Κουτάβια 40 ημερών προς υιοθεσία


kopritis

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2008
7.809
23
Αθήνα, κεντρο.
Να την κάνεις μασκότ της γειτονιάς! Δε μπορεί ακόμα και οι μη φιλόζωοι θα λυγίσουν! Βάλε ταμπέλες, αμα χάνουν πράγματα να'ρχονται να στα ζητάνε! :)

Λυπάμαι που δε βρίσκεις κατάλληλους, αλλά χαίρομαι που υπάρχει τουλάχιστον ενδιαφέρον για τα κουτάβια!
 




kotsidas

Well-Known Member
16 Ιουνίου 2008
381
13
Προφανως εχει καταλαβει ποσο νοιαζεσαι για να βρεις σωστες οικογενειες για τα παιδια της και σε καλοπιανει.
Θα θελα να μουν απο μια μερια να δω την εκφραση του ανθρωπου που του εκλεψε τα γλυκα.
Εγω παλι οχι. Ελπιζω μονο να μην την πηραν χαμπαρι.
Μην νομιζεις κλεβει και μενα. Κατοχικο συνδρομο πρεπει να εχει αυτο το σκυλι.
Την βλεπεις και νομιζεις οτι ειναι στημενο απο καποιο σκηνοθετη σε ταινια. Ειναι επαγγελματιας

Να την κάνεις μασκότ της γειτονιάς! Δε μπορεί ακόμα και οι μη φιλόζωοι θα λυγίσουν! Βάλε ταμπέλες, αμα χάνουν πράγματα να'ρχονται να στα ζητάνε! :)
Προσπαθω να το κρατησω οσο μυστικο μπορω, γιατι αν μαθευτει, οτιδηποτε χανεται θα κατηγορουν το σκυλι, και η τροπη θα ειναι ασχημη. Εκανα τοσο κοπο να τους πεισω οτι δεν πειραζει κοτες, για να μην ξαναριξουν τιποτα.
Βεβαια για τσιπουρες δεν υποσχεθηκα.

Με κατάλληλη εκπαίδευση θα σου γίνει δεξί χέρι.
Σκεφτομουν να της μαθω την αξια του ευρω, αλλα απο την αλλη τα πραγματα ειναι ρευστα, και μπορει να παει χαμενη η εκπαιδευση.
 


kotsidas

Well-Known Member
16 Ιουνίου 2008
381
13
Τα πραγματα σοβαρεψαν παρα πολυ σημερα με τις μακακιες της μανουλας. Παραλιγο να χασω το μαυρο κοριτσακι



Χρωσταει τη ζωη του στα λυσαλεα γαυγισματα της Λαρας και στο οτι δεν ειχα φυγει για δουλεια ακομα (ζητημα λεπτων).
Σωθηκε πανω που αρχισε να κανει σπασμους.
Πηγε η βλαμενη και βουτηξε ενα βαζο απο χοντρο πλαστικο, που μαλλον ειχε δολωματα σουπια μεσα, και το εφερε στα κουταβια, με αποτελεσμα να φρακαρει το κεφαλι του κουταβιου, μεσα στο βαζο και να μην βγαινει, και να μην μπορει να ανπνευσει.
Ευτυχως που πηρα αμεσως στροφες και εκοψα τον πατο για την αναπνοη, και εκοψα το υπολοιπο με λαμαρινοψαλιδο χωρις να παθει τιποτα το κουταβι.
Μου κοπηκαν τα ποδια, και εχω μπει και σε ηλικια εμφραγματος ρε γαμωτο, δεν ειμαι για τετοια.

 




ant

Well-Known Member
21 Ιουλίου 2011
143
24
καλά, όντως κάτι πρέπει να κάνουμε για τη μαμά.Μήπως να τη βγάλεις και αυτή καμιά φώτο για αγγελία? ? ? δε ξέρεις καμιά φορά...
 


Veronica

Well-Known Member
7 Δεκεμβρίου 2010
3.213
6
Always somewhere
www.youtube.com
Εμένα μού αρέσει η μαμά. Αυτά που μαζεύει, μπορείς να τα βάλεις σε ένα μέρος στην αυλή και να περνάνε οι γείτονες να διεκδικούν τα πράγματά τους, που ειναι δική τους ευθύνη να τα φυλάνε. :p
 


kotsidas

Well-Known Member
16 Ιουνίου 2008
381
13
Το αρσενικο 3 υιοθετηθηκε, αλλα παραμενει με τα υπολοιπα, και για λογους εκπαιδευσης, γιατι αν το δωσω τωρα, θα κατσει σε ενα θρονο, θα παραγγελνει κοψιδια και συκωτακια (τα οποια θα του φερνουν οι ακολουθοι) και θα κακομαθει....:D:D:D:D:D

Πολυ καλα μεσα στο σπιτι συμπεριφερεται και το θυλικο 3, το οποιο δειχνει σημαδια ανεξαρτητοποιησης απο την αγελη. Επισης δειχνει να εχει ικανοτητες ακροβατη "μπουκαδορου" γιατι ανεβαινει καθετα στην παλλετα χρησιμοποιωντας τις ταβλες σαν σκαλοπατια.
Ωρες ωρες αναρωτιεμαι (παρατηρωντας και ολη την κινησιολογια του) αν ειναι σκυλι ή γατα.

Τα υπολοιπα δεν εχει γινει προσπαθεια ακομα γιατι ως γνωστο απο τους νομους του "Μερφυ" δεν μπορει να ξεφυγει κανενας, ουτε και εγω, κοινως μας πανε αναποδα πολλα πραγματα μαζι.
 






kotsidas

Well-Known Member
16 Ιουνίου 2008
381
13

Το καλο που της θελω ειναι να μην αρχισει τα ιδια Ελλη μου. Εχει καλο χαρακτηρα, και ειναι κλεφτρονι στα λογικα πλαισια ενος κουταβιου.
Οσο για την "μανουλα" αφου πηγε να μου ξανασκοτωσει κουταβι, αυτη τη φορα με κονσερβοκουτι απο σκυλοτροφη που εφερε, μου κουβαλησε και ....γκομενο.
Και επειδη το ποδαρακι της το μαυρο το εχει "μαμησει" με το να τρεχει στους αγρους, στα λιβαδεια και τους σκουπιδοντενεκεδες, απο αυριο θα τεθει υπο αυστηρο περιορισμο (στο κελι 33) μετα την κτηνιατρο, και αυτο γιατι δεν βρηκα καποιον να την φιλοξενησει σε ελεγχομενο χωρο μεχρι να γινει καλα το ποδι της και να φυγουν τα κουταβια απο το σπιτι.

Εχουν μεινει πλεον τα αρσενικα 1 και 2, καθως και το θυλικο 3 διαθεσιμα.
Το θεμα ειναι οτι εχει γινει της μοδας να εχουν οι φοιτητες σκυλο στην περιοχη μου, και το 90% που επικοινωνουν ειναι φοιτητες ή σπουδαστες.
Ειναι δυσκολο ομως να δωσεις σκυλι σε φοιτητη, για πολλους και διαφορους λογους, που οσοι εχετε ασχοληθει με υιοθεσιες γνωριζετε.
 


kotsidas

Well-Known Member
16 Ιουνίου 2008
381
13
Το θυλικο 1 και το αρσενικο 3 ειναι ηδη στα νεα τους σπιτια.
Τα θυλικο 2 και αρσενικα 1 και 2 θα πανε την αλλη Δευτερα, και τελευταια η "συμπαθεια μου" το θυλικο 3 ή "προβατο" ή "ψιτ ρε" ή "κολοσκυλο" θα με εγκαταλειψει στις 25-3 εχοντας μαθει και αρκετα απο τα βασικα. Ηδη ξερουμε το "κατσε" και το "ελα" σε 2 γλωσσες και το "φυγε" στα ελληνικα , και εχουμε αρχισει να μαθαινουμε και το Box.
Ειμαστε μαζι απο τα τελη Νοεμβριου περιπου, μεγαλο διαστημα. Ηρθε αραγε η ωρα της ικανοποιησης, ή της στεναχωριας; Θα δειξει, ειναι νωρις ακομα και τα συναισθηματα αναμικτα.
 




kotsidas

Well-Known Member
16 Ιουνίου 2008
381
13
Κατι ξερεις εσυ παραπανω μου φαινεται.......
Κατι ξερεις που δεν ξερω εγω............
Χμμμμμ.........
 


takisft

Well-Known Member
24 Ιουνίου 2011
4.817
5.037
Αθήνα
Το πως θα αισθανθείς μου είναι πολύ δύσκολο να το μαντέψω. Φαντάζομαι θα νοιώσεις και τα δύο συναισθήματα
Εμείς οι "τρίτοι" και θεατές των πράξεων σου, το μόνο που μπορούμε να αισθανθούμε είναι η χαρά και η ευγνωμοσύνη....
 


kotsidas

Well-Known Member
16 Ιουνίου 2008
381
13
Τελικα κατι παραπανω ηξερε η mod.
Το σπιτι αδειασε....αδειασε πολυ. Δεν υπαρχει καποιος να ταισω στις 4 και στις 12 το βραδυ. Εχει ησυχια.......πολυ ησυχια. Καποιος εδω διπλα μου γκρινιαζει γιατι δεν "κοροιδεψα" τους "γονεις" να κρατησουμε το "προβατο".
Εμειναν οι τελευταιες πατουσιες πανω στα νουλαπια της κουζινας, σαν σφραγιδα επικυρωσης ενος εγγραφου που διεκπεραιωθηκε.

Το "σκατοσκυλο μου" ξαναπηρε τα πανω του, και το παιζει κυριαρχος του χωρου, και μου ερχεται να της κοπανησω καμμια, που ταχα την ενοχλουσαν ολα αυτα τα σκυλια, αλλα τωρα τα ψαχνει, η κολοστριμενη με το μπαλακι στο στομα.

Εχουμε κατι να στεναχωριωμαστε ομως. Χασαμε την μανα. Τωρα που εφυγαν τα κουταβια και θα επικεντρωνομαστε στο προβλημα της, βρηκε μια καινουργια διοδο διαφυγης, και εχει χαθει 2 μερες τωρα.
Την ψαχνω και ανησυχω πολυ ειναι η αληθεια.
Ειναι κριμα για το σκυλι τοσες μερες θεραπιας και ακτινογραφιων, και τοσος πολυτιμος χρονος των φιλων που των διεθεσαν για να με βοηθησουν, να εχουν καταληξει να γινουν για το τιποτα. Τη στιγμη μαλιστα που ειχε βρεθει ενα σπιτι και γι αυτην, σε οποια κατασταση και να κατεληγε (τριποδη ή τετραποδη).
Κριμα πολυ κριμα.
"Που να 'ναι ο ισκιος σου Θεε" που ελεγε και ενα τραγουδι των 60s.


Μολις εχω μια φωτο απο ολα τα κουταβια στις νεες τους οικογενειες, θα την ανεβασω και θα ζητησω να κλεισει αυτο το θεμα με Happy end.
 




GRDANE

Well-Known Member
7 Σεπτεμβρίου 2007
6.815
5.047
patra
grdane.blogspot.com
και που εισαι..
τωρα εμαθες...
ανηκεις σε αυτους με εμπειρια...
μπορεις να βοηθησεις... καλυτερα απο εναν αρχαριο... :p
 




l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Τελικα κατι παραπανω ηξερε η mod.
Το σπιτι αδειασε....αδειασε πολυ. Δεν υπαρχει καποιος να ταισω στις 4 και στις 12 το βραδυ. Εχει ησυχια.......πολυ ησυχια. Καποιος εδω διπλα μου γκρινιαζει γιατι δεν "κοροιδεψα" τους "γονεις" να κρατησουμε το "προβατο".
Εμειναν οι τελευταιες πατουσιες πανω στα νουλαπια της κουζινας, σαν σφραγιδα επικυρωσης ενος εγγραφου που διεκπεραιωθηκε.

Το "σκατοσκυλο μου" ξαναπηρε τα πανω του, και το παιζει κυριαρχος του χωρου, και μου ερχεται να της κοπανησω καμμια, που ταχα την ενοχλουσαν ολα αυτα τα σκυλια, αλλα τωρα τα ψαχνει, η κολοστριμενη με το μπαλακι στο στομα.

Εχουμε κατι να στεναχωριωμαστε ομως. Χασαμε την μανα. Τωρα που εφυγαν τα κουταβια και θα επικεντρωνομαστε στο προβλημα της, βρηκε μια καινουργια διοδο διαφυγης, και εχει χαθει 2 μερες τωρα.
Την ψαχνω και ανησυχω πολυ ειναι η αληθεια.
Ειναι κριμα για το σκυλι τοσες μερες θεραπιας και ακτινογραφιων, και τοσος πολυτιμος χρονος των φιλων που των διεθεσαν για να με βοηθησουν, να εχουν καταληξει να γινουν για το τιποτα. Τη στιγμη μαλιστα που ειχε βρεθει ενα σπιτι και γι αυτην, σε οποια κατασταση και να κατεληγε (τριποδη ή τετραποδη).
Κριμα πολυ κριμα.
"Που να 'ναι ο ισκιος σου Θεε" που ελεγε και ενα τραγουδι των 60s.


Μολις εχω μια φωτο απο ολα τα κουταβια στις νεες τους οικογενειες, θα την ανεβασω και θα ζητησω να κλεισει αυτο το θεμα με Happy end.
Πόσα μπράβο μπορείς να πεις σε έναν άνθρωπο ; Θα μου πεις τι χρησιμεύει ένα μπράβο; Εγώ προσωπικά βρίσκω μεγάλη αξία στο να τονίζουμε την σημασία που έχουν κάποιες πράξεις αντί μόνο να κριτικάρουμε κάποιες άλλες για αυτό θα σου πω για άλλη μια φορά ένα πολύ μεγάλο μπράβο για όσα έκανες και θα ευχηθώ να βρεθεί και η μαμά γιατί είναι κρίμα να μην μπορέσει να απολαυσει την ζωή που της ετοίμασες.