Μεγάλο πρόβλημα με κουτάβι


Status
Κλειδωμένο θέμα

Spiros_Sersey

Well-Known Member
18 Ιουνίου 2017
184
618
56
Ζωγράφου
Παιδιά τι επίθεση είναι αυτή; Τι μου λέτε, μπαίνω σε ένα χώρο να δεχθώ βοήθεια και δέχομαι υποδοχή (απο ορισμένους) που δε κατανοώ. Δηλαδή τόσο περίεργο σας κάνει κάποιος άνθρωπος να ζητά βοήθεια για κάτι που είναι απελπισμένος; Μια χαρά ζείτε στον μικρόκοσμό σας και τις όμορφες ζωές σας χωρίς προβλήματα, να που υπάρχει και κόσμος όμως που έχει κάποια θέματα να λύσει, γιαυτό μπήκα εδώ για να ζητήσω μια γνώμη, μια βοήθεια. Όσο για κ΄αυτό που διάβασα να κάνει καταγγελία στην διώξη ηλεκτρονικού εγκλήματος, ναι να κάνει, ούτε εγκληματίας είμαι ούτε κοροϊδεύω, έλεος δηλαδή. Πολύ κρίμα. Ούτε ξύλο τρώω εγώ ούτε κανείς, αν τα βιώσατε έτσι εσείς μικροί, δεν είναι έτσι σε εμένα, απλα στους δικούς μου ήρθε κάπως ξεβόλεμα και δε μπορούν την ακαταστασία.
Για τους φίλους που θέλησαν να βοηθήσουν έχω να πώ οτι έχουμε κάποια καλά νέα, συζήτησα με τους δικούς μου με ήρεμο τρόπο και πιστεύω οτι με αμοιβαίες υποχωρήσεις θα έχουμε ένα πιο καλό αποτέλεσμα για τον κουταβάκο. Ειπα οτι τα μικρά δε μπορούν να του συμπεριφέρονται με αυτον τον τρόπο αλλιώς θα τον παίρνω και θ φεύγουμε, με άκουσαν και μου είπαν πως αν ειναι να ειμαι παρούσα οταν θα είνια τα μικρά και να αφήνω μόνο να τον χαιδεύουν, βέβαια μου ζήτησαν κια εμένα όσο μπορώ να το βγάζω λιγότερο απο το κλουβάκι όσο είναι μικρό γιατί αν είναι να κάνει κάπου την ανάγκη του, ν την κάνει εκεί.
Νομίζω οτι με αμοιβαία κατανόηση όλα θα γίνουν και θα μπορέσουμε να κρατήσουμε τον Ρίκι μας:) γιατί εχθές απογοητεύτηκα λίγο.
Δεν υπάρχουν αμοιβαίες υποχωρήσεις παιδί μου. Και σε λέω παιδί μου γιατί έχω γιο στα 22.
Το κουτάβι για να μάθει να λερώνει έξω, πρέπει να είναι έξω από το κλουβί. Δεν θα μάθει αν δεν το καθοδηγήσεις για να μάθει. Και για να το καθοδηγήσεις πρέπει να δεις πως συμπεριφέρεται πριν τα κάνει. Θα καταλάβεις λοιπόν πότε του έρχεται και θα το βάλεις στην πάνα. Μία, δύο, τρεις και το έμαθε. Μόνο του δεν θα μάθει.
Βασικά πρέπει να εκπαιδευτείς εσύ για να καταλαβαίνεις τι λέει με τις κινήσεις του.
Για τα ξαδέρφια σου δε θα σχολιάσω. Ούτε λίγο, ούτε πολύ. Μακριά από το κουτάβι μέχρι να μάθουν πως πρέπει να φέρονται. ΜΑΚΡΙΑ
 


Giannis_Rottie

Well-Known Member
2 Ιουλίου 2013
1.207
1.243
Brakhami,Athens,Greece
καπου ανεφερθηκε οτι ο πατερας σου στο χωριο εχει 4 κυνηγοσκυλα. Ο πατερας σου διαμενει αθηνα και παει μια στο τοσο στο χωριο και κανει κυνηγοτσαρκα με τα κυνηγοσκυλα?
οσο για το κουταβι σου....επειδη θα τυχει να ξαναρθουν τα ξαδερφια σου...και εσυ θα πεις οτι εισι καλεσμενη για καφε και παιρνω τον σκυλ και γεια σας....καποια στιγμη οι γονεις σου θα σου πουνε να μεινεις λιγο μετα ξαδερφια σου εστω μιση ωρα πριν φυγεις και παλι το σκυλακι θα τραβηξει ζορι. Νομιζω οτι το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να ψαξεις να βρεις ενα νεο σπιτικο για το μικρο.
 


giotaki2003

Well-Known Member
19 Νοεμβρίου 2017
118
29
31
Κύριε Σπύρο θα κάνω το επόμενο σαββτοκυριακο αυτό που είπε η φίλη παρπάνω, θα το έχω έξω με τις πάνες μέσα και δε θα το χάσω απο τα μάτια μου για να δώ πως θα συμπεριφερθεί βοηθώντας το και καθαρίζοντας αμέσως σε περίπτωση ατυχήματος. Όσο για τα ξαδέρφια όπως είπα (και απο εκεί ξεκίνησε το θέμα) απο εδω και πέρα θα το βλέπουν μόνο όταν είμαι εγώ σπίτι και μόνο θα το χαϊδεύουν, μάλλον το κατάλαβαν και οι δικοί μου αυτό τελικά γιατί όπως είπα ο πατέρας μου έχει 4 σκυλιά στο χωριό και όχι ούτε τα δέρνει ούτε τα αφήνει νηστικά όπως νόμισαν πολλοί. Υπάρχει άνθρωπος στο κτήμα που τα ταϊζει, έχουν πολύ μεγάλο περιφραγμένο χώρο, πάει και ο πατέρας μου μια φορά την εβδομάδα τουλάχιστον. Διπλα είναι κοντά στην Κορινθο έτσι και αλλιώς
Μάρθα ναι όσο έλειπα ήτν στο κλουβί, οι δικοί μου δε το βγάζουν έξω, για αρχή τουλάχιστον μέχρι να το μάθω να κάνει την ανάγκη του σε πάνα, θα μαζέψω χρήματα να αγοράσω το πάρκο που μου πρότειναν παραπάνω για να έχει πιο πολύ χώρο.

τροφή του δίνω αυτή που είναι για κουτάβια. πήρα δύο συσκευασίες.
https://www.petdeals.gr/trofes-skul...lou/puppy/wooffy-skulotrofi-gia-koutavi-18kg/

Την έχει δοκιμάσει κανείς στα κουταβάκια του;
 


Spiros_Sersey

Well-Known Member
18 Ιουνίου 2017
184
618
56
Ζωγράφου
Ναι έτσι λέγεται. Όσο για τηβ τουαλέτα ναι εννοώ ότι όταν ολοκληρώσει τον κύκλο των εμβολίων του θα πρέπει πια να μάθει ότι η τουαλέτα του είναι εκτός σπιτιού. Κάποιοι κρατάνε την πάνα ως λύση ανάγκης αν πχ βρέχει πολύ ή αργήσεις να πας σπίτι αλλά δεν ξέρω πως έχουν καταφέρει να μάθουν ρο σκύλο τους ότι το εξω ειναι το υποχρεωτικό και το μέσα για λύση ανάγκης. Και το παπλωματακι εφόσον είναι μαλακό μια χαρά είναι
Εγώ την πάνα το καλοκαίρι την είχα στο μπαλκόνι. Ακόμα και τώρα που έφτασε 7,5 μηνών έχω πάντα μια πάνα εκεί. Αν λοιπόν θέλει να κατουρήσει και δεν είναι η ώρα της για βόλτα, πάει στην πόρτα "κλαίει" ή "γρατσουνάει" την ανοίγω και πάει στην πάνα. Αν λείπω έχω πάντα ανοιχτή την πόρτα για να βγει μόνη της. Οπότε έμαθε το έξω ουσιαστικά και στο σπίτι.

Και πάλι μπράβο στον άγνωστο που μου τόνισε με έμφαση να το έχω μέσα στο εξοχικό σαν κουτάβι, για να μάθει να λερώνει εκτός σπιτιού!!! Είχα σκοπό να το έχω 'εξω. Δηλαδή στον αυτόματο πιλότο.
ΕΕΜΜΜ δε θα έφταιγε το κουτάβι που δεν θα μάθαινε!!!
 
  • Like
Reactions: noni_papa


ripper2.1

Well-Known Member
21 Δεκεμβρίου 2015
489
1.386
39
Κω
Καλησπέρα Γιώτα , αρχικά τραβα τα αυτιά και δώσε 2 καλές σφαλιάρες στα ξαδερφακια σου από μένα με πολύ αγάπη !!! Τα υπόλοιπα στα ειπαν τα παιδιά !!
 


giotaki2003

Well-Known Member
19 Νοεμβρίου 2017
118
29
31
Καλησπέρα Γιώτα , αρχικά τραβα τα αυτιά και δώσε 2 καλές σφαλιάρες στα ανήψια σου από μένα με πολύ αγάπη !!! Τα υπόλοιπα στα ειπαν τα παιδιά !!
Δε φαντάζεσαι πόσο το ήθελα κάποιες φορές. Ελπίζω όμως οτι μάλλον αυτο το θέμα λύθηκε!!
 
  • Like
Reactions: ripper2.1


Spiros_Sersey

Well-Known Member
18 Ιουνίου 2017
184
618
56
Ζωγράφου
Κύριε Σπύρο θα κάνω το επόμενο σαββτοκυριακο αυτό που είπε η φίλη παρπάνω, θα το έχω έξω με τις πάνες μέσα και δε θα το χάσω απο τα μάτια μου για να δώ πως θα συμπεριφερθεί βοηθώντας το και καθαρίζοντας αμέσως σε περίπτωση ατυχήματος. Όσο για τα ξαδέρφια όπως είπα (και απο εκεί ξεκίνησε το θέμα) απο εδω και πέρα θα το βλέπουν μόνο όταν είμαι εγώ σπίτι και μόνο θα το χαϊδεύουν, μάλλον το κατάλαβαν και οι δικοί μου αυτό τελικά γιατί όπως είπα ο πατέρας μου έχει 4 σκυλιά στο χωριό και όχι ούτε τα δέρνει ούτε τα αφήνει νηστικά όπως νόμισαν πολλοί. Υπάρχει άνθρωπος στο κτήμα που τα ταϊζει, έχουν πολύ μεγάλο περιφραγμένο χώρο, πάει και ο πατέρας μου μια φορά την εβδομάδα τουλάχιστον. Διπλα είναι κοντά στην Κορινθο έτσι και αλλιώς
Μάρθα ναι όσο έλειπα ήτν στο κλουβί, οι δικοί μου δε το βγάζουν έξω, για αρχή τουλάχιστον μέχρι να το μάθω να κάνει την ανάγκη του σε πάνα, θα μαζέψω χρήματα να αγοράσω το πάρκο που μου πρότειναν παραπάνω για να έχει πιο πολύ χώρο.

τροφή του δίνω αυτή που είναι για κουτάβια. πήρα δύο συσκευασίες.
https://www.petdeals.gr/trofes-skul...lou/puppy/wooffy-skulotrofi-gia-koutavi-18kg/

Την έχει δοκιμάσει κανείς στα κουταβάκια του;
Την τροφή δεν την έχω δοκιμάσει.
Επιμένω στο θέμα με τα ξαδερφάκια σου. Το σκυλί ΗΔΗ έχει τυπώσει στο μυαλό του ότι αυτά τα παιδιά το έκαναν και πόνεσε. Ακόμα είναι μικρό και δεν εμπιστεύεται τον εαυτό του. Μόλις αισθανθεί αρκετά δυνατό και βρεθεί στην εφηβεία, σχεδόν υπογράφω ότι θα τους φερθεί επιθετικά. Μα θα τα γαυγίζει, μα θα δείξει δόντια, μα θα επιτεθεί, μα θα τα δαγκώσει. Πάντως να το αφήσει να περάσει έτσι δεν υπάρχει. Ακόμα αισθάνεται σαν την τελευταία τρύπα της φλογέρας στην ιεραρχία. Μεγαλώνει γρήγορα όμως και στο χρόνο που θα μπει στην εφηβεία θα διεκδικήσει ανώτερη θέση στην αγέλη. Και θα το διεκδικήσει με τον μόνο τρόπο που έχει. Τα δόντια του.
Ακόμα και αν πλέον το χαϊδεύουν τη ζημιά την έκαναν. Εγώ σαν Σπύρος δε θα άφηνα να πλησιάσουν ποτέ, μα ποτέ, ΜΑ ΠΟΤΕ, γιατί δε θα ρίσκαρα να βρεθώ κατηγορούμενος για το σκύλο μου που επιτέθηκε. Και στην ουσία δεν θα έφταιγε.
Προστάτευσε τον εαυτό σου και το σκυλί σου. Έχεις ευθύνες που ακόμα δεν τις έχεις καταλάβει. Αφιέρωσε χρόνο διαβάζοντας εδώ μέσα, άρθρα που λένε για κάθε "πρόβλημα" και δες βιντεάκια στο youtube. Θα σε βοηθήσουν. Και μην πανικοβάλλεσαι. Διεκδίκησε το καλύτερο για σένα και το κουτάβι. Δείξε πυγμή και προσωπικότητα στο περιβάλλον σου, αφού αποφάσισες να το κρατήσεις. Αν δεν μπορείς, απλά χάρισέ το και ζήτα να το βλέπεις όποτε μπορείς. Μην δημιουργήσεις όμως ένα σκύλο με ανασφάλειες και φοβισμένο. Ο φοβισμένος σκύλος επιτίθεται και δαγκώνει. Δεν έχει άλλο τρόπο να αμυνθεί.

Φιλικά.
 


giotaki2003

Well-Known Member
19 Νοεμβρίου 2017
118
29
31
Σας ευχαριστώ πολύ κυριε Σπύρο για τη δύναμη που μου δίνετε. Αποφάσισα να το κρατήσω γιατί το αγαπώ και γιατι δε θέλω να παραιτηθώ τόσο εύκολα για κάτι τόσο σημαντικό. Αυτό που λέτε για τ ξαδέρφια το φοβάμαι αλλά θέλω να πιστεύω οτι αφου θα τους απαγορευτουν οι βλακείες θα συμπεριφέρονται ανάλογα. Νομίζω ο κουταβος είναι φοβισμένος αρκετά γιατί είναι πολύ βαρυς στις κινήσεις, δε πολυκουνιέται και θεωρώ οτι δε τρώει καλά. Επίσης αυτο με τα αυτάκια του που κάποιοι κορόιδεψαν τον Ρίκι μου, το θεωρώ σημαντικό.
Αποφάσισα να τον κρατήσω και να τον μεγαλώσω ακόμη και αν χρειαστεί όλο μου το χαρτζιλίκι να το δίνω γιαυτόν ακόμη και αν κάνω να βγω με φίλες ένα χρόνο, ακόμη και αν χρειαστεί να είμαι όλη την υπόλοιπη μέρα δίπλα του.
 


Μάρθα & Σίλβα

Well-Known Member
28 Μαϊου 2014
1.705
3.933
39
Μάρθα ναι όσο έλειπα ήτν στο κλουβί, οι δικοί μου δε το βγάζουν έξω, για αρχή τουλάχιστον μέχρι να το μάθω να κάνει την ανάγκη του σε πάνα, θα μαζέψω χρήματα να αγοράσω το πάρκο που μου πρότειναν παραπάνω για να έχει πιο πολύ χώρο.
Δεν μπορω να το πω πιο ξεκαθαρα..είναι εγκληματικό να ειναι τοσες ωρες κλεισμένο.....κ τα προβληματα χαρακτήρα είναι σιγουρο οτι θα έρθουν....

Και δεν μου απάντησες στο μαδημα του σκυλου τι θα γίνει;;στα σαλια του στο μπανιο του;;;;;Στα γαυγίσματα του;;;
Κ ας μην απαντησεις σε μενα....στο εαυτο σου απαντα.....

Εσυ μονη σου ειπες οτι ο πατέρας σου κακομεταχειριζεται το κουταβι (ολοι σας βασικα το κακομεταχειριζεστε, ναι ακομα και εσυ, που δεν αντιλαμβάνεσαι τι ζωη του δινεις), λογικο να υποθεσει καποιος οτι τα σκυλια σκυλια ειναι μονα στο εξοχικό...ουτε τα πρωτα θα ήταν ουτε τα τελευταία δυστυχως....

Ειναι σχεδον ακινητο λες μαζεμενο και δεν τρώει...παιζει να ποναει καπου να εχει χτυπησει....ή να είναι τέρμα στρεσσαρισμενο....ενα κουταβι θα έπρεπε να ειναι πανω στην τρελα κ την ευτυχία πάντως...πηγαινε σε ενα γιατρό να το δει μην εχει τραυματιστεί
 
  • Like
Reactions: alexouli and medusa


giotaki2003

Well-Known Member
19 Νοεμβρίου 2017
118
29
31
Μα τι να κάνω; Να το παίρνω στη σχολή; τι να κάνω;
Τι θ γίνει μετά; Να σου πώ την αλήθεια δε ξέρω, ξέρω οτι θα το παλέψω και αν δεν είμαι ικανή τι να πώ, θα το δώσω, αλλά θα το παλέψω.
Ναι του φώναξε κάποιες φορές που τα έκανε και το έβαλε όπως όπως στο κλουβί, δε το έδειρε.
Όχι δεν είναι μόναα τα κυνηγόσκυλα περνάει κάθε μέρα άνθρωπος που τα ταϊζει και κοιτάει αν είναι καλά. Δε δέχομαι όμως οτι εγώ το κακομεταχειρίζομαι όταν στερούμαι τ πάντα για τον μικρό.

Όσο αν έχει χτυπήσει το σκέφτηκα και εγώ, αλλά δε θα έκλαιγε; δε θα γαύγιζε; Αυτός είναι τόσο ήσυχος ο καημένος όσο δε φαντάζεσαι.
Γιαυτο ρώτησα για γιατρό αν ξέρετε κάποιος προς Ταύρο Καλλιθέα να τον πάω!
 




giotaki2003

Well-Known Member
19 Νοεμβρίου 2017
118
29
31
Bάλε μας και φωτογραφία για να δούμε αν είναι αδύνατος ή κανονικός.
μισό να περάσω μια τελευταία φωτό που έβγαλα την πεμπτη που είχε έρθει η κοπέλα του αδερφού μου και τον είχαμε έξω, απο παρασκευή και μετά όλο κάθεται.
Να τος, τον είχα ζυγίσει πριν μια εβδομάδα και ήτν περίπου 3 κιλά.
 

Attachments

Last edited:
  • Like
Reactions: Spiros_Sersey


Μάρθα & Σίλβα

Well-Known Member
28 Μαϊου 2014
1.705
3.933
39
Τι να κλαψει, τολμαει;;;;;;;

Δεν το δεχεσαι;;;;αλήθεια τωρα;;;; Είσαι ενηλικας ανθρωπος που λες οτι δεν ξερεις τι θα γινει μετα...αλλα θα το κρατήσεις κ βλεπουμε....δηλαδη να κατσει εκει μαζι σας κανα χρονο κανα διχρονο και να περασει ολα τα μαρτύρια και τελικα να μην δεσει το γλυκο κ να το δώσετε τοτε με κακες αναμνησεις,με θέματα στο χαρακτηρα,σε μια ηλικια πιο δυσκολη για υιοθεσια;;;;Γιατί ακριβώς;;;;;επειδη εσυ ενα ωραιο πρωι αποφάσισες χωρις σκέψη να ζητησεις σκυλακι στο νονο μαζι με τη λαμπάδα;;;;;;

Σε παρακαλω παρα πολυ δες το λιγο πιο σοβαρα κ σκέψου το σκυλο κ οχι τον εαυτο σου!!!! και πήγαινε σε γιατρό αυριο το πρωι!!!
 


giotaki2003

Well-Known Member
19 Νοεμβρίου 2017
118
29
31
όχι δε το δέχομαι Μάρθα , δεν το βλέπω σα παιγνίδι όταν στερούμαι τ πάντα γιαυτον. Ούτε έχω την άποψη να μη δέσει το γλυκό όπως λές ούτε οτ ζήτησα με λαμπάδα. Αν θα το δώσω θα είναι μόνο για το καλό του αν βλέπω οτι δεν είμαι ικανή να το κρατήσω.
Σε γιατρό θα τον πάω, οποιος ξέρει κάποιον ας μου προτείνει, το ζητάω 3-4 φορές.
 


Μάρθα & Σίλβα

Well-Known Member
28 Μαϊου 2014
1.705
3.933
39
όχι δε το δέχομαι Μάρθα , δεν το βλέπω σα παιγνίδι όταν στερούμαι τ πάντα γιαυτον. Ούτε έχω την άποψη να μη δέσει το γλυκό όπως λές ούτε οτ ζήτησα με λαμπάδα. Αν θα το δώσω θα είναι μόνο για το καλό του αν βλέπω οτι δεν είμαι ικανή να το κρατήσω.
Σε γιατρό θα τον πάω, οποιος ξέρει κάποιον ας μου προτείνει, το ζητάω 3-4 φορές.
Δεν το ζητησες με λαμπάδα (τροπος του λεγειν ήταν) το ζητησες σαν δωρο το ιδιο ειναιδεν αλλαζει τιποτα!!!δεν στερεισαι κατι. Ισα ισα που δεν μπορεσες να τον υπερασπιστεις οταν υπέφερε μπροστα σου...δεν ειπα οτι το βλεπεις σαν παιχνιδι το βλεπεις ομως σαφεστατα εγωιστικα!!το καλο τοτ φαίνεται απο τωρα οτι δεν ειναι στο σπιτι σας....δεν ειστε ικανοι να τον κρατησετε οχι δεν ειστε περιβαλλον θετικο και δεκτικο για σκυλο απλα απλουστατα...
Γιατρό δεν ξερω να σου προτεινω....πηγαινε σε αυτον που πηγες ηδη...
 
Last edited:


marialou92

Well-Known Member
13 Μαϊου 2012
67
45
Το κλουβί τι διαστάσεις έχει? Είναι ευρύχωρο? Μπορεί να κινείται το σκυλί εύκολα? Αν κάνει την ανάγκη του ενώ εσύ θα λείπεις, θα μπορεί να πάει παραπέρα και να μην τα πατήσει?

Έχω στο μυαλό μου το κλουβί μεταφοράς που έχω για το δικό μου σκυλί που του είναι ακριβώς, (μπορεί να γυρίσει και να είναι όρθιος βέβαια) και σκέφτομαι πόσο εγκληματικό θα ήταν να τον έχω τόσες ώρες εκεί μέσα... Ελπίζω το δικό σου να είναι πολύ μεγαλύτερο.
 


giotaki2003

Well-Known Member
19 Νοεμβρίου 2017
118
29
31
Όχι δε το δέχομαι, θεωρώ οτι η αγάπη και του κουταβου προς εμάς αλλά και η δική μου προς αυτον και με την προσπάθεια όλα θα τα αλλάξουν. Ο θεός βλέπει και κρίνει.
Σε αυτον που πήγα πριν δε μπορώ να ξαναπάω γιατί ειναι πολύ μακρυά και πανάκριβος. Τελοσπάντων θα ψάξω στο ίντερνετ.

Διαστάσεις γι το κλουβί δε ξέρω ακριβώς αλλά χωράει μια χαρά, νομίζω 50χ30χ35? κάτι τέτοιο, δε μπορώ να σας πω ακριβώς
 


Μάρθα & Σίλβα

Well-Known Member
28 Μαϊου 2014
1.705
3.933
39
Ο κουταβος δεν σας αγαπαει σας φοβάται....κ δεν κουνιεται κ δεν τρωει και δεν ακουγεται....Γιατί φοβαται..... ξερεις πως ειναι τα κουταβια στην λικια του;;;;;χαρα θεου!!!δεν τα προλαβαινεις!! παιζουν εξερευνούν κανουν γκάφες....αυτο που περιγράφεις ειναι η σκια ενος κουταβιου και ειναι λυπηρο....
σκεφτεσαι αυτο που θες εσυ κ οχι αντικειμενικα πως είναι το μωρο και πως ειναι η κατάσταση..... κριμα... παρα πολυ κριμα...

Μακαρι καποιος να σου αλλαξει τα μυαλα....

Στις διαστάσεις που περιγράφεις χωραει μια χαρα;;;;στα πουλια μου μεγαλύτερο κλουβι εχω....
 


giotaki2003

Well-Known Member
19 Νοεμβρίου 2017
118
29
31
Εσυ μπορεί ν έχεις τα χρήματα να του έχεις ολόκληρο σπίτι, δεν είμαστε όλοι πλούσιοι, όλα γίνοντααι απο το πενιχρό μου χαρτζιλίκι που πάει όλο στον μικρό . Τέλοσπάντων βλέπω μια πλήρη απέχθεια απο εσένα προς το πρόσωπο μου χωρίς καν να με ξέρεις, το σταματώ εδώ.
 


Μάρθα & Σίλβα

Well-Known Member
28 Μαϊου 2014
1.705
3.933
39
Δεν εχει να κανει με τα χρηματα!!!αυτο το κλουβι ειναι πολυ μικρο για α ερναει τοσες ωρες μεσα απλα!!!!Αλλη μια φορα παραδέχεσαι οτι δεν μπορείς να του προσφερεις οσα χρειάζεται, γιατί δεν το βλεπεις να κανεις το καλυτερο για το μωρο;;;;;αν χρειαστει κστι ιατροφαρμακευτικα δηλαδη τι θα κανεις;;πως θα το βοηθησεις;;;;

Δεν ειναι απεχθεια στο προσωπο σου κανεις λαθος....να σε ενημερωσω και να σε ξυπνησω προσπαθω γιατί σκεφτεσαι εγωιστικα κ ανωριμα αυτο που θες εσυ κ οχι το καλο ενος μωρου!!!!το οποιο μωρο με ενδιαφέρει περισσοτερο απο το αν θα με συμπαθησεις ή όχι...


Η φωτο;;;;ακομα;;;
 


Status
Κλειδωμένο θέμα