Ξέφραγο αμπέλι


BiggBilly

Well-Known Member
28 Μαϊου 2010
4.237
407
Γλυφάδα
Η παρακάτω αγγελία είναι απο διάσημη εφημερίδα έρευσεις εργασιών.

"Εκτροφείς σκύλων, ιδιώτες, ζητούνται για συνεργασία πανελλαδικά, συζητήσιμο 69********"
 




ICE

Well-Known Member
9 Νοεμβρίου 2010
6.410
421
ΑΘΗΝΑ
Εδω δεν ενοχλουνται τοσα χρονια απο τις πορνο αγγελιες, τα αμετρητα ''μασάζ'' και τα ''ερχομαστε στον χωρο σας'' πολυ διακριτικα και με πληρη εχεμυθεια! Και θα ασχοληθουν με τα σκυλια...;
 


miminoula

Well-Known Member
26 Νοεμβρίου 2011
1.339
9
44
Κερατσίνι - Νίκαια
www.facebook.com
Μάχες έχουν δοθεί για την Ελευθερία της έκφρασης και πληροφόρησης αλλά κάπου υπάρχει και μια μαγική λέξη που λέγεται Όρια!
Η λογική σειρά λέει πως αν ξεπεραστούν αυτά τα "Όρια" έρχονται οι "Κυρώσεις" και το αμπέλι από ξέφραγο αποκτά περίφραξη...
Ελλάδα 2012...
 


Avraki

Well-Known Member
22 Αυγούστου 2011
938
5
Αθήνα
Ήθελα να ξερα ο ΚΟΕ δεν μπορεί να κάνει κάτι γι' αυτά??? Οι πιο έμπειροι σε αυτά τι γνώμη έχουν??
 


miminoula

Well-Known Member
26 Νοεμβρίου 2011
1.339
9
44
Κερατσίνι - Νίκαια
www.facebook.com
Στον ΚΟΕ... ΑΝ έχω ενημερωθεί σωστά χρειάζεται απλά να έχεις μια Θηλυκιά με pedigree και συμπληρώνεις μια Αίτηση και γίνεται έκτροφός!
Κοινώς... δεν αποτελεί και το αποκούμπι της "έρευνας" ή της επιβολής κυρώσεων... εδώ είναι μπάτε σκύλοι αλέστε κυριολεκτικά ο ίδιος!!!!!!
 


Viviana

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2011
2.901
546
Χολαργός
Πρέπει να το πάρουμε απόφαση,ότι ζούμε στη χώρα του παραλόγου,που δεν υπάρχει τίποτα όρθιο,και κανένας νόμος δεν σταματάει κανένα και τίποτα!
Κι όπως είπε ο ice,δεν μπορούν να βάλουν φρένο σε τόσα άλλα,θα ασχοληθούν με τα σκυλιά?
Εκείνο που με κάνει έξαλλη,:mad:είναι ότι την πληρώνουν οι αθώες ψυχούλες,και όσο πάει χειροτερεύει αυτή η κατάσταση,και αυξάνονται συνέχεια όλοι αυτοί οι αδίστακτοι που έχουν κάνει εμπόριο την παράνομη εκτροφή και αναπαραγωγή!
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
Εσείς δηλαδή τώρα, από αυτή την αγγελία, έτσι όπως την βλέπετε, καταλάβατε τι είδους συνεργασία ζητάει;
Γιατί εγώ, όχι.
 


ICE

Well-Known Member
9 Νοεμβρίου 2010
6.410
421
ΑΘΗΝΑ
ζητούνται για συνεργασία πανελλαδικά, συζητήσιμο 69********"
Εσείς δηλαδή τώρα, από αυτή την αγγελία, έτσι όπως την βλέπετε, καταλάβατε τι είδους συνεργασία ζητάει;
Γιατί εγώ, όχι.
Ουτε και εγω! Αλλα ειδα εκεινο το 69*********'' με τα πολλα αστερακια(συζητήσιμο) και λεω, αντ΄απο κεί...:p:D

p.s. επισης ο τιτλος ειναι ξέφραγκο και οχι ξέφραγο...:D
 
Last edited:




BiggBilly

Well-Known Member
28 Μαϊου 2010
4.237
407
Γλυφάδα
Αυτό που καταλαβαίνω εγώ είναι ότι κάποιος ψάχνει εμπόρευμα για να πουλήσει. Όσοι έχουν κάνει γέννα και δεν μπορούν να πουλήσουν τα κουτάβια ας πάρουν τηλέφωνο τον άνθρωπο/κατάστημα να τα προωθήσει. Πλεον δεν συμφέρει να φέρνουμε απο Ουγγαρία, έχουμε κρίση κοστίζει. Καλύτερα να φτιάξουμε τέτοιες μπίζνες εδώ στην Ελλάδα... Ε, πέρνωντας ποσότητα θα του πάει φτηνότερο, κανα 50ευρω το κουτάβι. Αν είναι σε κατάστημα θα πουληθεί χαλαρά 500Ε. Σχεδόν 1500% κέρδος αλλά κατα τα άλλα οι Εκτροφείς πουλάνε ακριβά και πλουτίζουν. Ας δώσω εκει τα χρήματα στον ανίκανο, στον αδιάφορο και άσχετο. Το τι γίνεται δεν με ενδιαφέρει αρκεί να πάρω ένα σκυλί με όσο γίνεται οικονομική τιμή.

Τώρα αν κατάλαβα λάθος ας με συγχωρέσει ο άνθρωπος που έβαλε την συγκεκριμένη αγγελία. Αλλά το ότι ψάχνει εκτροφείς-ιδιώτες και πανελλαδικά μάλιστα δεν μου κάθεται καλά και ένιωσα λίγο περίεργα διαβάζοντας το.

Ice, έχεις δίκιο για τον τίτλο :D