Κυνήγι oυράς...








Manos(Ivan GSD)

Well-Known Member
25 Φεβρουαρίου 2011
212
0
Xαχαχα , Να'σαι καλα BOYAR..Ευχαριστώ παιδιά που με βοηθάτε..Και πόσο μηνών πρέπει το κουτάβι να αποχωρίζεται την μάνα του?
 












Vasbar

Well-Known Member
20 Ιανουαρίου 2010
964
0
Καλησπέρα.

Ειναι απλό κυνηγι της ουρας ή έχει καταδιωκτική μανία και κάνει τη σβούρα του θανατου κυνηγωντας την ουρά του?

Εχεις παρατηρήσει αν το κάνει κάποιες συγκεκρινένες φορές, π.χ. αποτέλεσμα μιας δικης σου πραξης ή κάτι παρόμοιο, ή το κάνει ξαφνικά στα καλά καθούμενα?

Ο κτηνίατρος μήπως τον εξέτασε στον πρωκτό?
 


Manos(Ivan GSD)

Well-Known Member
25 Φεβρουαρίου 2011
212
0
Κοίτα , η αλήθεια είναι πως καμιά φορά το κάνει με μεγάλη μανία , μιας και έχω παρατηρήσει πως αρκετές φορές κλαψουρίζει ...Δεν το κάνει συγκεκριμένα μετά από κάποια κίνηση ...Στον πρωκτό δεν τον εξέτασε όχι , όμως πριν 1,5 μήνα είχε γαστρεντερίτιδα και αναγκαστικά κοίταξε και τον πρωκτό του..Βέβαια , μπορεί να μην πρόσεξε κάτι..Γιατί ακριβώς ρώτησες για τον πρωκτό ?? Γιατί σκέφτομαι να τον πάω για εξέταση σε άλλο γιατρό..
 








Manos(Ivan GSD)

Well-Known Member
25 Φεβρουαρίου 2011
212
0
Χμμμ με προβλημάτισε αυτό τώρα..Και αυτό δεν θα φαινόταν κατευθείαν??Η θέλει περαιτέρω ψάξιμο , απο τον κτηνίατρο πάντα..
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.661
19.891
Αν ξέρεις γενικά, μπορείς να το καταλάβεις. Αλλιώς γραμμή στον γιατρό σου.
 


st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
Αν έχει πρόβλημα στους πρωκτικούς αδένες οι πιθανές ενδείξεις είναι επίμονο γλύψιμο της περιοχής του πρωκτού, ερεθισμός της περιοχής του πρωκτού, κυνήγι της βάσης της ουράς,όχι της ουράς γενικότερα, σύρσιμο με τον πρωκτό κάτω στο έδαφος!

Νομίζω αν είχαν γεμίσει οι πρωκτικοί αδένες θα το καταλάβαινε!
 




Manos(Ivan GSD)

Well-Known Member
25 Φεβρουαρίου 2011
212
0
Το σύρσιμο δεν το κάνει , όμως η αλήθεια είναι πως την κυνηγάει στην βάση του και τον έχω δει 1-2 φορές να γλύφει τον πρωκτό του , όμως το κάνει πολύ σπάνια..