Να και ο Tayson


ChristosG

Member
8 Φεβρουαρίου 2008
23
0
Αθήνα
Για σας,
Με λενε Χρήστο και πριν 5 ημέρες απέχτησα τον Tyson.
Ένα ημίαιμο Labrador-Rottweiler 2 μηνών

Για τα παράσιτα του έδωσα την BANMINTH paste for dogs πριν 3 μέρες.
Στην συσκευασία λεει να του δώσω συνολικά τέσσερις δόσεις. Την κάθε δόση ανά 10 μέρες.
Τα εμβόλια ποτέ πρέπει να τα ξεκινήσω? Αφού του δώσω και την τελευταία δόση BANMINTH (σε ένα μήνα δηλαδή) ή μπορώ και τώρα?

Και τρεις φωτογραφίες του μικρού:






 


xritaki

Well-Known Member
7 Ιουνίου 2008
1.724
1
Τι κουκλι ειναι αυτο?!
Ο κτηνιατρος τι σου ειπε?
 
Last edited:


frankel

Well-Known Member
13 Οκτωβρίου 2008
82
0
Athens
Γεια σου Χρήστο!
Αρχικά να πω ότι είναι απίθανος ο Tayson! Να σου ζήσει! :)

Όσο για το banminth, δεν είμαι ειδική, αλλά κι εγώ το ίδιο δίνω στη μικρή μου (βάσει οδηγιών του γιατρού). Ο καλύτερος άνθρωπος να ρωτήσεις πιστεύω είναι ο κτηνίατρος. Τον πήγες στο γιατρό? Αυτός θα σου εξηγεί ακριβώς πόση δοσολογία να του δώσεις και πότε θα πρέπει να ξεκινήσει τα εμβόλιά του.
 










Elina...

Well-Known Member
21 Φεβρουαρίου 2008
244
0
Πειραιάς
Αχ, το καλό μου!!! Είναι τόσο γλύκα!!! :)

Καλώς ήρθατε!!!! :D

Αυτή όμως τη φατσούλα κάπου την έχω ξαναδεί! Πώς και από που το απέκτησες?
 








ChristosG

Member
8 Φεβρουαρίου 2008
23
0
Αθήνα
Αν κατάλαβα καλά δεν έχεις επισκεφτεί ακόμα κτηνίατρο έτσι? Πρέπει να το κάνεις το συντομότερο δυνατό!
Ο γιατρός έλειπε αυτήν την βδομάδα και θα γυρίσει την Τετάρτη (29.10)
Επειδή αυτόν τον ξέρω είπα να μη τον παω σε άλλον και να περιμένω.


Αυτή όμως τη φατσούλα κάπου την έχω ξαναδεί! Πώς και από που το απέκτησες?
Μου τον έδωσε μια κύρια από τον Γέρακα. Εσένα τι σου θυμίζει?
 


Elina...

Well-Known Member
21 Φεβρουαρίου 2008
244
0
Πειραιάς
Μου τον έδωσε μια κύρια από τον Γέρακα. Εσένα τι σου θυμίζει?
Κάπου στο νετ χτές είχα δεί εκεί που σέρφαρα, αλλά δεν θυμάμαι που, μια αγγελία που έλεγε πως χαρίζονταν κουταβια ημίαιμα λαμπραντόρ με φωτό κιόλας (γι' αυτό σου λέω) και ήταν ίδιο!!!

Αν την βρώ πάλι θα στην στείλω με πμ! :)

Πάντως είναι σκέτο κουκλι!!!! Να το προσέχεις σαν τα μάτια σου και ακόμα περισσοτερο!
 


rottaki

Well-Known Member
4 Αυγούστου 2008
603
1
Κέρκυρα
Γεια σου χριστο, απο ροτ παντως τι εχει παρει? Φανταστειτε λαμπραντορ με κεφαλι ροτ? Χαχα... Σκετο φωτοσοπ:D:D

Και πως προεκυψαν τα κουταβακια χριστο, εννοω η γεννα απο δικα της σκυλια εγιναν.
 




ChristosG

Member
8 Φεβρουαρίου 2008
23
0
Αθήνα
απο ροτ παντως τι εχει παρει?

Και πως προεκυψαν τα κουταβακια χριστο, εννοω η γεννα απο δικα της σκυλια εγιναν.
Από ροτ το μόνο που ίσως να έχει πάρει είναι η διχρωμία. Στα σημεία που τα ροτ είναι καφέ αυτός είναι άσπρος.
Αργότερα ίσως δω και άλλες ομοιότητες.


Η κύρια είχε την μητέρα (Rottweiler) και ο πατέρας, από ότι μου είπε, ήταν Labrador.
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Την είδες τη μητέρα? Το σκυλάκι είναι πανέμορφο αλλά δεν έχει καμία σχέση ούτε με rottweiler, ούτε με Labrador και πολύ αμφιβάλω αν η κυρία από την οποία το πήρες σου είπε την αλήθεια.
Από αγγελία το πήρες το κουτάβι?
 


ChristosG

Member
8 Φεβρουαρίου 2008
23
0
Αθήνα
την μητέρα δεν την είδα.
είδα το αδερφάκι του δικού μου και ήταν άσπρο με μια μαύρη βούλα στην πλάτη και λίγο καφέ στο προσωπάκι!

το σκυλάκι ΔΕΝ το πήρα γιατί είναι από Ροτβάιλερ και Λαμπραντορ. καλό είναι βέβαια να ξέρω από τη είναι αλλά αυτό δεν θα αλλάξει το πως το βλέπουμε.

μπορεί η μητέρα να είναι όντως ροή, και ο πατέρας αδέσποτο ημιαομο που να της έμοιαζε με λαμπραντορ και να μη πήρε τίποτα από την μητέρα
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Αγαπητέ φίλε, δεν αμφιβάλει κανείς ότι αγαπάς το σκυλάκι σου ή ότι το σκυλάκι δεν αξίζει να αγαπηθεί επειδή κάποια κυρία ζευγάρωσε την -ότι να ‘ναι- σκύλα της με -ότι να ναι- σκύλο!

Καλό είναι όμως να επισημαίνουμε και να στηλιτεύουμε τα κακώς κείμενα, έτσι ώστε να αφυπνίζεται ο κόσμος και να μην πέφτει θύμα παραπληροφόρησης της κάθε κυρίας που ανεύθυνα ζευγάρωσε το σκύλο της και θέλει να ξεφορτωθεί τα κουτάβια.

:)