Κουτάβι και τουαλέτα..


Sammie

Well-Known Member
29 Αυγούστου 2022
283
255
41
Τότε υπομονή!! Προσπάθησε όσο μπορείς πιο συχνά να το βγάζεις,αλλα προσπάθησε να είσαι σταθερή στις ώρες,πχ 3 ώρες μετά το μεσημέρι πάντα. Είναι πολύ μπέμπης,θέλει πολλές βόλτες. Όσο μπορείς πιο πολλές,απλά πολύ σταθερό πρόγραμμα, να το στανταρει. Ατυχήματα θα έχεις αφού δεν μπορείς να τον βγάζεις συνέχεια, δεν πειράζει. Προσπάθησε βάσει προγράμματος σου,να προσθέσεις κ άλλες βόλτες,έστω άλλη μια,αλλα σταθερή ώρα. Καλή επιτυχία, καλό διάβασμα και υπομονή!
 
  • Love
Reactions: EiriniKt


Sammie

Well-Known Member
29 Αυγούστου 2022
283
255
41
Την 1η του βολτα την παω κατα τις 3-4 το μεσημερι οταν γυρναω, φευγω 8 παρα οποτε στο ενδιαμεσο σιγουρα θα κατουρηθει στο κρειτ ..Το χοντρο το κραταει
Ναι είναι πολλές ώρες. Η ηλικία του plus 1,είναι το μέγιστο που μπορεί να κρατηθεί.
 


EiriniKt

Active Member
9 Μαρτίου 2023
27
12
Σε ευχαριστω πολυ!
Για το κρειτ, εφοσον ειναι εκει ολο το πρωι, μηπως σκυλοβαρεθει αν τον εχω εκει μεσα και το απογευμα; Βεβαια παει βολτες και εκτονώνεται , τωρα θα τον πηγαινω και περισσοτερες οπως μου ειπατε
Παντως αμα τον αφησω να σουλατσαρει στο σπιτι, ειδικα στη βεραντα θα τα κανει παντου χωρις κανενα οριο, αρα φανταζομαι το κρειτ σε συνδυασμο με παραπανω βολτες ειναι η μονη λυση;
 


Sammie

Well-Known Member
29 Αυγούστου 2022
283
255
41
Σε ευχαριστω πολυ!
Για το κρειτ, εφοσον ειναι εκει ολο το πρωι, μηπως σκυλοβαρεθει αν τον εχω εκει μεσα και το απογευμα; Βεβαια παει βολτες και εκτονώνεται , τωρα θα τον πηγαινω και περισσοτερες οπως μου ειπατε
Παντως αμα τον αφησω να σουλατσαρει στο σπιτι, ειδικα στη βεραντα θα τα κανει παντου χωρις κανενα οριο, αρα φανταζομαι το κρειτ σε συνδυασμο με παραπανω βολτες ειναι η μονη λυση;
κατά την γνώμη μου,είναι η μονη λύση. αρκεί να τον εκτονωνεις τον μπέμπη καλά με παιχνίδια κλπ. μην ξεχνάς ότι σαν μωρό,θέλει κ πολυ νανι,οπότε μαμ,κακά κ νανι (στο crate) χαχα
 
  • Like
Reactions: Sasha


Ans

Well-Known Member
23 Δεκεμβρίου 2022
818
668
Ναι δεν το θεωρω απαραιτητο τοση βολτα αφπυ εισαι απασχολημενη. Θα αργησει λιγο παραανω να μαθει αλλα δεν εγινε κατι μικρος ειναι. Τα παει πολυ καλα βελτιωθηκε πολυ οποτε σε λιγο καιρο θα ειστε τελεια.
 
  • Like
Reactions: EiriniKt and Sammie


Sasha

Well-Known Member
28 Δεκεμβρίου 2022
527
287
25
instagram.com
Την 1η του βολτα την παω κατα τις 3-4 το μεσημερι οταν γυρναω, φευγω 8 παρα οποτε στο ενδιαμεσο σιγουρα θα κατουρηθει στο κρειτ ..Το χοντρο το κραταει
Είχα και εγώ θέμα με το πρωινό του μικρού,πρωινό ξύπνημα κλπ.
Η πρωινή σίγουρα είναι μια από τις βασικότερες βόλτες για εμένα και όχι από άποψη εκτόνωσης αλλά αναγκών.
Εμένα δεν ήταν θέμα του δε προλαβαίνω στην αρχή αλλά τεμπελιάς μιας και δεν ήμουν ποτέ πρωινός τύπος.
Πλεον αν χρειαστεί θα ξυπνήσω και 5μιση η ώρα το πρωί πριν την δουλειά να τον βγάλω,ίσα ίσα το τετράγωνο τον βγάζω μη φανταστείς και φαίνεται άμεσα η διαφορά στο ποσό κατουράει μέσα στο σπίτι στην πάνα.
 
  • Like
Reactions: EiriniKt


Mava

Well-Known Member
4 Δεκεμβρίου 2022
395
252
45
εγω πήγα 45 χρόνων Κ δεν ξυπνούσα ποτέ τόσο πρωί κάθε μέρα για μένα την ιδια :ROFLMAO: .τωρα θα ξυπνήσω από τις 6:30 για να μπορεί να πάει το πρωί να άνευ τς ανάγκες του..όπως είπε ο @Sasha είναι η πιο βασική ανάγκη το πρωί
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.598
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3