Ογκος σε Rot.τι γινεται?


nikolas

Member
5 Οκτωβρίου 2007
6
0
Καλημερα παιδια μολις που προσεξα ενα μικρο ογκο στο rot μου λιγο ποιο αριστερα απο τη ραχοκοκαλια και λιγο μπροστα απο το πισω ποδι στο τελειωμα των πλευρων.Γνωριζει κατι καποιος γιατι ακομα δεν εχω παει γιατρο σαββατο βλεπετε και λειπει αλλα μεχρι τη δευτερα δε ξερω πως θα περασουν οι μερες.
 






psaras

Well-Known Member
5 Σεπτεμβρίου 2007
841
1
63
Chania
www.chaniatown.gr
Ίσως κάποια σμηγματογόνος κύστη ,
Σίγουρα θα σου πει ο γιατρός ,
πάντως και εγώ δεν νομίζω ότι είναι κάτι σοβαρό
 




ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Μικρούλης είναι… Κατά τα άλλα συμφωνώ με τα παιδιά. Μάλλον δεν είναι τίποτα ανησυχητικό.
Εμένα είχε παρουσιάσει κάτι ανάλογο από χτύπημα την ώρα του παιχνιδιού, το οποίο υποχώρησε σταδιακά μόνο του. Πήγαινε τον την Δευτέρα στο γιατρό και γράψε μας σε παρακαλώ τα νεώτερα… :)
 






nikolas

Member
5 Οκτωβρίου 2007
6
0
εμβολιο δεν εχει κανει τωρα προσφατα αλλα ισως οντως να ειναι κανενα λοιπωμα απλα με ανησυχει το μεγεθος του γιατα δεν ειναι οτι εξεχει πολυ π.χ σαν μπαλακι αλλα ειναι αρκετα μεγαλο μια χουφτα περιππου...
 




nikolas

Member
5 Οκτωβρίου 2007
6
0
τελικα αποστημα με πυον

τελικα ευτυχως δεν ηταν κατι χειροτερο παρα μονο ενα απλο αποστημα το οποιο προκληθηκε απο ξενο σωμα (πχ αγκαθι) συμφωνα με τη διαγνωση του χειρουργου ιατρου αλλα προσεξτε εαν δειτε κατι τετοιο στο σκυλο σας και διαγνωστει αποστημα μην περιμενετε καθολου χειροτερευει η κατασταση μερα με τη μερα μεγαλωνει πολυ γρηγορα και υπαρχει κινδυνος για το ζωο κατευθειαν χειρουργειο βεβια ειναι λιγο ακριβο εαν πας σε ιδιωτικη κλινικη εμενα μου κοστισε 615 ευρω και αυτο γιατι δεν μαλλον δε θα προλαβενε το σκυλι το προκαθορισμενο ραντεβου στις πανεπιστημιακες κλινικες εδω στη θεσσαλονικη που θα πληρωνα περιππου 250 ...ολα οκ ομως ο γιατρος εκανε πολυ καλη δουλεια οποτε χαλαλι τα χρηματα που πηρε γιατι παιδευτηκε και γυρω στις τρεις-τεσσερις ωρες στο χειρουργειο.καλημερα σε ολους.
 


LUNA07

Well-Known Member
3 Οκτωβρίου 2007
1.657
3
45
thessaloniki
καλημερα Νικο χαιρομαι που ειναι ολα καλα με τον Εκτωρα αν και θα τα μαθαινα και απο κοντα σημερα :wink: το αγορι πως ειναι?πως αισθανεται μετα απ'ολα αυτα?
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Καλημέρα nikolas! Τέλος καλό, όλα καλά λοιπόν! Τις θερμότερες ευχές μου για γρήγορη ανάρρωση! :D
 


keyman

Well-Known Member
18 Ιουλίου 2007
1.010
1
ΑΘΗΝΑ
www.keyman.gr
μόνο στην Θεσσαλονίκη υπάρχει πανεπιστημιακή κλινική ε?Και μετά από πόσο καιρό σου έκλειναν ραντεβού?Καλά δεν έχει για επείγοντα περιστατικά χειρουργεία?


Περαστικά πάντως και χάρηκα πααααρα πολύ,δεν τις μπορώ τις αρρώστιες και τα ατυχήματα,με παίρνουν πολύ από κάτω :(
 


LUNA07

Well-Known Member
3 Οκτωβρίου 2007
1.657
3
45
thessaloniki
δεν καθυστερησαν για το ραντεβου απλα ειχαν παρει δειγμα για εξετασεις και περιμεναν τα αποτελεσματα πριν προβουν σε περαιτερω ενεργειες :wink:
 




nikolas

Member
5 Οκτωβρίου 2007
6
0
συνεχεια στην γκαντεμια

η γκαντεμια δε λεγεται δυστηχως δε γινοταν να παω στο πανεπιστημιο την τεταρτη γιατι ηταν αργια λογω τις γιορτης των τριων ιεραρχων επισης την πεμπτη αργια λογω χριστοδουλου και αναγκαστικα πηγα σε ιδιωτικη κλινικη σαν επειγων περιστατικο...παντως εχω προβλημα το σκυλι ειναι κακοκεφο ισως επειδη ποναει αλλα δεν εχει και ορεξη για φαγητο και κανει εμετο εαν του δωσω κατι αλλο εκτος απο βραστο φιλετο κοτας ανησυχω λιγο αν και σημερα το πρωι του καναμε ενεση αντιεμετικη και αντιβιωση περα απο τα χαπια που του δινω... ασ ελπιζουμε πως ολα θα πανε καλυτερα τις επομενες ημερες... θα σας ανεβασω και φωτο με την πληγη..Γεια προς το παρων
 




gwgw

Well-Known Member
Re: τελικα αποστημα με πυον

nikolas said:
τελικα ευτυχως δεν ηταν κατι χειροτερο παρα μονο ενα απλο αποστημα το οποιο προκληθηκε απο ξενο σωμα (πχ αγκαθι) συμφωνα με τη διαγνωση του χειρουργου ιατρου αλλα προσεξτε εαν δειτε κατι τετοιο στο σκυλο σας και διαγνωστει αποστημα μην περιμενετε καθολου χειροτερευει η κατασταση μερα με τη μερα μεγαλωνει πολυ γρηγορα και υπαρχει κινδυνος για το ζωο κατευθειαν χειρουργειο βεβια ειναι λιγο ακριβο εαν πας σε ιδιωτικη κλινικη εμενα μου κοστισε 615 ευρω και αυτο γιατι δεν μαλλον δε θα προλαβενε το σκυλι το προκαθορισμενο ραντεβου στις πανεπιστημιακες κλινικες εδω στη θεσσαλονικη που θα πληρωνα περιππου 250 ...ολα οκ ομως ο γιατρος εκανε πολυ καλη δουλεια οποτε χαλαλι τα χρηματα που πηρε γιατι παιδευτηκε και γυρω στις τρεις-τεσσερις ωρες στο χειρουργειο.καλημερα σε ολους.
αν θες την συμβουλη μου, οσο εχεις το σκυλο σου.. ουτε να διανοηθεις ποτε να τον πας στην κτηνιατρικη σχολη.
Ψαξε βρες ολες τις ιδιωτικες κλινικες, μαθε τα ωραρια τους , εχε τα τηλεφωνα τους, και να τον πηγαινεις σε αυτες..
Θα πληρωσεις κατι παραπανω αλλα δε θα παρεις το σκυλο σου σε μαυρη σακουλα.
 


marug

Well-Known Member
17 Δεκεμβρίου 2007
68
0
Re: συνεχεια στην γκαντεμια

Περαστικά Nikolas.

Αν ήταν απόστημα όπως λες τότε πρέπει να παίρνει ισχυρή αντιβίωση που μπορεί να του φέρνει και έμετο.


Είχε κάνει συρίγγιο;
Γιατί τόσο πολύωρος καθαρισμός;
Το τραύμα το έκλεισε με ράμματα;
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.118
Μηνύματα
895.870
Μέλη
19.929
Νεότερο μέλος
mariamaraki