Νεο μελος


LUNA07

Well-Known Member
3 Οκτωβρίου 2007
1.657
3
45
thessaloniki
Γεια σας αποφασισα για πρωτη φορα κι εγω να γραφτω σε forum για σκυλοσυζητησεις.Ειπα λοιπον να το τολμησω αν και δεν τα καταφερνω καλα με τις διαδικασιες αλλα που θα παει,θα τα μαθω...
 


aballos

Active Member
9 Μαρτίου 2007
36
0
Thessaloniki
καλώς μας βρήκες λοιπόν...
περάστε καθίστε να σας κεράσουμε ενα γλυκάκι ενα καφέ...

καλές σκυλοσυζητήσεις να εχουμε !!!
 


keyman

Well-Known Member
18 Ιουλίου 2007
1.010
1
ΑΘΗΝΑ
www.keyman.gr
Γειά κι από μας :D Μια χαρα θα τα καταφέρεις,εξάλλου εδώ οι moderators είναι παιδιά πολύ εντάξει και βοηθούν σε όλα άμμεσα και αποτελεσματικά :wink:
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Καλώς ήρθες και από ‘μένα LUNA07!
Καλές και εποικοδομητικές συζητήσεις! :p
 


LUNA07

Well-Known Member
3 Οκτωβρίου 2007
1.657
3
45
thessaloniki
LUNA07 said:
Γεια σας αποφασισα για πρωτη φορα κι εγω να γραφτω σε forum για σκυλοσυζητησεις.Ειπα λοιπον να το τολμησω αν και δεν τα καταφερνω καλα με τις διαδικασιες αλλα που θα παει,θα τα μαθω...
:D Χαιρομαι που με καλοσωριζετε γενικα οτι θελετε ρωτηστε εγω δεν ξερω πως να ξεκινησω οποτε βλεπουμε στην πορεια.Φαινεστε παντως ολοι ευχαριστα παιδια!
 




ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Ξεκίνα γράφοντας μας λίγα πράγματα για το κουκλί στο avatar σου! :wink:
Πως το λένε, από πού το πήρες, πόσο καιρό είστε μαζί, πως είναι η σχέση σας?
ΜΙΛΑ!!!!!! :twisted:
:lol:
 


LUNA07

Well-Known Member
3 Οκτωβρίου 2007
1.657
3
45
thessaloniki
ROTTIE said:
Ξεκίνα γράφοντας μας λίγα πράγματα για το κουκλί στο avatar σου! :wink:
Πως το λένε, από πού το πήρες, πόσο καιρό είστε μαζί, πως είναι η σχέση σας?
ΜΙΛΑ!!!!!! :twisted:
:lol:
Λοιπον,ειναι ενα μαλτεζακι δεν ειμαστε πολυ καιρο μαζι ενα μηνα σχεδον αυτη ειναι μωροφωτογραφια την πηρα απο Αθηνα,ειναι 1500gr.και στον 6ο μηνα της ζωης της.Πιστεψτε με ειναι γλυκουλα ...και ειναι σαν μωρο... :D
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Την πήρες 5 μηνών από την «Αθήνα»?
Τι είναι η «Αθήνα»?
Καινούργιο εκτροφείο Maltese? 8)
 




ghost girl

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2007
1.073
185
το έχω δίπορτο...
Γειά σου και από εμάς λοιπόν! Είναι μια ζωγραφιά η μικρή σου! Περιμένουμε και πιο πρόσφατες φωτό για να δούμε και την εξέλιξη!!!!
Απόρησα κι εγώ λίγο με την καταγωγή της Μαλτέζας σου. Εννοείς Αθηναικό pet shop, ιδιώτη κάτοικο Αθηνών ή εκτοφείο κάπου στην Αθήνα;;;
Πες μας και λίγα πράγματα για σας. Πως τα περνάτε μαζί; :love:
 


tsifoutakos

Member
4 Οκτωβρίου 2007
6
0
Γεια σας και απο μένα! Χαιρομαι ιδιαιτερα που βλεπω τοσα ατομα με τοση αγαπη για τα ζωα!!! Το ονομα μου ειναι Μαρια και εχω ενα cocker spaniel (δες φωτο) που το λενε Ρουμπι (ειναι το ρουμπινι μου). Εχω ομως ενα προβλημα και θα ηθελα καποιος να μου δωσει καποιες πληροφοριες. Πηγα το Ρουμπι στο γιατρο και διεγνωσε ψωρα. Το σκυλάκι μου το πηρα και εγω απο μαγαζι και μου ειπε ο γιατρος οτι την ειχε. Ξερετε να μου πειτε πληροφοριες για αυτην την αρρωστια? Τωρα κανουμε μια θεραπεια
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Αυτά έχουν τα «ψώνια» από τα pet shop…
Κουτάβια άρρωστα, ταλαιπωρημένα, βασανισμένα…

Καλώς ήρθες Μαρία!
Άνοιξε καινούργιο θέμα σχετικά με την ψώρα στην κατηγορία «Ασθένειες και θεραπείες» για να συζητήσουμε διεξοδικότερα το θέμα.
 


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
Καλως ηρθaτε luna07 και tsifoutakos!! :D :D Και εγω καινουρια ειμαι ,ευχομαι να εχουμε ολοι μας καλες συζητησεις!! :D :D
 






LUNA07

Well-Known Member
3 Οκτωβρίου 2007
1.657
3
45
thessaloniki
Καλη σας μερα λοιπον μπερδευτικα με τις ερωτησεις,οποτε ξεκιναω τος απαντησεις...Την LUNA μου την πηρα απο Αθηνα(πολη) απο εκτροφειο μαλλον που το βρηκα μεσω INTERNET(την πληρωσα),και αυτο γιατι δεν ηθελα με τιποτα να παρω απο petshop,ειχα συζητησει σχεδον απο την γεννα για να την αποκτησω απλα θεωρησα καλυτερο να την παρω στο σπιτι μολις ξεπεταχτει αρκετα γιατι εχω μικρα παιδια και φοβουμουν.Αποφασισα να αποκτησω ενα μικρουλικο σκυλακι που θα μπορω να την εχω ολη μερα μαζι αγκαλιτσα διοτι ειχα μεγαλη στεναχωρια αφου πριν λιγους μηνες πεθανε το Ακιτα μου απο προβλημα στα νεφρα.Η σχεση μας λοιπον ειναι υπεροχη απο το ξεκινημα της κιολας,παμε το πρωι τα παιδια σχολειο,κανουμε την βολτα μας σε ενα δασακι κοντα για πιπι,παμε στην δουλεια,παμε ξανα βολτα το απογευματακι,στο σπιτι παιζουμε.καλλωπιζομαστε,βλεπουμε TV αγκαλιτσα και κοιμομαστε αγκαλιτσα.Εχει γινει κουκλα μολις βγαλω φωτο καινουριες και καταφερω θα σας δειξω...Κατι αλλο να σας πω???
 


ghost girl

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2007
1.073
185
το έχω δίπορτο...
Πολύ ωραία ακούγεται η σχέση σας και όντως το μέγεθος είναι ιδανικό για να την έχεις παντού και πάντα μαζί σου!!! Χαίρομαι που βρήκε εσένα που της δίνεις τόση αγάπη. Μην ξεχνάς όμως ότι παρά το μέγεθός της συνεχίζει να είναι ένας σκύλος που έχει ανάγκη από σκυλίσιες συμπεριφορές περισσότερο από την αγκαλίτσα (που μάλλον την έχεις ανάγκη εσύ). Πρέπει να έρχεται σε επαφή με το έδαφος, να μυρίζει το χώμα, να παίζει με άλλα σκυλιά, να κοινωνικοποιηθεί με όντα και καταστάσεις για να αισθάνεται ασφάλεια όπου και να είναι και όχι μόνο στην αγκαλιά σου. Ελπίζω να της δίνεις και αυτή την ευκαιρία :D
 


LUNA07

Well-Known Member
3 Οκτωβρίου 2007
1.657
3
45
thessaloniki
ghost girl said:
Ελπίζω να της δίνεις και αυτή την ευκαιρία :D
Ευχαριστω για τα καλα σου λογια πιστευω οτι με τις βολτιτσες που κανουμε τις τα προσφερω ολα αυτα να φανταστεις το σαβ/κο ειμασταν εκδρομη στο βουνο στο Ελατοχωρι Πιεριας...