Λυπαμαι πολυ ...


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
να και οι καλες σχολες της Ιταλιας...το θεμα ομως ειναι γιατι οι κληνικες αυτες προσλαμβανουν αυτα τα ασχετα ατομα..μαλλον γιατι οικονομικα δεν θα μπορουν να πληρωνουν κανονικο γιατρο..λεω εγω τωρα.. :roll: :? :shock:
 


LUNA07

Well-Known Member
3 Οκτωβρίου 2007
1.657
3
45
thessaloniki
denis said:
:shock: :shock: Eπρεπε να κάνεις μήνυση ... Σχετικά με την περίπτωση του Akita σου, να τολμήσω ... νεφρική ανεπάρκεια / προστάτης ...
Απ'οτι συζητησα με καποιους πανεπιστημιακους μετα δεν ηταν προστατης γιατι μου ειπαν οτι ηταν αρκετα νεαρος σε ηλικια αυτο το πραγμα που ειχε στην τελικη δημιουργουσε παραλυσια κατι σαν αυτο που ανεφερε ο Μακης.Οσο για την μηνυση μπλεξανε τα πραγματα,πηγα στον κτηνιατρικο θεσ/νικης ζητησα στοιχεια για την κλινικη και βαση των ημερομηνιων ποιοι ηταν οι υπευθυνοι κτηνιατροι στην περιοδο απο τοτε που συνεβησε μεχρι που πεθανε.Δεν θα το πιστεψετε τι βρηκα:δεν ειχαν κανεναν κτηνιατρο με πτυχιο ηταν ολοι φοιτητες και το επαιζαν γιατροι,δεν ειχε καν αδεια η κλινικη ενα τεραστιο κτιριο,δεν ειχε καν υπερρηχο και δινανε χαρτι οτι εγινε και αλλα πολλα.Συγκεντρωνω λοιπον τα στοιχεια και βρισκω και μαρτυρα απο εκει μεσα που θα κατεθετε οτι το σκυλι ηταν απλως στον ορο και δεν εγινε τιποτα περαιτερω.Ο ΙΔΙΟΚΤΗΤΗΣ της εταιριας ηταν φιλος και πελατης μας που αφηνε πολυ μεγαλα ποσα στην εταιρια μας καθε χρονο.Μπηκε λοιπον ο πατερας μου στην μεση,μαλλωσαμε για να μην προχωρησει δικαστικα το θεμα γιατι θα δημιουργουσε προβλημα στην εταιρια, ο αντρας μου μες τα νευρα ηθελε να παει να τους πλακωσει,να γινεται γενικα ενας πανικος και η καταληξη ηταν οτι δεν εγινε μηνυση,ο αντρας μου πλακωθηκε και βριστηκανε δεν τους πληρωσε τα αδικαιολογητα τελευταια χρηματα και ο πελατης δεν ξαναπατησε και εξαφανιστηκε απο προσωπου πολεως.
 


keyman

Well-Known Member
18 Ιουλίου 2007
1.010
1
ΑΘΗΝΑ
www.keyman.gr
τα ίδια συμβαίνουν και με τους γιατρούς για μας τους ανθρώπους βρε παιδιά....πολύ στενοχωριέμαι άμα ακούω τέτοιες ιστορίες και θυμώνω αφάνταστα :evil: Όταν ψάχναμε για κτηνίατρο για την Μάγια (στην περιοχή μας)και καταλήξαμε κάπου,ρωτούσαμε φίλους και γνωστούς να μας πουν την γνώμη τους για την συγκεκριμένη γιατρό.Κάποιοι μας είπαν πως είναι κορυφή και πως έσωσε το σκυλί τους από βέβαιο θάνατο,άλλοι μας είπαν πως αυτή φταίει που πέθανε το σκυλάκι τους :? Τι να πιστέψεις?Που να βασιστείς?Στις γνώμες των άλλων?ΜΠΕΡΔΕΜΑ!!!Αυτό έχω να πω.Η μαυρη αλήθεια είναι πως το επίπεδο των κτηνιάτρων στην Ελλάδα δεν είναι υψηλό,δυστυχώς....
Προχθές στο πρωινο του MEGA είχε ζωντανή σύνδεση με την πανεπιστημιακή κτηνιατρική κλινική στην Θεσσαλονίκη και ο καθηγητής που μιλούσε έλεγε(παραπονιόταν κατά κάποιον τρόπο)πως στην Ελλάδα ο κοσμος δεν βλέπει και με μεγάλη υπόληψη τους κτηνιάτρους και πως αντίθετα στο εξωτερικό είναι ισότιμοι με τους γιατρούς για τους ανθρώπους και σπουδάζουν και περισσότερα χρόνια μάλιστα......αυτό ήταν το θέμα του,μήπως κάποιος δεν τον θεωρεί ΓΙΑΤΡΟ :roll:
 


LUNA07

Well-Known Member
3 Οκτωβρίου 2007
1.657
3
45
thessaloniki
Keyman διαβαζοντας το μηνυμα σου αυτο που ειπες οτι τα ιδια ειναι με ολους τους γιατρους ειναι η απολυτη πραγματικοτητα.Μετα το συμβαν του σκυλου παω να μου βγαλουν μια μικρη πετρουλα που πατησα απο την φτερνα,κανουν λαθος,λαθος τομη ,λαθος ραμματα και απο μια μικρη ενοχληση που ειχα μενω με πατεριτσες για 5 μηνες.ΚΟΥΤΣΗ εντελλως.Ηταν το τελειωτικο χτυπημα περσι.Α,και ξεχασα να πω οτι η ευθανασια του ζωου ηταν το μονο που μου προτεινανε συνεχεια.Φυσικα τετοια αμαρτια εγω να παρω επανω μου σα να ειμαι Θεος ποτε...
 




GRDANE

Well-Known Member
7 Σεπτεμβρίου 2007
6.815
5.047
patra
grdane.blogspot.com
λούνα τολμώ κι επαναλαμβάνω... τα ίδια συπτώματα τις τελευταίες του μέρες είχε κι ο αλντο... νεφρική ανεπάρκεια.. 3,5 χρονών... εξαιτίας καλααζαρ... χωρίς συπτωματολογία..
από τηυν νεφρική ανεπάρκεια... πήγε ο κακομοίρης...
 






aggeliki1

Well-Known Member
2 Φεβρουαρίου 2007
407
0
47
Ν.ΜΑΚΡΗ
λυπαμαι πολυ :cry: και απορω αν ηταν νεφρικη ανεπαρκεια πως δεν μπορεσαν να το βρουν με τοσες εξετασεις που ειχε κανει! :twisted:
οι 6 γιατροι που λες οτι τον ειδαν ηταν μεσα απο αυτην την κλινικη ή αλλοι?
 


Strays' help

Well-Known Member
29 Αυγούστου 2007
1.516
3
Γλυφάδα,Αθήνα
strayshelp.blogspot.com
Eγώ πάντως δε νομίζω ότι θα μπορούσες να κάνεις τπτ καλύτερο!Αμεσως τον έτρεξες,έκανες το καλύτερο γι αυτόν.Απ τη στιγμή που ήταν καλά ,καλά εκανες και τον πήρες στο χωριό.

Είτε το λάθος έγινε απ την αρχή απ την κλινική..Αλλα μου φαινεται λίγο δυσκολο να πηρανε τόσα λεφτά και να μην είχανε κανει αυτες τις εξετάσεςι,δε νομίζω..

είτε είχε κάτι πολύ σπάνιο,ίσως..

Θα μπορούσες να χεις κανει νεκροψία μετά.
 


LUNA07

Well-Known Member
3 Οκτωβρίου 2007
1.657
3
45
thessaloniki
aggeliki1 said:
λυπαμαι πολυ :cry: και απορω αν ηταν νεφρικη ανεπαρκεια πως δεν μπορεσαν να το βρουν με τοσες εξετασεις που ειχε κανει! :twisted:
οι 6 γιατροι που λες οτι τον ειδαν ηταν μεσα απο αυτην την κλινικη ή αλλοι?
οι 3 ηταν μεσα απο την κλινικη και τρεις εξωτερικοι και δυστυχως μετα βρηκα την κτηνιατρο που εχω σημερα...
 


LUNA07

Well-Known Member
3 Οκτωβρίου 2007
1.657
3
45
thessaloniki
Strays' help said:
Θα μπορούσες να χεις κανει νεκροψία μετά.
ανεφερα πιο πανω τι παιχτηκε με την νεκροψια.Δυστυχως πεσαμε σε απατεωνες.Δεν τις κανανε τις εξετασεις,το εμαθα μετα...
 


gikkat

Well-Known Member
27 Απριλίου 2007
51
29
Glyfada
Λυπάμαι πολύ για το σκύλο...

Με βάση τα στοιχεία που δίνεις, νεφρική ανεπάρκεια θα τολμήσω να "διαγνώσω" κι εγώ. ΑΝ έγιναν οι εξαιτάσεις για τις οποίες πλήρωσες και μετά από γνώμες τόσων γιατρών, θεωρώ πως εφόσον ο σκύλος έιχε αυτό το πρόβλημα θα μπορούσαν εύκολα να το διαγνώσουν...

Το "ΑΝ" το λέω γιατί έχουν δει πολλά τα μάτια μου... Πρόσφατο παράδειγμα ο Γερμ. Ποιμενικός γνωστού, ο οποίος τον αγόρασε με καθαρές εξαιτάσεις αίματος, του έκανε κι εκείνος και βγήκαν θετικές σε καλαζάρ (από άλλο γιατρό) κι επειδή κόντευε να τρελλαθεί του έκανε άλλες 2 επαναληπτικές. Αποτέλεσμα? Αρνητικό...

3 αρνητικές (διαφορετικοί γιατροί) - 1 θετική (διαφορετικός γιατρός)

Γιατί να μη θεωρήσω λοιπόν ότι ο μοναδικός που έβγαλε θετικές εξετάσεις ήθελε να πληρωθεί τη θεραπεία???
 


LUNA07

Well-Known Member
3 Οκτωβρίου 2007
1.657
3
45
thessaloniki
Κι εγω καπως ετσι τα βλεπω τα πραγματα.Πριν καποιο διαστημα εμαθα ηταν ετοιμοι οι γιατροι της ιδιας κλινικης να κανουν ευθανασια σε χασκυ με καποιο αφροδισιο νοσημα γιατι διεγνωσαν καρκινο.Ευτυχως το σκυλι σωθηκε στο οριο.Μια ημερα πριν το ραντεβου ...
 


aggeliki1

Well-Known Member
2 Φεβρουαρίου 2007
407
0
47
Ν.ΜΑΚΡΗ
LUNA07 said:
Κι εγω καπως ετσι τα βλεπω τα πραγματα.Πριν καποιο διαστημα εμαθα ηταν ετοιμοι οι γιατροι της ιδιας κλινικης να κανουν ευθανασια σε χασκυ με καποιο αφροδισιο νοσημα γιατι διεγνωσαν καρκινο.Ευτυχως το σκυλι σωθηκε στο οριο.Μια ημερα πριν το ραντεβου ...
ειναι φοβερα ολα αυτα και πρεπει οπωσδηποτε να γινονται καταγγελιες,δυστυχως τις περισσοτερες φορες για διαφορους λογους κανεις δεν κανει με αποτελεσμα να γινονται παλι τραγικα λαθη! :x
 




Strays' help

Well-Known Member
29 Αυγούστου 2007
1.516
3
Γλυφάδα,Αθήνα
strayshelp.blogspot.com
καλά απίστευτα πράγματα!!!κακώς δε τον κυνηγησες!!!γνωστος ξεγνωστος του χρειαζοτανε μηνυσαρα!!!!


LUNA07 said:
[:δεν ειχαν κανεναν κτηνιατρο με πτυχιο ηταν ολοι φοιτητες και το επαιζαν γιατροι,δεν ειχε καν αδεια η κλινικη ενα τεραστιο κτιριο,δεν ειχε καν υπερρηχο και δινανε χαρτι οτι εγινε και αλλα πολλα..
 


LUNA07

Well-Known Member
3 Οκτωβρίου 2007
1.657
3
45
thessaloniki
Εχετε δικιο για την μηνυση βρε παιδια ειχαμε φοβερη συγχιση επι του θεματος ομως.Τωρα βεβαια το μετανοιωνω και πιο πολυ το μετανοιωνω γιατι μαθαινω διαρκως καινουρια περιστατικα και πιο πολυ ακομη γιατι εμαθα οτι αληθινος εντελλει ιδιοκτητης της εταιριας ειναι καποιο πολυ γνωστο πολιτικο προσωπο της χωρας μας :x
 


ellif

Active Member
31 Αυγούστου 2007
33
0
ηρακλειο κρητης
λυπαμε αληθινα για οτι επαθες.ειναι μεγαλο το σοκ να μην μπορεις να καταλαβεις τι ειχε.σε καταλαβαινω.απλα οι ανθρωποι αυτοι δεν νοιαστηκαν.τους σιχενομαι τετοιους ανθρωπους.δεν ξερω τι θα μπορουσες να κανεις.εχει μεγαλο κοστος μα το ψυχικο που παθαινεις ειναι μεγαλυτερο.εγω θα το εψαχνα και αλλο μεχρι αηδιας παντος.δεν μπορει ολοι οι γιατροι να ναι γουρουνια και να κοροιδευουν.αργα ή γρηγορα θα φαινοταν η αληθεια.λυπαμε ειλικρινα για οτι περασες και το αμοιρο ζωακι που τι εφταιγε.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.840
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU