Κορωνοιος και κατοικίδια


Hammer

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2017
1.468
2.709
Αναμενομενο....
Απο το αρθρο:
Πάντως, σε κάθε περίπτωση, όπως τονίζουν οι επιστήμονες, προκύπτει η ανάγκη να παρακολουθούνται οι ιοί των ζώων σε συνεχή και πιο συγκροτημένη βάση από ό,τι έως τώρα.
Θα εντοπιστουν σε χοιρους, γελαδια, προβατα, κατσικια...τα οποια φυσικα θα σφαγιαστουν σε τεραστια κλιμακα δινοντας οριστικο τελος στην κτηνοτροφια.
Πως αλλιως θα σε αναγκασουν να φας το συνθετικο πλαστικο κρεας που εχουν ηδη ετοιμασει;;;
Πάντως, όλα τα παιδιά -τα οποία ανάρρωσαν μετά από μερικές ημέρες- ζούσαν σε αγροτικές ή προαστιακές περιοχές, όπου οι άνθρωποι έρχονται συχνά σε επαφή με σκύλους και άλλα ζώα. Επτά κορωνοϊοί είναι έως τώρα γνωστό ότι μολύνουν τους ανθρώπους. Πέρα από τον SARS-CoV-2 που προκάλεσε την πανδημική νόσο Covid-19, δύο κορωνοϊοί έχουν προκαλέσει τις σοβαρές νόσους SARS και MERS, ενώ μερικοί άλλοι προκαλούν και κοινά κρυολογήματα.
Μακρυα τα παιδια απο αγροτικες περιοχες και ζωα, ειναι γεματα αρρωστιες, να μετακομισετε στην πολη, να τους παρετε ενα σμαρτφον, εμβολια 10 φορες το χρονο, και μην τα βγαζετε ποτε εξω! Μονο ετσι θα γλυτωσουν.
Α! Και να τα ταϊζετε μονο λαχανικα, ποτε κρεας και γαλακτοκομικα, πολυ κακα για την υγεια αυτα!!!!!!!!
Η πλήρης ανάλυση του γονιδιώματος του ιού από τα παιδιά ασθενείς στη Μαλαισία αποκάλυψε ότι ο άγνωστος έως τώρα κορωνοϊός περιέχει ένα «μωσαϊκό» γονιδίων από τέσσερις άλλους κορωνοϊούς που μολύνουν τα ζώα. Γενετικοί ανασυνδυασμοί τέτοιου είδους πάντα ανησυχούν τους επιστήμονες λόγω της πιθανότητας να αναδυθεί κάποιο στέλεχος άκρως μεταδοτικό και στους ανθρώπους.
Μονο μια λυση υπαρχει, να εξαφανισουμε ολα τα ζωα!!!!!!!! Ημερα, αγρια...ολα!!!Πηξαμε στην αρρωστια ρε!!! Ακουσες να αρρωστησε ποτε κανεις απο μπαμιες, φασολακια, σογια, ντοματες;;; Ποτε. Δεν μπορω να καταλαβω τι περιμενουμε....
 


ΑΡΓΟΣ & ΕΓΩ

Well-Known Member
26 Μαρτίου 2018
1.150
2.016
Ίσως δεν έχετε διαβάσει αυτό.
Το πρώτο εμβόλιο κατά του κορονοϊού για ζώα καταχώρησε η Μόσχα

"Στις κλινικές δοκιμές του Carnivac-Cov, οι οποίες ξεκίνησαν τον περασμένο Οκτώβριο, συμμετείχαν σκύλοι, γάτες, αρκτικές αλεπούδες, μινκ, αλεπούδες και άλλα ζώα", δήλωσε ο Κοντσταντίν Σαβένκοφ, υποδιευθυντής της εποπτικής αρχής."
 
  • Like
Reactions: Hammer and vrmode




vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.123
10.078
Athens
Ίσως δεν έχετε διαβάσει αυτό.
Το πρώτο εμβόλιο κατά του κορονοϊού για ζώα καταχώρησε η Μόσχα

"Στις κλινικές δοκιμές του Carnivac-Cov, οι οποίες ξεκίνησαν τον περασμένο Οκτώβριο, συμμετείχαν σκύλοι, γάτες, αρκτικές αλεπούδες, μινκ, αλεπούδες και άλλα ζώα", δήλωσε ο Κοντσταντίν Σαβένκοφ, υποδιευθυντής της εποπτικής αρχής."
Α μάλιστα...
 


Hammer

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2017
1.468
2.709
Ίσως δεν έχετε διαβάσει αυτό.
Το πρώτο εμβόλιο κατά του κορονοϊού για ζώα καταχώρησε η Μόσχα

"Στις κλινικές δοκιμές του Carnivac-Cov, οι οποίες ξεκίνησαν τον περασμένο Οκτώβριο, συμμετείχαν σκύλοι, γάτες, αρκτικές αλεπούδες, μινκ, αλεπούδες και άλλα ζώα", δήλωσε ο Κοντσταντίν Σαβένκοφ, υποδιευθυντής της εποπτικής αρχής."
€€€$$$:sneaky:;):cool:
 


vasilis_mike

Well-Known Member
19 Φεβρουαρίου 2016
1.681
3.903
ΑΘΗΝΑ
Αναμενομενο....
Απο το αρθρο:

Θα εντοπιστουν σε χοιρους, γελαδια, προβατα, κατσικια...τα οποια φυσικα θα σφαγιαστουν σε τεραστια κλιμακα δινοντας οριστικο τελος στην κτηνοτροφια.
Πως αλλιως θα σε αναγκασουν να φας το συνθετικο πλαστικο κρεας που εχουν ηδη ετοιμασει;;;
Μακρυα τα παιδια απο αγροτικες περιοχες και ζωα, ειναι γεματα αρρωστιες, να μετακομισετε στην πολη, να τους παρετε ενα σμαρτφον, εμβολια 10 φορες το χρονο, και μην τα βγαζετε ποτε εξω! Μονο ετσι θα γλυτωσουν.
Α! Και να τα ταϊζετε μονο λαχανικα, ποτε κρεας και γαλακτοκομικα, πολυ κακα για την υγεια αυτα!!!!!!!!
Μονο μια λυση υπαρχει, να εξαφανισουμε ολα τα ζωα!!!!!!!! Ημερα, αγρια...ολα!!!Πηξαμε στην αρρωστια ρε!!! Ακουσες να αρρωστησε ποτε κανεις απο μπαμιες, φασολακια, σογια, ντοματες;;; Ποτε. Δεν μπορω να καταλαβω τι περιμενουμε....
Έχει αρχίσει και ξεφεύγει πολύ το πράγμα!
 
  • Like
Reactions: Hammer


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.123
10.078
Athens
Έχει αρχίσει και ξεφεύγει πολύ το πράγμα!
Θυμόμαστε όλοι όταν πέρυσι τέτοιο καιρό περίπου οι κινέζοι πετούσαν σκυλιά κα γατιά από τα παράθυρα ε;
Λίγο να το παίξουν τα μμε σήμερα και αύριο για τον κοροναιό των σκύλων και μην εκπλαγούμε αν ξαφνικά αρχίσουν να τουφεκάνε και να φολιάζουν γύρω μας.

Έχουμε ξεφύγει, ο σώζων εαυτόν σωθήτω...
 
  • Like
Reactions: ΑΡΓΟΣ & ΕΓΩ


vasilis_mike

Well-Known Member
19 Φεβρουαρίου 2016
1.681
3.903
ΑΘΗΝΑ
Θυμόμαστε όλοι όταν πέρυσι τέτοιο καιρό περίπου οι κινέζοι πετούσαν σκυλιά κα γατιά από τα παράθυρα ε;
Λίγο να το παίξουν τα μμε σήμερα και αύριο για τον κοροναιό των σκύλων και μην εκπλαγούμε αν ξαφνικά αρχίσουν να τουφεκάνε και να φολιάζουν γύρω μας.

Έχουμε ξεφύγει, ο σώζων εαυτόν σωθήτω...
Δεν το έχω και πολύ, να ματαξαναμετακομίσω σε κανένα ερημοχώρι.
 




ΑΡΓΟΣ & ΕΓΩ

Well-Known Member
26 Μαρτίου 2018
1.150
2.016
Ήταν 30 Οκτωβρίου 1938 όταν από τις 20:00 έως τις 21:00 το βράδυ το ραδιόφωνο μετέδιδε μερικές σκηνές από το έργο του Γουέλς «Ο Πόλεμος των Κόσμων».

Αναμένω να ακούσω τον πρώτο που θα μου πει για σκυλιά και κορονοϊό.
 


Zodi

Well-Known Member
25 Απριλίου 2017
179
173
44
Ζήσε σαν άρρωστος να πεθάνης υγιής, πού λέμε.
 
  • Like
Reactions: vrmode


Hammer

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2017
1.468
2.709
Έχει αρχίσει και ξεφεύγει πολύ το πράγμα!
Αυτα δεν ειναι τιποτα Βασιλη, προκαταρκτικα...
Το γλεντι δεν εχει ξεκινησει, τωρα ειμαστε στις προετοιμασιες ακομα...
Αλλα...ετοιμαζομαστε για να μπουμε στην τελικη ευθεια σιγα σιγα...
 


ΑΡΓΟΣ & ΕΓΩ

Well-Known Member
26 Μαρτίου 2018
1.150
2.016
Άσχετο και σχετικό.

Έχει πέσει στα χέρια σας κανένα self test κορονοιου από αυτά του κουμπάρου από την Λάρισα ;

Κάτι για μίζες κλπ που έλεγε η @vrmode σχετικά με την διαύγεια..
 


vasilis_mike

Well-Known Member
19 Φεβρουαρίου 2016
1.681
3.903
ΑΘΗΝΑ
Έχετε διανοηθεί αν κυκλοφορήσει επίσημα περί μετάδοσης κορωνοιού από τα κατοικίδια, πως θα ανέβει ο αριθμός των αδέσποτων;;
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.123
10.078
Athens
Άσχετο και σχετικό.

Έχει πέσει στα χέρια σας κανένα self test κορονοιου από αυτά του κουμπάρου από την Λάρισα ;

Κάτι για μίζες κλπ που έλεγε η @vrmode σχετικά με την διαύγεια..
Δεν ξέρω για το Λαρσαίο αλλά εγώ έκανα σήμερα σελφτεστ από την άλλη εκείνη τη νεοσύστατη που πήρε το διαγωνισμό των 11εκ - εκείνον ντε που προκηρύχτηκε και έληξε μέσα σε 3 μέρες... στη διαύγεια κι αυτούνος.

Περιμένω κι εγώ αυτόν που θα κοιτάξει τη γαλλίδα και θα μου πει για κορωναιό. Της διαύγειας θα γίνει.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.807
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf