Μαλτεζάκι, κούρεμά ή όχι;




stamatia

Well-Known Member
6 Ιουνίου 2009
5.371
2.994
Δεν θα το βγάζεις 1 φορά την ημέρα. Ακολούθησε αυτό που λέει ο Στέλιος. Ξεκινάς το πρωι με το που θα σηκωθείτε : βόλτα (στην αρχή θα σου πάρει λίγη ώρα, εγώ το πρωι τον βγάζω στην χειρότερη 1 τέταρτο) - μυρίζει - τσίσα (οχι στις γωνιές των άλλων σπιτιών). Εάν είσαι σπίτι το πρωί ή κάποιος δικός σου πάλι έξω. Το μεσημέρι πάλι, το απόγευμα πάλι (μακρυνή βόλτα), το βράδυ πάλι πριν τον ύπνο. Στην αρχή θα χρειαστεί να το κάνεις περισσότερο συχνά. Θα συνδυάσει την βόλτα με τις ανάγκες του και τσίσα και κακά (τα μαζεύουμε). Υπομονή θέλει.
 


original2189

Member
25 Φεβρουαρίου 2011
6
0
Δεν θα το βγάζεις 1 φορά την ημέρα. Ακολούθησε αυτό που λέει ο Στέλιος. Ξεκινάς το πρωι με το που θα σηκωθείτε : βόλτα (στην αρχή θα σου πάρει λίγη ώρα, εγώ το πρωι τον βγάζω στην χειρότερη 1 τέταρτο) - μυρίζει - τσίσα (οχι στις γωνιές των άλλων σπιτιών). Εάν είσαι σπίτι το πρωί ή κάποιος δικός σου πάλι έξω. Το μεσημέρι πάλι, το απόγευμα πάλι (μακρυνή βόλτα), το βράδυ πάλι πριν τον ύπνο. Στην αρχή θα χρειαστεί να το κάνεις περισσότερο συχνά. Θα συνδυάσει την βόλτα με τις ανάγκες του και τσίσα και κακά (τα μαζεύουμε). Υπομονή θέλει.
Εγω ειμαι φοιτητης και το σκυλι ειναι στο σπιτι των γονιων μου...Οποτε ειμαι εγω το βγαζω βολτα,αλλα οι γονεις μ δεν μπορουν να το βγαζουν 4 φορες την μερα βολτα αφου δουλευουν...Πως μπορουμε να συνδυασουμε μια βολτα και την αυλη που μπορει εκει να κατουρισει?
 




billysss

Member
17 Απριλίου 2011
20
0
thessaloniki
εμενα ρε παιδια εχουν κολησει απο τα κακακια του πισω και δεν λενε να καθαρισουν..κοψαμε λιγο τις τριχες με τον κτηνιατρο...αλλα τι να κανω αλλο? του εκανα και χαμομηλι με το βαμβακι αλλα τπτ :(
 


nightmare

Well-Known Member
8 Νοεμβρίου 2010
213
0
60
Hrάκλειο
Βάλε λίγο ταλκ για να τραβήξει την υγρασία και να ξεραθούν και μετά προσπάθησε να τα βγάλεις.

Να κόβεις τις τρίχες σε αυτό το σημείο νωρίς ώστε να μην ξαναέχεις στο μέλλον παρόμοιο πρόβλημα.
 


billysss

Member
17 Απριλίου 2011
20
0
thessaloniki
το θεμα ειναι οτι ειναι ηδη ξεραμενα και κομενα! και επειδη ειναι και τα γεννητικα του οργανα..δεν τον ριψοκινδυνευω.. τι να το κανω? εμ δεν καθεται εμ και ποναει.. και δε λεει να το χτενισω εκει γιατι θα με βλεπει και θα με φοβαται..
 


kasi

Well-Known Member
17 Φεβρουαρίου 2009
3.081
1.091
Αθηνα -
www.facebook.com
αν το κανεις ενα μπανακι με ζεστο νερακι... φορα γαντακια αν σιχαινεσαι.. να μαλακωσουν και σαπουνι ειδικο και απαλο.. και θα καθαρισει
 


billysss

Member
17 Απριλίου 2011
20
0
thessaloniki
δεν εχουμε κανει εμβολια ακομα.. θα τον βαλω σε μια λεκανη με χλιαρο νερο ισα ισα να παταει μεσα και θα τον τριψω απαλα και μετα θα τον βαλω σε πετσετα. καλο? το σαπουνι αυτο φανταζομαι στα πετ σοπ υπαρχει ετσι?
 


Elli

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
3.885
193
49
Αθήνα
Ναι καλέ, και στον νηπτήρα μπορείς να το κάνεις μικράκι είναι, κράτα το αγκαλίτσα με χλιαρό νεράκι να τρέχει πλύνε το σημείο ρίξε αρκετό νεράκι με σκυλοσαμπουάν και θα φύγει τι στο καλό... Σκούπισέ το μετά καλά, δεν βγαίνει από το σπίτι προφανώς λόγω εμβολίων κρύο δεν έχει (λέμε τώρα με τον .... καιρο:mad: σαν φθινώπορο είναι) και μάλλον θα είσαι ΟΚ
 




Elli

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
3.885
193
49
Αθήνα
Όπως σε βολεύει καλύτερα!

Θα ζητήσεις από pet shop σαμπουάν για το τρίχωμα της φυλής
 


feniaB83

Member
8 Μαϊου 2011
9
0
athens
γεια σας να κανω και μια ερωτηση για καλλωπισμο μαλτεζ ξερετε καποιον καλο στην αθηνα?ειχα παει σε ενα στο ψυχικο αλλα δεν την χτενισε καλα ουτε με ηρεμια συμπεριφεροταν νευρικα στο σκυλι... ευχαριστω!!