομικό απ την μάνα? ή τα μπερδεύω με κάτι άλλο?
Πάντως κι εγώ απ όσο ξέρω δεν κολλάει από σκύλο σε σκύλο! Ξέρω περίπτωση δηλαδή που είχε μια σκύλα δεμοδήκωση και δεν είχε κολλήσει τα άλλα 2 σκυλιά που μένανε μαζί της!!

Η αλήθεια είναι κάτι χρόνια έχει να γίνει σκυλοβόλτα εκτός της πίτας!!
Προτείνετε μέρος και μέρα να οργανωθούμε!!! :D
 






gefil

Well-Known Member
18 Οκτωβρίου 2013
129
68
47
Nea Smirni
www.facebook.com
Alexia, ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία... Τώρα το είδα!
Έχω σκοπό να το συζητήσω και με τον γιατρό σήμερα που θα τον δω αλλά ευχαριστώ!
 


Giannis_Rottie

Well-Known Member
2 Ιουλίου 2013
1.207
1.243
Brakhami,Athens,Greece
εγω εχω ακουσει οτι στα βασιλικα ανακτορα...ενω ειναι πανεμορφο μερος για βολτα....απο τις 10.30 και μετα γινεται ψιλοχαμος...ποδηλατες..σκυλογονεις...γονεις με παιδια για πικ-νικ...γενικα πολυς κοσμος. Ο Υμητος απο την αλλη κι αυτος χαιρει επισκεψιμοτητας αλλα λιγο λιγοτερο.
Θα κανονιστει εν τελει κυριακατικη εξορμηση για τις 22 του μηνα...(κυριακη ωστε να μπορουν ολοι) η θα το αφησουμε για τον νεο χρονο με την κοπη της πιτας?