Μια εμπειρία ακόμη λοιπόν... (σκότωσε γάτες)


dorothy

Active Member
20 Μαϊου 2012
41
0
49
Ερμιόνη Αργολίδας
Καλησπέρα. Συγνώμη που ενοχλώ με τα δικά μου, αλλά φρίκαρα και δεν είχα σε ποιον να το πω...
Επειδή ο σκύλος μου είναι πολύ ήμερος (ράτσας περίπου λαμπραντόρ), σιγά σιγά μάθαμε να κυκλοφορεί χωρίς λουρί στο χωριό. Απλά με ακολουθεί στη βόλτα είτε μέσα στο δασάκι, είτε κάνοντας το γύρο του χωριού. Σήμερα στη βόλτα είδα για πρώτη φορά με τα μάτια μου να πνίγει 2 γάτες. Τη μία μόνος του, την άλλη με άλλα 2 αδέσποτα που συνήθως μας ακολουθούν στη βόλτα...
Πω πω φρίκη! Να σπαρταράει το γατί και αυτά να μη σταματάνε πουθενά...
Ήθελα να ανοίξει η γη να με καταπιεί...
Ήταν θέμα δευτερολέπτων και το μόνο που έκανα ήταν να τον φέρω σπίτι και να πάω να μαζέψω τα 2 γατιά για να τα πετάξουμε με άλλες 2 κοπέλες.
Δεν το περίμενα. Επειδή δεν είναι καθόλου επιθετικός με τους ανθρώπους, νόμιζα ότι το κυνήγι με τις γάτες ήταν ένα παιχνίδι απλώς.

Μάλλον έχω πολλά να μάθω ακόμα για τα σκυλιά... Τι να πω...
Καλό βράδυ
 




peris

Well-Known Member
9 Φεβρουαρίου 2013
179
0
Πάτρα
Ξεκίνησε πρώτα απο το να μην τον βγάζεις βόλτα χωρίς λουρί σε ανοιχτό χώρο
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Για σένα μια ακόμη εμπειρία, για την γάτα η τελευταία της....
 


Sirkos

Well-Known Member
1 Αυγούστου 2012
2.329
668
Νεα σμυρνη
για τις γατες κυβελη, δυο ηταν , μια μονος και μια με παρεα .............
να σε ρωτησω κατι βρε ντοροθυ , οταν επνιξε την πρωτη τι εκανες δηλαδη? τον αφησες ελευθερο να πνιξει και την δευτερη??
 


aliki_s

Well-Known Member
27 Μαϊου 2011
3.279
1.797
Αθήνα
Το ότι δεν είναι επιθετικός με ανθρώπους δε σημαίνει οτι δε θα είναι και με τα μικρά ζώα! Απλά φρόντισε να μη ξαναγίνει!
Και ξεκινάς με το να τον βγάζεις έξω με λουρί!
 


τεν τεν

Well-Known Member
2 Φεβρουαρίου 2012
454
1
δεν λες πάλι καλά, που η τρίτη είδε την κατάληξη των δύο πρώτων και την έκανε με ελαφρά πηδηματάκια!!!!

πάντως εγώ αυτό που έχω να πω είναι,
πως αυτή η Κυριακή έχει ανάδρομο Ερμή ή ο Κρόνος επηρέασε την τροχιά της .....:confused:

μόνο κουλά πράγματα συμβαίνουν!!!
 


Panos_Cheela

Well-Known Member
15 Μαρτίου 2013
211
0
ζωα ειναι δεν πρεπει να εισαι 100% ποτε σιγουρη οτι δεν θα συμβει κατι.Να προσεχεις κ οχι λυτη , τωρα ηταν η γατες , σκεψου οτι μπορει να τις κυνηγησει κ να βγει στο δρομο ....

Στο Μπιστι εγινε ?
 


foibos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2009
7.527
18
Το πρόβλημα είχε ξεκινήσει όταν επετρεπες το κυνήγι παλαιότερα θεωρώντας το παιχνίδι....
Πλέον ο σκύλος πάντα σε λουρί και σε αυστηρή πειθαρχία...
Ότι έγινε με τα δύσμοιρα ζωντανά δεν ξεγίνεται...
 


KICKASS

Well-Known Member
16 Απριλίου 2012
1.396
2
ΠΑΤΡΑ
συγγνώμη αντί να τα κάνεις πιό πέρα εσύ τα άφησες να τους κάνουν κακό?

ποτέ ξανά χωρίς λουρί...μην γίνει το ίδιο λάθος είναι κρίμα.

λυπάμαι για τις γάτες πραγματικά.
 
Last edited:


dorothy

Active Member
20 Μαϊου 2012
41
0
49
Ερμιόνη Αργολίδας
ζωα ειναι δεν πρεπει να εισαι 100% ποτε σιγουρη οτι δεν θα συμβει κατι.Να προσεχεις κ οχι λυτη , τωρα ηταν η γατες , σκεψου οτι μπορει να τις κυνηγησει κ να βγει στο δρομο ....

Στο Μπιστι εγινε ?
Όχι. Τη μία την περιποιηθήκανε έξω από τα ενοικιαζόμενα του Γανώση κ την άλλη μετά από λίγη ώρα στα ενοικιαζόμενα του Γούτου. Τί ντροπή! Θα μας γράψουν οι εφημερίδες...
 


Liana01

Well-Known Member
3 Οκτωβρίου 2012
297
0
Πειραιάς
Την "περιποιηθήκανε";;; διακρίνω ένα ίχνος περηφάνειας γι' αυτό που έκανε ο σκύλος σου ή μου φαίνεται;;; Να με συγχωρείς αν κάνω λάθος.
 


dorothy

Active Member
20 Μαϊου 2012
41
0
49
Ερμιόνη Αργολίδας
Την "περιποιηθήκανε";;; διακρίνω ένα ίχνος περηφάνειας γι' αυτό που έκανε ο σκύλος σου ή μου φαίνεται;;; Να με συγχωρείς αν κάνω λάθος.
Πού να την βρω την υπερηφάνεια ρε παιδί μου??? Ντρέπομαι σας λέω για αυτό που έκανε ο σκύλος και ήρθα στο σπίτι κι έκλαιγα γιατί έπρεπε να το έχω προβλέψει και δεν το έκανα. Θα συνεννοηθούμε ίσως??
 


Liana01

Well-Known Member
3 Οκτωβρίου 2012
297
0
Πειραιάς
Με συγχωρείς, αυτό το "περιποιηθήκανε" μου χτύπησε άσχημα. Φοβήθηκες να επέμβεις, τί έγινε και δεν τον σταμάτησες;;
 


Panos_Cheela

Well-Known Member
15 Μαρτίου 2013
211
0
ειχαν παρει φορα.
δεν αστειυονται με τις γατες, θελει προσοχη μεγαλη απο μερους μας.

να τον πηγαινεις στο φαραγγι να κυνηγησει κανα λαγο .
 


συλβοσκυλο

Well-Known Member
28 Μαρτίου 2013
2.036
294
Κριμα ρε Ντοροθυ!Δεν εδειχνε σε αλλες βολτες την ταση που εχει προς τις γατες ετσι ωστε και συ να παρεις τις προφυλαξεις σου?Ειναι καπως παραξενο να εκδηλωσε ξαφνικα τετοια συμπεριφορα!
 










Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.819
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf