Νεογέννητα χωρίς δύναμη θηλασμού






ioanna a

Well-Known Member
21 Ιανουαρίου 2014
2.239
3.079
μην την πειράζετε πολύ ετσι? (πες μου σε παρακαλω οτι ο πατερας είναι εξίσου μικρόσωμος...)
 






ioanna a

Well-Known Member
21 Ιανουαρίου 2014
2.239
3.079
κουταβια λίγων ωρων ειναι δεν θα εχουν και πολλή ενεργεια. προσπαθήστε να μην τα κουραζετε ασκοπα
 
  • Like
Reactions: Maximus


Maximus

Well-Known Member
3 Ιουνίου 2008
197
4
Patra/Greece
Το πρώτο μας χαιρέτησε πριν 5 λεπτά , το δεύτερο ήπιε λίγο γάλα από τη μαμά του, τουλάχιστον ας μείνει το ένα να χει η σκυλίτσα ένα ενδιαφέρον :cry:
 








mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
Ας το γράψω εγώ, που δεν φημίζομαι για τις ευαισθησίες μου...

Η γέννα για ποιό λόγο έγινε; Αφού προφανώς ούτε εκτροφέας είσαι, ούτε καν σχετικός με το αντικείμενο, για ποιό λόγο ρίσκαρες την ζωή της σκύλας σου και έφερες στον κόσμο κουτάβια;
 


pouf

Well-Known Member
29 Απριλίου 2009
841
163
51
Ανοιξη,χειμωνας, καλοκαιρι
αντιβιωση και θυλασμος
Το πρώτο μας χαιρέτησε πριν 5 λεπτά , το δεύτερο ήπιε λίγο γάλα από τη μαμά του, τουλάχιστον ας μείνει το ένα να χει η σκυλίτσα ένα ενδιαφέρον :cry:
εχω ακουσει οτι χαλαει το γαλα αν η σκυλα παίρνει αντιβιωση. για ρωτα κανεναν αλλον κτηνιατρο
 


DjSoukis

Banned
Banned
8 Ιουνίου 2006
1.998
743
Άχου!...Να σας ζήσουνε μωρέ (ελπίζω...κάποιο)!...και καλή ανάρρωση στη μαμάκα! :)

@mareco

Σωστά "προσγειώθηκα";...Δε το "παλεύω" βέβαια...Θα διαβάσω κανά άρθρο αλλού...
 
  • Like
Reactions: kanarini and mareco




stamatia

Well-Known Member
6 Ιουνίου 2009
5.371
2.994
Άχου!...Να σας ζήσουνε μωρέ (ελπίζω...κάποιο)!...και καλή ανάρρωση στη μαμάκα! :)
Δεν διαβάζεις όλο το θέμα Dj .....το ένα χαιρέτισε.....να τους ζήσει λοιπόν.
 




ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
επειδη επισης δεν φημίζομαι για ευαισθησίες και συμπόνια προς μέλη.... αλλά ΜΟΝΟ προς τα σκυλια
Είμαστε σοβαροι??????????????? Η κτηνιατρος μόνο τηλεφωνικά? αντι να την εχετε από κοντα? Χωρις υπερηχο να μην ξερετε αν εχει κανενα μεσα της η σκυλα και παθει συψαιμια?
να ζησει το κουτάβι να εχει ενδιαφερον η σκύλα????????? Θεε και κυριε τι διαβάζω....
Το ένα εφυγε... και γλύτωσε την ανευθυνότητα..... αλίμονο στο δεύτερο και στη σκυλα!
 


ΣΤΑΘΟΥΛΑ

Active Member
19 Δεκεμβρίου 2011
36
0
Τώρα κάθεται η γυναίκα μου κρατώντας τη σκυλίτσα σε θέση θηλασμού ( δεν το θέλει και δυσανασχετεί ) πιέζει τις θηλές να βγει λίγο γάλα ( μιλάμε για σταγόνα ) και με το άλλο χέρι κρατώντας το κουταβάκι με τον αντίχειρα να προσπαθεί να του ανοίξει το στόμα μήπως και πέσει μέσα μια σταγόνα ! Κατάσταση 12 ωρών, εναλλάξ καθόμαστε και που σαι ακόμα! και πιστεύω πως έτσι έχουμε αγχώσει και την σκυλίτσα μας.
Με μπιμπερό θα ταϊστούν, με γάλα εμπορίου Royal First baby milk αν αύριο τους έδινα ?
Τι να πει , μόνο πως για το μέλι με την μπατονέτα και να προσπαθούμε να τα βάζουμε σε θηλή. Δεν βυζαίνουν όμως ειδικά το 2ο ακουμπάει επάνω αλλά δεν ....
ΑΜΑ δεν μπορει να θυλασει, προσπαθησε να τα ταησεις με συριγγα χωρις την βελονα μπροστα, και να πιεζεις την συριγγα σιγα σιγα μεχρι να τα καταπινουν.
 




Μάρθα & Σίλβα

Well-Known Member
28 Μαϊου 2014
1.705
3.933
39
.....χωρίς σχόλια για τη γέννα... αγκαλιά σας έπρεπε να είναι ο κτηνίατρος όλη νύχτα από τη στιγμή που δεν ήπιαν γάλα κατευθείαν....έστω και τώρα (αν ζει το μικρό)πάρτε το και τρέξτε!! Και να δει και τη σκύλα για τη κατάσταση της και για το γάλα που μένει στο στήθος...