Ν. 4039/2012: Ζώα συντροφιάς: προστασία από την εκμετάλλευση,υποχρεώσεις ιδιοκτητών κλπ


marialou92

Well-Known Member
13 Μαϊου 2012
67
45
Προχθές ενημέρωσε με βίντεο ο Μήλας ότι η ομάδα Angels σταματάει τη δράση της. Λόγω σοβαρού δικού του προσωπικού προβλήματος.
 
  • Like
Reactions: mareco


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.233
7.774
Εφοσον ειχε δημιουργηθει ομαδα θεωρητικα δυνατη , υπηρχαν ατομα σε διαφορες περιοχες κ.τ.λ κριμα να σταματησουν τη δραση ως συνολο.
 
  • Like
Reactions: myEnzo and vrmode






medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.233
7.774
Ξεκινησε σήμερα ξαφνικα το Εθνικό Μητρώο Ζώων Συντροφιάς. Χωρις πιλοτικη λειτουργια, ενημερωση , διαστημα προσαρμογης και φυσικα γινεται ενας πανικος. Φυσικα δεν λειτουργει τιποτα ουτε η παλια ουτε η νεα βαση ( εχει πεσει απο την κινηση μαλλον) και ολα ειναι στον αερα.

Θεωρητικα οι ιδιοκτήτες ζωων θα πρέπει στο επόμενο διάστημα (αγνωστο ποσο ειναι αυτο 6μηνο, χρονος δε ξερω ) να επικαιροποιησουν τα στοιχεία τους στον κτηνίατρο (οταν με το καλο δουλεψει φυσικα η πλατφορμα, μη βιαστείτε προτείνω :p )

Καλα κουραγια
 


Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.548
6.975
Φυσικα δεν λειτουργει τιποτα ουτε η παλια ουτε η νεα βαση ( εχει πεσει απο την κινηση μαλλον) και ολα ειναι στον αερα.
Α γι'αυτό πήρε το μάτι μου δυο σκυλιά που βρέθηκαν κ έχουν τσιπ αλλά δε λειτουργούσε η βάση κ ψάχνουν τους ιδιοκτήτες μέσω fb? Μεγάλη επιτυχία πάλι.

Αυτή η βάση τι είναι πάλι; Έχουν αλλάξει 100 βάσεις, δεν περνάνε καμία παλιά βάση στις νέες, δεν ξέρω καν τι είναι πού κ τι πρέπει να κάνουμε. Στον κτηνίατρο δλδ θα πάμε για να μας δηλώσει;
 


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.233
7.774
Α γι'αυτό πήρε το μάτι μου δυο σκυλιά που βρέθηκαν κ έχουν τσιπ αλλά δε λειτουργούσε η βάση κ ψάχνουν τους ιδιοκτήτες μέσω fb? Μεγάλη επιτυχία πάλι.

Αυτή η βάση τι είναι πάλι; Έχουν αλλάξει 100 βάσεις, δεν περνάνε καμία παλιά βάση στις νέες, δεν ξέρω καν τι είναι πού κ τι πρέπει να κάνουμε. Στον κτηνίατρο δλδ θα πάμε για να μας δηλώσει;

Θα γίνει ενας χαμος με τα χαμμένα τις επομενες μέρες και σε πολυ κακη περίοδο ( γιορτες βεγγαλικα).
Εξοπλιστειτε με ταυτοτητουλες φουλ.


Θεωρητικα περνανε αυτοματα στη νεα βαση απλα οχι ολα απο οτι φαινεται! Πχ εμενα περασαν 1 απο τα 2, αλλοι τα βλεπουν ολα, αλλοι κανενα. Μπες με τους κωδικους σου ταξις εδω και δες αν βλεπεις τα παιδια σου αρχικα.
 
  • Love
Reactions: Estranged


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.646
19.878
Τι είναι τσούπρες μου, αυτο που λέτε για τα χαμένα σκυλιά;
Ποιά η σχέση με το μητρώο;
Τι εννοείτε; :unsure:
 


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.233
7.774
Τι είναι τσούπρες μου, αυτο που λέτε για τα χαμένα σκυλιά;
Ποιά η σχέση με το μητρώο;
Τι εννοείτε; :unsure:
τις τελευταιες 2 μερες δεν μπορουν να διαβασουν τα στοιχεια του τσιπ απο τα σκυλια που βρίσκουν ειτε γιατι ηταν πεσμενη η βαση, ειτε γιατι ακομα δεν ειχαν εγγραφει κτηνιατροι, ειτε γιατι τα σκυλια δεν εχουν περαστει, δεν ξερω ακριβως .
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.123
10.077
Athens
Αυτή η βάση τι είναι πάλι; Έχουν αλλάξει 100 βάσεις, δεν περνάνε καμία παλιά βάση στις νέες, δεν ξέρω καν τι είναι πού κ τι πρέπει να κάνουμε. Στον κτηνίατρο δλδ θα πάμε για να μας δηλώσει;
Πσιφιωπήιση.
Ξέρεις πως γίνεται τώρα.
Βάζουμε κάποιον που μας περισσεύει από κάποια άλλη θέση να γράψει προδιαγραφές, προκηρύσσουμε ένα διαγωνισμό, δεν φταίω εγώ, ο Θανάσης φταίει που ήταν στη θέση πριν από μένα, α ξεχάσαμε να βάλουμε στο διαγωνισμό και την μετάπτωση των δεδομένων και ο μπάμπης ο ανάδοχος που 'ναι κουμπάρος του μπατζανάκη του υφυπουργού με την εταιρεία που συστάθηκε 2 μήνες πριν την προκήρυξη δεν είχε ρωτήσει κι αυτός αν είναι εντός του έργου.
Φάτε το τώρα, πόσο κόστισε είπαμε;
 
  • Like
  • Haha
Reactions: GRDANE and medusa


Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.548
6.975
Πσιφιωπήιση.
Ξέρεις πως γίνεται τώρα.
Βάζουμε κάποιον που μας περισσεύει από κάποια άλλη θέση να γράψει προδιαγραφές, προκηρύσσουμε ένα διαγωνισμό, δεν φταίω εγώ, ο Θανάσης φταίει που ήταν στη θέση πριν από μένα, α ξεχάσαμε να βάλουμε στο διαγωνισμό και την μετάπτωση των δεδομένων και ο μπάμπης ο ανάδοχος που 'ναι κουμπάρος του μπατζανάκη του υφυπουργού με την εταιρεία που συστάθηκε 2 μήνες πριν την προκήρυξη δεν είχε ρωτήσει κι αυτός αν είναι εντός του έργου.
Φάτε το τώρα, πόσο κόστισε είπαμε;
Εντωμεταξύ κάποιοι μπορεί να νομίσουν ότι υπερβάλλεις αλλά το πόσο συχνά γίνεται ακριβώς έτσι.. :confused:
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.123
10.077
Athens
Φοβάμαι πως μόνο έτσι γίνεται.
Όποιος ξέρει έργο που ξεκίνησε και τελείωσε σωστά να το πει τώρα, ας μιλήσει.
 
  • Like
Reactions: Estranged


glf

Member
13 Μαϊου 2021
20
19
Κοζάνη
Και μόνο που μας δίνεται η δυνατότητα να μπούμε και να δούμε με τους κωδικούς μας πως φαίνονται τα ζωντανά μας στο σύστημα, μόνο για καλό είναι.