Κωμωδία!


Status
Κλειδωμένο θέμα

Kirki - Amirah

Well-Known Member
27 Οκτωβρίου 2009
1.202
2
Το φορουμ εχει καταντησει κομμωδια , οι ιδιοι ανθρωποι που πολλοι ευκολα θιγονται απο τον τροπο των αλλων με προφαση την ενημερωση των μελων και την λειτουργια του φορουμ ,εκφραζονται ασχημα σε νεα μελη και μετα που θα γινει μπαν ενα " κακο " μελος μπαινουν και λενε τα οσα για το μπαναρισμενο μελος οταν αυτο δεν μπορει να απαντησει

Στο θεμα πως μπορω να γινω εκτροφεας που ανοιξε ενα νεο μελος , κανενας απο τους εκτροφεις που γραφουν στο φορουμ δεν ηξερε ουτε εναν τροπο να ζησει κανεις απο την εκτροφη , οταν στην Ελλαδα μισοι τριακοσιοι ειναι επαγγελματιες εκτροφεις

Οι ιδιοι ανθρωποι σβηνουν μηνηματα ως " εκτος θεματος " και παντα οταν διαφωνουν με τις δικες τους θεσεις

Μηπως τελικα εκμεταλευομενοι την ενημερωση που μπορει να προσφερει το φορουμ καποιοι απο αυτους αποσκοπουν με το να φιμωνουν τις αντιθετες γνωμες δημιουργοντας εντυπωσεις στο να φαινονται τελικα οι μονοι γνωστες ;

Μηπως η ενημερωση δεν ειναι ο σκοπος ;

Μηπως καποιοι ειναι μιλημενοι ;

Μπηπως τελικα αλλοι ενδιαφερονται για τη ενημερωση και αλλοι κανουν κλικες ;
 








st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
Τι εννοείς?

Πρώτον, από το μήνυμα σου καταλαβαίνω ότι έχεις βαρεθεί το forum!Αν θες φύγε!

Δεύτερον, γράφεις ότι κάποιοι εκτροφείς που είναι στο forum δεν λένε πως να ζήσει η εκτροφή την στιγμή που το έχουν αναπτύξει άπειρες φορές στον forum μέσα!

Τρίτον, μιλάς για κλίκες!Που τις βλέπεις τι κλίκες?Εγώ αντίθετα βλέπω κάποιους ανθρώπους ενώ έχουν γνώσεις κάτι που το εκτιμώ προσωπικά πάρα πολύ να μιλάν πολύ άσχημα!
 


Kirki - Amirah

Well-Known Member
27 Οκτωβρίου 2009
1.202
2
Δεν βλέπεις όμως ότι κάποιοι άνθρωποι, σβήνουμ μηνύματα με το ετσι θέλω, κλαίγονται για να banαρονται άλλοι ενω οι ίδιοι λένε τα ίδια και χειρότερα και γίνεται του ΠΜ και του mod το κάγκελο! Το αν θα φύγω η όχι στέλιο είναι δικό μου θέμα και δεν χρειάζομαι προτροπή και υποδείξεις. Αν σε ενδιαφέρει να μάθεις τι γίνεται και γιατί, καλώς. Αν όχι πάλι καλώς αλλα μην μπαίνεις σε μια κόντρα που δεν έχει να κάνει μαζί σου - έτσι απλά για τη φανέλα.. Σου έχω και συμπάθεια, κρίμα είναι.
 


admin

Administrator
Staff member
21 Ιουλίου 2005
2.181
930
Πιστεύω πως δεν έχει και πολύ νόημα να μένει αυτό το θέμα ενώ ήδη μιλάμε με π.μ. για όλα τα υπόλοιπα έτσι;

Το ίδιο θα κάνω και κάνω (θα συζητήσω) με όποιον έχει κάποια απορία περί των διαδικαστικών, των λειτουργιών ή των "διαπλοκών"...:)
 


st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
Το θέμα είναι ότι θέλω να μάθω!

Τα άτομα banάρονται γιατί δεν τηρούν του κανόνες τους forum!Για κανένα άλλο λόγο!Το βλέπεις πιστεύω!

Μηνύματα σβήνονται γιατί είτε θα είναι υβριστικά είτε γιατί θα είναι off topic!

Όσον αφορά τις απόψεις εδώ μέσα πέφτουν πολλές γιατί υπάρχουν επαγγελματίες, γνώστες, ερασιτέχνες και άλλοι!

Θέλεις να το κάνεις λίγο συγκεκριμένο το πράγμα για να καταλαβαινόμαστε και να μην αναλωθούμε σε posts!

Δεν είναι θέμα συμπάθειας, κάθε άλλο!Νομίζω δεν τίθεται τέτοιο θέμα πιστεύω!Άρα μπορούμε να μιλάμε και να ανταλλάσουμε απόψεις ήρεμα και ωραία κάτι που δεν κάνουμε σε άλλα topics!Εγώ αυτό έχω σαν αρχή μου πάντως...
 


lawrence-gr

Well-Known Member
2 Σεπτεμβρίου 2008
6.512
750
Ξεσσαλονικη!!!
κ με την "βια",δλδ πρεπει μεσα σε ολα να περασουν κ οι ασχημοι χαρακτηρισμοι απο μερικες κλικες η ανθρωπους?μερικοι εχουν κανει συστημα τον υβριστικο αντιλογο κ τον προσωπικο χαρακτηρισμο κ να μην πουμε κ για τις καραμελες που χρησιμοποιουντε αν καποιον τον πειραξουν οι χαρακτηρισμοι αυτοι...

φιλε δεν ειμαστε σε πολεμο.δεν εχουμε να χωρησουμε τιποτα.αν υπαρχει η λογικη οτι τον βλακα κατα την δικη μας αποψη πρεπει να τον αποκαλουμε κ ετσι κ να του μιλαμε κ με τετοιο τροπο,κ απο την αλλη να παραδεχομαστε οτι μπορει να κανουμε κ λαθος εκτιμησεις,τοτε καπου εχουμε χασει την μπαλα...αυτη ειναι η μια πλευρα...

η αλλη πλευρα ειναι αυτη που λεει οτι δεν εχεις δικαιωμα ,οσο βλακας κ να ειναι καποιος να του το χτυπησεις η να του μιλησεις ασχημα.αν δεν θες κουβεντες μαζι του απλα δεν του μιλας.

κ στο τελος τελος,υπαρχουν κανονες...σε οποιον αρεσουν.
 




Kirki - Amirah

Well-Known Member
27 Οκτωβρίου 2009
1.202
2
Είδες λοιπον που κάνεις λάθος; Ο Νικος μπαναριστικε, χωρις να βρισει κανεναν. Ελεγε τη γνωμη του, ορθα κοφτα, εθιξε συμφεροντα και συνομοταξιες και τον στειλανε. Οι ιδιοι, λεγανε τα αντιστοιχα απο την πλευρα τους, αλλα δεν τους εκαναν τιποτα.

Εγω γραφω 8η φορα σε λιγο το ιδιο μηνυμα σε ενα θεμα, το οποιο μου το σβηνει ενας mod απλα απειδη ξεφτυλιζεται απο μονος του και αγω το αναδυκνειο. Αναιτια και αδικαιολγιτα. Απλα το διαγραφει, απλα γιατι μπορει.

Μια αλλη mod κραζει και θιγει αυθεως εναν συνομιλιτη της σε αλλο θεμα, και εγραψα απλα και ωραια, Ειναι τροπος αυτος να εκφραζονται οι mod?? και φυσικα μου το σβησανε κλπ κλπ ..
 


Kirki - Amirah

Well-Known Member
27 Οκτωβρίου 2009
1.202
2
κ με την "βια",δλδ πρεπει μεσα σε ολα να περασουν κ οι ασχημοι χαρακτηρισμοι απο μερικες κλικες η ανθρωπους?μερικοι εχουν κανει συστημα τον υβριστικο αντιλογο κ τον προσωπικο χαρακτηρισμο κ να μην πουμε κ για τις καραμελες που χρησιμοποιουντε αν καποιον τον πειραξουν οι χαρακτηρισμοι αυτοι...

φιλε δεν ειμαστε σε πολεμο.δεν εχουμε να χωρησουμε τιποτα.αν υπαρχει η λογικη οτι τον βλακα κατα την δικη μας αποψη πρεπει να τον αποκαλουμε κ ετσι κ να του μιλαμε κ με τετοιο τροπο,κ απο την αλλη να παραδεχομαστε οτι μπορει να κανουμε κ λαθος εκτιμησεις,τοτε καπου εχουμε χασει την μπαλα...αυτη ειναι η μια πλευρα...

η αλλη πλευρα ειναι αυτη που λεει οτι δεν εχεις δικαιωμα ,οσο βλακας κ να ειναι καποιος να του το χτυπησεις η να του μιλησεις ασχημα.αν δεν θες κουβεντες μαζι του απλα δεν του μιλας.

κ στο τελος τελος,υπαρχουν κανονες...σε οποιον αρεσουν.
αυτή πια πλευρά είναι;; γιατι τα δικά μου σβήνονται μόνο...
Να το χαίρεσαι το σκυλάκι σου και όλα τα άλλα που έχεις καταδικάσει
 


st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
Θα σου πω κάτι...

Ο Νίκος banάρεται κάθε φορά γιατί ενώ ξέρει πράγματα τα λέει χύμα και έντονα!Banάρεται για τον τρόπο που λέει κάτι και όχι για το τι λέει!Και όταν απευθύνεσαι σε κάποιον αν μη τι άλλο και άδικο να έχει ή να μην ξέρει πράγματα μιλάς σωστά και ορθά!Αν θέλεις να περάσει και γνώσεις τότε σκέφτεται και τον τρόπο που θα εκφραστείς!Είναι θέμα διακριτικότητας και τακτ!Οκ δεκτό κάποιες φορές να είσαι αρπαγμένος με αυτά που διαβάζεις αλλά όχι πάντα!
Αφού νομίζω το έχει καταλάβει και ο ίδιος!Λες και έχει καταντήσει παιχνιδάκι κάθε φορά και ban!Έρχεται για λίγο και φεύγει!Εγώ το θεωρώ χαζό αυτό που γίνεται!

Όσον αφορά αυτά που γίνονται με τα μηνύματα σου μπορείς να στείλεις στον admin pm και να του πεις ότι θέλεις!
 


admin

Administrator
Staff member
21 Ιουλίου 2005
2.181
930
Πρόβλημα να μείνει ανοιχτό το θέμα δεν έχω...αρκεί να μη χρειάζεται κι από εδώ να σβήνουμε off topic και υβριστικά.

Τέλος πάντων, επειδή είμαι εδώ και έχω και όρεξη (λόγω πυρετού μάλλον) θέλετε να με ρωτήσετε και "δημόσια" για τις "κλίκες", τα "συμφέροντα" πίσω από το moderation και τα λοιπά;

Όχι τίποτε άλλο...αλλά βλέπω πολλά "διαφυγόντα κέρδη" μια που φαίνομαι να εξυπηρετώ "σκοτεινά συμφέροντα" και " η τσέπη αδειανή"...:D
 


Kirki - Amirah

Well-Known Member
27 Οκτωβρίου 2009
1.202
2
Δεν είναι θέμα αν εσυ εξυπηρετεις συμφεροντα. Το χωρο σου εκμεταλευονται, και συμβαινει αυτο. Και η δυναμη του οχλου ... .ξερεις. Αν σε πριξουν 15 ατομα να με μπαναρεις θα το κανεις. Το θεμα ειναι, έχεις το drive να τους το κοψεις; Να κοπουν τα φασιστοειδη moderάκια και εφοσον κάποιος δεν βριζεικαποιον αλλο, να λεγονται τα πραγματα με το ονομα τους; Και αςμην σου αρεσει το υφος μου. Δεν ειμαΙ εδω για να κρινεται ο τροπος εκφρασης μου, ουτε εγω ουτε "άλλοι".
 




Louna mou

Well-Known Member
3 Δεκεμβρίου 2010
1.966
5
Πειραιάς
τι σκοτεινό μπορει να υπάρχει πίσω απο ενα φορουμ??φορουμ ειναι στο ιντερνετ αν δεν μας αρέσει κλείνουμε τ υπολολιστή :) μην σκάμε κιολας
 




toshko18

Well-Known Member
2 Δεκεμβρίου 2009
497
1
Bulgaria
diabesica.com
Η προσωπική μου άποψη είναι ότι ο admin είναι διστακτικός στα ban! Το forum έχει κανόνες. Όποιος δεν τους σέβεται στο καλό και μη μας γράφει...

Εδώ υποτίθεται ότι γράφουμε για τα σκυλιά μας. Όχι για κλικες, Όχι για το ποιος είναι μεγαλύτερος γνώστης
 




Status
Κλειδωμένο θέμα