Νέος στην παρέα!




katroulis

Well-Known Member
28 Δεκεμβρίου 2011
75
0
αυτο προς το παρων δεν το ξερω ( και δεν εχω ρωτησει να σου πω την αμαρτια μου ) :)
γουρουνι στο σακι θα παρεις ? να ξερεις κ οι καλύτεροι εκτροφοίς μερικές φορές κανουν κατι ζευγαρωματα αστα να πάνε...
 


katroulis

Well-Known Member
28 Δεκεμβρίου 2011
75
0
Αυτο με τους γονεις ειναι ενα θεμα !!!

μεχρι τωρα εχω παει σε δυο εκτροφεις , οπου ουτε ο ενας ουτε ο αλλος μου εδειξε τους γονεις ...

Το οτι μου εδειξαν τα κουταβια που υπηρχαν διαθεσιμα ναι μου τα εδειξαν αλλα δεν μου ειπαν απο που προερχονται . Ουτως η αλλως ενδιαφερομαι η αγορα του κουταβιου να γινει σε 2 μηνες οποτε ισως για αυτο να μην μπηκαμε σε τετοιες λεπτομεριες

Γενικα μπορω να πω πως εκτροφεας με εκτροφεα εχει διαφορα ( εμφανη ακομα και στα ματια καποιου αρχαριου )
φιλε αν ο εκτροφεας δεν ειναι σε θεση να σου δειξει απο κοντα τουλαχιστον εναν απο τους 2 γονείς τότε.... αγαπουλα.... τρέχα μακριά.....
 


katroulis

Well-Known Member
28 Δεκεμβρίου 2011
75
0
Αργησα να ενημερωσω ... αλλα ( ποτε δεν ειναι αργα ) :)
Tα οικονομικα μου με πηγαν καλα και ετσι δεν περιμενα μεχρι το τελος του χρονου :)
Εδω και ενα μηνα εχουμε στο σπιτι το κουταβι μας :)


εδω 15 μερες σχεδον στο σπιτι


και εδω πριν απο 3-4 μερες ( 3 μηνων πλεον το κουταβι )


Εχουμε μαθει να κανουμε την αναγκη μας ( ψιλο - χοντρο ) εξω ( μας πηρε 4 μερες ) με τα παιδια ειναι μια χαρα , δεν γαυγιζει χωρις λογο και ειναι ησυχη στο crate !!! φτου φτου :D
δεν ειδα πως το πηρες... να το χαίρεσε...
παντως βιάστικες
 




katroulis

Well-Known Member
28 Δεκεμβρίου 2011
75
0
εξηγησε μου λιγο γιατι λες οτι βιαστικα ?
δεν μου αρεσει η μουσουδα ειναι πολυ μητερη....
επρεπε να ψαξεις να επιλεξεις εσυ την γεννα.... να δεις τι κουταβια δινουν οι γονεις απο αλλες γεννες κ μετα να επιλεξεις
 


Etna

Well-Known Member
22 Οκτωβρίου 2011
167
1
το τι σου αρεσει εσενα δεν εχει σχεση με το τι αρεσει σε μενα :)
Τον σκυλο το διαλεξα για μενα :)

Σου ειπε κανεις οτι δεν επελεξα εγω το κουταβι Η απο που το πηρα ? ;)

Και ποιοι ειναι οι γονεις του :)

Δεν χρειαζεται να μπω σε διαδικασια να πω ποιοι ειναι οι γονεις , ποιο ειναι το εκτροφειο και αλλες λεπτομεριες :)
 


katroulis

Well-Known Member
28 Δεκεμβρίου 2011
75
0
το τι σου αρεσει εσενα δεν εχει σχεση με το τι αρεσει σε μενα :)
Τον σκυλο το διαλεξα για μενα :)

Σου ειπε κανεις οτι δεν επελεξα εγω το κουταβι Η απο που το πηρα ? ;)

Και ποιοι ειναι οι γονεις του :)

Δεν χρειαζεται να μπω σε διαδικασια να πω ποιοι ειναι οι γονεις , ποιο ειναι το εκτροφειο και αλλες λεπτομεριες :)
ναι βρε παδι μου μην αρπαζεσε. για εσενα το πηρες το κουταβι δεν ειπα το αντιθετο. την γνωμη μου ειπα πως αν εψαχνες θα εβρισκες ....
αν επιτρεπετε ποσα εδωσες ? αν εδωσες κατω απο 700 οκ αλλιως σορι αλλα σε πιασαν κοτσο.
 


Etna

Well-Known Member
22 Οκτωβρίου 2011
167
1
κουταβια βρηκα , εκτροφεα που να με καλυπτει δεν βρηκα ....

το ποσο το πηρα δεν μπορω να στο πω γιατι μπορει να κοιταει κανενας της εφοριας :p
 


katroulis

Well-Known Member
28 Δεκεμβρίου 2011
75
0
κουταβια βρηκα , εκτροφεα που να με καλυπτει δεν βρηκα ....

το ποσο το πηρα δεν μπορω να στο πω γιατι μπορει να κοιταει κανενας της εφοριας :p
ναι οντως.. πες πως στο χαρισαν :))))
φιλε τωρα το πηρες αλλα να ξερεις η ολη υποθεση ειναι να περιμενεις κ να παρατηρεις τις γεννες των εκτρωφεων.
δεν αφηνεις τον εκτροφεα να επιλεξει αυτος γεννα για εσενα... θα τα μαθεις ομως σου εχω εμπιστοσυνη ;)
 


ChilliJRT

Well-Known Member
21 Αυγούστου 2011
1.966
126
Πάτρα
Εγώ να πω ότι είναι γλυκύτατη.
Κ επειδή έχω υπάρξει στην θέση των κοριτσιών σου - κ μάλιστα με αρσενικό Ροτ- να σου πω ότι είναι πολύ τυχερές!!!

Να χαίρεσαι την σκυλούμπα σου!
 


Etna

Well-Known Member
22 Οκτωβρίου 2011
167
1
σημερινη φωτο :D της μικρης

πλεον εχουμε μπει στον 5ο μηνα και φτασαμε τα 26.5 κιλα

 








milk takis

Well-Known Member
23 Ιανουαρίου 2012
319
3
thessaloniki
Ε και μεις 6 μηνων ειμαστε αλλα ειμαστε 5.5 κιλα..χαχα..να την χαιρεσαι την κουκλα,και να προσεχεις στην αυλη για τυχον ασχημα περιστατικα..με πιασες ετσι;;
 


Grifos

Well-Known Member
16 Απριλίου 2011
3.697
316
Δωδεκάνησα
Etna, να χαίρεσαι όλα τα κορίτσια σου. Η κουταβίνα είναι πολύ γλυκιά και ξέρεις τι μ' αρέσει περισσότερο; η ουρά της :)



Όσο για 'σενα:
δεν μου αρεσει η μουσουδα ειναι πολυ μητερη....
μόνο λολ μπορώ να πω, οτιδήποτε άλλο θα ήταν χάσιμο χρόνου!
 


Etna

Well-Known Member
22 Οκτωβρίου 2011
167
1
Ε και μεις 6 μηνων ειμαστε αλλα ειμαστε 5.5 κιλα..χαχα..να την χαιρεσαι την κουκλα,και να προσεχεις στην αυλη για τυχον ασχημα περιστατικα..με πιασες ετσι;;
η μικρη βγαινει στην αυλη μονο με επιβλεψη και η αυλη ειναι περιφραγμενη , βεβαια παντα υπαρχει ο κινδυνος να μπει κανα δαχτυλο προς τα μεσα και ειμαι στο ψαξιμο για ποιο ψιλο πλεγμα για να βαλω προσθετω , θελω να αποφυγω χαδια , λιχουδιες και πειραγματα απο τους ''περαστικους'' .
 


Etna

Well-Known Member
22 Οκτωβρίου 2011
167
1
Etna, να χαίρεσαι όλα τα κορίτσια σου. Η κουταβίνα είναι πολύ γλυκιά και ξέρεις τι μ' αρέσει περισσότερο; η ουρά της :)



Όσο για 'σενα:

μόνο λολ μπορώ να πω, οτιδήποτε άλλο θα ήταν χάσιμο χρόνου!
το πιστευεις οτι με σταματανε και με ρωτανε γιατι δεν ειναι κομμενη ουρα και ιστοριες ? μεχρι και οτι δεν ειναι καθαροαιμο εχω ακουσει αχχαχαχχα

αντε να κατσεις να εξηγησεις .....
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.120
Μηνύματα
895.887
Μέλη
19.931
Νεότερο μέλος
Kwnstantina_22