Κυνήγι oυράς...


Manos(Ivan GSD)

Well-Known Member
25 Φεβρουαρίου 2011
212
0
Γεια χαρά..Θα ήθελα να ρωτήσω αν και έχω ακούσει αρκετές απόψεις , έχω συμβουλευτεί και κτηνίατρο , γιατί ο σκύλος μου κυνηγάει την ουρά του αρκετά συχνά κάθε μέρα ..Βέβαια , απ'ότι έχω καταλάβει και έχω ακούσει είναι λόγω νευρικότητας επειδή είναι σε περίοδο που βγάζει τα νέα του δόντια (Είναι γερμ. Ποιμενικό 5.5 μηνών)Ο κτηνίατρος μου είπε πως δεν είναι κάτι δερματικό ούτε καμιά αλεργία..Όποιος έχει ακούσει κάτι και ξέρει , ας μου πει..

Ευχαριστώ..
 




Manos(Ivan GSD)

Well-Known Member
25 Φεβρουαρίου 2011
212
0
Τον βγάζω 2 φορές σίγουρα , 1 το πρωί και μία το βράδυ ..Βέβαια όταν υπάρχει χρόνος βγαίνει και μία τρίτη..
 


Veronica

Well-Known Member
7 Δεκεμβρίου 2010
3.213
6
Always somewhere
www.youtube.com
Θέλει περισσότερη εκτόνωση. Δεν έχει με τι να παίξει και κυνηγάει την ουρά του. Ειναι νευρική κίνηση, όπως και το έντονο γλείψιμο της πατούσας, χωρίς λόγο.
 


Manos(Ivan GSD)

Well-Known Member
25 Φεβρουαρίου 2011
212
0
Και όμως δεν είναι αυτό , επειδή και αρκετή ώρα αφιερώνω και αρκετά παιχνίδια έχει..Εξάλλου εάν ήταν αυτό τότε δεν θα <<έκλεγε>> όταν την έπιανε , όπως κάνει όταν πιάνει το κάθε παιχνίδι του..Γιαυτό το πιθανότερο είναι να το κάνει απο νευρικότητα επειδή βγάζει δόντια...Παρόλα αυτά θα ήθελα να ακούσω μερικές απόψεις αν μπορείτε..
 






Veronica

Well-Known Member
7 Δεκεμβρίου 2010
3.213
6
Always somewhere
www.youtube.com
Τίποτα. Μην ξεχνάς ότι είναι κουτάβι ακόμα, έχει τόνους ενέργειας και ποτέ δε φτάνει το παιχνίδι, εκτός αν αποσυρθεί μόνο του από εξάντληση. :D
 
Last edited:










Veronica

Well-Known Member
7 Δεκεμβρίου 2010
3.213
6
Always somewhere
www.youtube.com
Πες μας αν θέλεις, δεν απαγορεύεται να πεις όνομα.
Υποθέτω ότι η ερώτηση αφορά στο πώς μεγάλωσε, αν δεν ειναι από περιέργεια.

Εχω διαβάσει ότι τα κουτάβια τίνουν να έχουν τέτοια συμπεριφορά με τα αδέρφια τους, και όσα δεν ειναι απο καλό εκτροφέα, και έχουν φυγει απο puppy mill ή BYB πρόωρα (google is your friend), δεν έχουν μάθει απο τη μαμά τους να κόψουν το χούι.

Edit: Τωρα ειδε τι έγραψες, ζουζουνε.
 


Manos(Ivan GSD)

Well-Known Member
25 Φεβρουαρίου 2011
212
0
χαχα η αλήθεια είναι πως αυτός ο γνωστός μας κάνει ερασιτεχνικές εκτροφές και το κακό που κάναμε είναι που πήραμε τον Ιβάν 45 μόλις ημερών (Καλα - Καλα δεν περπατούσε)...Επειδή τώρα ασχολούμαι και το ψάχνω αρκετά , άμα έκανα την αγορά με τόσο που έχω ψάξει τώρα θα τον έπαιρνα τουλάχιστον 2,5 μηνών ...Η αλήθεια είναι πως επειδή τον πήρα τόσο μικρό , τον ρόλο της μάνας του τον έπεξα εγώ , καθώς μικρότερος είχε και τάση να δαγκώνει πάρα πολύ (Ευτυχώς πέρασε :p)..
 






kokoni

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
10.349
97
16
earth
εκτροφέας του κώλου αλλά ευγενικά ;)

byb back yard breeder εκτροφέας της πίσως αυλής-κάποιος που αναπαράγει σκύλους χωρίς να ξέρει ούτε τα βασικά όμως πόσο καιρό είναι εξέχουσας σημασίας να μείνουν τα κουτάβια με την μάνα τους
για να μην μπώ σε λεπτομέρειες τύπου τι προβληματικά γονίδιο κουβαλάει η πατέρας ώστε να μην εκδηλωθούν τα αντίστοιχα της μητέρας κλπ κλπ κλπ

μνημείο ανευθυνότητας δηλαδή