Ξανα μεσα στο σπιτι!


12 Οκτωβρίου 2016
18
2
44
Γι ποιο λογο μπορει το μικρο να ξανακανει τσισα μεσα στο σπιτι?Νιωθει το λαθος του κι ενω μπορει να κρατηθει πολλες ωρες τα αμολαει σε κατι ακυρες στιγμες.Ομως να πω οτι στη βολτα τα κανει μια και καλη και μετα δεν ξανα σημαδευει.Ολα αυτα μετα τη στειρωση.Ο κτηνιατρος λεει πως δεν παρανεβει στο ουροποιητικο συστημα.Καποιου ειδους ψυχολογικο-συναισθηματικο προβλημα εχει παθει πιστευω.Πως να το βοηθησω????
 














Μαρια&Ηρα

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2013
2.513
3.753
38
Η στειρωση σε πολλες περιπτωσεις εχει κατηγορηθει οτι επιφέρει ακράτεια
Δεν ξερω εαν ευθυνεται κ στην περίπτωση σας
Αλλα σαν συμπτωση παραειναι μεγάλη...
Θα εξέταζα κ το ψυχογικο κομματι,σίγουρα,πρωτίστως ομως θα επισκεπτομουν εναν δευτερο κτηνιατρο...
Καλή τυχη ευχομαι
 




12 Οκτωβρίου 2016
18
2
44
Σε θηλυκά σκυλιά που δεν είχαν κανένα οίστρο πριν στειρωθούν.
Ειναι αρσενικο.Δεν παρουσιαζει ομως ακρατεια στις 15 ωρες χωρις βολτα και παρουσιαζει στις 2 κι εχοντας πιει ελαχιστο νερο?περιεργο μου φαινεται...
 


Μαρια&Ηρα

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2013
2.513
3.753
38
Εγω όφειλα να αναφέρω οτι εχει παρατηρηθεί και αυτο βαση περιγραφης...
Αν κ αρχικως υπεθεσα οτι μιλαμε για θηλυκό...
Η αρχικη μου προτροπη ισχύει,επισκεπτειτε αμεσα εναν κτηνιατρο...
 


12 Οκτωβρίου 2016
18
2
44
Εγω όφειλα να αναφέρω οτι εχει παρατηρηθεί και αυτο βαση περιγραφης...
Αν κ αρχικως υπεθεσα οτι μιλαμε για θηλυκό...
Η αρχικη μου προτροπη ισχύει,επισκεπτειτε αμεσα εναν κτηνιατρο...
Θα το κανω σιγουρα αν και μου φαινεται οτι ειναι προβλημα συμπεριφορας γιατι σταματησε να σημαδευει.Αυτος τα εκανε σ ολα τα δεντρα που συναντουσε.Τωρα τιποτα...δεν βολευεται ευκολα να τ αφησει εξω.Κι οταν το κανει εθναι για μια φορα.Νομιζω οτι θελει χρονο να ξεπερασει καποια συναισθηματικη εμπλοκη.
 


Miniature Schnauzer

Well-Known Member
30 Ιουνίου 2016
429
619
Και σε εμάς το ίδιο αλλά εμάς μετά από την πρώτη οίστρο δεν ξέρω τι να κάνω.... Βοηθήστε....
 


Nizinny

Well-Known Member
3 Φεβρουαρίου 2011
3.210
926
Καναδάς
Και σε εμάς το ίδιο αλλά εμάς μετά από την πρώτη οίστρο δεν ξέρω τι να κάνω.... Βοηθήστε....
Το δικό σου πρόβλημα δεν το καταλαβα. Άνοιξε ένα δικό σου θέμα και δώσε όσες λεπτομέρειες μπορείς για να πάρεις γνώμες.
 


Nizinny

Well-Known Member
3 Φεβρουαρίου 2011
3.210
926
Καναδάς
10 μερες περιπου..να ειναι κατι προσωρινο συναισθηματικο?
Σε 10 ημέρες δεν έχει "καθαρίσει" ο οργανισμός του απο την τεστοστερόνη που έχει παράξει ως τώρα. Είναι λογικό κάποιο μαρκάρισμα. Μαρκάρει σε συγκεεκριμένα σημεία ή αλλού κάθε φορά?
 


Taitienitsa

Well-Known Member
7 Νοεμβρίου 2016
412
554
35
Κορυδαλλός
Σε 10 ημέρες δεν έχει "καθαρίσει" ο οργανισμός του απο την τεστοστερόνη που έχει παράξει ως τώρα. Είναι λογικό κάποιο μαρκάρισμα. Μαρκάρει σε συγκεεκριμένα σημεία ή αλλού κάθε φορά?
Άσχετο με το θέμα αλλά μια κ το ανέφερες !! Ποσο χρόνο χρειάζεται για να "καθαρίσει " ο οργανισμός από τεστοστερόνη ;
 


Tri

Well-Known Member
15 Μαρτίου 2016
1.201
3.141
35
Άσχετο με το θέμα αλλά μια κ το ανέφερες !! Ποσο χρόνο χρειάζεται για να "καθαρίσει " ο οργανισμός από τεστοστερόνη ;
Γύρω στις σαράντα ημέρες μας είχε πει εμάς ο κτηνίατρος.
 


Nizinny

Well-Known Member
3 Φεβρουαρίου 2011
3.210
926
Καναδάς
Επίσης το μαρκάρισμα δεν είναι αποκλειστικά θέμα ορμονών αλλά και χαρακτήρα/συμπεριφοράς. Όπως και δεν είναι αποκλειστικό προνόμιο των αρσενικών σκύλων.
 
  • Like
Reactions: Δημητρα_kme