Λίγη βοήθεια...


ΒΟΥΛΑ_

New Member
25 Ιανουαρίου 2012
4
0
Καλησπερα, χρειαζομαι λιγη βοηθεια..! Βρηκα στο πανεπιστημιο στο οποιο βρισκομαι -Ορεστιαδα- δυο μικρα κουταβακια και μου ειπαν πως καποιος τα ειχε αφησει πριν απο μερες εκει. τα πηρα σπιτι μου γιατι εβρεχε και ειχε κρυο, τα πηγα στο κτηνιατρο, τα εκανα αποπαρασιτωση και μπανιο γιατι δεν ηταν σε καλη κατασταση. ομως δεν μπορω να τα κρατησω γιατι δεν μπορω να τους προσφερω την ζωη που πρεπει να εχουν. τι μπορω να κανω για να τους βρω μια οικογενεια;
 






kwstas itea

Well-Known Member
12 Δεκεμβρίου 2010
98
5
ιτεα φωκιδος
Μπραβο σου Βουλα!!
Σε τι κατασταση ειναι τωρα?
Οπως σου ειπανε, τσεκαρε την τοπικη φιλοζωικη και βαλε και φωτο, ελπιζω να βρειτε σπιτι συντομα.
Οι χειμωνες στην Ορεστιαδα δεν παλευονται.
 




Sadah

Well-Known Member
29 Σεπτεμβρίου 2010
779
137
Θεσσαλονίκη
Ευγε! Μπραβο σου που εκανες κατι τετοιο και ναι προσπαθησε να τα προωθησεις απο το ιντερνετ κτλ. Ρωτησε και τον κτηνιατρο σου αν γινετε να βαλεις καμια αφισουλα εκει στην βιτρινα του με καμια φωτο απο τα μικρα με τηλεφωνα επικοινωνιας και τα σχετικα να δεις μηπως ενδιαφερθει κανεις. Αλλα προσοχη που τα δινεις κανε Face control! :D Το μονο σιγουρο ειναι πως αν δεν τα επαιρνες, δεν θα κατεληγαν και πολυ καλα...Αληθεια ειναι μικροσωμα η μεγαλοσωμα, πως τα κοβεις; Ειπε κατι ο κτηνιατρος για το τι μεγεθος θα γινουν περιπου;
 


ΒΟΥΛΑ_

New Member
25 Ιανουαρίου 2012
4
0
μου ειπε ο γιατρος οτι ειναι 2 μηνων και ισως λιγο παραπανω και επισης οτι ειναι μικρου μεγεθους, γυρω στα 3-5 κιλα
 




ΒΟΥΛΑ_

New Member
25 Ιανουαρίου 2012
4
0
εχω μιλησει με ολες τις ζωοφιλικες ομαδες της περιοχης αλλα δεν γινεται κατι. μου ανεβασαν και αγγελιες αλλα τιποτα
 


Xotikouli

Well-Known Member
24 Δεκεμβρίου 2006
4.974
630
Athens
Θέλει πολλές πολλές αγγελίες και υπομονή, έχουν περάσει μόλις 2 μέρες.
Δες εδώ που αλλού μπορείς να ανεβάσεις αγγελίες http://www.dogforum.gr/v3/απώλειες.ευρέσεις-29/χάσατε.βρήκατε.σκύλο-1681/

Ανέβασε και εδώ σε αυτό το topic φωτογραφίες και στοιχεία επικοινωνίας

Καλή τύχη στα μικρά και μπράβο που τους έδωσες μια ευκαιρία :)