Κόψιμο ουράς


Μάρθα & Σίλβα

Well-Known Member
28 Μαϊου 2014
1.705
3.933
39
Το είσαι ιδιοκτήτης σκύλου απαιτεί παιδεία!! Την οποία αποκτάς εμπλουτίζοντας τις γνώσεις
Το να μην έχεις γνώσεις για παρανομίες και κακοποίηση λοιπόν ενώ έχεις σκύλο είναι αδιαφορία στον εμπλουτισμό γνώσεων,άρα δεν υπάρχει βάση για να χτιστεί παιδεία.

Δεν θέλω χαπάκι ευχαριστώ. Πάω να χαϊδέψω την άρτιμελη σκυλίτσα μου και να μου κουνήσει την ουρά της....θα μου περάσουν όλα έτσι!
 


BlackPanther

Member
14 Ιανουαρίου 2016
15
45
37
Ο ακρωτηριασμός είναι παράνομος όπως και οι γέννες από άτομα που δεν δηλώνουν την γέννα στον ΚΟΕ. Δεν τίθεται θέμα υγείας για τον σκύλο εάν δεν έχει κομμένη ουρά. Η ουρά αποτελεί άκρο και εργαλείο του σκύλου που το βοηθάει στο κολύμπι στην ισορροπία και γενικά για να υπήρχε στο σκύλο εξ αρχής σημαίνει ότι εκεί είναι η θέση της.

Όσον αφορά την απόκτηση σκύλου από πετ σοπ τι να πω... Κατ αρχάς πως κατέληξες σε μποξέρ με βάση ποια κριτήρια, προφανώς την εμφάνιση και μόνο γιατί εάν έμπαινες στον κόπο να ενημερωθείς για την φυλή που θες να αποκτήσεις θα έβλεπες νομίζω ότι το ζευγάρωμα των μποξέρ είναι ένα πολύ λεπτό ζητημα λόγω των διαφορων προβλημάτων υγείας κυρίως αναπτευστικων που έχει η συγκεκριμένη φυλή. Έτσι αυτό γίνεται αναμεσα σε δείγματα που χαίρουν άκρας υγιής και όχι αμφιβόλου ποιότητας που προέρχονται από πετ σοπ. Πάντα γίνεται επιλεγμένη εκτροφή μιας φυλής από τα καλύτερη σκυλιά αυτής.

Επίσης η γέννα σου είναι παρονομη και δεν θα έπρεπε να έχεις ζευγαρώσετε τον σκύλο σου, θα έπρεπε να είχες ενημερωθεί για την στειρωση ειδικά όταν αφορά ένα σκύλο πετ σοπ να φανταστώ ότι και η θυλικια είναι ίδιας κατηγορίας οπότε καταλαβαινεις ότι τα κουτάβια δεν θα είναι υγιή. Θα έπρεπε να τον είχες στεριώσει και εάν δεν μπορούσες από την στιγμή που είδες ότι ζευγαρώσε θα έπρεπε να πας την θυλικια κατευθείαν για στειρωση (γίνεται όταν είναι ακόμα στους πρώτους μήνες εγκυμοσύνης)

Προσπάθησα να σου απαντήσω όσο πιο ήρεμα μπορούσα πάρα το τρέμουλο από τα νεύρα μου. Τι να πω τώρα... Τα καημένα τα κουτάβια λειπαμε που θα ταλαιπωρούνται από τα προβλήματα υγείας και οποία από αυτά επιβίωσουν θα καταλήξουν στον δρόμο...
 
Last edited:


tasos malinoua

Well-Known Member
21 Οκτωβρίου 2012
3.822
8.564
αν δεν τρολαρεις καλα ειναι να κατσεις και να δεις καποια θεματα,μελλοντικα μονο καλο θα σου κανει διαβαζοντας το φορουμ.μην απογοητευεσαι.
σιγα σιγα θα μπεις στο τρυπακι οσων σου λενε ττωρα και θα καταλαβεις καποια πραγματα,τωρα το τι θα κανεις τηνεπομενη φορα που θα ζηταει η σκυλα σου ειναι αλλο θεμα αλλα τουλαχισον θα ξερεις 5 πραγματα παραρπανο και μαλλον θα σε αποτρεψουν να το ξανακανεις.
τωρα νταξ,μπηκες και εσυ με θεμα φωτια και λιγα ειπαν κιολας χαχααχα.
απο την αλλη βεβαια υπαρχουν πολοι που εχουν κανει την ιδια αγορα με εσενα και περιιμενουν τετοια θεμαστα για να βγαλουν τις γνωσεις τους βλεπε @BlackPanther που το κουταβι του θα μπορουσε να ειναι προιον της γεννας σου αλλα τρεμει απο τα νευρα του..

τα πολα λογια ειναι φτωχεια και τα σεντονια χανουν την ουσια (δεν ειναι κακια χι χι)
αν θες να μαθεις 5 πραγματα και δεν τρολαρεις κατσε και διαβασε το φορουμ να αποκτησεις 2 γνωσεις παραπανο.

κανεις δεν ειναι αλανθαστος και ας λιθοβολουν.
 


Beyond Wonderland

Well-Known Member
6 Μαϊου 2013
1.108
1.753
Κατι οφφ-τοπικ,στις εκθεσεις με ποιο κριτηριο διαγωνιζονται ακομα σκυλια που εχουν κομμενη ουρα η/και αυτια(αν συμβαινει ακομα δηλαδη) ; Βλεπουν την ημερομηνια γεννησης στο πεντιγκρι και αν εχει γεννηθει το σκυλι πριν την ημερομηνια αποφασης,το αφηνουν να διαγωνιστει ;
 


tasos malinoua

Well-Known Member
21 Οκτωβρίου 2012
3.822
8.564
Κατι οφφ-τοπικ,στις εκθεσεις με ποιο κριτηριο διαγωνιζονται ακομα σκυλια που εχουν κομμενη ουρα η/και αυτια(αν συμβαινει ακομα δηλαδη) ; Βλεπουν την ημερομηνια γεννησης στο πεντιγκρι και αν εχει γεννηθει το σκυλι πριν την ημερομηνια αποφασης,το αφηνουν να διαγωνιστει ;
στην Ελλαδα δεν παιζουν κομμενα
σε αλλες χωρες δεν εχει απαγορευτει το κοψιμο
 






aliki_s

Well-Known Member
27 Μαϊου 2011
3.279
1.797
Αθήνα
Κανένα κομμένα δε μπορει να διαγωνιστεί στην Ελλάδα.

Επίσης στο θεματοθέτη.... αγαπήτε μου ειναι παράνομο να κόψεις την ουρίτσα των κουταβιών.

Δε θα υπάρχει κανένα μα κανένα πρόβλημα αν την έχουν... το αντίθετο θα έλεγα....
 


BlackPanther

Member
14 Ιανουαρίου 2016
15
45
37
αν δεν τρολαρεις καλα ειναι να κατσεις και να δεις καποια θεματα,μελλοντικα μονο καλο θα σου κανει διαβαζοντας το φορουμ.μην απογοητευεσαι.
σιγα σιγα θα μπεις στο τρυπακι οσων σου λενε ττωρα και θα καταλαβεις καποια πραγματα,τωρα το τι θα κανεις τηνεπομενη φορα που θα ζηταει η σκυλα σου ειναι αλλο θεμα αλλα τουλαχισον θα ξερεις 5 πραγματα παραρπανο και μαλλον θα σε αποτρεψουν να το ξανακανεις.
τωρα νταξ,μπηκες και εσυ με θεμα φωτια και λιγα ειπαν κιολας χαχααχα.
απο την αλλη βεβαια υπαρχουν πολοι που εχουν κανει την ιδια αγορα με εσενα και περιιμενουν τετοια θεμαστα για να βγαλουν τις γνωσεις τους βλεπε @BlackPanther που το κουταβι του θα μπορουσε να ειναι προιον της γεννας σου αλλα τρεμει απο τα νευρα του..

τα πολα λογια ειναι φτωχεια και τα σεντονια χανουν την ουσια (δεν ειναι κακια χι χι)
αν θες να μαθεις 5 πραγματα και δεν τρολαρεις κατσε και διαβασε το φορουμ να αποκτησεις 2 γνωσεις παραπανο.

κανεις δεν ειναι αλανθαστος και ας λιθοβολουν.
Λες φίλε να κραζω ίδωτες και να ήθελα κουτάβι από εκει; Αν θες να ξέρεις είχα βάλει στο μάτι το ζευγάρωμα της feedback. Τον μικρό μας τον χάρισαν χωρίς λεφτά χώρις τπτ εάν δεν τον παίρναμε εμείς ποιος ξέρει που θα κατέληγε. Καθημερινά παρακαλάω να βγει υγιής και να είναι η εξαίρεση. Όμως ξέρω πολύ καλά πόσο δύσκολο είναι αυτό και παρ όλο που ήξερα ήδη το προβλήματα θα ακολουθήσουν δέχτηκα να υιοθετήσω ένα μελλοντικό αδέσποτο η έναν σκύλο με αδέσποτους απογόνους
 


tasos malinoua

Well-Known Member
21 Οκτωβρίου 2012
3.822
8.564
βλεπεις ποσο (πονηρο) ειναι το πλασαρισμα;
εαν ανοιγε το θεμα και ελεγε.....εχω διαβασει οτι στα μποξερ κοβουν την ουρα γιαυτο το θεμα υγειας,πια η γνωμη σας;;;; θα ηταν εντελως αλλες οι απαντησεις.
τωρα απο την αλλη αν εχω με ιδιο τροπο αγορασμενο σκυλο με τον θεματοθετη θα προτιμουσα να του εξηγησω το λαθος μου και τι εχω μαθει παρα να με πιανουν τα νευρα μου
και εγω κοιταω το ιπο καθημερινα αλλα προτιμω να παιζω τζαμπα στην αυλη μου ελπιζοντας να εχουμε μια καλη μερα με τα βρωμοσκυλα μου..
διαφφορετικκες διατυπωσεις ιδιο απττελεσμα
 


BlackPanther

Member
14 Ιανουαρίου 2016
15
45
37
βλεπεις ποσο (πονηρο) ειναι το πλασαρισμα;
εαν ανοιγε το θεμα και ελεγε.....εχω διαβασει οτι στα μποξερ κοβουν την ουρα γιαυτο το θεμα υγειας,πια η γνωμη σας;;;; θα ηταν εντελως αλλες οι απαντησεις.
τωρα απο την αλλη αν εχω με ιδιο τροπο αγορασμενο σκυλο με τον θεματοθετη θα προτιμουσα να του εξηγησω το λαθος μου και τι εχω μαθει παρα να με πιανουν τα νευρα μου
και εγω κοιταω το ιπο καθημερινα αλλα προτιμω να παιζω τζαμπα στην αυλη μου ελπιζοντας να εχουμε μια καλη μερα με τα βρωμοσκυλα μου..
διαφφορετικκες διατυπωσεις ιδιο απττελεσμα
Ναι μόνο που εγώ δεν τον αγόρασα τον σκύλο! Αυτό προσπαθώ να σου πω εάν εσένα σου πετούσαν ένα αδέσποτο έξω από την πόρτα δεν θα το μάζευες ότι ράτσα και αν ήταν από όπου και αν προερχόταν;
 


tasos malinoua

Well-Known Member
21 Οκτωβρίου 2012
3.822
8.564
Ναι μόνο που εγώ δεν τον αγόρασα τον σκύλο! Αυτό προσπαθώ να σου πω εάν εσένα σου πετούσαν ένα αδέσποτο έξω από την πόρτα δεν θα το μάζευες ότι ράτσα και αν ήταν από όπου και αν προερχόταν;
μπορει ναι,μπορει και οχι...αναλογα την κατασταση
αν λειτουργουσε ετσι ολοι θα ειχαμε πανω απο 10 σκυλια
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Μια φορά είπα να ειμαι ευγενική αλλά δεν με αφήνει να αγιάσω...
Πολύ απλά... ζευγάρωσε η σκύλα και το είδες...ναι μπορούσες εστω και εκ των υστέρων με τον κτηνιατρο σου να αποτρέψεις μια ανεύθυνη γέννα που ταλαιπωρησε τη σκύλα σου, θα ταλαιπωρήσει ενα σωρό κουτάβια που μελλοντικά αν εμφανίσουν πρόβλημα υγείάς θα τα δούμε στις αγγελίες "ΝΕΑ ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΨΗ, επειδή δεν ακουει/εχει καρδιολογικά/κλπ.
Ξέρεις, δεν ειμαστε αργόσχολοι οι υπόλοιποι... δεν κ@υλαντίζουμε και λέμε τι να κάνουμε, ας σχολιάσουμε στο φορουμ.... Μπήκαμε στη διαδικασία να σε ενημερώσουμε βλέποντας την παντελή άγνοια σου, θεωρώντας ότι δεν θα είσαι σαν τους κλασικούς στενόμυαλους "το δικό μου να περάσει και ό,τι γίνει". Κανείς δεν θα σε αναγκάσει σε κάτι... αλλά άτομα με μυαλό στο κεφαλι τους, ηθική και σεβασμό προς τον τετράποδο σύντροφο τους εγγυημένα φέρονται σωστά μετά το πρώτο τους λάθος. Ενημερώνονται, ενημερώνουν και σίγουρα δεν φορτώνουν με εξτρά κουτάβια μια χώρα γεμάτη αδέσποτα.
Όσο για την ουρά, πόσες φορές να πούμε ότι είναι ΠΑΡΑΝΟΜΟ.... τι άλλο εκτός από αυτό χρειάζεσαι για να σε αποτρέψει? Και στα αυτιά μπορεί να κρεμαστεί τσιμπουρι...να τα κόψουμε κ αυτα?

@Beyond Wonderland από το 2012 κανένα ακρωτηριασμένο δεν παίρνει μέρος σε εκθέσεις στην Ελλάδα, ανεξάρτητα από το πότε κόπηκε. Ούτε ξένα κομμένα μπορούν να συμμετέχουν. Επιπλέον δεν επιτρέπεται και η αναπαραγωγή σκύλων με κομμένου ουρά και αυτιά. Ούτε από εξωτερικό μπορούν να ερθουν να συμμετέχουν..... Πλέον με τα πρότυπα που αλλάζει η FCI η συμμετοχή κομμένων στα πλαίσια των διεθνών εκθέσεων για τις φυλές υπό νέο πρότυπο, απαγορεύεται.
 


Morian

Well-Known Member
9 Μαρτίου 2012
110
103
Ιωαννινα
Όποιος έχει απορίες για το αν θα πρέπει να κόψει την ουρά στον σκύλο του ας διαβάσει ένα πολύ ωραίο άρθρο με τους λόγους να μην το κάνει.... Πριν ρωτήσεις μια τέτοια μπούρδα κάνε ένα googlαρισμα και ενημερώσου ποιες είναι οι σημασίες της ουράς για έναν οποιονδήποτε σκύλο ανεξαρτήτως φυλής!
http://www.kritikosichnilatis.gr/gr/biepistimonikierevna_ura.html
 


Kodagoshe

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2016
468
412
Athens
Καλέ πως και τέτοιο ήρεμο κλίμα; Πως και τέτοια ψυχραιμία;
Και εγώ που διάβασα το θέμα και μου ήρθαν οι καμπάνες μια προς μια στο κεφάλι και περίμενα να δω από κάτω στα σχόλια να γίνεται ο κακός χαμός, να κόβονται κεφάλια:D

congrats!:p
 


Krammer

Member
12 Νοεμβρίου 2013
5
0
Γιατί όμως σε κάποιες φυλές στο εξωτερικό, κόβουν τα αφτιά και την ουρά? (π.χ. ποιμενικός κεντρικής ασίας)
 


Morian

Well-Known Member
9 Μαρτίου 2012
110
103
Ιωαννινα
Γιατί όμως σε κάποιες φυλές στο εξωτερικό, κόβουν τα αφτιά και την ουρά? (π.χ. ποιμενικός κεντρικής ασίας)
και στην Κίνα τρώνε σκυλιά... Φίλε μου η ηλιθιότητα του ανθρώπου μπορεί να ξεπεράσει τα όρια κάθε φαντασίας... Το κάνουν καθαρά και λόγους εμφάνισης χωρίς να σκέφτονται τις συνέπειες για έναν σκύλο χωρίς ουρά ή χωρίς αφτιά...
 


Kodagoshe

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2016
468
412
Athens
Ωραία ας τα πάρουμε ένα ένα τα πράγματα. Αρχικά, ρώτησα αν "ίσως" θα ήταν καλύτερο για το ζωντανό να έχει κομμένη ουρά για να μην υποφέρει αργότερα καθώς είναι μια απόψη που πολλοί υποστηρίζουν. Ήρθα εδώ χωρίς κάποια ιδιαίτερη γνώση προσπαθώντας να λάβω όσον το δυνατό περισσότερες πληροφορίες πάνω στο θέμα που αναφέρθηκα. Αντί αυτού κάθεστε και ασχολείστε από πού αγόρασα το σκυλί μου, γιατί ο σκυλί μου ζευγάρωσε με ένα άλλο θηλυκό μπόξερ,το οποίο δεν έγινε και εσκεμμένα, και ότι είμαι "ανώμαλος" επειδή ρωτάω αν θα ήταν καλύτερα για το σκυλί να του κόψω την ουρά. Όχι για λόγους εμφάνισης ούτε τίποτα. Καθαρά για λόγους δικής του υγείας και αποφυγή μελλοντικών προβλημάτων. Και κάτι ακόμα. Αφού το ζευγάρωμα είναι παράνομο όταν τα είδα να κάνουν ότι κάναν μήπως έπρεπε να τα χτυπήσω για να ξεκολλήσουν? Ή μήπως να κόψω τα @@ του σκυλιού και να ξεριζώσω τη μήτρα της σκύλας? Και μετά μου μιλάτε για "ανωμαλία" και πράσινα άλογα όταν ρωτάω για την ουρά. Απλά έκανα μια ερώτηση,χωρίς να κοιτάξω άλλα post στο forum γιατί δυστυχώς δεν έχω χρόνο λόγω προσωπικών υποχρεώσων, και πέσατε πάνω μου όλοι σαν πραγματικά αγρίμια. Αυτή είναι η παιδεία σας. Τέλος πάντων, έχω πολλά ακόμα να γράψω αλλά δεν νομίζω ότι έχει νόημα. Βρίστε με όσο θέλετε, καντε με ban απτη σελίδα ή ό,τι άλλο θεωρείτε εσείς σωστό! Καληνύχτα φίλοι/ες μου!
Τώρα τι να πω;
Ή είσαι εσύ μ%#@ ή μας περνάς εμάς για τέτοιους...
Αγορασες σκυλο απο πετ σοπ. Και μονο αυτο φτανει για να καταλαβει κανεις με ποση ανευθυνοτητα αντιμετωπισες το θεμα αποκτησης τετραποδου συντροφου. Και σαν να μην εφτανε αυτο, τον ζευγαρωσες κιολας και το λες και με υπερηφανεια οτι θα αποκτησετε ''υπεροχα μποξερακια συντομως''...
Η φραση ''παπι μιλλς'' σου κανει κανενα κλικ; Αν οχι, μπες στον κοπο να ψαξεις γιατι απο εκει φερνουν σκυλια τα πετ σοπ και τα πουλανε (δυστυχως) σε μια σειρα απο τυχαρπαστους που θελουν ταχα μου ''καθαροαιμα'' και οδηγουνται σε λαθος επιλογες λογω ελλειψης γνωσεων και αγνοιας. Σκυλια που ζουν στιβαγμενα μεσα σε κλουβια διαστασεων 1χ1 και τρεφονται με αποφαγια...αρρωστα, βρωμικα, αθλια...και πραγματικα ειναι τρομερα απογοητευτικο μετα απο τοση ''βαβουρα'' που εχει γινει και τοση προχοση που εχει λαβει το θεμα των πετ σοπ και των παπι μιλλς, να ανακαλυπτεις οτι και ομως ακομα υπαρχει μεριδα ανθρωπων που δεν εχουν ιδεα και οχι τιποτα αλλο, θα μας πουν οτι εμεις δεν εχουμε παιδεια και οτι σου απευθυνομαστε σαν αγριμια. Παραδεξου οτι εκανες λαθος, τα πολλα λογια ειναι φτωχια κ ο,τι μα ο,τι και να πεις δεν προκειται να βρεις το δικιο σου γιατι πραγματικα, δεν υπαρχει κανενας τροπος για να το κανεις. Και να λες και ευχαριστω για την ακριβεια που η αντιμετωπιση απτα υπολοιπα μελη ηταν τετοια, γιατι ενα τοσο ''φλογερο'' θεμα κανονικα θα επρεπε να ειχε προκαλεσει εξαγριωση. Τυχερος ησουν...
Και επισης, αυτη η φθηνη δικαιολογια τυπου ''δεν εχω χρονο'' ειναι η κλασσικη δικαιολογια που προβαλλεται απο τους αμαθεις και τους παντελως απροθυμους. Αμα δεν εχεις χρονο τοτε πες μου εναν λογο που πηρες σκυλο πρωτα απ'ολα! Και φυσικα, δεν σημαινει πως συγχωρειται οποιος δεν ενημερωθηκε πριν αποκτησει σκυλο/δεν φροντισε να αποφυγει το ζευγαρωμα/ δεν φροντισε να διαβασει το forum κλπ. επειδη απλα λεει πως ''δεν εχει χρονο'' - πιστεψε με, δεν θα σε λυτρωσουν οι 3 αυτες λεξεις. Αν δεν εχεις χρονο δεν παιρνεις σκυλο, γιατι πρωτα απ'ολα, δεν θα μπορεσεις να ενημερωθεις επαρκως πριν προβεις σε αυτην την ενεργεια και κατα δευτερον, ουτε θα γνωριζεις ουτε θα ''εχεις τον χρονο'' να πληροφορηθεις αργοτερα σχετικα με την εκπαιδευση/διατροφη/συνθηκες διαβιωσης του κτλ. Εκανες το ενα λαθος μετα το αλλο και αντι να ανοιξεις ματια κ αυτια να ακουσεις 5 πραγματα να δεις πως θα συνεχεισεις ΣΩΣΤΑ απο εδω κ στο εξης, σκορπας και κατηγοριες και πουλας και πνευμα!
Να μην αναφερθω στο κοψιμο ουρας, καλυφθηκα απτους προλαλησαντες. Η ουρα αποτελει αναγκαιο και αναποσπαστο μερος του σωματος του σκυλου και επιβαλλονται ποινες για τους παραβατες. Η φυση ετσι τον εφτιαξε κ ετσι πρεπει να μεινει.
Και τελος, το ζευγαρωμα που εκανες ειναι παρανομο. Εισαι αναγνωρισμενος εκτροφεας; ΟΧΙ, αρα τι τα θες; Α ναι το ξεχασα δεν εχεις χρονο να πληροφορηθεις ουτε για αυτο...απλα ειχε ορμες ο σκυλος σου και λες εσυ δεν βαριεσαι, θυσια να γινει...η στειρωση ουτε που σου περασε απτο μυαλο, ετσι; Ασε που τα κουταβια θα κληρονομησουν χιλια δυο προβληματα υγειας και θα προστεθουν στο συνολο των 3εκατ. αδεσποτων που πλημμυριζουν αυτη τη στιγμη τη χωρα μας.
Και ''να μην καθομαστε κιολας να τα σχολιαζουμε τα οσα εκανες'' γιατι πιστευεις οτι ειναι ολα οκ ετσι; δεν τρεχει τιποτα, συνεχιζεις ομορφα την ζωη σου, μπηκες απλα σ'ενα φορουμ και καλα για να ''πληροφορηθεις'' αλλα δεν δεχεσαι αποψεις; Αυτο ειναι το φορουμ. Αφου δεν διαθετεις γνωσεις οπως λες κ ο ιδιος, σαφως και θα επρεπε να εχεις φροντισει να τις αποκτησεις πρωτου σπευσεις στο (κ@λο)πετ σοπ, αλλα δεν το εκανες αρα τωρα εδω στο φορουμ δεχεσαι τις κριτικες και τις αποψεις των αλλων, μαθαινεις κατι παραπανω και δεν θιγεσαι με οσα σου λενε, γιατι εχουν απολυτο δικιο..Γιατι απο κατι τετοιους σαν εσενα διαιωνιζεται το προβλημα των αδεσποτων. Παγια αρχη της φιλοζωιας ειναι η υπευθυνη αποκτηση σκυλου, αλλα την αγνοουν τοσοι πολλοι...
Και το οτι ''δεν ζευγαρωσε με την θεληση σου ο σκυλος'' δεν μ λεει επισης τιποτα. Ιδιοκτητης του δεν εισαι; Φροντιζεις να τον προσεχεις κ να τον αποτρεπεις απο όποιου ειδους κινδυνους/ενεργειες τετοιου τυπου!

Καλα παμε...Αμα ανακαλυφθει πως ο τοπος ειναι γεματος απο ατομα που εμφανιζουν πληρη αγνοια σαν τη δικη σου και στηριζουν τα πετ σοπ, ζευγαρωνουν τα κατοικιδια τους γιατι ετσι τους ηρθε και ολα τα αλλα τα ωραια, καηκαμε φιλοι και φιλες..
 
Last edited:


Kodagoshe

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2016
468
412
Athens
και στην Κίνα τρώνε σκυλιά... Φίλε μου η ηλιθιότητα του ανθρώπου μπορεί να ξεπεράσει τα όρια κάθε φαντασίας... Το κάνουν καθαρά και λόγους εμφάνισης χωρίς να σκέφτονται τις συνέπειες για έναν σκύλο χωρίς ουρά ή χωρίς αφτιά...
Στην Κινα τρωνε σκυλια και εμεις εδω καταναλωνουμε αδιστακτα τα βοειδη που σφαζονται χωρις ελεος κ πωλουνται στα χασαπικα. Το ανεφερα γιατι βλεπω συχνα παρα πολλους κ στο φορουμ και γενικα να αναφερονται στους Κινεζους-σκυλοφαγους. Λες και εμεις ειμαστε καλυτεροι και θελουμε να αναδειξουμε το πολιτισμο και τις αρχες μας σε εντονη αντιθεση με τους...''αδιστακτους δολοφονους των σκυλων'':confused:
 
  • Like
Reactions: matilda


Kodagoshe

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2016
468
412
Athens
Δεν καταλαβαίνω το "χιούμορ" σας. Μια σαφή απάντηση θα ήταν πολύ καλύτερη πιστεύω
Κανενα χιουμορ. Ειλικρινεια, πικρα και μποοολικο νερακι ή ποτακι ή και κονιο αν λαχει (δεν πειραζει) να χωνευτουν αυτα που βλεπουμε:D