Νέο μέλος από Θεσσαλονίκη, καλώς σας βρήκα!


scooby doo

Well-Known Member
25 Φεβρουαρίου 2009
612
3
Ναύπλιο-Αθήνα
Κούκλος είναι!!Να σου ζήσει!:)
Έχει υπέροχο τρίχωμα!!
Πρόσεξε όμως γιατί 3 ώρες μαζεμένες βόλτα είναι πάρα πολλές για την ηλικία του..
 


AlexisCh

Well-Known Member
14 Νοεμβρίου 2007
190
1
Θεσσαλονίκη
Μοιαζει λιγο με λαμπρατορ αλλα δε νομιζω να ειναι.
Επισης δεν τον εχω ακουσει ακομη να γαυγιζει κατι που ειναι χαρακτηριστικο των λαμπραντορ νομιζω. Αλλα εχει μεγαλα αυτια σε σχεση με αυτα.
Αλλα ειμαι απειρος και δεν μπορω να τα ξεχωρισω αυτα.

Παντως ειναι 5 μηνων περιπου (αποτι ειπε ο κτηνιατρος) και ειναι ηδη 15 κιλα.
Θα γινει τερατακι εε?

Επισης τον βαφτισα Κόμπι. Τον φωναζω συνεχεια ετσι να το μαθει.
Οταν τον φωναζω ετσι το ακουει.


Βerna τον ειδα τον cookie σου ειναι απιθανος!


Κούκλος είναι!!Να σου ζήσει!:)
Έχει υπέροχο τρίχωμα!!
Πρόσεξε όμως γιατί 3 ώρες μαζεμένες βόλτα είναι πάρα πολλές για την ηλικία του..
Δικιο εχεις, δεν επρεπε.
 
Last edited:


TARA

Well-Known Member
30 Ιανουαρίου 2009
6.168
2.985
ΑΤΤΙΚΗ
Πολύ ωραίο όνομα το Κόμπι, να υποθέσω ότι βγήκε απο το Ζόμπι????

Νομίζω ότι το Κόμπι του πάει πολύ και το Ζόμπι μπορεί να το χρησιμοποιείς εναλλακτικά όταν δεν είναι τόσο καλό παιδί.........

Να σου ζήσει και πάλι:)
 






AlexisCh

Well-Known Member
14 Νοεμβρίου 2007
190
1
Θεσσαλονίκη
Δε γαυγίζει; 100% έχει λαμπραντόρ μέσα του :)
Τελικα τα εριξε τα πρωτα γαυγισματα.:D

Οταν θελω να κανω μπανιο και δεν ειναι κανεις αλλος στο σπιτι τον αφηνω στο μπαλκονι(αν και τις περισοτερες φορες απλα αραζει στο πατωμα, το εσωτερικο του σπιτιου το εχει για ξαπλες) γιατι οταν ειναι μονος στο σαλονι μερικες φορες παει στον ρινο(απο το καναρινο:p ) δλδ παει στο καναρινι μου και φοβαμαι μην ψοφησει, γιατι αυτο φοβαται μολις βλέπει τον Κομπι. Εκεινες τις στιγμες που ειναι μονος στο μπαλκονι γαυγιζει.

Επισης πρωτη φορα εχθες δεν τον εβγαλα πρωινη βολτα λογο δουλειας, εφυγα απτις 7 και δεν σηκωθηκα πιο νωρις να τον βγάλω, οταν επεστρεψα τον βρηκα σπιτι ακομα κοιμοταν στο ιδιο μερος......Αλλα αυτο που προσεξα ηταν οτι εριξε κατω την τροφη και το νερο του(τα μπολακια) και την παντοφλα που του εχω δωσει να μασουλαει την διελυσε οπως και μια εφημεριδα. Κατι που δεν ειχε κανει ποτε.

Επισης το βραδυ ειχε τοοοοοση ενεργεια, αφου τον πηγα βολτα γυρισαμε σπιτι και μεχρι της 4 το πρωι σιγουρα δεν ειχε κοιμηθει ολο μασουλουσε την παντοφλα και το μπαλακι του.

Τσέκαρε και αν του αρέσουν τα μπάνια όταν μεγαλώσει λίγο ακόμη ;)
Ακομα δεν ξερω για μπάνιο στην θάλασσα αλλα σημερα στο παρκο που η βρυση ειχε σπασει και ειχε γινει συντριβανι αυτος επαιζε γυρω γυρω και μετα ξαπλαρε απο κατω λουζοταν και εκανε τουμπες.

ΥΓ. Ο Κομπι ριχνει πολυυυυυυ γλυψιμο. Η γλώσσα του ειναι κολλημενη στα χερια μου, αλλα και ξενους που συνανταει στον δρομο που πανε να το χαιδεψουν κατευθειαν τους γλυφει τους κανει χαρές κλπ
 
Last edited:




Berna

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
9.710
3.865
39
Belgrade, RS
clockworkplum.wix.com
Εμένα μου μοιάζει (όπως είπα) το κεφαλάκι του πολύ με λαμπραντόρ. Εκτός που η μούρη του είναι λίγο πιο μακριά, τα αφτάκια και τα ματάκια είναι ίδια με του λαμπραντόρ :D

Οταν σε ρωτάνε τι ράτσα είναι να τους λες ημίαιμο λαμπραντόρ :cool:

Είναι πολύ γλύκα όμως και μορφονιός!
 


kopritis

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2008
7.809
23
Αθήνα, κεντρο.
ΚΟΥΚΛΟΣ είναι.... τέλειος!:)
Αποφάσισες τελικά αν θα τον κρατήσεις για τα καλά?

(για το σπίτι, σιγά σιγά θα συνιθήσει..... τις πρώτες φορες αγχώνεται, γιατι δεν ξέρει οτι θα ξαναγυρίσεις..... γι'αυτό καλό θα ήταν να τον αφήσεις μερικές φορές για λίγο και μετά το οχτάωρο..... )
 


AlexisCh

Well-Known Member
14 Νοεμβρίου 2007
190
1
Θεσσαλονίκη
ΚΟΥΚΛΟΣ είναι.... τέλειος!:)
Αποφάσισες τελικά αν θα τον κρατήσεις για τα καλά?
Το σκεφτομουν στην αρχη τι να κανω αλλα πλεον όχι..:) (εχω κλεισει 10 μερες και νιωθω οτι τον εχω χρονια)
Εχει μαθει το σπιτι, τους χωρους του που καθετε. Το προβλημα ειναι οτι με ακουει μεσα στο σπιτι αλλα στην βολτα με γραφει κανονικοτατα, εκτος αν εχω κανα "δωρακι" να του δωσω, αλλιώς αποσπαται συνεχεια η προσοχη του.

Οι φωτο(οι περισσοτερες) ειναι απο 3μερο που τον πηρα μαζι μου.
Εχω μεγαλη αυλή και ο Κομπι βρηκε την χαρα του, ατελειωτα κυνηγητα, παιχνιδια κλπ Εκανε και μπανιο σε λασπονερα ο χαζος, ποτιζα τα δεντρα, εκανε λιμνη και ο Κόμπι βουτηξε!

Συμφιλιωθηκε και με τις 2 γατες. Στην αρχη φοβοταν αλλα μετα κοιμοντουσαν στο ιδιο μερος και η γατα επινε νερο απτο μπολακι του Κόμπι.
 
Last edited:






AlexisCh

Well-Known Member
14 Νοεμβρίου 2007
190
1
Θεσσαλονίκη
Παιδια εχω και αλλα νεα.

Μετα τον Κομπι μου πλεον εχουμε και αλλο φατσονι στην παρεα.

Ο πατερας μου στο χωριο σε μια πρωινη του βολτα βρηκε πεταμενο σε ενα χωραφι ενα κουταβακι, προφανως ημερων!!! (την περασμενη κυριακη)

Εφυγα απο Θεσνικη με τον Κομπι για να παω να τον δω. Εχει συμφιλιωθει πληρως με τον Κομπι.

Κοιμαται στην πλατη του Κομπι ο μικρος εχουν πολυ πλακα οταν παιζουν γιατι ο Κομπι ειναι τεραστιος και ατσουμπαλος μπροστα του. ΤΟυ πηγαινε την κουβερτα του το βραδυ για να κοιμηθει ο μικρος.
Στην αρχη ηταν διστακτικος αλλα πηρε τα πανω του. Το χαιβανι ανεβαινει και τις σκαλες ενω ειναι τοσοδουλης, νομιζω δεν κανει οταν ειναι πολυ μικρα.

Δεν το πηγαμε κτηνιατρο ακομα.
Θα ξανανεβω να τον παω εγω απο Δευτερα.

Αμα δεν βρει να το δωσει καπου ο πατερας μου εκει περα, θα βαλω αγγελια εδώ.

Φωτο



 






AlexisCh

Well-Known Member
14 Νοεμβρίου 2007
190
1
Θεσσαλονίκη
Πατήστε πάνω στην φωτό για πλήρες μέγεθος.


..πεινάω!



Εδώ με Κόμπι. (ο Κόμπι εφτασε 20 κιλά:))


:D

Επισης, διαβαζα τα παλαιοτερα ποστ και μου φαινονται μακρινά...

Α
Οταν βλεπει σκαλοπατακι πισμωνει και κανει πισω. Πρεπει να το σηκωσεις ή να του εχεις φαγητο αλλιως δεν ανεβαινει σκαλοπατι.
Αυτο με τις σκαλες θα το ξεπερασει! Οπως λεει και η kopritis μπορει να
μην εχει ξαναδει σκαλα και να την φοβαται. Θελει σιγα σιγα εξοικειωση
και να δεις που θα το πιασει το νοημα!! :D
Καλό αυτό με το κατούρημα!! Μην ξεχνάς να τον
Αυτό με τα σκαλοπάτια το είχε κι ο Γκογκολ..... στην αρχή ούτε ανέβαινε ούτε κατέβαινε σκάλες!!! (τώρα τις κατεβαίνει φυσέκι και λατρεύει να πηδάει από ψηλά πεζούλια!).
Ακριβως ετσι κανει και ο δικος μου. Παιρνει φορα πηδαει, κανει αλματα..
:D
 
Last edited: