Ξύλο


Aunt Mary

Well-Known Member
16 Οκτωβρίου 2012
599
178
Ειχα γατα η οποια πεθανε απο καρκινο.. Της καναμε χειρουργειο και παρολα αυτα η κτηνιατρος ειπε οτι θα πεθαινε την ειχε 3 μερες στο ιατρειο και δεν πεθαινε.. Με το που γυρισε σπιτι και ειδε τη μαμα μου πεθανε... Μπορουν να δεθουν με τα αφεντικα τους δεν λεω το αντιθετο απλα δεν ειναι σαν τα σκυλια.. Και δεν μιλαω για τη περιπτωση που τους δινεις παααρα πολυ αγαπη, μιλαω για το κανονα!!!
Κανονας ειναι επισης και οι ανθρωποι που εχουν τις γατες του πεταματου και πιστευουν οτι ειναι υπουλες και πονηρες επειδη απλα δε τους περνουν απο πισω οπως τα σκυλια...γιατι λοιπον σε τετοιους ανθρωπους να δειξει αγαπη η γατα? Και καλα θα κανει αν τους γρατζουνισει και τη μουρη...*demonio*
Μηπως οι γατες εχουν καταλαβει καλυτερα τι σκατανθρωποι κ εγωιστες ειμαστε εμεις οι ανθρωποι??
 


Theo

Well-Known Member
24 Νοεμβρίου 2010
356
1
Αθηναίων Πολιτεία
Ματαιοδοξία και αλαζονεία απέναντι σε οποιοδήποτε άλλο πλάσμα της φύσης λέγεται.
Αυτός είναι ο άνθρωπος. Κόβει ουρές, αυτιά, τριχώματα, φτιαχνει teacup, καρδιακούς γίγαντες, αφαιρεί φωνητικές χορδές και πολύ πιο light ΑΠΑΙΤΕΙ όπως η κοπελιά το κουτάβι να κάθεται ΜΟΝΟ ΤΟΥ για 6 ΩΡΕΣ Παναγία.
Αν δεν κάνεις θυσίες τώρα, πως δλδ θα πας βόλτα με 3οC και χιονόνερο ένα ενήλικο σκύλο ? Πως θα θυσιάσεις διακοπές ? Σαββατοκύριακα ?? Νυχτερινές εως πρωίας εξορμήσεις και 1002 άλλα ΑΝΘΡΩΠΙΝΑ. Χρυσή τομή.
Αποδεχτείτε πως είναι θηλαστικά, σκύλοι με συγκεκριμένα χαρακτηριστικά και ανάγκες που Η' τις αποδέχεσαι και συμβιβάζεσαι και ψάχνεις έξυπνους και λογικούς τρόπους διευκόλυνσης της ζωής σου Η' δεν αποκτάς σκύλο. Υπάρχουν και άλλα πετ που καλύπτουν εξίσου καλά πολλές ανθρώπινες ανάγκες.

Το ξύλο δεν το σχολιάζω καν.

Φιλικά και δίχως να θέλω να προσβάλλω κανέναν.
 


*χρυς*

Well-Known Member
23 Σεπτεμβρίου 2012
196
0
Ορισμενα σχολια δεν τα σχολιαζω καν γιατι δεν θελω να γινω κακια!
Θελω να σας πω μονο οτι η Ριτουλα τα παει μια χαρα!!! Δεν μου τρωει βιβλια πλεον ουτε αδειαζει τα σκουπιδια ουτε σκιζει τη πανα! Δεν ξερω πως περναει το χρονο της οταν λειπω αλλα οταν γυρναω το σπιτι ειναι ορθιο! :Ρ Ο τροπος που τα καταφερα?? ουτε crate ουτε τιποτα!! το μονο που εκανα ειναι να μαζευω βιβλια καλωδια συρταριερες τα παντα ετσι ωστε να μην εχει τιποτα να φαει ή να καταστρεψει... Αφου το εκανα αυτο για μια βδομαδα τα αφησα ολα κατω εκανα και την προσευχη μου πριν φυγω και πετυχε!!! γυρισα και ολα ηταν ορθια!!! Μια βδομαδα τωρα δεν εχει πειραξει τιποτα!! Και ειμαστε και οι δυο χαρουμενες!!! :D
 


Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.552
6.984
Είδες ότι η ψυχραιμία και η λογική κερδίζουν πάντα? Να το θυμάσαι πάντα αυτό όταν θα έχεις "πρόβλημα" με τη μικρή σου πριν κάνεις οτιδήποτε που θα το μετανιώσεις. Και παρεμπιπτόντως, δεν "καθάρισες" με μία καλή συμπεριφορά. Όσο αμελείς για κάποιες βασικές ανάγκες της ή τέλος πάντων δεν καταννοείς ότι η συμπεριφορά της είναι απόρροια κάποιων βασικών αναγκών που ανθρώπινα ίσως αδυνατείς να φροντίσεις (δηλ. τη μεγάλη απουσία από το σπίτι) θα έχεις πάντα "επεισόδια". Μόνο με συνεχή δουλειά, υπομονή και αγάπη θα αντιμετωπιστούν.

Όσο για τις γάτες... Πραγματικά λυπάμαι που δεν σε έχει εμπιστευτεί ποτέ γάτα αρκετά για να σου δείξει την αγάπη της και να δεθείς μαζί της. Δεν ξέρεις τι σχέση χάνεις...
 


*χρυς*

Well-Known Member
23 Σεπτεμβρίου 2012
196
0
Όσο για τις γάτες... Πραγματικά λυπάμαι που δεν σε έχει εμπιστευτεί ποτέ γάτα αρκετά για να σου δείξει την αγάπη της και να δεθείς μαζί της. Δεν ξέρεις τι σχέση χάνεις...
Ειχαμε γατα παλιοτερα Σιαμ αν τη λεω σωστα τη ρατσα πριν ακομα παρουμε σκυλι(α).. Απλα ημουν αρκετα μικρη δεν ειχα το μυαλο που εχω τωρα και θυμαμαι μονο ασχημες συμπεριφορες απ τη γατα (σκισιμο σιτας, κατεστραμενες γλαστρες, κακα στο παπλωμα μου και διαφορα αλλα) Δεν λεω οτι δεν την αγαπουσα ουτε οτι γενικοτερα δεν αγαπω τις γατες.. πιστευω οτι απ τη στιγμη που αγαπας ενα ειδος ζωου και εισαι φιλοζωος δεν "αντιπαθεις" κανενα ειδος.. Απλα προτιμω τα σκυλια λογω πιστης και ικανοτητας εκπαιδευσης.. Οι γατες ειναι πιο ανεξαρτητες μπορουν να τα καταφερουν και χωρις εσενα.. Ετσι ειναι απ οτι εχω διαβασει και εχω δει.. Τωρα σιγουρα θα υπαρχουν και εξαιρεσεις οπως υπαρχουν και πολυ ανυπακουα σκυλια...
 


matilda

Well-Known Member
16 Ιουλίου 2007
1.431
1.022
Και ομως....στο τελευταιο "Σκυλος και Γατα" νομιζω ηταν διαβασα οτι διπλασιος αριθμος γατιων απο οτι σκυλων πεθαινει απο μαρασμο μετα την απωλεια του ιδιοκτητη τους.

Σορυ για το off αλλα ειναι τροφη για σκεψη...
 


deliaki

Well-Known Member
26 Μαϊου 2011
447
45
40
ελληνορωσων
τα ζωα δεν ξερουν οτι το βιβλιο,το κινητο,το ρουτερ κοκ ειναι πραγματα τα οποια χρησιμοποιουμε,ετσι οτι βρουν εκτεθειμενο το πειραζουν,ετσι εγω λεω να κανουμε ετσι το σπιτι μας ωστε να ειναι στα μετρα του σκυλου,και το crate απαραιτητο,πριν φαει ξυλο κατοπην εορτης το καημενο επρεπε να εχεις σκεφτει εσυ για τα πραγματα σου,ειδικα οταν το αφηνεις τοσες ωρες μονο του.....
 


*χρυς*

Well-Known Member
23 Σεπτεμβρίου 2012
196
0
τα ζωα δεν ξερουν οτι το βιβλιο,το κινητο,το ρουτερ κοκ ειναι πραγματα τα οποια χρησιμοποιουμε,ετσι οτι βρουν εκτεθειμενο το πειραζουν,ετσι εγω λεω να κανουμε ετσι το σπιτι μας ωστε να ειναι στα μετρα του σκυλου,και το crate απαραιτητο,πριν φαει ξυλο κατοπην εορτης το καημενο επρεπε να εχεις σκεφτει εσυ για τα πραγματα σου,ειδικα οταν το αφηνεις τοσες ωρες μονο του.....
Το ξερω αυτο που λες και το εχω ακουσει και απο παρα πολλους αλλους απο τη στιγμη που ανεβασα αυτο το θεμα. Απλα δεν ειναι στο χερι μου αν θα λειψω ή οχι.. Για μενα μακαρι να μην χρειαζοταν να παω ουτε μιση ωρα στη σχολη μου.. Ομως δεν γινετε...
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.840
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU