Ν. 4039/2012: Ζώα συντροφιάς: προστασία από την εκμετάλλευση,υποχρεώσεις ιδιοκτητών κλπ


marialou92

Well-Known Member
13 Μαϊου 2012
67
45
Προχθές ενημέρωσε με βίντεο ο Μήλας ότι η ομάδα Angels σταματάει τη δράση της. Λόγω σοβαρού δικού του προσωπικού προβλήματος.
 
  • Like
Reactions: mareco


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.221
7.753
Εφοσον ειχε δημιουργηθει ομαδα θεωρητικα δυνατη , υπηρχαν ατομα σε διαφορες περιοχες κ.τ.λ κριμα να σταματησουν τη δραση ως συνολο.
 
  • Like
Reactions: myEnzo and vrmode






medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.221
7.753
Ξεκινησε σήμερα ξαφνικα το Εθνικό Μητρώο Ζώων Συντροφιάς. Χωρις πιλοτικη λειτουργια, ενημερωση , διαστημα προσαρμογης και φυσικα γινεται ενας πανικος. Φυσικα δεν λειτουργει τιποτα ουτε η παλια ουτε η νεα βαση ( εχει πεσει απο την κινηση μαλλον) και ολα ειναι στον αερα.

Θεωρητικα οι ιδιοκτήτες ζωων θα πρέπει στο επόμενο διάστημα (αγνωστο ποσο ειναι αυτο 6μηνο, χρονος δε ξερω ) να επικαιροποιησουν τα στοιχεία τους στον κτηνίατρο (οταν με το καλο δουλεψει φυσικα η πλατφορμα, μη βιαστείτε προτείνω :p )

Καλα κουραγια
 


Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.529
6.957
Φυσικα δεν λειτουργει τιποτα ουτε η παλια ουτε η νεα βαση ( εχει πεσει απο την κινηση μαλλον) και ολα ειναι στον αερα.
Α γι'αυτό πήρε το μάτι μου δυο σκυλιά που βρέθηκαν κ έχουν τσιπ αλλά δε λειτουργούσε η βάση κ ψάχνουν τους ιδιοκτήτες μέσω fb? Μεγάλη επιτυχία πάλι.

Αυτή η βάση τι είναι πάλι; Έχουν αλλάξει 100 βάσεις, δεν περνάνε καμία παλιά βάση στις νέες, δεν ξέρω καν τι είναι πού κ τι πρέπει να κάνουμε. Στον κτηνίατρο δλδ θα πάμε για να μας δηλώσει;
 


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.221
7.753
Α γι'αυτό πήρε το μάτι μου δυο σκυλιά που βρέθηκαν κ έχουν τσιπ αλλά δε λειτουργούσε η βάση κ ψάχνουν τους ιδιοκτήτες μέσω fb? Μεγάλη επιτυχία πάλι.

Αυτή η βάση τι είναι πάλι; Έχουν αλλάξει 100 βάσεις, δεν περνάνε καμία παλιά βάση στις νέες, δεν ξέρω καν τι είναι πού κ τι πρέπει να κάνουμε. Στον κτηνίατρο δλδ θα πάμε για να μας δηλώσει;

Θα γίνει ενας χαμος με τα χαμμένα τις επομενες μέρες και σε πολυ κακη περίοδο ( γιορτες βεγγαλικα).
Εξοπλιστειτε με ταυτοτητουλες φουλ.


Θεωρητικα περνανε αυτοματα στη νεα βαση απλα οχι ολα απο οτι φαινεται! Πχ εμενα περασαν 1 απο τα 2, αλλοι τα βλεπουν ολα, αλλοι κανενα. Μπες με τους κωδικους σου ταξις εδω και δες αν βλεπεις τα παιδια σου αρχικα.
 
  • Love
Reactions: Estranged


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.633
19.860
Τι είναι τσούπρες μου, αυτο που λέτε για τα χαμένα σκυλιά;
Ποιά η σχέση με το μητρώο;
Τι εννοείτε; :unsure:
 


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.221
7.753
Τι είναι τσούπρες μου, αυτο που λέτε για τα χαμένα σκυλιά;
Ποιά η σχέση με το μητρώο;
Τι εννοείτε; :unsure:
τις τελευταιες 2 μερες δεν μπορουν να διαβασουν τα στοιχεια του τσιπ απο τα σκυλια που βρίσκουν ειτε γιατι ηταν πεσμενη η βαση, ειτε γιατι ακομα δεν ειχαν εγγραφει κτηνιατροι, ειτε γιατι τα σκυλια δεν εχουν περαστει, δεν ξερω ακριβως .
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.103
10.055
Athens
Αυτή η βάση τι είναι πάλι; Έχουν αλλάξει 100 βάσεις, δεν περνάνε καμία παλιά βάση στις νέες, δεν ξέρω καν τι είναι πού κ τι πρέπει να κάνουμε. Στον κτηνίατρο δλδ θα πάμε για να μας δηλώσει;
Πσιφιωπήιση.
Ξέρεις πως γίνεται τώρα.
Βάζουμε κάποιον που μας περισσεύει από κάποια άλλη θέση να γράψει προδιαγραφές, προκηρύσσουμε ένα διαγωνισμό, δεν φταίω εγώ, ο Θανάσης φταίει που ήταν στη θέση πριν από μένα, α ξεχάσαμε να βάλουμε στο διαγωνισμό και την μετάπτωση των δεδομένων και ο μπάμπης ο ανάδοχος που 'ναι κουμπάρος του μπατζανάκη του υφυπουργού με την εταιρεία που συστάθηκε 2 μήνες πριν την προκήρυξη δεν είχε ρωτήσει κι αυτός αν είναι εντός του έργου.
Φάτε το τώρα, πόσο κόστισε είπαμε;
 
  • Like
  • Haha
Reactions: GRDANE and medusa


Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.529
6.957
Πσιφιωπήιση.
Ξέρεις πως γίνεται τώρα.
Βάζουμε κάποιον που μας περισσεύει από κάποια άλλη θέση να γράψει προδιαγραφές, προκηρύσσουμε ένα διαγωνισμό, δεν φταίω εγώ, ο Θανάσης φταίει που ήταν στη θέση πριν από μένα, α ξεχάσαμε να βάλουμε στο διαγωνισμό και την μετάπτωση των δεδομένων και ο μπάμπης ο ανάδοχος που 'ναι κουμπάρος του μπατζανάκη του υφυπουργού με την εταιρεία που συστάθηκε 2 μήνες πριν την προκήρυξη δεν είχε ρωτήσει κι αυτός αν είναι εντός του έργου.
Φάτε το τώρα, πόσο κόστισε είπαμε;
Εντωμεταξύ κάποιοι μπορεί να νομίσουν ότι υπερβάλλεις αλλά το πόσο συχνά γίνεται ακριβώς έτσι.. :confused:
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.103
10.055
Athens
Φοβάμαι πως μόνο έτσι γίνεται.
Όποιος ξέρει έργο που ξεκίνησε και τελείωσε σωστά να το πει τώρα, ας μιλήσει.
 
  • Like
Reactions: Estranged


glf

Member
13 Μαϊου 2021
20
19
Κοζάνη
Και μόνο που μας δίνεται η δυνατότητα να μπούμε και να δούμε με τους κωδικούς μας πως φαίνονται τα ζωντανά μας στο σύστημα, μόνο για καλό είναι.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.609
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3