Μοναξια μου ολα...μοναξια μου τιποτα...


Status
Κλειδωμένο θέμα

mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.886
Μη στριμώχνεστε...μια-μια...
Βγάλτε πρόγραμμα και στείλτε το και σ' εμένα.
Και φροντίστε να σας προλαβαίνω και να μπορώ να σταθώ και στα πόδια μου μετά ε; ;)

Edit: καλού-κακού...Grifos για σένα δεν θα μπορέσω. Λυπάμαι...στο λέω από τώρα να μην μπεις στην λίστα [-X
 
Last edited:


Scarlett

Well-Known Member
9 Αυγούστου 2010
4.911
59
Νεα Ερυθραια
www.birmans-greece.com
για τους σκυλους εχουμε αυτο το υπεροχο forum οπου μαθαινουμε τα παντα για αυτους και τη κοινη μας ζωη...
η ζωη μονο μαζι τους ομως δεν φερνει την ευτυχια...
πρεπει να μαθουμε να ζουμε και με τους ομοιους μας...
Δες τι φταιει...οι αλλοι? εσυ? ολοι? ας κανουμε ολοι την αυτοκριτικη μας...κι ας γινουμε πιο δυνατοι μετα...
Εγω πιστευω πολυ στον ανθρωπο....πρωτα ομως πιστευω σε εμενα...
κι εγω στα 21 εφαγα ενα χαστουκι απο ανθρωπους και εκτος απ'το οτι κοντεψα να χασω τη ζωη μου, εχασα ολο το ειναι μου...
παλεψα ομως και στην πορεια της ζωης μου, ανακαλυψα οτι οσο προσπαθεις να γινεις καλυτερος τοσο πιο ευστοχες επιλογες κανεις στους γυρω σου...αναζητησε καλους φιλους...ΥΠΑΡΧΟΥΝ....μαθε να τους αναγνωριζεις...θελει δουλεια το ξερω...
Ποσο ετων εισαι ? (κι αφηστε τις βλακειες για αδιακριτες ερωτησεις) οσο και να εισαι παντως εισαι ενας νεος φρεσκος ανθρωπος που γραφει ομορφα και επικοινωνει το προβλημα του ωριμα και σωστα...
το ποτηρι σου εσυ το βλεπεις μισοαδειο, εμεις για εσενα το βλεπουμε ξεχειλο ομως...πιες να δροσιστεις....οσο μπορεις να ξεδιψασεις με ενα ποτηρι νερο, εισαι καλα...και θα γινεις καλυτερα...
ο χρονος ο γιατρος ολα τα σβηνει...σχεδον
:)
 


Grifos

Well-Known Member
16 Απριλίου 2011
3.697
316
Δωδεκάνησα
Edit: καλού-κακού...Grifos για σένα δεν θα μπορέσω. Λυπάμαι...στο λέω από τώρα να μην μπεις στην λίστα [-X
πρέπει να βρεις χρόνο να κανονίσουμε να σου γνωρίσω και μια καλή κοπέλα ν' αποκατασταθείς κι εσύ :D:D:D:D:D
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Εγω πιστευω πολυ στον ανθρωπο....πρωτα ομως πιστευω σε εμενα...
Μπράβο κοριτσάκι μου μ'άρεσε πολύ αυτή σου η αλήθεια, είναι το πιο σημαντικό από όλα για μένα να πιστεύω στον εαυτό μου.
 


Hopsi

Well-Known Member
9 Φεβρουαρίου 2010
1.182
1
εξωτική Αθήνα
το μαρεκο εχει καρδια χρυσαφι και γλωσσα λεπιδα.

@Κυβελη, το ειχα σκεφτει αυτο με τα αιθερια, τζαμπα τοσο σεμιναρ και τοσο διαβασμα; Αλλα ντρεπομαι. Και επισης, λιγοι ακομα την εχουν δει αλλιως...Το πιεμ μου το πηρες εσυ; Ελπιζω να μη θυμωσες. Απλα δεν ειμαι του μαζικου. προτιμω μειγματα εξατομικευμενα.

Τελος παντων...

Συγνωμη που σας βαραινω. Βασικα , απλα αν υπαρχουν ατομα που μενουν μονα, ειναι μονα και εχουν σκυλι, πως τα βγαζουν περα, ηθελα να ξερω. Ουτε να με οικτηρετε ουτε τιποτα. Εγω επελεξα να ζησω μονη μου, εγω υποκειμαι τις συνεπειες...εγω; μπα...οχι...οι μικρες μου...ΓΑΜΩΤΑΜΥΑΛΑ ΜΟΥ.
 


Scarlett

Well-Known Member
9 Αυγούστου 2010
4.911
59
Νεα Ερυθραια
www.birmans-greece.com
το μαρεκο εχει καρδια χρυσαφι και γλωσσα λεπιδα.

@Κυβελη, το ειχα σκεφτει αυτο με τα αιθερια, τζαμπα τοσο σεμιναρ και τοσο διαβασμα; Αλλα ντρεπομαι. Και επισης, λιγοι ακομα την εχουν δει αλλιως...Το πιεμ μου το πηρες εσυ; Ελπιζω να μη θυμωσες. Απλα δεν ειμαι του μαζικου. προτιμω μειγματα εξατομικευμενα.

Τελος παντων...

Συγνωμη που σας βαραινω. Βασικα , απλα αν υπαρχουν ατομα που μενουν μονα, ειναι μονα και εχουν σκυλι, πως τα βγαζουν περα, ηθελα να ξερω. Ουτε να με οικτηρετε ουτε τιποτα. Εγω επελεξα να ζησω μονη μου, εγω υποκειμαι τις συνεπειες...εγω; μπα...οχι...οι μικρες μου...ΓΑΜΩΤΑΜΥΑΛΑ ΜΟΥ.
τι εννοεις μονα τους? σε ενα νησι χωρις ανθρωπο παρεα με τους γλαρους, ή χωρις συντροφο?
αν εννοεις το δευτερο δεν εισαι μονος...μπορει να εχεις....γονεις, συγγενεις, φιλους, συναδελφους, γειτονους, συμφορουμιτες, πατριωτες, κλπ.
την μοναξια θελω να πω την σχετιζεις με το συμβιο σου?
 


Hopsi

Well-Known Member
9 Φεβρουαρίου 2010
1.182
1
εξωτική Αθήνα
οχι, εννοω ΜΟΝΑ. Χωρις συντροφο, να μενουν μονοι, ναμην εχουν απο πουθενα βοηθεια.
φιλους εχω αλλα εχω κλειστει πια...Με παρατησαν στην ησυχια μου γιατι ενιωθα πως δεν ειμαιη φιλη που θελω να ειμαι για εκεινους. θελω να δινω χαρα σε οσους αγαπω η εκτιμω. Οχι να με παρηγορουν να λυπουνται...
Κανενας δεν εχει σκυλο απο τους γυρω μου. ΚΑνεις.Τους ενοχλησαν μια δυο φορες οι τριχες οταν ηρθαν να με δουν και δατς ιτ...
τη μοναξια τη σχετιζω με το συμπαν.
 


Louna mou

Well-Known Member
3 Δεκεμβρίου 2010
1.966
5
Πειραιάς
δεν υπάρχει πια φιλία ... όλοι σε παρατάνε στα δύσκολα ...
εγω πάντως δεν πιστεύω οτι είσαι μόνη μόνη θα ήσουν αν δεν είχες τα σκυλιά σου
εγω τουλάχιστον απο τοτε που έχω την Λούνα δεν έχω νιώσει στιγμή μόνη ...

το διαλύσαμε εδω μέσα η μία μοναξιά μου όλα ... μοναξιά μου τίποτα..... η άλλη περνώ και μόνη μου καλά !!:D:D:p:p
 


johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
1. Δεν ξερω...δεν ξερω αν κανω καλα...που μαλλον δεν κανω...αλλα ειναι αυτες οι φορες...οι ρημαδες οι φορες που θες, εχεις την αναγκη να το κανεις,το λαθος...

2. Ειχα σκεφτει και αλλοτε να ρωτησω, να ζητησω αποψεις και εμπειριες μιας και για μενα ειναι η πρωτη μου φορα...

3. Μετα απο συμβιωση με ανθρωπο χαρη στον οποιο απεκτησα τις μικρες μου, μενω πλεον μονη μου...με τις μικρες μου...

4. Και απο εκει που μοιραζομουν το αγχος, μοιραζομουν τη φροντιδα, μοιραζομουν την αγαπη για τις μικρες μου, εμεινα ολομοναχη...

5. Και πλεον η ευτυχια μου, η ΜΟΝΑΔΙΚΗ πηγη χαμογελου μου, ειναι οι δυο μου μικρες ηλιαχτιδες...Και πλεον, μονη μου φροντιζω,μονη μου αγχωνομαι, μονη μου αγαπαω, μονη μου τα παντα για τα κοριτσακια μου...Και εχω ξεχασει εμενα, εχω αφησει εμενα. Δεν θελω εμενα...

6. Και ειναι τα παντα. Ανησυχητικα τα παντα.Και το αγχος μεγαλωνει. ΚΑι η μοναξια μου μεγαλωνει. Απεναντι τους...Και δακρυζω . Και λεω, εχω εσας κι αυτο μου φτανει...Και φοβαμαι μετα πιο πολυ..Αν παθω κατι; τι θα γινουν τα κοριτσακια μου;τι;τι;

7. Ωρες, πολλες ωρες, νιωθω λιγη για εκεινες. Τους στερω βασικα πραγματα. Να, οπως την εκπαιδευση, την κοινωνικοποιηση, το ανεμελο παιχνιδι με αλλα τετραποδα, το ανεμελο ευτυχισμενο τρεξιμο στο γρασιδι και το παιχνιδι μαζι μου στη φυση...

8. Καποτε ηταν ονειρο μου η μηχανη...
...Γιατι αν ειχα αμαξι, ολο και καπου θα πηγαινα με τα κοριτσακια μου...Ενω τωρα;

9. Και διαβαζω οσους εχετε οικογενεια, και σας ζηλευω. Που μοιραζεστε την αγαπη και τη φροντιδα του σκυλου σας με αλλους. Και διαβαζω που πηγαινετε βολτα και αναθεματιζω που οι δικες μου δεν εχουν καν μυρισει το νερο της θαλασσας.
Και διαβαζω και διαβαζω...

10. Θα θελα να ταν αλλιως τα πραγματα...Να εχω εναν ανθρωπο να μοιραστω τα παντα...Να μοιραστω την αγαπη μου για τις μικρες. τα γελια οταν παιζουν η τρεχουν σα διαολια, την εγνοια...Θα θελα να δω δυο ματια να κοιταζουν τα κοριτσακια μου με πολλη αγαπη...γιατι το αξιζουν...

11. Και αναρωτιεμαι...Υπαρχουν εδω ατομα που ζουν μονα με το -τα σκυλια τους; που μονοι τους αγωνιουν; μονοι φροντιζουν; μονοι αγαπουν; Υπαρχουν ατομα που μοναδικη χαρα στη ζωη τους ειναι μια ουριτσα; μια δυο τρεις μουσουδιτσες;
Υπαρχουν ατομα που τρεμουν αν παθουν κατι; γιατι τοτε ΠΟΙΟΣ θα φροντιζει το φιλαρακι τους, το παιδι τους, το σκυλι τους, την ευτυχια τους;

12. Μοναξια μου ολα, μοναξια μου τιποτα...
Αγαπητή μου, Hopsi,

Διάβασα προσεκτικά το post σου και ο μόνος λόγος που γράφω είναι ότι υποψιάζομαι πως πρέπει να έχω κάνει μερικές ...εκατοντάδες χιλιάδες χιλιόμετρα παραπάνω από σένα, σε πολλές χώρες και σε δύο ηπείρους (με μηχανή ή αυτοκίνητο, δεν έχει ιδιαίτερη σημασία)... Και έχω φορτώσει αρκετά χρόνια (με όλα τα …παρελκόμενα) στην πλάτη μου… Και να με συγχωρείς, αν απαντώ κι εγώ, μιάς και απευθύνθηκες μόνο στη Μαρία…:D:p
Δώσε βάση, λοιπόν... αυλαία και πάμε...:)

1. Ναι, το λάθος το κάνουμε όταν δεν πρέπει... Αλλιώς, θα ήμασταν όλοι (σχεδόν) ευτυχισμένοι και όλοι (περίπου) πλούσιοι...

2. Join the club! Είσαι πια στην (τεράστια) ομάδα των ανθρώπων που έχουν φάει τουλάχιστον μιά γερή σφαλιάρα στη ζωή τους... Πρέπει να χαρείς γι' αυτό, όσο και να σου φαίνεται, σε πρώτη ανάγνωση, παράλογο!!! Εκμεταλλεύσου την εμπειρία... Είναι πολύ προτιμότερο να φας τις σφαλιάρες όσο είσαι νέα, ώστε να κατασταλλάξεις στους αλγόριθμους επιλογής των ανθρώπων...

3. Μου "ακούγεται" πολύ καλά, να μένεις για κάποιο διάστημα, μόνη σου, με τις μικρούλες σου... Πρωτόγνωρο αίσθημα... Τα μοναδικά όντα που κλαίνε όταν κλαις και γελάνε όταν γελάς... Θα έχεις όλο το χρόνο να ζήσεις τη ζωή "σας" και να επιλέξεις με νηφαλιότητα...

4. Πίστεψέ με, δεν μοιραζόσουν τίποτα! Είχες όλο το άγχος και είχες όλη την αγάπη! Αν το έτερον ήμισυ είχε άγχος και αγάπη, τότε κι εκείνος τα είχε ολόκληρα... Κατά συνέπεια, έχεις το ίδιο άγχος και την ίδια αγάπη... Απλά και για λίγο χρόνο ακόμα θα σου φαίνονται όλα θεόρατα!!! Λίγη υπομονή, περισυλλογή και επιμονή...

5. Δεν πρέπει να παραμελείς "εσένα"... Σαφώς και πέφτει λίγο περισσότερη δουλειά, λίγο πιο σφιχτό πρόγραμμα για τα κοριτσάκια σου, αλλά το ομαδικό παιχνίδι θα σε γεμίσει, νάσαι σίγουρη... Το χρέος είναι χαρά! (Αυτό δεν είναι δικό μου, είναι κλεμένο από τον Rabitranath Tagor - Ινδουιστής φιλόσοφος)... Θα φτάσει (σύντομα, πίστεψέ με) μία στιγμή, που θα πέφτεις στο κρεβάτι ξερή, αλλά με ένα πλατύ χαμόγελο στο πρόσωπό σου...

6. Τα πάντα είναι ο εαυτός μας... Αν είμαστε εμείς καλά, είναι καλά και όσες ψυχές βρίσκονται μαζί μας... Αν είμαστε χάλια, όλοι είναι χάλια!
Οσο δε για τις μικρούλες σου, αν πάθεις κάτι, όλοι έχουμε να σου πούμε προτάσεις και υπάρχουν μερικά θέματα στο φόρουμ, που φαντάζομαι ότι τα έχεις διαβάσει... Κι εγώ έχω αυτό το άγχος, τι θα γίνουν τα σκυλιά μου, αν εγώ πάθω κάτι... Αλλά δεν το αφήνω να κυριαρχεί... Απλά, προσπαθώ να διασφαλίσω ότι δεν θα πάθω κάτι έκτακτο... Πως? Οδηγώ προσεκτικά, δεν πίνω φρικτά όταν πρόκειται να οδηγήσω, προσέχω μην πέσω και τσακιστώ από κανα δέντρο, σκέπτομαι (σύντομα) να κόβω και το τσιγάρο... Και, έτσι, αισθάνομαι καλύτερα... και, έτσι, αισθάνονται καλύτερα και οι δικοί μου... και τα σκυλιά μου...

7. Μην το βλέπεις έτσι, τουλάχιστον για τώρα... Εκείνες, νάσαι σίγουρη, σε βλέπουν σαν τον ανθρώπινο Θεό τους!!! Σαν το alpha dog, την top bitch!!!

8. Η killah σου απάντησε με σαφήνεια... Μάλιστα, σου έκανε και demo!!!
Μηχανή έχουμε, μηχανή θα χρησιμοποιούμε!!!

9. Για λογαριασμό όσων έχουμε οικογένεια: Μη μας ζηλεύεις καθόλου!!!
Θα μπορούσα να σου αφηγούμαι (επί ώρες) πράγματα, για τις αγωνίες μας και τις κακιές στιγμές μας και τις αιματηρές προσπάθειες, που θα σου σηκωνόταν η τρίχα κάγκελο... Απλά, θα ξέφευγα πολύ από τα πλαίσια του θέματος και του dogforum...
Ναι, κάποιοι από εμάς δικαιώνονται για την επιλογή, αλλά η επιλογή αυτή έχει (πολύ) περισσότερες δυσκολίες απ' ότι έχει ένα νέο κορίτσι με δυό πανέμορφα σκυλάκια... Αλλά και πάλι έχουμε τις τεράστιες αγωνίες μας... Δεν τελειώνει ποτέ αυτό και για το λόγο αυτό σου είπα ότι εσύ πρέπει να είσαι καλά και όλα γίνονται...

10. Και εδώ ερχόμαστε στο "ψητό"...
Ο άνθρωπος είναι αγελαίο ζώο... Και, μάλιστα, "ανθρωποκεντρικό"!!! Η φύση του είναι να "ζυγαρώνει" (δυστυχώς, πολλές φορές, όχι επιλεκτικά) και να δημιουργεί αγέλη, οικογένεια, πέστο όπως θέλεις... Στο εύχομαι, λοιπόν... Με ένα "αλλά": Με τους δικούς σου όρους, με το δικό σου αλγόριθμο, όπως είπα παραπάνω... Ζήσε και κινήσου εσύ στους ρυθμούς και στη φιλοσοφία που θα αποφασίσεις... Και, τότε, θα δεις ότι θα τραβήξεις τον κατάλληλο... "Ομοιος ομοίω ζευγαρώνει" (που λέει και ο Gellert - κορυφαίος αμερικανός καθηγητής ψυχιατρικής)...
Και ο άνθρωπος αυτός θα πει: "Πως ήταν δυνατόν να έχω ζήσει τόσα χρόνια, χωρίς να βλέπω αυτά τα 2 όμορφα ζευγάρια ματάκια να με υποδέχονται?"...

11. Υπάρχουν πολλοί!!! Με όλα αυτά τα συναισθήματα που περιγράφεις... Και, αρκετοί από αυτούς, έχουν "πιάσει τον ταύρο απ' τα κέρατα"... Don't worry...

12. Αφησα το πιο ωραίο για το τέλος...
Διάλεξες πολύ λάθος τραγούδι να σκέφτεσαι!!! Να προτείνω άλλο?

Αυτού του μάταιου η αράχνη, που πάει ρε φίλε και μας ψάχνει,
Να βρει την πιο παλιά γωνία, μες της ψυχής την αγωνία…

Να μας τυλίξει να μας πιάσει, να πει:
“σας έχουνε ξεχάσει, τα παραμύθια σας κι οι ξένοι”…

Κι εκείνη δώστου να επιμένει…
Να κατεβεί στο πρόσωπό σου και στο συνείδητο το υπό σου…

Μ’ αυτό το ανάποδο το δίχτυ
Κάνε, ψυχή μου, μια και ρίχτη!!!!!

Κράτα τα μάτια σου ανοιχτά, γιατί του κόσμου τα γραφτά
Τα βλέπουμε όλα στη ζωή μας ίδια…

Και τα καλά και τα φριχτά, του κόσμου ετούτου, είναι μικτά…
Στον ήλιο γίνεται ο καρπός στο χώμα η ρίζα…


 


Scarlett

Well-Known Member
9 Αυγούστου 2010
4.911
59
Νεα Ερυθραια
www.birmans-greece.com
οχι, εννοω ΜΟΝΑ. Χωρις συντροφο, να μενουν μονοι, ναμην εχουν απο πουθενα βοηθεια.
φιλους εχω αλλα εχω κλειστει πια...Με παρατησαν στην ησυχια μου γιατι ενιωθα πως δεν ειμαιη φιλη που θελω να ειμαι για εκεινους. θελω να δινω χαρα σε οσους αγαπω η εκτιμω. Οχι να με παρηγορουν να λυπουνται...
Κανενας δεν εχει σκυλο απο τους γυρω μου. ΚΑνεις.Τους ενοχλησαν μια δυο φορες οι τριχες οταν ηρθαν να με δουν και δατς ιτ...
τη μοναξια τη σχετιζω με το συμπαν.
βρες ανθρωπους που να αγαπουν τα σκυλια τοτε....σε σκυλοσυναντησεις εχεις ερθει? ελα παιδακι μου να σε ξεπατωσουμε στη παρεα, να γελασει το χειλακι σου!!! θα μου πεις πεντε - δεκα συμφορουμιτες μουρλοι με τα σκυλια δεν σημαινει οτι θα γινουν και φιλοι με τη πραγματικη εννοια...παρε ομως τα πραγματα σιγα σιγα κι ενα ενα χωρις βιασυνη...με ψυχραιμια και χωρις πελαγωμα...
η απολυτη μοναξια που νοιωθεις μεχρι την "απολυτη" ευτυχια εχουν πολλυ δρομο αναμεσα τους και η αυτη η πορεια απο το ενα στο αλλο ειναι που κανουν τη ζωη συναρπαστικη.

δεν υπάρχει πια φιλία ... όλοι σε παρατάνε στα δύσκολα ...
εγω πάντως δεν πιστεύω οτι είσαι μόνη μόνη θα ήσουν αν δεν είχες τα σκυλιά σου
εγω τουλάχιστον απο τοτε που έχω την Λούνα δεν έχω νιώσει στιγμή μόνη ...

το διαλύσαμε εδω μέσα η μία μοναξιά μου όλα ... μοναξιά μου τίποτα..... η άλλη περνώ και μόνη μου καλά !!:D:D:p:p
ειναι μονη Louna mou...μονη απο ανθρωπους...αυτους εχει περισσοτερη αναγκη αυτη τη στιγμη, αλλιως δεν θα ανοιγε αυτο το θεμα...
Και φιλια ΥΠΑΡΧΕΙ...το οτι δεν την εχεις βρει εσυ, δεν σημαινει οτι δεν υπαρχει...δεν εψαξες σωστα...
Προς Θεου, δεν σε κατηγορω ε?
 




l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Συμφωνώ απόλυτα με scarlett, και φιλία υπάρχει και αγάπη υπάρχει και η ζωή είναι γεμάτη με δύσκολες στιγμές αλλά και πάλι τρέμουμε μην την χάσουμε γιατί είναι τόσο γλυκιά,
και θα στο ξαναπώ hopsi , χρειάζεσαι παρεούλα να σε ανεβάσει, και όπως σου είπαν και τα παιδιά ένα βήμα κάθε φορά, αυριο θα γνωρίσεις μια καινούρια παρέα, μεθαύριο έναν ωραίο γκόμενο (ακούς μαρέκο!) αντιμεθαύριο έναν φίλο, είσαι γεμάτη νιάτα και ομορφιά και μην χαραμίζεσαι στη θλίψη!!!
Όχι παιδάκι μου σιγά μη τσαντίστηκα, αυτό μου λειπε να μου δίνεις πληροφορίες και να τσαντίζομαι κι από πάνω!!!
 


Louna mou

Well-Known Member
3 Δεκεμβρίου 2010
1.966
5
Πειραιάς
δεν έχει να κάνει με εμένα το θέμα της φιλίας ... και πραγματικά δεν το πίστευα τα τελευταία 2 χρόνια που μένω μόνη μου το κατάλαβα και εκει βλέπεις πια άτομα είναι κοντά σου και πια όχι ...
μόνο όποιος έχει μείνει μόνος του μπορεί να καταλάβει
όλοι ξαφνικά εξαφανίζονται ...
 


Scarlett

Well-Known Member
9 Αυγούστου 2010
4.911
59
Νεα Ερυθραια
www.birmans-greece.com
ενα χομπυ....τα χομπυ μας κανουν χαρουμενους , ανεμελους, παιδια!
ξαναλεω...μην σχετιζεις τη μοναξια με τη γκομενο - συζυγο - συγκατοικηση....
Βεβαια εσυ τωρα πονας μεσα σου και δικαιως κι εμεις σου λεμε το μακρυ μας και το κοντο μας...αλλα να....αυτος ειναι ο ρολος μας αυτη τη στιγμη..:p
 


pouf

Well-Known Member
29 Απριλίου 2009
841
163
51
Ανοιξη,χειμωνας, καλοκαιρι
τις προηγουμενες μερες η μαμαζελ μου ειπε οτι καποιος γνωστος της, της ειχε πει καποτε οτι ''οταν εχεις ενα σκυλο ολη σου την τρυφεροτητα την δινεις ασυναισθητα σε αυτον και οχι στο ετερο ημισυ'' :)

διαολε λες να ηταν καμπανακι αυτο:confused: :eek:, παω να την χαιδεψω κι ερχομαι.

ξεχωρα απ αυτο, -και χωρις να εξεταζουμε τι ηταν το ετερο ημισυ - μην κλεινεσαι, εχουμε πρωτα αναγκη τους ανθρωπους, τα σκυλια ειναι δευτερευον πραγμα στην ζωη μας, αυτη ειναι η αληθεια. δεν υποκαθιστουν τον ανθρωπο και σιγουρα δεν υποκαθιστουν τα παιδια μας :)(οπως εγραψες).

παντως,μια σκυλοσυναντηση μπορουμε να την κανουμε για παρτη σου :)
 
Last edited:


Scarlett

Well-Known Member
9 Αυγούστου 2010
4.911
59
Νεα Ερυθραια
www.birmans-greece.com
δεν έχει να κάνει με εμένα το θέμα της φιλίας ... και πραγματικά δεν το πίστευα τα τελευταία 2 χρόνια που μένω μόνη μου το κατάλαβα και εκει βλέπεις πια άτομα είναι κοντά σου και πια όχι ...
μόνο όποιος έχει μείνει μόνος του μπορεί να καταλάβει
όλοι ξαφνικά εξαφανίζονται ...
και τα διαστηματα μοναξιας χρειαζονται...και ο εσωτερικος διαλογος....και βεβαια! και μας κανουν πιο δυνατους, πιο εμπειρους....αρκει να τα εκμεταλευτουμε σωστα;)
γι'αυτο χεστηκες για το ποιος θα ειναι διπλα ή θα εξαφανιστει....λειτουργησε εσωτερικα και θα βγεις πιο "ομορφη" μετα...

τις προηγουμενες μερες η μαμαζελ μου ειπε οτι καποιος γνωστος της, της ειχε πει καποτε οτι ''οταν εχεις ενα σκυλο ολη σου την τρυφεροτητα την δινεις ασυναισθητα σε αυτον και οχι στο εταιρο ημισι'' :)

διαολε λες να ηταν καμπανακι αυτο:confused: :eek:, παω να την χαιδεψω κι ερχομαι.

ξεχωρα απ αυτο, -και χωρις να εξεταζουμε τι ηταν το εταιρο ημισι - μην κλεινεσαι, εχουμε πρωτα αναγκη τους ανθρωπους, τα σκυλια ειναι δευτερευον πραγμα στην ζωη μας, αυτη ειναι η αληθεια. δεν υποκαθιστουν τον ανθρωπο και σιγουρα δεν υποκαθιστουν τα παιδια μας :)(οπως εγραψες).

παντως,μια σκυλοσυναντηση μπορουμε να την κανουμε για παρτη σου :)
να σου πω κατι pouf? εγω μελωνω οταν ο καλος μου χαιδολογαει τη μικρη και εκεινη την ωρα δεν του καιγεται καρφακι για εμενα....
θελω να τον βλεπω ευτυχισμενο και χαμογελαστο...ειδικα οταν αυτος που τον κανει ετσι ειναι η μικρη μας σκυλιτσα....αυτο ειναι αγαπη...πραγματικη αγαπη πιστευω....
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Και επειδή είπες ότι ντρέπεσαι να οργανώσεις κάτι τέτοιο (με τα αιθέρια εννοώ) ντροπή σου να ντρέπεσαι!!!!!! Άκου ντρέπεσαι, σου λείπει κάτι;; Και γνώσεις στο θέμα έχεις, και εξυπνάδα έχεις από ότι έχω καταλάβει στα ποστς σου και δεν πρέπει να ντρέπεσαι ποτέ και για τίποτα, εγώ όποτε ντρέπομαι καταλήγω στο μισή ντροπή δική τους και μισή δική μου , έτσι την μοιράζομαι και παίρνω τα πάνω μου! ;)
 


chrysoula

Well-Known Member
18 Ιανουαρίου 2011
2.819
31
Αθήνα
Και επειδή είπες ότι ντρέπεσαι να οργανώσεις κάτι τέτοιο (με τα αιθέρια εννοώ) ντροπή σου να ντρέπεσαι!!!!!! Άκου ντρέπεσαι, σου λείπει κάτι;; Και γνώσεις στο θέμα έχεις, και εξυπνάδα έχεις από ότι έχω καταλάβει στα ποστς σου και δεν πρέπει να ντρέπεσαι ποτέ και για τίποτα, εγώ όποτε ντρέπομαι καταλήγω στο μισή ντροπή δική τους και μισή δική μου , έτσι την μοιράζομαι και παίρνω τα πάνω μου! ;)
Πες τα κοπελιά... πες τα !!! :p
 


johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
να σου πω κατι Mouf? εγω μελωνω οταν ο καλος μου χαιδολογαει τη μικρη και εκεινη την ωρα δεν του καιγεται καρφακι για εμενα....
Αγαπητή Scarlett,

Αυτός είναι ο pouf!!!
O Mouf είναι άλλος!!!!!:cool:

Κώστα, καλά κάνεις, μην ακούς κανέναν!!! Πήγαινε να χαϊδέψεις τη μαμαζέλ!!!:D

Υ.Γ. Αχχχχ, με πρόλαβες, Scarlett:D
 


Scarlett

Well-Known Member
9 Αυγούστου 2010
4.911
59
Νεα Ερυθραια
www.birmans-greece.com
εχω κανει copy paste σε ειδικο word file τα posts της Hopsi με τα μαγικα της "Ματζουνια" :p
κακομοιρα μου μην παθει κατι η μικρη μου...εσυ θα φταις! :p :p

Αγαπητή Scarlett,

Αυτός είναι ο pouf!!!
O Mouf είναι άλλος!!!!!:cool:

Κώστα, καλά κάνεις, μην ακούς κανέναν!!! Πήγαινε να χαϊδέψεις τη μαμαζέλ!!!:D
sorry...το διορθωσα πριν γραψεις το Post σου...thanks John!
 


Status
Κλειδωμένο θέμα

Στατιστικά Forum

Θέματα
33.116
Μηνύματα
895.852
Μέλη
19.925
Νεότερο μέλος
vicky1981