Κρύβεται. Λόγω ζέστης?


Chloe

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2006
8.324
30
42
Αθήνα
prigipissa-straydog.blogspot.com
Λοιπόν... το ξέρω ότι σας έχω πρήξει με το θέμα της καρδιάς, αλλά τώρα ανησυχώ για άλλο θέμα... να με συγχωρείτε.
Λοιπόν, αφότου διάβασα ότι οι σκύλοι απομονώνονται πριν πεθάνουν (φτου-φτου-φτου) με τάραξε το εξής:
Το παιδί μου κάθε καλοκαίρι κοιμάται κάτω απ' το κρεβάτι μου λόγω ζέστης, είτε είναι κουρεμένος είτε έχει λίγα μαλλάκια.
Ε... αυτό τον καιρό την παρα-βγάζει κάτω απ' το κρεβάτι. Γυρίζω σπίτι και τον βρίσκω εκεί. Έρχεται με χαιρετάει, ξανά εκεί. Πάμε βόλτα, γυρίζει, πίνει νερό, ξανά εκεί. Μετά το φαγητό τα ίδια! Δεν τον βλέπω καθόλου!
Το δωμάτιό μου είναι βορινό και έχει αεράκι. Μάλιστα χθες το βράδυ έκανε αρκετή ψυχρούλα, αλλά το σκυλί πάλι κάτω απ' το κρεβάτι κοιμήθηκε!
Συνέχεια τον φωνάζω για χάδια και τέτοια, έρχεται βέβαια, αλλά με παρατάει μετά από λίγο σύξυλη για να χωθεί εκεί πέρα. Χαλιά και τέτοισ έχουμε βγάλει.
Έχει λίγο μαλλάκι, αλλά σκέφτομαι να τον ξυρίσω τελείως!
Πάλι υπερβολική είμαι που ανησυχώ?
 


galazia

Well-Known Member
3 Ιουνίου 2008
98
0
δεν υποφερεσαι ρε :lol: προφανως εχει ρευμα εκει που καθεται και τον βολευει...τα δικα μου το καλοκαιρι στο σπιτι, την αραζαν παντα σε σημεια που εμπαζε,χωλ,μπανιο με πλακακια,κολλητα στην εξωπορτα,κλπ.
το εχει και σαν φωλιτσα,που βρισκεις πια το κακο?
 




galazia

Well-Known Member
3 Ιουνίου 2008
98
0
συγνωμη...δηλαδη,οκ,συγνωμη και με το συμπαθειο,αλλα εαν σου ελεγα,κλοκλο,νομιζω πως ειναι βασιμες οι ανησυχιες σου,προφανως κρυβεται για να πεθανει,εσυ θα το πιστευες? :lol: :lol: :lol: :lol:
γιαουρτιαααααα.....
 


Chloe

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2006
8.324
30
42
Αθήνα
prigipissa-straydog.blogspot.com
Δεν εννοώ αυτό ρε βλάκα! Απλά παρατηρώ ότι κρύβεται πολύ περισσότερο από κάθε άλλη χρονιά. Τον έχουμε χάσει, πώς το λένε?
Μη με δουλεύεις ρε... :lol:
 


galazia

Well-Known Member
3 Ιουνίου 2008
98
0
ναι,γιατι το σκυλακι δεν εχει πλεον την διαθεση που ειχε οταν ηταν νεο,καταλαβε οτι μπορει να ζουνε πολλα χρονια,αυτο δεν σημαινει ομως οτι ζουνε πολλα χρονια νεα,απλα ζουνε πολλα χρονια,μπορει να ζησει και πολλα χρονια σαν γερος και οι γεροι ,ακομη και οι μεσηλικες σαν εμενα και σαν αυτον(οριστε,το σωσα),γουσταρουν σιγα σιγα την ησυχια τους,δεν ειναι και η σαπουντζακη ο σκυλος σου,χαχαχαχαχα,λολ.....
 


Chloe

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2006
8.324
30
42
Αθήνα
prigipissa-straydog.blogspot.com
Να 'σαι καλά μ' έκανες και γέλασα :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Κλειδώστε το, σβήστε το, κάφτε το το τόπικ, γιατί σε λίγο θα με πάρετε με τις ντομάτες... :lol:
 


Gas

Well-Known Member
29 Μαϊου 2008
128
0
43
βάλε ενα air condition και δες άμα πάει από κάτω...αν παει θελει δροσιά άμα δεν πάει μάλλον το κρεβάτι σου ειναι πολλή όμορφο απο κάτω. :D :D :D :D :D .
 


galazia

Well-Known Member
3 Ιουνίου 2008
98
0
Chloe said:
Να 'σαι καλά μ' έκανες και γέλασα :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Κλειδώστε το, σβήστε το, κάφτε το το τόπικ, γιατί σε λίγο θα με πάρετε με τις ντομάτες... :lol:
μα,ξερεις τι μου τη δινει?δηλαδη,αντι να το βαλεις τουλαχιστον στο "συμπεριφορα",πας και το χωνεις στο "ασθενειες-θεραπειες" ,αρα εισαι εκ των προτερων σιγουρη οτι ο σκυλος νοσει..ε ρε αντε συνελθε λεμε 8)
 


Gas

Well-Known Member
29 Μαϊου 2008
128
0
43
προκατειλημμένη. Choe μια χαρα ειναι βρε απλα θελει την ψυχική του ηρεμια. Σαν τους παντρεμενους ενα πραγμα
 




Chloe

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2006
8.324
30
42
Αθήνα
prigipissa-straydog.blogspot.com
galazia said:
μα,ξερεις τι μου τη δινει?δηλαδη,αντι να το βαλεις τουλαχιστον στο "συμπεριφορα",πας και το χωνεις στο "ασθενειες-θεραπειες" ,αρα εισαι εκ των προτερων σιγουρη οτι ο σκυλος νοσει..ε ρε αντε συνελθε λεμε 8)
Κι εγώ σ' αγαπώ :lol: :lol: :lol: (τώρα θα με μάθεις?)

Edit: Aαααα κρίνατε αγαπητέ mod Denis ότι έπρεπε όντως να αλλάξει θέση ε? Να έρθει στη συμπεριφορά ε? Τόσο πολύ στα σοβαρά με πήρατε... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: (δε σας αδικώ)
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Δεν τα μάθατε ρε παιδιά? Τελικά δεν θα νοσήσει! Μετέφερα το νήμα στην «εκπαίδευση & συμπεριφορά»! :lol: :lol: :lol:

Λίζα ο μικρός ζεσταίνεται και βολεύεται κάτω από το κρεβάτι. Εμένα ο δικός μου το καλοκαίρι βγαίνει στο πλατύσκαλο της σκάλας, παραμερίζει το πατάκι, …σκάβει το μάρμαρο :shock: και ξαπλώνει! :lol:
 


Gas

Well-Known Member
29 Μαϊου 2008
128
0
43
βγαλε μια photo οταν σκαβει το μαρμαρο...εχω την απορια
 




Noela

Well-Known Member
25 Οκτωβρίου 2007
1.954
222
Παλλήνη
www.agilityadddicts.gr
Το βρίσκω πολύ φυσιολογικό να ανησυχούμε με το παραμικρό για τα καμάρια μας, όταν μάλιστα έχουν φτάσει κάποια ηλικία. Ευτυχώς που τα μοιραζόμαστε εδώ μέσα και μας συνεφέρνουν οι άλλοι. :D
 




kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
Ναι βρε Λιζα μην αγχώνεσαι με το παραμικρό..
Είναι απόλυτα φυσιολογικό και το κάνουν όλα τα σκυλάκια το καλοκαίρι..και όσο μεγαλώνουνε ακόμα περισσότερο...
Εχεις πανικοβληθεί μου φαίνεται..
Το σκυλάκι σου δεν είναι γερος..αλλα μεσήλικας..
Δεν είναι καρδιοπαθείς αλλα απλά ένας ώριμος σκύλος..
Οποτε χαλάρωσε!!!!!! :D :D :D :D
 


MANOY

Well-Known Member
13 Μαρτίου 2008
1.168
0
35
Ηρακλειο Κρητης και Αθηνα
Κουκλιτσα μου ηρεμησε δν εχεις να φοβασαι τπτ ο παιδαρος σου ειναι μια χαρα και απλα ζεσταινεται!!!! :D

Ενημερωτικα:
Για να βγαλεις το συμπερασμα οτι κρυβεται για να πεθανει συνεπαγωνται πολλα πραγματα...
Καταρχην δν θα κρυβοταν ποτε σε μερος π θα καθοταν και αλλες φορες θα πηγαινε καπου π δν καθοταν ποτε και καπου που δν θα μπορουσες να τον βρεις ευκολα.
Αλλα κυριως δν θα εβγαινε απο κει με τπτ δν θα ερχοταν οταν τον φωναζες δν θα επαιζε δν θα ειχε ορεξη για βολτα φαι νερο κλπ και δν θα τον κουναγε απο κει τπτ...
Και εννοειτε πως δν ισχυει για ολα τα σκυλια αυτο... :wink:

Ειναι πολοι οι παραμετροι κοριτσακι μην αγχωνεσαι και μην τρελαινεσαι καθολου!!!! :D
 


Chloe

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2006
8.324
30
42
Αθήνα
prigipissa-straydog.blogspot.com
Γύρισα νωρίς σήμερα.
Βγήκε απ' το κρεβάτι, με χαιρέτησε και τώρα είναι στο μπαλκόνι δίπλα μου, παίρνει αέρα και με κοιτάζει με ύφος "ρεζίλι έγινες πάλι". :lol: