Κουτάβι κλινικά υγιής αλλα μουρμουραει συνεχώς


LilyMel

New Member
28 Δεκεμβρίου 2015
4
1
33
Καλησπέρα, έχω ένα κουτάβι 3 μηνών, χτες ήταν η τελευταία μερα που έκανε θεραπεία για βροχιτιδα, το αναφέρω γιατι έπαιρνε φάρμακα και μπορει να σχετίζεται με την τωρινή κατάσταση. Τρώει κροκέτες royal cannin jnr, ειναι υγιής τρώει και γιαουρτι τυράκι που μας εχει προτείνει ο Κτηνιατρος κτλ. Στις 24/12 τις δώσαμε μαγειρευτό λιγο σολωμο σκέτο και της άρεσε πολυ, στις 25/12 το μεσημέρι
λίγη γαλοπούλα στήθος σκέτο που επίσης της άρεσε πολυ, το βράδυ άρχισε μουρμουρητά, νομίζαμε ότι πονούσε, δεν είχε πυρετό ούτε τίποτα, αυτο συνεχιςτηκε μερα-νύχτα, εμείς τρομάξαμε πολυ!! πήγαμε σημερα στο κτηνιατρο και μου είπαν ότι ειναι κλινικά υγιής και ότι θέλει μαγειρευτό και δεν της αρέσει η ξηρή τροφή, κοτόπουλο και ρύζι, της φτιάξαμε να φάει δεν το έφαγε εγλειψε λιγο και το άφησε, συνεχίζει να μουρμουραει-παραπονιέται. Έχετε εμπειρία σε κάτι παρόμοιο ; Δεν ξέρουμε τι να κάνουμε. Κανένα απο τα σκυλιά που είχαμε δεν μας το εχει κανει αυτο. Ευχαριστώ
 




LilyMel

New Member
28 Δεκεμβρίου 2015
4
1
33
Εννοείται πως εχει φάει αλλα απέφευγε τις κροκέτες δεν έτρωγε την ποσότητα που έπρεπε ημερησίως.
 


LilyMel

New Member
28 Δεκεμβρίου 2015
4
1
33
Επίσης δεν είχε όρεξη για παιχνίδι μόνο ολη μερα κοιμόταν αυτο μπορει να αφορούσε τα φάρμακα βέβαια.
 




ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Η διάγνωση του κτηνιατρου δλδ ήταν "της άρεσε το μαγειρευτό, γι'αυτό μουρμουράει"? Έχει σίγουρα πτυχίο???

Έφαγε λες λιγο, ίσα που το έγλυψε, δεν μου φαίνεται ούτε εμένα τόσο υγιές για κουτάβι. Ειδικά αν δεν έχει και όρεξη για παιχνίδι, μόνο ύπνο!

Δεν το πας και για δεύτερη γνώμη αλλου?
 
  • Like
Reactions: vas


LilyMel

New Member
28 Δεκεμβρίου 2015
4
1
33
Είχε βροχιτιδα της δίναμε αντιβίωση για 20 μέρες, και τις τελευταίες 10 έπαιρνε aerolin και ένα αλλο εισπνεουμενο φάρμακο, δεν γνωρίζω και αυτά κατα ποσό ειναι βαριά, πήγα μόνο σε ένα κτηνίατριο που ειναι δυο γιατροί μαζι, δεν της έκαναν εξεταςεις απλα την έλεγξαν και μου είπαν ότι ειναι ενυδατωμένη. ίσως έχετε δίκιο θα το κοιτάξω σύντομα σε κάποιο αλλο γιατρό, ευχαριστώ.
 
  • Like
Reactions: ghelly