Μοχαμετ... Συνώνυμο της γκρινιας!


linak

Well-Known Member
11 Μαϊου 2016
58
66
49
Γιατί; Ως σκυλογονιός, είναι να μην σου σηκώνεται, επίσης;
Υποθετω οτι ως σκυλογονιος εχει συμβιβαστει με την ιδεα οτι το σκυλι ειναι αναλωσιμο. Δεν θα ειναι ο πρωτος :(
 


Kotzak

Well-Known Member
8 Μαϊου 2016
252
99
Μιλάω για παιδί 23 μηνών. Έχει μεγαλώσει στην μαξιλαρα του Μοχα. Για το τι επιτρέπω στην σχέση τον δύο, έτσι μεγαλώνουν και χαίρονται ο ένας τον άλλον. Φιλεναδα ένα σκυλί μπορεί να φάει τα πάντα. Αν δεν είναι το κομμάτι απο το μπαλόνι θα είναι το πολυμπριζο, το ποντίκι, η παντοφλα και ότι δεν είναι κλειδωμένο. Αυτό ως κουτάβι. Τα μποξέρ αργούν αρκετά ως προς την εγκατάλειψη του κουταβισιου. αυτή η φάση συνεπεσε με τον ερχομό του μικρόυ οπότε πήραμε παράταση άγνωστο για πόσο. Πάντως το παιχνίδι του έχει να κάνει με τον μικρό και τα παιχνίδια που του δίνει...επίσης δεν διεκδικεί ποτέ,τίποτε,από τον μικρό. Χωρίς καμμία υπόδειξη. Το είχε και το χαίρομαι. Εννοείται ότι πάντα είμαστε δίπλα περισσότερο για να προλαμβανουμε την καταπωση των αντικειμένων πάρα για την ασφάλεια του παιδιού...
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.669
7.785
Φυσικά και ένας σκύλος μπορεί να φάει τα πάντα. Επίσης μπορεί το μπαλόνι να μπλεχτεί με τα έντερα του και να χρειαστεί πολύωρο χειρουργείο με αμφίβολη κατάληξη. Λέω εγώ τώρα.
 
  • Like
Reactions: noni_papa


Kotzak

Well-Known Member
8 Μαϊου 2016
252
99
Ελπίζω να δίνετε από acana και πάνω στον σκύλο σας αφού μάλιστα μοιράζεται τις κροκέτες του :p
έγραψα ότι μοιράζεται, δεν τρώει αλλά τις θέλει στο χέρι γιατί του αρέσει να του τις δίνει μια μια. Το απολαμβάνουν και οι δύο περισσότερο απλά με τον Μοχα όλη τη μέρα στα πόδια του, δεν προλαβαίνεις να τον αλλάζεις.
 


TARA

Well-Known Member
30 Ιανουαρίου 2009
6.169
2.992
ΑΤΤΙΚΗ
Υγ.οταν κάνει εμετό, βγάζει ακόμα κομμάτια από μια μυγοσκοτωστρα που έφαγε το 2012 στη σκυρο .... ..
επέτρεψέ μου να επιμείνω στην ερώτησή μου....
πάνω στα κομμάτια της μυγοσκοτώστρας που έφαγε 2012 στην σκύρο και όπως λες συνεχίζει ακόμα (!!!!) να βγάζει με τον εμετό του, έχει μύγες;:cool:
 


Kotzak

Well-Known Member
8 Μαϊου 2016
252
99
Υποθετω οτι ως σκυλογονιος εχει συμβιβαστει με την ιδεα οτι το σκυλι ειναι αναλωσιμο. Δεν θα ειναι ο πρωτος :(
το χοντραινεις... Δεν έχω λόγια, θα πρόσβαλω και δυστυχώς σέβομαι τα πέντε παιδιά σου. Πες ότι θες εσύ... εύχομαι να βρεις το κουτάβι που σας αξίζει (με υγεία το ευχομαι) να δω τι θα πεις όταν θα φάει το λάστιχο που πλενεις. Αλλά δε θα το γράψεις εσύ εδώ, γιατί θα εκτεθείς ως σκυλομητερα και λόγω της κριτικής που μου ασκήσες.
 
Last edited:


linak

Well-Known Member
11 Μαϊου 2016
58
66
49
Μιλάω για παιδί 23 μηνών. Έχει μεγαλώσει στην μαξιλαρα του Μοχα. Για το τι επιτρέπω στην σχέση τον δύο, έτσι μεγαλώνουν και χαίρονται ο ένας τον άλλον. Φιλεναδα ένα σκυλί μπορεί να φάει τα πάντα. Αν δεν είναι το κομμάτι απο το μπαλόνι θα είναι το πολυμπριζο, το ποντίκι, η παντοφλα και ότι δεν είναι κλειδωμένο. Αυτό ως κουτάβι. Τα μποξέρ αργούν αρκετά ως προς την εγκατάλειψη του κουταβισιου. αυτή η φάση συνεπεσε με τον ερχομό του μικρόυ οπότε πήραμε παράταση άγνωστο για πόσο. Πάντως το παιχνίδι του έχει να κάνει με τον μικρό και τα παιχνίδια που του δίνει...επίσης δεν διεκδικεί ποτέ,τίποτε,από τον μικρό. Χωρίς καμμία υπόδειξη. Το είχε και το χαίρομαι. Εννοείται ότι πάντα είμαστε δίπλα περισσότερο για να προλαμβανουμε την καταπωση των αντικειμένων πάρα για την ασφάλεια του παιδιού...
Παιδι 2 χρονων δεν εχει μπορεσει να μαθει τους βασικους κανονες, οπως οτι το σκυλι τρωει μονο το φαγητο του; Και οχι πλαστελινη; Και αν το σκυλι τρωει πλαστελινη, γιατι να μην την φαει και το παιδι; Και γιατι να μεινει στην πλαστελινη και οχι στη χλωρινη π.χ.; Και γιατι να μην επαναλαβει μεθαυριο το τρικ με το φιλο του στον παιδικο σταθμο; Με εναν αλλο σκυλο; Με ενα μελλοντικο αδελφακι; Η τα εμψυχα πλασματα τρωνε μονο φαι, η αλλιως ολα ειναι φαγωσιμο. Εκτος αν νομιζει οτι το σκυλι ειναι λουτρινο. Για να πω τα προφανη, απο την πλευρα του γονιου.

Οσο για το παιδι 2 ετων και δεν ανησυχει κανεις για την ασφαλεια του σε ανεξελεγκτο παιχνιδι με ζωο, και δεν γινεται συνειδητη προσπαθεια και επιβλεψης και εκπαιδευσης (και του παιδιου), δεν πα να ναι και χαμστερ το ζωο, ειλικρινα, τι να πω. Πραγματικα, ευχομαι να εχει πολλη τυχη το παιδι και το σκυλι.
 






Kotzak

Well-Known Member
8 Μαϊου 2016
252
99
Φυσικά και ένας σκύλος μπορεί να φάει τα πάντα. Επίσης μπορεί το μπαλόνι να μπλεχτεί με τα έντερα του και να χρειαστεί πολύωρο χειρουργείο με αμφίβολη κατάληξη. Λέω εγώ τώρα.
Συμφωνώ απόλυτα. Δεν κάνω φετς με μπαλόνι όμως... Και όπως ανέφερα το ξεπερναμε το στάδιο μπαλόνι...
 




linak

Well-Known Member
11 Μαϊου 2016
58
66
49
Συμφωνώ απόλυτα. Δεν κάνω φετς με μπαλόνι όμως... Και όπως ανέφερα το ξεπερναμε το στάδιο μπαλόνι...
Μα γιατι να εχει προκειψει θεμα; Και πως υπαρχει "διαδικασια" ξεπερασματος; Δεν πετας μπαλονι στο σκυλο, ο σκυλος δεν τρωει το μπαλονι. Τελος. Δε μιλας για περιπτωση του τυπου ο σκυλος μασουλαει τον καναπε, και πρεπει να τον εκπαιδευσω, η να μην εχω καναπε. Για μπαλονια μιλας.
 


Kotzak

Well-Known Member
8 Μαϊου 2016
252
99
επέτρεψέ μου να επιμείνω στην ερώτησή μου....
πάνω στα κομμάτια της μυγοσκοτώστρας που έφαγε 2012 στην σκύρο και όπως λες συνεχίζει ακόμα (!!!!) να βγάζει με τον εμετό του, έχει μύγες;:cool:
την εποχή εκείνη ήταν στρεσαρισμενος. Ετοιμάσαμε μετακόμιση και έβλεπε παντού κούτες. Έτσι κάποια στιγμή είδαμε να λείπει η μισή σιτα. Το τελευταίο εύρημα ήταν τον Σεπτέμβριο. Τώρα με το ίδια λογική που είχε 3 χρόνια μετά κομμάτι, μπορεί να έχει μείνει κι άλλο. Θεωρητικά πάντως μιας και έφαγε το 1/4 της σιτα παίζει να είμαστε καθαροι αφού με τα μπαλόνια καθάρισε στο πέρασμα το εντερο. Βγήκαν και κομματάκι από τα Κονγκ οπότε ελπίζουμε να ξεμπερδεψαμε. Πάντως μύγες αμφιβαλω αν θα έτρωγε. Είναι καθαροκοιλιας...
 


Kotzak

Well-Known Member
8 Μαϊου 2016
252
99
Τι μισό κομμάτι το βρήκαμε δίπλα του, είχε φάει το υπόλοιπο.
 


vasgial

Well-Known Member
6 Φεβρουαρίου 2011
3.531
1.729
49
Μαραθώνας-Κάτω Σούλι
Θεωρητικά πάντως μιας και έφαγε το 1/4 της σιτα παίζει να είμαστε καθαροι αφού με τα μπαλόνια καθάρισε στο πέρασμα το εντερο. Βγήκαν και κομματάκι από τα Κονγκ οπότε ελπίζουμε να ξεμπερδεψαμε. Πάντως μύγες αμφιβαλω αν θα έτρωγε. Είναι καθαροκοιλιας...
Πες ότι κάνεις πλάκα:confused:
 
  • Like
Reactions: vek


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.669
7.785
χαχαχαχα!!! νταξει είναι βάσανο για το σκυλο.
Αλλά είναι γλυκό.....
Nαι θεόγλυκο..κι αν ο σκύλος εκνευριστεί και του πατήσει μια δάγκα στο πρόσωπο οι γονείς θα είναι απαρηγορητοι...
 


linak

Well-Known Member
11 Μαϊου 2016
58
66
49
Nαι θεόγλυκο..κι αν ο σκύλος εκνευριστεί και του πατήσει μια δάγκα στο πρόσωπο οι γονείς θα είναι απαρηγορητοι...
Kαι θα βγανουν στα καναλια ολοι να βριζουν που η ρατσα ειναι επικινδυνη, τον σκυλο σαν παιδι τον ειχαν, και εντελως απροειδοποιητα τρελαθηκε :sick:
 








Στατιστικά Forum

Θέματα
33.149
Μηνύματα
896.308
Μέλη
19.953
Νεότερο μέλος
Έφη Ασπιώτη