Μια μικρη βοηθεια παρακαλω!!:)


tonionio

New Member
22 Απριλίου 2009
4
0
Kαλημερα σας και χρονια πολλα παιδια!Οτι καλυτερο ευχομαι σε ολους και σε ολα!

Εχω ενα προβλημα με το λαμπραντορ μου..Παρατηρω τις τελευταιες 2 μερες αυξημενη ροη σαλιου απο το στομα του και επισης μια μικρη νωχελικοτητα παλι τις 2 τελευταιες μερες...Εχει κοιμηθει αρκετα δηλαδη και δεν πολυ ειχε ορεξη...Σημερα ειναι πιο δραστηριος αλλα με προβληματιζουν τα σαλια..Ισως αδικως αλλα ειπα να κανω την ερωτηση μου...

(Εδω και μια βδομαδα περιπου βρισκομαστε στο χωριο μου)

Ευχαριστω πολυ!
 




Loukia

Well-Known Member
19 Ιουνίου 2008
1.462
14
49
Θεσσαλονίκη
marthathesharpei.blogspot.com
Σε άλλα σκυλιά δεν ξέρω τί συμβαίνει, αλλά στη δικιά μου σκύλα τα σάλια (πολλά και παχύρευστα) είναι δείγμα πόνου. Όποτε είχε τέτοια σάλια και ψιλολούφαζε κάτι είχε πάθει.
 


Dr.Zhivago

Well-Known Member
18 Απριλίου 2008
2.944
17
Χανιά
Δεν πας σε έναν κτηνίατρο καλύτερα;

Αυτό που περιγράφεις μπορεί να είνα από απολύτως τίποτα μέχρι αλεργία σε κάτι φυτικό (γύρη) ή ακόμη και δηλητηρίαση ή ίωση... του πήρες τη θερμοκρασία; Τρώει κανονικά; Παίζει χαρούμενα;


Πόσο χρονών είναι ο σκύλος; Μήπως απλά είναι η πρώτη του άνοιξη και ζεστάθηκε;
 






Blacktan

Well-Known Member
10 Δεκεμβρίου 2008
69
0
Kαλως ορισες Νικολακη και εδω με τα σαλακια του σκυλακου σου δεν ξερω τι να κανεις , να το πας ομως το ζουζουνια αμεσως σε εναν γιατρο .... :D:D:D:D:D:D:D:D
 


despina

Well-Known Member
8 Δεκεμβρίου 2008
1.198
1
εμενα το παθαινε ενας αρσενικος που ειχα παλια καθε φορα που πηγαιναμε στο εξοχικο,πολλα σαλια κ αδιαθεσια!υστερα απο παρακολουθηση καταλαβα οτι προσπαθουσε να δαγκωσει κατι τεραστια βατραχια που εβρισκε μεσα στο χωμα τα οποια εκκριναν καποια ουσια απο το δερμα τους κ ο σκυλος αφριζε κ ειχε παραισθησεις!
τσεκαρε τον μηπως κατι βρισκει κ τρωει εξω η καποιο φυτο κτλ.
 


Gizmo

Well-Known Member
11 Φεβρουαρίου 2009
563
1
Ηρακλειο Κρητης
Δεσπινα μηπως ηταν τιποτα μανιταρακια;;;;
Μια και αναφερθεικες στα βατραχια ,τα μικρα και πρασινα βατραχια μεταφερουν σιγουρα τοξινες !
 


despina

Well-Known Member
8 Δεκεμβρίου 2008
1.198
1
οχι ηταν αυτα τα τεραστια που χωνονται μεσα στη λασπη....μπλιαχ!δεν θυμαμαι πως λεγονται ρε γ@μωτο!τεραστια καφετια αηδιαστικα βατραχια!
τα μανιταρακια κ αλλα παραισθησιογωνα τα ειχε κοψει εκεινη την περιοδο...ηταν εξοχη για αποτοξινωση!:eek::D