Κοτα


elena.dogwalking

Well-Known Member
21 Σεπτεμβρίου 2007
189
5
Komotini
Είμαι πολύ περήφανη για το κούκλο μας το Ρεξ και την ποντικο μου την Έλλη…

Την Δευτέρα που πήγα στο παραθαλάσσιο των γωνιών μου να ταΐσω το Ρεξ να παίξει με την ποντικο και να ταΐσω της Κοτούλες μας έκανα και μια ζημιούλα…

Μου ξέφυγε μια κοτούλα στο κτήμα από το κοτέτσι και έτρεχε στην αυλή …

Ο μεγάλος μας την κυνήγησε και η ποντικο από πίσω και οοοκ όλοι θα λέτε πάει η κοτούλα την έπαιξε ο μεγάλος ( μιλάμε για Ντομπερμαν ) , αλλά όχι την έπιασε τόσο προσεκτικά και μου την έφερε…

Η κότα είναι ζωντανή απλά από των φόβο της έχασε μερικά πούπουλα και με περιφανεια και χαρά λέω εκπαιδεύσαμε πολύ καλά τα σκυλιά μας και δεν την έπνιξε…

Είμαι πολύ περιφανή…

Χιχιχι :D :D
 


Chloe

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2006
8.324
30
42
Αθήνα
prigipissa-straydog.blogspot.com
Α καλά μια θειά μου έχει ένα λυκόσκυλο, κοτέτσι και καμιά δεκαριά γάτες. Ο σκύλος τα προσέχει όοοοολα τα ζωντανά και ειδικά τις κότες τις επαναφέρει σε... τάξη, κάθε φορά που κάνουν εξορμήσεις. Επίσης δεν επιτρέπει σε "ξένες" γάτες να πλησιάσουν, αλλά τις "δικές" του τις έχει υπό την προστασία του. Και δεν έχει περάσει από εκπαίδευση!
 


elle

Well-Known Member
28 Φεβρουαρίου 2008
223
0
Αλεξανδρούπολη
Εμάς πάλι όταν πηγαίνουμε στο κτήμα και βλέπει τις κότες σαν να ξερογλύφεται μου φαινεται :lol:

Οταν ήταν πιο μικρή την άφηνα ελευθερη και έπαιζε με ενα αλλο κουτάβι που εχει εκεί ο μπαμπάς μου αλλα σιγά σιγά αρχισαν να την ενδιαφέρουν αρκετά οι κότες που τριγυρνούσαν κοντά τους και να τις ψιλοκηνυγάει. Δεν θέλησα να δώ τι θα κάνει αν την αφήσω να πιάσει καμία... :roll:

Η σκυλα που είχαμε πρίν, μια μέρα επιασε και έφερε στον αντρα μου εκεί που καθόταν ένα απο τα παπάκια :lol:

Ελενα για καλό και για κακό όταν θα έρθοιμε να τις κλείσουμε τις κοτούλες στο κοτέτσι τους :lol:
 


elena.dogwalking

Well-Known Member
21 Σεπτεμβρίου 2007
189
5
Komotini
Λες Ελλή εεε ?

να της κλεισουμε καλα μεσα αλλιως θα της κυνηγαει η κουκλιτσα Βιρμα εε?

η αλήθεια ειναι οτι στην μερια που ειναι περιφραγμενες και ελευθερες δεν θα εχουν προσβαση τα μωρα μας αλλα θα εχουν αποιρο χωρο για να τρεξουν σε χωμα και σε ασφαλτο μπολικο...