Μισόζωα και μισάνθρωπα άτομα σε φιλόζωα μαγαζιά








l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Πρέπει όμως να δείξετε το επίπεδο σας όλοι...
Και δεν αναφέρομαι μόνο στην θεματοθέτρια και στο ενδιαφέρον θέμα που άνοιξε αλλά και σε διάφορους άλλους.
 




manolo

Well-Known Member
31 Ιουλίου 2013
2.593
7.631
Και ποιος σου είπε βρε ευαγγελια πως ο καθένας είναι υποχρεωμένος να ανέχεται τα γλυψιματα του σκυλιου σου;
Εσύ είσαι λάθος και όχι η φάλαινα (ασχολίαστο).
Και εδώ κολλάει το καλύτερα να μασάς πάρα να μιλάς

Πριν από λίγο ήμουν στο κέντρο με το μηχανάκι και συνοδηγό τον έρμη. Καθώς περνούσαμε ανάμεσα από τα αμάξια που ήταν κολλημένα στην κίνηση ήταν ένας που είχε το χέρι του έξω από το παράθυρο και ο Ερμής του έσκασε ένα φιλάκι στο χέρι.
Ευτυχώς δεν ήταν κάνας περίεργος. Ξαφνιάστηκε στην αρχή και μάζεψε το χέρι του αλλά όταν του ζήτησα συγνώμη χαμογέλασε.
 


Δέλτα

Well-Known Member
13 Φεβρουαρίου 2016
250
634
Και εδώ κολλάει το καλύτερα να μασάς πάρα να μιλάς

Πριν από λίγο ήμουν στο κέντρο με το μηχανάκι και συνοδηγό τον έρμη. Καθώς περνούσαμε ανάμεσα από τα αμάξια που ήταν κολλημένα στην κίνηση ήταν ένας που είχε το χέρι του έξω από το παράθυρο και ο Ερμής του έσκασε ένα φιλάκι στο χέρι.
Ευτυχώς δεν ήταν κάνας περίεργος. Ξαφνιάστηκε στην αρχή και μάζεψε το χέρι του αλλά όταν του ζήτησα συγνώμη χαμογέλασε.
Γενικά αν απολογιθεις οπός έκανες εσύ έχω παρατηρήσει ότι οι περισσότεροι είναι πολύ εντάξει ακόμα και αν δεν τα συμπαθούν η στην αρχή σε κοίταγαν με μισό μάτι
 




manolo

Well-Known Member
31 Ιουλίου 2013
2.593
7.631
Γενικά αν απολογιθεις οπός έκανες εσύ έχω παρατηρήσει ότι οι περισσότεροι είναι πολύ εντάξει ακόμα και αν δεν τα συμπαθούν η στην αρχή σε κοίταγαν με μισό μάτι
Ετσι ακριβώς .
Τα παραδείγματα σε μένα τουλάχιστον πάρα πολλά.
Θυμάμαι μια ακραία περίπτωση (νομίζω το έχω ξαναγράψει σε άλλο θέμα παλιότερα) με έναν άλλο σκύλο που είχα κάποτε και ενώ είχαμε μπει στο καράβι από Πειραιά για Κρήτη, ανεβαίνουμε στο κατάστρωμα όπου γινόταν ο κακός χαμός από κόσμο. Περνώντας ανάμεσα από τα τραπέζια για να πάμε να αράξουμε σε μια άκρη, σε ένα τραπέζι κάθονταν μια κυρία μεγάλης ηλικίας και στην καρέκλα είχε κρέμασει το σακάκι της. Όπως περνούσαμε σηκώνει ο σκύλος μου το πόδι του και μαρκάρει το σακάκι. Η κυρία αυτή ενώ ήταν έτοιμη να μας πετάξει στην θάλασσα από τα νεύρα της (μόνο καπνους δεν έβγαζε από τα αυτιά της), πριν προλάβει να πει οτιδήποτε της είχα ζητήσει τόσες φορές συγνώμη που τελικά το μόνο που είπε ήταν δεν πειράζει συμβαίνουν αυτά.

Γενικά Τον Έλληνα αν τον πιάσεις στο φιλότιμο δείχνει κατανόηση.
 


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.236
7.778
αυτο δε το χα σκεφτει καθολου... το ενδεχομενο να μαρκαρει ασυστολα στο πλοιο ο σκυλος :confused:

παντως και συγνωμη απο συγνωμη διαφερει....
ειδα προχθες μια με 2 δεμενα ενα λυτο, σκυλια χειροτερα απο το γκρεμλιν σε τροπους, μολις ειχαν βγει βολτα τρελαμενα. Σε μια στροφη ερχοταν μια γυναικα ντυμενη με καποια στολη για δουλεια... Ανεβαινουν και τα 3 πανω της φαση γλυκες , λεει η αλλη σορρυ και συνεχιζει αταραχη. Η κοπελα ειχε μεινει καγκελο, δε το πιστευε με τη γαιδουρια της ιδιοκτητριας...προσπαθουσε κανα 5λέπτο να ξεσκονιστει να παει δουλεια πιθανα
 
  • Like
Reactions: vasilis_mike


ISKENDER

Well-Known Member
28 Ιουνίου 2013
1.986
6.021
SALONIKI
μισά ζώα, μισοί άνθρωποι...

άλογα, ποδήλατα, χέρια, μαχαίρια...

κουλουάχατα... κουλουάχατα...

φουντούνια και πάσης ελλάδος...

πήγα με τον Γιαγκο στου Βιλδιριδη να παρω ενα ROLEX...

εχεσε μπροστά στην συλλογή με τα μονόπετρα...

ευτυχώς ηταν πετ φρέντλι
 




manolo

Well-Known Member
31 Ιουλίου 2013
2.593
7.631
αυτο δε το χα σκεφτει καθολου... το ενδεχομενο να μαρκαρει ασυστολα στο πλοιο ο σκυλος :confused:
Αυτό το κουσούρι που έχουμε να ξεχειλωνουμε ότι διαβάζουμε και να καταλαβαίνουμε ότι να ναι βγάζοντας κουκουρουκου συμπερασματα πρέπει να το κοιτάξουμε.
 


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.236
7.778
Αυτό το κουσούρι που έχουμε να ξεχειλωνουμε ότι διαβάζουμε και να καταλαβαίνουμε ότι να ναι βγάζοντας κουκουρουκου συμπερασματα πρέπει να το κοιτάξουμε.
μωρε για το δικο μου ανησυχω επειδη σκεφτηκα να το παω 9 και 11 ωρες πλοιο, μη του ερθει καμια ιδεα να ειμαι ετοιμοπολεμη, δε μιλαω γενικα , μονολογουσα :LOL: κανει κατι εκπληξεις τελευταια
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.807
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf