ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΤΕ??


deleni

Member
3 Μαρτίου 2008
23
0
Ο κτηνίατρος μου είπε να πιάνω τον σκύλο απο πίσω στο λαιμό (μου εδειξε την κινηση) για να του δείχνω λέει οτι εγω ειμαι το αφεντικο...Πρέπει λέει να του έχω κατω το κεφαλι μεχρι να σταματήσει να κλαίει...
Το έχει κανει κανενας σας?
Του το έκανα δυο φορές αλλά μετα δεν έρχεται κοντα μου με τπτ....
Γιατί?
 


lone wolf

Well-Known Member
13 Οκτωβρίου 2006
706
3
Athens
ΑΛΛΑΞΕ ΚΤΗΝΙΑΤΡΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΤΩΡΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αν θέλεις βοήθεια πες μας λίγο πιο αναλυτικά το πρόβλημά σου...
 




deleni

Member
3 Μαρτίου 2008
23
0
Δεν έχω κάποιο ιδιαιτερο π΄ροβλημα με τον Μικυ, απλά οταν τον πήγα για το εμβολιο (άλλη πικρη ιστορια αυτή...Του έκανε το εμβολιο και το σκυλί 2 μέρες δεν μπορουσε να περπατήσει...) τον έπια απο τον λαιμο και το σηκωνε και αυτος εκλαιγε.. εγω σφιγγόμουν και με εβγαλε εξω για να μου κάνει λέει μάθημα.. Μου είπε οτι το σκυλί ευχαρίστως θα δεχτεί να γίνω το αφεντικό του αλλά επειδη είναι μαλτεζάκι και είναι ξεροκέφαλα και ιδίως τα αρσενικά, πρέπει να τον πιάνω απο εκεί για να καταλάβει λέει οτι εγω είμαι η πιο δυνατη... Αλλα όπως είπα και πριν οταν του έκανα, το έβλεπα οτι άλλαζε συμπεριφορά..Πάει και κάθεται με σκυφτό το κεφαλι και δεν κουνιεται.. και αμα πάω κοντα του φεύγει....
 




Alexandra

Well-Known Member
29 Ιανουαρίου 2008
794
1
Athens
ΠΟΤΕ δε το σηκώνεις έτσι το σκυλί, μπορείς να του κάνεις σοβαρή ζημιά. Μια φορά το έκανε ένας στο Ντίκι μου, και το σκυλί κατουρήθηκε πάνω του επί τόπου.

Μόνο οι μανάδες τους τα σηκώνουν έτσι, και ενώ είναι μωρά.

Δίκιο έχουν τα κορίτσια, αλλάζεις κτηνίατρο ΑΜΕΣΑ.
 


deleni

Member
3 Μαρτίου 2008
23
0
αν καταλαβα καλα απο τις απαντησεις σας , να μην το ξανακάνω ε??? Καλα υποψιαζόμουν οτι δεν στέκει...
 


galazio

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2008
3.733
7
:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: αυτο μου θυμιζει καποιον πολυ γνωστο κτηνιατρο :evil: :evil: :evil: :evil:
 


aleka2

Well-Known Member
6 Μαρτίου 2008
300
0
46
Πειράζει που δεν κατάλαβα τίποτα??? Μισό λεπτάκι επειδή το σκυλάκι σου έκλαιγε το έπιασε απο το λαιμό για πιο λόγο??? Δεν αλλάζεις σύντομα κτηνίατρο????
 


Alexandra

Well-Known Member
29 Ιανουαρίου 2008
794
1
Athens
Deleni ο λαιμός είναι ευαίσθητος.

Όταν ένα σκυλί θέλει να σκοτώσει κάποιο μικρότερο, το σηκώνει από το σβέρκο στον αέρα και το τινάζει για να σπάσει ο σβέρκος.

Καλόπιασε το μικρό σου μέχρι να σε εμπιστευτεί ξανά.
 


deleni

Member
3 Μαρτίου 2008
23
0
κατι άλλο..άσχετο το τοπικ αλλα οπως είπα οταν του κάναμε το τρίτο εμβολιο, το σκυλί υπέφερε... Δεν μπορουσε να περπατήσει..εκλαιγε όλο το βράδυ και όταν τον πήρα τηλ μου είπε να τον κάνω ντουζ..τον εκανα αλλα τπτ.. Το σκυλί σαν να μην έβλεπε.. του κουνουσα τα χέρια μου και δεν μπορουσε να παρακολουθήσει.. Τον ξαναπαίρνω και μου λέει, αστον να ξεκουραστεί και αύριο θα είναι οκ.. Το πρωί τα ίδια..Τον πάω εκεί , και μου είπε οτι είναι λέει καλό για σημαίνει οτι ο οργανισμός του αντιδράει στο εμβόλιο και οτι πονουσε γιατι μουδιασε η πλάτη του... Το σκυλί να προσπαθεί να αλλάξει πλευρό και πονάει... Με τα πολλά του έκανε ένα ορο γιατι δεν επινε νερό και μου είπε οτι θα περάσει.. Μετα απο δυο μέρες το σκυλί σήμερα συνηλθε!!!!
 


deleni

Member
3 Μαρτίου 2008
23
0
εχετε δικιο, θα αλλάξω κτηνίατρο και δεν θα το ξανακάνω...πωπω...
 


Noela

Well-Known Member
25 Οκτωβρίου 2007
1.954
222
Παλλήνη
www.agilityadddicts.gr
deleni said:
Ο κτηνίατρος μου είπε να πιάνω τον σκύλο απο πίσω στο λαιμό (μου εδειξε την κινηση) για να του δείχνω λέει οτι εγω ειμαι το αφεντικο...Πρέπει λέει να του έχω κατω το κεφαλι μεχρι να σταματήσει να κλαίει...
Το έχει κανει κανενας σας?
Του το έκανα δυο φορές αλλά μετα δεν έρχεται κοντα μου με τπτ....
Γιατί?
Ναι γιατί άραγε; :evil:
Μα είμαστε σοβαροί; Το σκυλί κλαίει και ο άλλος το κρατάει κάτω; Εσύ δεν καταλαβαίνεις ότι έτσι το τρομάζεις ακόμα περισσότερο; Αν το σκυλί σου ήταν 50 κιλά και δεν ήσουν πιο δυνατή τι θα έκανες; Τα σκυλιά μας πρέπει να μας σέβονται όχι να μας φοβούνται. Οι κτηνίατροι καλά θα κάνουν να περιοριστούν στο επάγγελμά τους άμα δεν ξέρουν τι τους γίνεται. Άμα του πηγαίνανε κανένα νιούφι τι θα έκανε; :shock: Κι εγώ είμαι της γνώμης να αλλάξεις κτηνίατρο.
 


Alexandra

Well-Known Member
29 Ιανουαρίου 2008
794
1
Athens
Το εμβόλιο τα πειράζει, ιδίως σε μικρή ηλικία. Είναι κουταβάκι ε?

Μπορεί να πονάει και στο σημείο που έγινε η ένεση. Συμβαίνει.

Τα δικά μου μπορεί να είναι λίγο αποπροσανατολισμένα την επόμενη μέρα.

Για ντους δεν ξέρω.
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Τι να πω… :evil:
Σε ποιον γιατρό πήγες και ‘δυ βρε deleni? Στον Dr. Megele? :lol:
 


lone wolf

Well-Known Member
13 Οκτωβρίου 2006
706
3
Athens
deleni δεν χρειάζετε να τρομάξεις άλλο το σκυλάκι σου. Αν δεν αντιμετωπίζεις κάποιο σοβαρό πρόβλημα συμπεριφοράς πέραν των συνηθισμένων κουταβοπροβλημάτων δεν χρειάζετε να επιβάλλεις τον εαυτό σου σαν αρχηγό. Ο αρχηγός είναι αυτός που έχει τον σεβασμό και όχι τον φόβο. Αν έχεις οποιοδήποτε πρόβλημα που αντιμετωπίζεις και σε δυσκολεύει σου γράψε το και εμείς θα σε βοηθήσουμε να το λύσεις.

Τα εμβόλια κάποιες φορές έχουν παρενέργειες αλλά αυτές να αντιμετωπίζονται με κρύα ντους δεν το έχω ξανακούσει, αν θέλεις στείλε μου με pm το όνομα του κτηνιάτρου σου.
 




keyman

Well-Known Member
18 Ιουλίου 2007
1.010
1
ΑΘΗΝΑ
www.keyman.gr
θα πήγε προφανώς σε κάποιον κτηνίατρο,με δίπλωμα,μέλος του Κτηνιατρικού Συλλόγου,η κοπέλα φταίει?Αυτοί που θα έπρεπε να τους ελέγχουν φταίνε και τους αφήνουν και ανοίγουν κτηνιατρεία δεξιά και αριστερά και βγάζουν το άχτι τους στα ζώα επειδή δεν μπόρεσαν να γίνουν γιατροί.
 


deleni

Member
3 Μαρτίου 2008
23
0
ειναι ο ποιος παλιος κτηνιατρος και ο απο οτι μου εχουν πει ο πιο καλος... τι να πω... ήθελα τον καλυτερο για τον μικρο μου... θα αλλαξω όμως, δεν γινεται...
 


galazio

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2008
3.733
7
keyman said:
Αυτοί που θα έπρεπε να τους ελέγχουν φταίνε και τους αφήνουν και ανοίγουν κτηνιατρεία δεξιά και αριστερά και βγάζουν το άχτι τους στα ζώα επειδή δεν μπόρεσαν να γίνουν γιατροί.
καταρχην,πως θα τους ελεγχουν και επισης,και γιατροι να γινοντουσαν,-που γιατροι ειναι,μαλλον εννοεις ανθρωπογιατροι :wink: -με τετοια μυαλα ,θα εβγαζαν το αχτι τους σε ανθρωπους,οποτε μην μιλαμε με γενικοτητες και παιρνει η μπαλα και ανθρωπους σωστους στην δουλεια τους..δεν ειναι ολοι κομπλεξικοι.