Μεταφορα σκυλου ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ


Graveoman

New Member
10 Ιανουαρίου 2018
1
0
30
Γεια σας θα ηθελα να ρωτησω αν καποιος απο το φορουμ γνωριζει για την μεταφορα του σκυλου μου στν Ολλανδια απο Ελλαδα. θα ηθελα να ξερω αν γινεται να βρω μια αεροπορικη εταιρεια που δεχεται τα Dogo Argentino για τους συγκεκριμένους προορισμους. Και αν ναι τι θα χρειαστω.

ΥΓ. εχω διαβασει τα κριτηρια τις ΙΑΤΑ
 


Char Angel

Well-Known Member
11 Νοεμβρίου 2015
293
1.017
53
Αθήνα
Επειδή οι αεροπορικές εταιρείες έχουν κάποιες αλλεργίες σε ορισμένες ράτσες και θα συναντήσεις προβλήματα, κοίτα για εταιρείες που δε μεταφέρουν κόσμο και έχουν τμήμα για σκυλιά.
 




barouf

Well-Known Member
24 Αυγούστου 2016
212
1.136
48
Σε ποια κατηγορια ειναι τα dogo και δεν τα δέχονται;; απλά για να μαθαίνω ρωτάω....

Μου φαινεται τοσοι που μαζευομαστε για βορεια ευρωπη, σε λιγο θα παρουμε συνεταιρικα ενα μικρο αεροπλανακι και θα τα πηγαινιφερνουμε μονοι μας!✈✈✈και θα τα εχουμε αμολυτα στην καμπινα να τους φερνουν κοκαλα οι χοστες!
 
Last edited:


PXM-DANBULL

Well-Known Member
23 Ιανουαρίου 2014
692
2.264
Μου φαινεται τοσοι που μαζευομαστε για βορεια ευρωπη, σε λιγο θα παρουμε συνεταιρικα ενα μικρο αεροπλανακι και θα τα πηγαινιφερνουμε μονοι μας!✈✈✈και θα τα εχουμε αμολυτα στην καμπινα να τους φερνουν κοκαλα οι χοστες!
https://www.instagram.com/p/BMEVC1alcuz/?taken-by=lovethatlady
https://www.instagram.com/p/BFRnOSFn1pQ/?taken-by=lovethatlady
 




FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Τελικα ξερει κανεις τι γινεται με τη μεταφορα σκυλου στην Ολλανδια; Για σκυλους που μοιαζουν με αυτα στη μαυρη λιστα εννοω.
Απο το 2009 επιτρεπεται παλι η εισοδος ΟΛΟΝ των σκυλον στην Ολλανδια!
Δηλαδη και τα Pitbull κλπ.
Πρεπει να εχουν τα αυτονόητα ( pet Passport, εμβολιο λυσσας σε ισχυ και τσιπ).
 


Hlianna

Well-Known Member
19 Δεκεμβρίου 2009
1.567
647
Απο το 2009 επιτρεπεται παλι η εισοδος ΟΛΟΝ των σκυλον στην Ολλανδια!
Δηλαδη και τα Pitbull κλπ.
Πρεπει να εχουν τα αυτονόητα ( pet Passport, εμβολιο λυσσας σε ισχυ και τσιπ).
Αρκει να το επιτρεπει η αεροπορικη, αν γινει το ταξιδι με αεροπλανο.
Εμεις οταν ηταν να φερουμε κουταβι απο την Ολλανδια δυσκολευτηκαμε αρκετα να βρουμε αεροπορικη που να δεχεται τη φυλη.
 
  • Like
Reactions: betty coltrane




Enzofrenchie

Member
1 Φεβρουαρίου 2019
6
0
27
ξερει κανείς πως μπωρο να ταξιδέψω στην Κύπρο με πλοίο και να πάρω το σκυλάκι μου μαζί ;; Ειναι γαλλικό μπουλντόγκ και δεν με αφήνουν με το αεροπλάνο γιατι ξεπερνά τα κιλά για να τον εχω στην καμπίνα και δεν με αφήνουν να το βέλο στις αποσκευές
 


dimitris-skg

Well-Known Member
3 Σεπτεμβρίου 2012
844
2.851
Απ΄όσο γνωρίζω δεν υπάρχουν επιβατικά πλοία από Ελλάδα για Κύπρο, μόνο εμπορικά.
 


Terrier98

Member
14 Νοεμβρίου 2022
5
3
26
Καλησπερα θελώ και εγω να παω φετος Ολλανδια και σκεφτομαι να αρνηθω ο,τι μου εχουν πει γιατι δε μπορω να παρω μαζι μου τη σκυλιτσα μου (25 κιλα Pitbull ).
"Εχω" σπιτι που δεχονται τα σκυλια εκει , βλεπω οτι δεν υπαρχει καποιο προβλημα με τη ρατσα της σε εκεινη τη χωρα απλα δεν μπορω να τη μεταφερω εκει. Πτησεις δε δεχονται τη ρατσα της και δε βρισκω αλλο τροπο.
Γνωριζει κανεις να με βοηθησει πως θα τη μεταφερω τελικα ?
Η Lufthansa αν πηγαινει μεχρι Φρανκφουρτη απο εκει γνωριζει κανεις με πιο μεσω θα παει στην Ολλανδια ?
Επισης αν βρεθει η σκυλιτσα Φρανκφουρτη δεν θα ταλαιπωρηθει διπλα γιατι θα κανει 2 ταξιδα?
Eυχαριστω εκ των προτερων .
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.598
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3