Κουτάβι στο σπίτι!


boxer

Well-Known Member
2 Αυγούστου 2006
529
1
ATHENS
www.petcorner.gr
ROTTIE said:
Τα περισσότερα είναι σε μορφή σπρέι και σε αμπούλες. Υπάρχουν διάφορα σκευάσματα στο εμπόριο. Αλλά για να ελκύουν το κουτάβι να λερώσει σε συγκεκριμένο σημείο, άλλα για να το απωθούν και άλλα για να το αποτρέπουν να δαγκώνει αντικείμενα που δεν πρέπει.
Όρεξη να ‘χεις να ψωνίζεις...!
σορυ αγαπητη ROTTIE αλλα αυτα ειναι για θυματα του μαρκετινγκ κατα τη γνωμη μου! μια δοκιμη θα σας πεισει! :roll:
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.689
23
ATHENS
boxer said:
ROTTIE said:
Τα περισσότερα είναι σε μορφή σπρέι και σε αμπούλες. Υπάρχουν διάφορα σκευάσματα στο εμπόριο. Αλλά για να ελκύουν το κουτάβι να λερώσει σε συγκεκριμένο σημείο, άλλα για να το απωθούν και άλλα για να το αποτρέπουν να δαγκώνει αντικείμενα που δεν πρέπει.
Όρεξη να ‘χεις να ψωνίζεις...!
σορυ αγαπητη ROTTIE αλλα αυτα ειναι για θυματα του μαρκετινγκ κατα τη γνωμη μου! μια δοκιμη θα σας πεισει! :roll:
Την έχω κάνει την δοκιμή boxer!
Και έχω ήδη αναφέρει και τα αποτελέσματα!
(Γύρνα στην πίσω σελίδα!)

…«Εγώ έχω δώσει ένα σωρό λεφτά σε πάνες, σταγόνες και σπρέι και παρόλα αυτά ο μικρός τα «έκανε» όπου ήθελε! Το περίεργο ήταν ότι ποτέ δεν τον «βόλεψαν» οι πάνες… Μάλλον ένιωθε περίεργα πατώντας πάνω στην μαλακή επιφάνεια…
Πέρασε αρκετός καιρός για να αποκτήσει τακτικές συνήθειες και αυτές τις απέκτησε με τον κλασικό τρόπο. Όταν υποψιαζόμουν ότι ήθελε να «λερώσει» τον έβαζα εκεί που έπρεπε και σιγά σιγά του έγινε συνήθεια και πήγαινε μόνος του.
Επίσης έχω δώσει αρκετά χρήματα σε σπρέι που αποτρέπουν το σκυλί να δαγκώνει έπιπλα και αντικείμενα που δεν πρέπει. Τζίφος!
Μπορεί όταν ήμασταν παρόν να ήταν αγγελούδι… Όταν απουσιάζαμε από το σπίτι, του έβγαινε ο Ούννος από μέσα του!
Με πολύ υπομονή και εκπαίδευση, κατάφερα να τον μάθω να παίζει μόνο με τα παιχνίδια του και να μην καταστρέφει το υπόλοιπο σπίτι.
Στο τέλος τα κατάφερα και ΕΥΤΥΧΩΣ τώρα ζω με ένα αξιολάτρευτο πλάσμα, που δεν το αλλάζω με τίποτα στον κόσμο. Χαλάλι τα ξενύχτια και ο κόπος!»


Δεν με παρακολουθείς μου φαίνεται και θ’ αρχίσω να ανησυχώ! :wink:
 


boxer

Well-Known Member
2 Αυγούστου 2006
529
1
ATHENS
www.petcorner.gr
χαχαχα

μα γιαυτο το ειπα! επειδη ειχα διαβασει και τη δικη σου "δοκιμη"!!!
οποτε.. μην ανησυχεις, δεν προσπερναω τα ποστ σου :p
 


labradorhunt

Member
25 Μαρτίου 2007
18
0
Ήθελα να ρωτήσω σχετικά με τους ψήλους που μπορεί να έχει ένα κουτάβι και γενικά τα παράσιτα.Σε ένα κουτάβι λοιπόν που μένει μέσα στο σπίτι...σε ποιές χρονικές περιόδους πρέπει να του βάζουμε σπρευ(?) , κάτι άλλο (?) . Επίσης ήθελα να σας ρωτήσω πόσο πιθανό είναι να έχει τσιμπούρια και τέτοια και σε ποιές ηλικίες το εξετάζουμε?Εννοώ πρέπει να το πάμε στον κτηνίατρο όταν γίνει 3 μηνών(?) , 4 μηνών (?)...πότε???
 


S

SwkDoG

Guest
Πρέπει να το πάμε στον κτηνίατρο με το που θα το πάρουμε στα χέρια μας!...

Ακόμα καλύτερα θα ήταν να το πάμε σε έναν κτηνίατρο εμπιστοσύνης μας πρίν καν ακόμα το πάρουμε... :wink:

Όσο για τα σκευάσματα...Από πείρας 9 στις 10 φορές δεν δουλεύουν.Οπότε και αυτή η μία μάλλον είναι τυχαίο γεγονός.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.609
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3