Μοχαμετ... Συνώνυμο της γκρινιας!


superman

Well-Known Member
28 Μαϊου 2009
7.422
738
χαλκιδα
www.facebook.com
εχω εγω φιλο εκπαιδευτη στο στρατο,πολυ φιλο κιολας αλλα δεν θα κατσω και να ψαξω
θα μεινω στο οτι δεν θα του εδινα ποτε σκλι μου να κρατησει ουτε το λουρι να το παει βολτα.κατι που του το εχω πει
τωρα για συνοδους αστο,ακομα χειροτερα τα πραγματα...

τεσπα,απλα πιστευω οτι εχεις κολησει εκει και καπως υπερβαλεις οπως ξαναπα.
Και εσύ?
 


Kotzak

Well-Known Member
8 Μαϊου 2016
252
99
Βασική αρχή της εκπαίδευσης είναι να μάθεις στο σκύλο να σε σέβεται κι όχι να σε φοβάται ναι; Αν επιλέξεις να σε φοβάται, παίζεις με πιθανότητα να σου παρουσιάσει "αστάθεια" συμπεριφοράς. Σβέρκωσες το "ιδιόμορφο" κουτάβι σου γιατί πήγε να εκδηλώσει επιθετικότητα στη σύζυγό σου μια φορά κι αυτό ΑΦΟΔΕΥΣΕ κιόλας. Σβέρκωσες ΔΕΥΤΕΡΗ ΦΟΡΑ το ακόμα ανήλικο σκυλί σου γιατί έκανε humping στη γυναίκα σου και αυτό ΠΑΛΙ ΑΦΟΔΕΥΣΕ.
Γενική αλήθεια είναι ότι όταν φτάνει να αφοδεύσει από τρόμο ο σκύλος, έχει φτάσει ψυχολογικά στα όριά του. Ισχυρίζεσαι ότι δεν είναι σπασμένος, όμως τον έχεις σπάσει ήδη τουλάχιστον 2 φορές, εκ των οποίων η μια δεν ήταν και τόσο μοιραία, καθώς ανέφερες "αερογαμία".
Πήρες ένα κουταβάκι που είχε κάνει ρεκόρ επιβολής στην οικογένειά του. Μπορεί να είχε σπασμένη μάνα. Σίγουρα είχε ανόητο ιδιοκτήτη μιας κ λιγουρευόταν να του κάνει ευθανασία!!!!
Ισχυρίστηκες ότι ήταν πρόκληση για σένα. Το πήρες πρόωρα έτσι κι αλλιώς, αρα εξασφάλισες περαιτέρω προβληματική συμπεριφορά, υποτίθεται όμως ότι όλο αυτό δικαιολογείται βάσει "ειδικών" συνθηκών.
Ξεκινάς και περιγράφεις τα διάφορα με υποβόσκον καμάρι, πως του επιβλήθηκες, πως τρώει πλαστελίνες, μπαλόνια, τα σβερκώματα κλπ και σε επόμενες αναρτήσεις σου, προσθέτεις κι ένα "δυστυχώς", αρχίζεις κάπως να το μαζεύεις.
Λες ότι εκτίθεμαι. Σε ποιό θέμα; Δίνω εξετάσεις ακαδημαϊκής γνώσης;
Σου αρέσει λες ο διάλογος αλλά μου αφαιρείς το δικαίωμα να έχω αντίθετη άποψη; Γιαυτό εκτίθεμαι; Για το ότι πιστεύω ότι σε καμία περίπτωση δεν πρέπει να "σπας" το σκυλί τόσο; Δε σου μιλάω καν για θετικές η μη θετικές μεθόδους εκπαίδευσης, μεζεδάκια ή ό,τι άλλο. Μπορεί και να είσαι φαν του Σήζαρ Μίλαν. Εγώ εντοπίζω κακή βία, στέκομαι σε αυτό και σου το εκφράζω. Πέραν του ότι με θεωρείς άσχετη, βρες το λάθος....
Μπορούμε να μιλήσουμε πλέον με μεγάλη χαρά. Συμφωνώ σχεδόν σε όλα όσα λες. Το καμάρι το στοχοποιησα... Δε μαζεύω κάτι αφού ότι και να λέμε Σκριπτα μανεντ. Σαν φαν της ταινίας με τον μαρλει ο πρωταγωνιστής στην κτηνιατρο καυχιοταν για το πόσο καλός και γερός ήταν ο μαρλει. Κάπως έτσι ανέφερα τα μπαλόνια, μυγοσκοτωστρες κλπ.δε θέλει ιδιαίτερη οξυδερκεια για να καταλάβει κάποιος ότι δεν μπορείς να.καυχηθεις για το μπαλόνι που χεζει ο σκυλακος. Περισσότερο ως ευθυμω την κατάσταση το βλέπω πάρα σαν περιφανιας. Όσον αγορά το.δικαιωμα λόγου το έχεις αλλά απορουσες να θυμάμαι με.τοσους που κράζουν, με το ειδικού χειρισμού. Πριν γράψω διαβάζω καλά και μετά απαντάω. Επίσης σε αναλυτικοτερο μήνυμα προς τον Τάσο εξήγησα την εκπαιδευτική προσέγγιση. Και σε μια κοπέλα αν θυμάμαι. Δεν έγινε ξαφνικά. Έτσι τον.πηρα, δούλεψα με Αγγλία και επέστρεψα στην Αγγλία μετά το σκηνικό. Οι παραθέσεις αφήναν σχόλιο και ήταν απαντήσεις σε δύο τοποθετήσεις σου. Η βία δυστυχώς είναι βία. Καλή,κακή, αναγκαστική, υπερβολική.... Εγώ την κόκκινη στιγμή εκρινα,επραξα όπως ανέφερα. Τώρα όπως λέω και αλλού έξω από τον χορό πολλά τραγούδια λέμε. Συγχαρητηρια για την πλήρη τοποθέτηση σου, διαφωνούμε αλλά δε μπορούμε με όλους να συμφωνούμε. Όσον αφορά τον Μοχα το καλοκαίρι που θα είμαι Αθήνα για μια Βδομάδα, μπορεί ο καθένας να έχει άποψη κατά πόσο το σκυλί είναι σπασμένο!
 


Kotzak

Well-Known Member
8 Μαϊου 2016
252
99
εχω εγω φιλο εκπαιδευτη στο στρατο,πολυ φιλο κιολας αλλα δεν θα κατσω και να ψαξω
θα μεινω στο οτι δεν θα του εδινα ποτε σκλι μου να κρατησει ουτε το λουρι να το παει βολτα.κατι που του το εχω πει
τωρα για συνοδους αστο,ακομα χειροτερα τα πραγματα...

τεσπα,απλα πιστευω οτι εχεις κολησει εκει και καπως υπερβαλεις οπως ξαναπα.
δε ξέρω για ποιο λόγο δε θα έδινες εσύ, αλλά και εγώ έχω ξεχωρίσει ελάχιστους από το σύνολο. Αλλά σε κανέναν δεν θα τον έδινα. Και ο ίδιος ο Μοχα μόνο με έναν έχει κάτσει σε ένα ταξίδι, που δεν είναι του στρατού. Δεν είναι τι λέμε εμείς μόνο. Ο σκύλος μιλάει και λέει πολλά. Τον εμπιστεύομαι... όσον αφορά το θέμα υπερβολής σε μια συζήτηση που έχει επεκταθεί τόσο πολύ, σε πολλά μπορείς να σκεφτείς το σενάριο της υπερβολής. Δικαίωμα σου αφού ειδικά στο θέμα του κουταβιού κι εσύ θα έβρισκες αχαρτοηραφητα νερά. Έτσι και σε όλα τα άλλα. Θα μιλάμε και ο κύκλος είναι πολύ στενός οπότε η αλήθεια όλων όσων γράφω θα φανούν στο χειροκρότημα... Καλη συνέχεια!
 


manolo

Well-Known Member
31 Ιουλίου 2013
2.593
7.631
Προσεχως αν προκύψει συνάντηση με τον manolo θα μπορέσει ο ίδιος να εκφερει ελεύθερος την άποψή του από την εικόνα που θα αποκομισει.
Εγώ μπορώ να βρεθώ με τον @Kotzak αφού ζούμε στην ίδια πόλη και να επιβεβαιώσω αν αυτά που γράφει είναι αλήθεια ή ψέματα η υπερβολές. Στην τελική αν είναι τρολ η όχι.
Το θέμα είναι ποιος θα επιβεβαιώσει αν εγώ είμαι η δεν είμαι τρολ.:ROFLMAO:
 




Kotzak

Well-Known Member
8 Μαϊου 2016
252
99
Κάθε απόγευμα είμαι στο ειρήνης. Στην τελικη έλα και χωρίς τον παληκαρο. Και δεκτή πάσα ερώτηση σε όλους τους θαμώνες του πάρκου...
 


Kotzak

Well-Known Member
8 Μαϊου 2016
252
99
Επίσης αν δε θέλει επαφές μπορεί να έρθει και ιγκογνιτο, καμπαρντινα, εφημερίδα με τρύπα στη μέση, γυαλιά ηλίου, καπελαδουρα... Φουλ κατασκοπία.
 




manolo

Well-Known Member
31 Ιουλίου 2013
2.593
7.631
Οποίο απόγευμα κατέβω Χανιά θα περάσω μια βόλτα από κει. Μόνος, με τον Ερμή, δεν ξέρω. Ότι βολέψει.
Όταν έρθω θα είμαι με άσπρο σκούτερ, κόκκινο κράνος, και ίσως τον Ερμή συνοδηγό.
Ότι κάνω το κάνω στα ίσα. Κουκουλα καπαρντινες, καπέλαδουρές και λοιπές μαλακιες αλλού.
Εσύ θα βάλεις μια φώτο του σκύλου σου να σας βρω όταν έρθω τουλάχιστον; 10 σελίδες θέμα και ακόμα τίποτα.
Και μετά τις 29 μου χρωστάς μια ξενάγηση στα σκυλιά της 115. Για να μην ξεχνιόμαστε. ;)
 


Kotzak

Well-Known Member
8 Μαϊου 2016
252
99
Οποίο απόγευμα κατέβω Χανιά θα περάσω μια βόλτα από κει. Μόνος, με τον Ερμή, δεν ξέρω. Ότι βολέψει.
Όταν έρθω θα είμαι με άσπρο σκούτερ, κόκκινο κράνος, και ίσως τον Ερμή συνοδηγό.
Ότι κάνω το κάνω στα ίσα. Κουκουλα καπαρντινες, καπέλαδουρές και λοιπές μαλακιες αλλού.
Εσύ θα βάλεις μια φώτο του σκύλου σου να σας βρω όταν έρθω τουλάχιστον; 10 σελίδες θέμα και ακόμα τίποτα.
Και μετά τις 29 μου χρωστάς μια ξενάγηση στα σκυλιά της 115. Για να μην ξεχνιόμαστε. ;)
εννοείται ότι καλαμπουριζα. Φώτο δε θα βάλω. Στο πάρκο είμαστε δύο μποξέρ, ο μπεζ ρομπιν και ο τιγρε Μοχα. Συνήθως γύρω στις 7-730 πηγαίνω. Το πρωί είμαστε και στον κήπο με τον μικρό στο καρότσι. Μπορείς να δεις και όλο το πακέτο. Γύρω στις 11 περίπου αραζουμε στις πάπιες κοντά.
 




Kotzak

Well-Known Member
8 Μαϊου 2016
252
99
Θα αρκεστειτε στις εντυπώσεις του manolo δυστυχώς. Nothing personal, απλά ψιλοξενερωσα.
 
  • Like
Reactions: zenio




Sirkos

Well-Known Member
1 Αυγούστου 2012
2.329
668
Νεα σμυρνη
Θα αρκεστειτε στις εντυπώσεις του manolo δυστυχώς. Nothing personal, απλά ψιλοξενερωσα.
Nothing personal , αλλα δεν καιγομαστε να δουμε το σκυλο σου και την εκπαιδευση του βρε κοτζακ, εσεις να 'στε καλα με υγεια και να χαιρεται ο ενας τον αλλον
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.655
19.889
Θεικό!!!
Να μπαίνεις σε σκυλοφόρουμ, και να μην θέλεις να βάλεις φωτό του σκύλου σου!!!
Και να περιμένεις μετά, να έχουν όρεξη οι άλλοι, να συζητάνε μαζί σου!
Αυτό κι αν είναι ξενέρωτο :rolleyes:
 


Sirkos

Well-Known Member
1 Αυγούστου 2012
2.329
668
Νεα σμυρνη
Ειναι το συνδρομο του μπαινω να δειξω ποσο θεος ειμαι αλλα επειδη δεν τρωω χειροκροτημα ξενερωνω και απαξιω να ασχοληθω μαζι σας αφου ΕΓΩ ΞΕΡΩ . καλα δε μιλαμε να μπει καποιος στο κοπο να διαβασει πεντε πραματα για το φορουμ να παρει μια μυρωδια που γραφτηκε και τι να περιμενει , αυτο αγγιζει την επιστημονικη φαντασια
 
  • Like
Reactions: zenio


Kotzak

Well-Known Member
8 Μαϊου 2016
252
99
Καλή σου μέρα φίλε. Θα σεβαστω την γνώμη σου αν και διαφωνώ. Μικρή σημασία έχει βέβαια.
 








Στατιστικά Forum

Θέματα
33.120
Μηνύματα
895.887
Μέλη
19.931
Νεότερο μέλος
Kwnstantina_22