Μια μικρή βοήθεια.....


Elli

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
3.885
193
49
Αθήνα
Στου κουφού την πόρτα.... πλακώνουν και οι δικηγόροι..... καληνύχτα και καλά μυαλά!
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.661
7.775
Κατάδικος είναι το σκυλάκι και το έχετε κρεμάσει έτσι από τις μασχάλες?:mad:
 


Klapeas7

Member
31 Ιανουαρίου 2013
8
0
Συγνώμη φίλη μου Έλλη που δεν θεωρώ έγκλημα το γεγονός ότι το Λιανάκι3 θέλει να προσφέρει σπίτι και αγάπη σε ένα σκυλάκι που κάτα πάσα πιθανότητα θα κατέληγε στα σκουπίδια! 1.ΟΟΟ ΣΥΓΝΩΜΗ!!! Καλή σου νύχτα!
 




Elli

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
3.885
193
49
Αθήνα
Κατ αρχήν <φίλε> μου Klapeas7 τίνος είσαι εσύ παιδί μου? (που λεν και στο χωριό μου) πρώτο ποστ για να υπερασπιστείς συνενοχή σε εγκληματικό ζευγάρωμα?

Θες να το πάμε στο ότι το Lianaki3 θα σώσει το κουταβάκι από την μ@@@@ που λέει ότι θα το πετάξει??? Θα της έσκαγα δυο κατακεφαλιές αντί να την βοηθήσω να ξεφορτωθεί το κουτάβι...... ξέρεις πόσα άλλα κουτάβια θα φέρει στον κόσμο η εν λόγω άντε να μην πω?

1000 συγνώμη που δεν θέλω εγώ άλλα 8+8+8...... εν δυνάμει πεταμένα κουτάβια!
 




Elli

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
3.885
193
49
Αθήνα
και πού είναι το χωριό σου αν επιτρέπεται?
Μάλιστα,,,,, δεν είναι chat room εδώ!
Εφόσον αυτό μόνο βρήκες να σχολιάσεις..... με επιβεβαιώνεις! άντε,,,, μαύρη είναι η νύχτα στα βουνά... και στα χωρία επίσης!
 


Klapeas7

Member
31 Ιανουαρίου 2013
8
0
Πολλά έχω να σχολιάσω αλλά δεν θέλω να τα σχολιάσω γιατί δεν θα αρέσουν αυτά που θα πω σε αρκετά μέλη του φόρουμ! Επίσης μου άρεσε πολύ το''τίνος είσαι εσύ παιδί μου?'' που μου έσκασες νωρίτερα γιατί το λένε και στα δικά μου μέρη και γι αυτό σε ρώτησα από που είσαι. Αυτό είναι όλο. Συγνώμη αν σε ενόχλησα!
 


Sirkos

Well-Known Member
1 Αυγούστου 2012
2.329
668
Νεα σμυρνη
Βρε κλαπεα !! Εχεις καταλαβει γιατι αντιδρασανε ορισμενα μελη εδω αρνητικα με την συγκεκριμενη γεννα και υιοθεσια? αμα λιγο ψαξεις τα θεματα επιλογη σκυλου και πως πρεπει να επιλεγει κανεις σκυλο και απο που, θα καταλαβεις !!
 
Last edited:


east49

Well-Known Member
6 Δεκεμβρίου 2012
3.743
5.061
Eγω δεν θα σχολιασω αν θα πρεπει να το παρει η οχι του κουταβακι η κοπελα, αλλα μονο για το θεμα των εμβολιων που αναφερθηκε κ μονο επειδη ειδα μερικους απο σας να λενε "τα εμβολια ειναι στανταρ"
Τα εμβολια ΔΕΝ ειναι στανταρ.
Αναλογα την φαρμακευτικη που χρησιμοποιει ο καθε κτηνιατρος υπαρχει κ προγραμμα εμβολιασμου.
Αυτο επισης διαχωριζεται σε βελτιστο κ ανεκτο.
Το προγραμμα εμβολιασμων λοιπον κυμενεται απο 2 πολλαπλα μεχρι 5μεμονομενα.
Τωρα το ποιο προγραμμα ακολουθει ο καθενας εξαρταται κυριως απο τον κτηνιατρο.

Υ.Γ. Μπορειτε να ρωτησετε στον κτηνιατρο να σας δωσει την "προταση της φαρμακευτικης" για τον κυκλο εμβολιων. Ισως αν μου εδινε αντιγραφο να μπορουσα να σας το αναρτησω.....
 


Klapeas7

Member
31 Ιανουαρίου 2013
8
0
Ξέρω τί πρέπει να προσέξει κάποιος όταν επιλέγει σκύλο καθώς επίσης και που πρέπει να απευθυνθεί αλλά φίλε μου δεν καταλαβαίνω με τίποτα αυτή την υστερία ορισμένων φίλων αναφορικά με το σκυλάκι που θέλει να πάρει το Λιανάκι3. Αυτό είναι όλο! Επίσης με στεναχωρεί το γεγονός ότι αυτή η κοπέλα ζήτησε βοήθεια σχετικά με το θέμα των τροφών που μπορεί να δώσει στο κουτάβι και κανείς δεν την βοήθησε, αντ' αυτού την έπιασαν απ' τα μούτρα εξαιτίας του τρόπου που παίρνει το κουτάβι και από που το παίρνει λες και κάνει κανά έγκλημα! Το έγκλημα το έκανε η ιδιοκτήτρια της σκυλίτσας που ήταν ανεύθυνη και άφησε την σκυλίτσα της να γκαστρωθεί στην πρώτη της βόλτα με περίοδο απ ότι κατάλαβα και ενώ η σκυλίτσα της ήταν ακόμη κουτάβι και όχι της κοπέλας που αποφάσισε να πάρει το κουταβάκι. Αυτή είναι η άποψή μου, σωστή-λάθος? αυτή είναι!
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Παίρνοντας ένα κουτάβι από ανεύθυνη γέννα (ακόμα και τζάμπα) βοηθάς αυτόν/ην που έκανε την ανευθυνη γέννα να ξεφορτωθεί/διαθεσει τα κουταβια χωρίς τύψεις. Με τη συνειδηση μάλιστα καθαρή, ότι "τους βρήκε κι ένα καλό σπίτι".

Ναι, το κοταβάκι δεν αλλάζει, αλλά αν το πάρεις, πόσο μάλλον αγορασεις, ενισχύεις μια διαιώνιση του προβλήματος των αδέσποτων (άμεσα ή έμμεσα). Αν το μαζέψεις από τα σκουπίδια της κυρίας(εν αγνοία της, μπας και νιώσει τίποτα τύψεις...) σώζεις ένα κουτάβι από βέβαιο θάνατο. Το κουτάβι αυτο, και στη μια περίπτωση και στην άλλη, φροντίζεις να μη ζευγαρωσει μεγαλόνωντας..

Α! Και όταν λέω πρόβλημα των αδέσποτων δεν εννοω τα προβλήματα που ίσως δημιουργει η ύπαρξή τους στον άνθρωπο, αλλά την άθλια, για τα ίδια, και επικινδυνη ζωή τους.

Kalpeas7 δεν ανοίγεις κανένα θεματακι στο "εμεις και τα σκυλιά μας" να μας συστηθεις?
 


Klapeas7

Member
31 Ιανουαρίου 2013
8
0
Θα το κάνω αύριο, γιατί βαριέμαι τώρα και δεν είμαι και στο σπίτι μου για να έχω φωτογραφίες των σκύλων μου. Έχω 4 σκυλιά πάντως. Περισσότερα αύριο kritikopoula
 




Lianaki3

Active Member
30 Ιανουαρίου 2013
40
0
athens
Έχω να σας πω τα εξής : Δεν καταλαβαίνω γιατί να μν πάρω το συγκεκριμένο κουταβάκι, δηλαδή όλοι εσείς θα το παρατούσατε? Δηλαδή θα προτειμούσατε να το δώ πρώτα στα σκουπίδια???? Αυτό δεν είναι και πολύ θετικό για φιλόζωους. Η σκυλίτσα γκαστρώθηκε και γέννησε τί να κάνουμε τώρα, θα πρέπει να το σκοτώσουμε ή να το πετάξουμε???? east49 ευχαριστώ πολύ, είσαι από τους λίγους που βοήθησαν.
 


Lianaki3

Active Member
30 Ιανουαρίου 2013
40
0
athens
Παίρνοντας ένα κουτάβι από ανεύθυνη γέννα (ακόμα και τζάμπα) βοηθάς αυτόν/ην που έκανε την ανευθυνη γέννα να ξεφορτωθεί/διαθεσει τα κουταβια χωρίς τύψεις. Με τη συνειδηση μάλιστα καθαρή, ότι "τους βρήκε κι ένα καλό σπίτι".

Ναι, το κοταβάκι δεν αλλάζει, αλλά αν το πάρεις, πόσο μάλλον αγορασεις, ενισχύεις μια διαιώνιση του προβλήματος των αδέσποτων (άμεσα ή έμμεσα). Αν το μαζέψεις από τα σκουπίδια της κυρίας(εν αγνοία της, μπας και νιώσει τίποτα τύψεις...) σώζεις ένα κουτάβι από βέβαιο θάνατο. Το κουτάβι αυτο, και στη μια περίπτωση και στην άλλη, φροντίζεις να μη ζευγαρωσει μεγαλόνωντας..

Α! Και όταν λέω πρόβλημα των αδέσποτων δεν εννοω τα προβλήματα που ίσως δημιουργει η ύπαρξή τους στον άνθρωπο, αλλά την άθλια, για τα ίδια, και επικινδυνη ζωή τους.

Kalpeas7 δεν ανοίγεις κανένα θεματακι στο "εμεις και τα σκυλιά μας" να μας συστηθεις?
Από το να το πετάξει ναι.
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.663
19.907
east49 ευχαριστώ πολύ, είσαι από τους λίγους που βοήθησαν.
Και στον klapeas7 να πεις "ευχαριστώ". Ολα κι όλα. Τσάμπα ανέλαβε χρέη δικηγόρου το παιδί, για χάρη σου;
 




Lianaki3

Active Member
30 Ιανουαρίου 2013
40
0
athens
Ευχαριστώ προσωπικά τον χρήστη Klapeas7 για την θερμή του υποστήριξη καθώς και όλους όσους θέλησαν και θέλουν να βοηθήσουν.

και κάτι άλλο, θεωρώ οτι σώζω το κουτάβι, γιατί η ιδιοκτήτρια που έχει τη σκυλίτσα, έχει 2 κουτάβια ένα αρσενικό και ένα θηλυκό. Ήθελε να τα δώσει κάπου μαζί, και φαντάζεστε οτι αν το έκανε αυτό, κάποια στιγμή θα ζευγάρωναν μεταξύ τους και την συνεχεια την ξέρετε.
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.663
19.907
Την πιθανή συνέχεια βεβαίως την ξέρουμε.
Την βλέπουμε. Από τις επιλογές τις δικές σου.