Λάϊλα και γηρατειά


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Καλή ξεκούραση στην γιαγιάκα την αθώα, και μπράβο σου βρε Θόδωρα για μια ακόμη φορά που έκανες το σπιλτι σου και δικό της και ζεστάθηκε και έφυγε αξιοπρεπώς.
Αχ αυτά τα αδέσποτα πόση σοφία έχουν και τι διαμάντια που είναι και πολλοί λίγοι τα αγαπούν και τα φροντίζουν.
 














east49

Well-Known Member
6 Δεκεμβρίου 2012
3.743
5.061
Μπραβο σου Θοδωρα!
Αυτη ηταν η μεγαλυτερη τιμη που μπορουσες να της κανεις.......
 












Thodoras

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2012
662
303
Πάτρα
ΝΑΙ τα σκυλιά χαμογελάνε...Ακόμη και όταν είναι λίγο πριν τις τελευταίες τους στιγμές,ακόμα και όταν έχει μείνει λιγοστό αίμα μέσα τους και με τα βίας ανασαίνουν,ακόμα και όταν πονάνε από τους όγκους που σπάνε μέσα τους...Γελάνε γιατί πρόλαβαν να δουν για άλλη μια φορά τα άτομα που τόσα χρόνια αγάπησαν...που πρόλαβαν για άλλη μια φορά να κουνήσουν την ουρά τους στους ανθρώπους τους...που πρόλαβαν ένα τελευταίο χάιδεμα από τα χέρια που τόσα χρόνια τους φρόντιζαν..
ΝΑΙ εδώ η Λάϊλα χαμογελάει γιατί για μια ακόμα φορά μας μέτρησε όλους στην είσοδος της Μοίρα και όση μπήκαμε το πρωί φύγαμε και το μεσημέρι για το σπίτι μας...Χαμογελάει γιατί είναι για άλλη μια μέρα στην πιο παγωμένη γωνία του κόσμου αλλά την πιο ζεστή για αυτήν...Χαμογελάει γιατί ήταν όλοι εκεί για να την δουν και να της δώσουν ένα ακόμη χάδι όπως έκαναν τόσα χρόνια...Χαμογελάει γιατί ξέρει ότι πέτυχε τον μοναδικό της σκοπό...Να την αγαπήσουν...
Η συγκεκριμένη φωτογραφία τραβήχτηκε στην τελευταία της επίσκεψη στην μοίρα μερικές ώρες πριν πεθάνει...Με "μηδαμινό" αιματοκρίτη και εσωτερική αιμοραγγιά αυτή η σκυλίτσα κράτησε πάνω από 2 βδομάδες μέχρι να δει για μια τελευταία φορά τους ανθρώπους της...Αφού την χάιδεψαν όλοι πήγε και κάθισε στο συγκεκριμένο σήμειο που είναι η είσοδο της Μοίρας...Το βλέμμα της είναι πιο καθαρό από ποτέ..Πραγματικά έβλεπα ένα ΧΑΡΟΥΜΕΝΟ σκυλί που δεν ένιωθε πόνο δεν ένιωθε τίποτα...ήταν έτοιμη να φύγει για ένα ψηλότερο σημείο να συνεχίσει να μας προσέχει και να μας μετράει όπως έκανε τόσα χρόνια....

g1we.jpg
 


johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
ΝΑΙ τα σκυλιά χαμογελάνε...Ακόμη και όταν είναι λίγο πριν τις τελευταίες τους στιγμές,ακόμα και όταν έχει μείνει λιγοστό αίμα μέσα τους και με τα βίας ανασαίνουν,ακόμα και όταν πονάνε από τους όγκους που σπάνε μέσα τους...Γελάνε γιατί πρόλαβαν να δουν για άλλη μια φορά τα άτομα που τόσα χρόνια αγάπησαν...που πρόλαβαν για άλλη μια φορά να κουνήσουν την ουρά τους στους ανθρώπους τους...που πρόλαβαν ένα τελευταίο χάιδεμα από τα χέρια που τόσα χρόνια τους φρόντιζαν...
Και, γι' αυτό... είναι ΑΘΑΝΑΤΑ !!!:)
μόνο οι ψυχές μας το ξέρουν αυτό που μένει όταν φύγουν...:cry:
 




dnassib

Well-Known Member
10 Μαϊου 2013
1.469
1.077
Παγκράτιους exoticus
έλα ρε συ....
εδώ τα έχω μπήξει και είμαι το γραφείο... <3
ψυχούλα μου! θα το ξαναπώ: ήταν, εν τέλει, μια ΠΟΛΥ τυχερή σκυλίτσα και είμαι σίγουρη ότι συνεχίζει και χαμογελάει, από όπου και αν βρίσκεται.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.820
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU