Λυκος σκοτωσε κουταβι δεμενο σε αυλη








tasos malinoua

Well-Known Member
21 Οκτωβρίου 2012
3.822
8.564
Ποιος είπε ρε παιδιά να μην τρώμε τα ζώα που εκτρέφουμε;
Ίσα ίσα που αυτό είναι το καλύτερο.
σταματα εσυ,δεν ξερεις
πανε βαλε καμια φωτο τον μουργο που εχεις καιρο και ασε τ αλλα..
ελα,σνιελ μην σε κανω σαπουνι.
 
  • Like
Reactions: Orilis and ISKENDER




Μαρια&Ηρα

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2013
2.513
3.753
38
Ευθυς εξαρχης δεν ειπα : οποιος θελει να ξερει τι καταλήγει στο πιατο του το εκτρεφει μονος του?
Γιατι εγω δεν εχω σφάξει?
Ή σάμπως ειμαι βιγκαν?
Μακαρι να ημουν...αλλα μου αρεσει υπερβολικά το παϊδάκι :X3:


Οι αντιρρησεις μου ειναι ενω υπαρχει τετοια πληθωρα,να βγαινουμε κ να κυνηγαμε κ απο πανω
Χεσε τις δικες μου ευαισθησιες,ειναι απλα παραλογο,δεν εχουμε αναγκη να κυνηγησουμε!

Τασο μονο κοκορια εχεις?
 
  • Like
Reactions: Orilis


tasos malinoua

Well-Known Member
21 Οκτωβρίου 2012
3.822
8.564
Οι αντιρρησεις μου ειναι ενω υπαρχει τετοια πληθωρα,να βγαινουμε κ να κυνηγαμε κ απο πανω
Χεσε τις δικες μου ευαισθησιες,ειναι απλα παραλογο,δεν εχουμε αναγκη να κυνηγησουμε!

Τασο μονο κοκορια εχεις?
αυτα που κυνηγας δεν μπορεις να τα βρεις σε χασαπικο,δεν ειναι τα ιδια

προς το παρων μονο.
 


Μαρια&Ηρα

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2013
2.513
3.753
38
Εε ειδες που ημαστε πλεονεκτες οι ανθρωποι?
Δεν μπορουμε να τα εχουμε όλα...κ αντι να συμβιβαστουμε με αυτο,τσιτωνουμε παραπανω...

Κοτες δεν εχεις παιδακι μου?
 


tasos malinoua

Well-Known Member
21 Οκτωβρίου 2012
3.822
8.564
Εε ειδες που ημαστε πλεονεκτες οι ανθρωποι?
Δεν μπορουμε να τα εχουμε όλα...κ αντι να συμβιβαστουμε με αυτο,τσιτωνουμε παραπανω...

Κοτες δεν εχεις παιδακι μου?
ειμαι απο αυτους που τρωει μονο περδικα και μπιφτεκια απο κιμα απο κοστυφια.
οποτε θα ηταν λογικο να πω σε καποιον μην βαρας γουρουνια,τι τα θες..αυτο μου λες.

πως δεν εχω,απο που βγηκαν τα κοκορια.
δεν τα αγοραζω,ειναι ολα δικα μου,εκτροφης μου χαχαχα με 5 ξεκινησα και εχει μπει και ενα μηδενικο.
 


Δημητρα_kme

Well-Known Member
4 Ιανουαρίου 2017
998
1.409
Μακαρι να μπορουσα να μην εδινα τα λεφτα μου σε ολους αυτους που εχουν τις χειροτερες συνθηκες για τα ζωα οσο ειναι εν ζωη και ειναι τιγκα στο φαρμακο και την ορμονη. Μακαρι να μπορουσα να τραφω με τα δικα μου ζωα ή να κυνηγουσα κανενα λαγουδακι (ωραια τα λεω στην θεωρια εγω αλλα αν δεν μου αρεσε ας γινομουν χορτοφαγος). Αλλα δεν θα χρειαζομουν βεβαια να τρωω κρεας πρωι μεσημερι βραδυ 7 φορες την βδομαδα! Ετσι οπως εχουμε καταντησει την ελληνικη κουζινα δηλαδη! γιατι ουτε για τον δικο μου οργανισμο θα ηταν καλο. Δεν ειμαι εναντιον της θανατωσης αφου τρωω κ εγω, εναντιον του βασανισμου ειμαι και οπως δεν θα εδινα τα λεφτα μου στα παπιμιλαδικα ετσι δεν μου αρεσει να στηριζω ολες αυτες τις εταιριες.
Εξ αρχης το ποιντ του θεματος παντως δεν ηταν ολα αυτα.. αλλα οτι οποιος εχει την καραμπινα αισθανεται οτι εχει και την εξουσια (οπως αισθανονται και καποιοι μπατσοι για παραδειγμα, αντι να συνειδητοποιησουν ποσο σοβαρο λειτουργιμα θα μπορουσαν να κανουν αν δεν ηταν τοσο σαπιοι) και με αυτη την γλυωδη συμπεριφορα γαμουν και δερνουν. Ειναι αυτοι που πανε αφρικη για παρανομο κυνηγι καμηλοπαρδαλης και λιονταριων με τα οποια βγαινουν κ φωτογραφια μετα. Γιατι αυτος μωρε ειναι ο αντρας κ ετσι αισθανεται την αδρεναλινη τσσσςςς. Αυτοι οι ανωμαλοι (διοτι περι ανωμαλιας προκειται) ευχομαι στο τελος η φυση να τους εκδικηθει με τον χειροτερο τροπο. Ο πλανητης δεν λειτουργει ετσι.
 


Kouros

Banned
Banned
25 Μαρτίου 2014
757
529
Μακαρι να μπορουσα να μην εδινα τα λεφτα μου σε ολους αυτους που εχουν τις χειροτερες συνθηκες για τα ζωα οσο ειναι εν ζωη και ειναι τιγκα στο φαρμακο και την ορμονη. Μακαρι να μπορουσα να τραφω με τα δικα μου ζωα ή να κυνηγουσα κανενα λαγουδακι (ωραια τα λεω στην θεωρια εγω αλλα αν δεν μου αρεσε ας γινομουν χορτοφαγος). Αλλα δεν θα χρειαζομουν βεβαια να τρωω κρεας πρωι μεσημερι βραδυ 7 φορες την βδομαδα! Ετσι οπως εχουμε καταντησει την ελληνικη κουζινα δηλαδη! γιατι ουτε για τον δικο μου οργανισμο θα ηταν καλο. Δεν ειμαι εναντιον της θανατωσης αφου τρωω κ εγω, εναντιον του βασανισμου ειμαι και οπως δεν θα εδινα τα λεφτα μου στα παπιμιλαδικα ετσι δεν μου αρεσει να στηριζω ολες αυτες τις εταιριες.
Εξ αρχης το ποιντ του θεματος παντως δεν ηταν ολα αυτα.. αλλα οτι οποιος εχει την καραμπινα αισθανεται οτι εχει και την εξουσια (οπως αισθανονται και καποιοι μπατσοι για παραδειγμα, αντι να συνειδητοποιησουν ποσο σοβαρο λειτουργιμα θα μπορουσαν να κανουν αν δεν ηταν τοσο σαπιοι) και με αυτη την γλυωδη συμπεριφορα γαμουν και δερνουν. Ειναι αυτοι που πανε αφρικη για παρανομο κυνηγι καμηλοπαρδαλης και λιονταριων με τα οποια βγαινουν κ φωτογραφια μετα. Γιατι αυτος μωρε ειναι ο αντρας κ ετσι αισθανεται την αδρεναλινη τσσσςςς. Αυτοι οι ανωμαλοι (διοτι περι ανωμαλιας προκειται) ευχομαι στο τελος η φυση να τους εκδικηθει με τον χειροτερο τροπο. Ο πλανητης δεν λειτουργει ετσι.
Ποια είναι η γλοιώδη συμπεριφορά των μπάτσων δηλαδή?Ειδικά των σημερινών...(προφανώς δεν έχεις προλάβει τους παλιούς..) τι θα ήθελες να κάνουν δηλαδή?Αντι να λες πάλι καλά που υπάρχουν αυτά τα παλικάρια που με 3 και 60 θυσιάζουν τη ζωή τους καθημερινά μπας και μας γλιτώσουν από τις 9 πληγές του Φαραώ που μας έφερε η τσιπροαριστερα παραπονιέστε κιόλας....

Και επειδή ανήκω σε αυτούς που βγάζουν φωτό τα θηράματα..που είναι το κακό δηλαδή?Τι δεν μπορείτε να καταλάβετε?Εσείς δηλαδή πως καμαρώνετε όταν βγάζετε 50 σελφι την ίδια φάτσα(τη φάτσα σας) νοιώθει ποιο φεμινιν έτσι?
Ε και εμεις όταν κρεμάμε το θήραμα από το τσιγκελι νοιωθουμε ποιο brutal...

Αυτά είναι τα ένστικτα για τα οποία έγραψα προηγουμένως...
 


d3ac0n

Well-Known Member
16 Φεβρουαρίου 2017
1.291
2.286
Guadalajara, Jalisco
Προφανώς @Kouros και δεν είναι όλοι οι αστυνομικοί σάπιοι, αλλά δεν μπορείς να αρνηθείς ότι στις τάξεις τους υπάρχουν αρκετά κωλόπαιδα που την έχουν δει εξουσία επειδή έχουν εθνόσημο και σιδερικο. Άτομα τα οποία αν δεν είχαν τα 2 παραπάνω πράγματα θα είχαν πάρει τα @@ τους στο χέρι και τα δόντια σε σακουλάκι. Και σου μιλάω εκ πείρας γιατί στους γνωστούς μου συμπεριλαμβάνονται άτομα και των 2 ειδών.
Το πολιτικό σχόλιο είναι άτοπο μιας και είτε κόκκινα, είτε ροζ, είτε πράσινα είτε μπλε, τα σκατα παραμένουν σκατα.
 


Δημητρα_kme

Well-Known Member
4 Ιανουαρίου 2017
998
1.409
Ξερω πολυ καλα σαπιους μπατσους και ο ενας μαλιστα και συγγενης οποτε επετρεψε μου.. κατα τ αλλα εννοειται οτι δςν ειναι ολοι ετσι εγω πουθενα δεν εγραψα κατι τετοιο! Αλλα ειναι αρκετοι! Οπως κ ολοι οι ετροφεις δεν ειναι ετσι οπως κ ολοι οι κυνηγοι δεν ειναι ετσι! Και οχι δεν να συμβιβαστω μς το οτι παλια ηταν σκατα οποτε τωρα που ειναι μισοσκατα ααα σουπερ. Αν και σαν χωρα με τα μισοσκατα αισθανομαστε οτι πεταμε στα συννεφα.

@Kouros δεν ξερω αν εχεις καταλαβει ακομα τι λεω.. το ζητουμενο δεν ειναι η φωτογραφια χεστηκα. Κατακρινω αυτον που θα σκοτωσει χωρις να εχει αναγκη τροφης και ζωα τα οποια ετσι κ αλλιως δεν θα τα φαει ή δεν τρωγονται. Και θα γουσταρει κιολας. Τον καθε ανωμαλο που σκοτωνει γατια και χαιρεται κιολας κουναει και το αυτι. Αν εισαι τετοιος ναι λεω κ εσενα αν δεν εισαι ε δεν σε λεω.
Ουτε σελφι βγαζω ιδιαιτερα ουτε ντακ φεις κανω ποτε:LOL: ουτε σελφοκονταρο εχω κ μπορει να τα εχω κοροιδεψει κ καμια φορα αλλα να πω κ την αληθεια δεν ενοχλουν κανεναν..
 
  • Like
Reactions: Orilis


Kouros

Banned
Banned
25 Μαρτίου 2014
757
529
Προφανώς @Kouros και δεν είναι όλοι οι αστυνομικοί σάπιοι, αλλά δεν μπορείς να αρνηθείς ότι στις τάξεις τους υπάρχουν αρκετά κωλόπαιδα που την έχουν δει εξουσία επειδή έχουν εθνόσημο και σιδερικο. Άτομα τα οποία αν δεν είχαν τα 2 παραπάνω πράγματα θα είχαν πάρει τα @@ τους στο χέρι και τα δόντια σε σακουλάκι. Και σου μιλάω εκ πείρας γιατί στους γνωστούς μου συμπεριλαμβάνονται άτομα και των 2 ειδών.
Το πολιτικό σχόλιο είναι άτοπο μιας και είτε κόκκινα, είτε ροζ, είτε πράσινα είτε μπλε, τα σκατα παραμένουν σκατα.
Το ίδιο ισχύει σε όλες τις δημόσιες υπηρεσίες..και εκεί ένα μεγάλο κομμάτι του προσωπικού(πολύ μεγαλύτερο) είναι άχρηστοι,αναγωγοι,άεργοι κτλ κτλ.
Οι σημερινοί αστυνομικοί είναι στην πλειοψηφία τους ευγενέστατα παιδια ειδικά σε σύγκριση με αστυνομικούς άλλων χωρών...
Αλλά εδώ οποίος ασχημουλης θέλει να ρίξει καμία γκόμενιτσα το παίζει αγωνιστής και αντι-συστημα και του φταίνε μετά οι αστυνομικοί και το κατεστημένο και τα πάντα όλα...
Αλλά άμα του κλέψουν το σπίτι φωνάζει τους κακούς αστυνομικούς...
Τεσπα πολύ οφ-τοπικ βγήκαμε..

Για να το κλείσουμε το θέμα..Κριμας το σκυλάκι...
 


Kouros

Banned
Banned
25 Μαρτίου 2014
757
529
Ξερω πολυ καλα σαπιους μπατσους και ο ενας μαλιστα και συγγενης οποτε επετρεψε μου.. κατα τ αλλα εννοειται οτι δςν ειναι ολοι ετσι εγω πουθενα δεν εγραψα κατι τετοιο! Αλλα ειναι αρκετοι! Οπως κ ολοι οι ετροφεις δεν ειναι ετσι οπως κ ολοι οι κυνηγοι δεν ειναι ετσι! Και οχι δεν να συμβιβαστω μς το οτι παλια ηταν σκατα οποτε τωρα που ειναι μισοσκατα ααα σουπερ. Αν και σαν χωρα με τα μισοσκατα αισθανομαστε οτι πεταμε στα συννεφα.

@Kouros δεν ξερω αν εχεις καταλαβει ακομα τι λεω.. το ζητουμενο δεν ειναι η φωτογραφια χεστηκα. Κατακρινω αυτον που θα σκοτωσει χωρις να εχει αναγκη τροφης και ζωα τα οποια ετσι κ αλλιως δεν θα τα φαει ή δεν τρωγονται. Και θα γουσταρει κιολας. Τον καθε ανωμαλο που σκοτωνει γατια και χαιρεται κιολας κουναει και το αυτι. Αν εισαι τετοιος ναι λεω κ εσενα αν δεν εισαι ε δεν σε λεω.
Ουτε σελφι βγαζω ιδιαιτερα ουτε ντακ φεις κανω ποτε:LOL: ουτε σελφοκονταρο εχω κ μπορει να τα εχω κοροιδεψει κ καμια φορα αλλα να πω κ την αληθεια δεν ενοχλουν κανεναν..
Δημητρούλα..άλλο ο κυνηγός που με νόμιμη άδεια εξασκεί ένα νόμιμο χόμπι εκατομμυρίων ετών και άλλο ο ψυχακιας που για άνευ λόγου και αιτία δηλητηριάζει οικόσιτα ζώα (γάτες)...

Πιστεύω να καταλαβαίνουμε τη διαφορά..
Λαγός,λύκος,πέρδικα,μπεκάτσα,λιοντάρι -αγρια ζώα...

Γάτα,σκύλος οικόσιτα ζώα..
Προφανώς και τα σελφι δεν ενοχλούν κανένα αλλά αυτό στο είπα για να καταλάβεις ότι οι άνθρωποι κάνουν διαφορετικα πράγματα για να ικανοποιήσουν τα ένστικτα τους..
Οι γυναίκες χορεύουν..οι άντρες κυνηγούν..οι γυναίκες βγάζουν σελφι...οι άντρες ψαρεύουν...
Υπάρχουν και εξαιρεσεις..αλλά η φύση αυτά προτασει..
 




ptf

Well-Known Member
2 Ιουλίου 2009
2.051
1.809
58
ΑΘΗΝΑ
Τείνω στο συμπέρασμα πως οι κυνηγοί μάλλον έχουν μεγαλύτερο πρόβλημα με τους λύκους απ´ οτι οι τσοπαναραίοι. Δεν εξηγείται αλλιώς η συχνότητα και το μένος των "άρθρων" που μόνιμα κοσμούν τις σελίδες των εντύπων και των τοίχων τους.
 




betty coltrane

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2011
3.972
9.756
47
Ηράκλειο, Αττική
goodcopbadcop6.blogspot.gr
Τείνω στο συμπέρασμα πως οι κυνηγοί μάλλον έχουν μεγαλύτερο πρόβλημα με τους λύκους απ´ οτι οι τσοπαναραίοι. Δεν εξηγείται αλλιώς η συχνότητα και το μένος των "άρθρων" που μόνιμα κοσμούν τις σελίδες των εντύπων και των τοίχων τους.
Ειναι ο ανταγωνισμος θηρευτη προς θηρευτη. Ειναι ορμονικο το θεμα. :)
 


ISKENDER

Well-Known Member
28 Ιουνίου 2013
1.986
6.021
SALONIKI
  • Like
Reactions: tasos malinoua


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.598
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3