Οδοντόκρεμα


Donzouan

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2010
649
1
Με γειές με γειές !!
Αν επιτρέπεται , αν ήσουν μπροστά στην διαδικασία , μπορείς να μου πείς πώς έκανε τον καθαρισμό ;
 




rossi

Well-Known Member
15 Ιουλίου 2012
181
0
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
Με γειές με γειές !!
Αν επιτρέπεται , αν ήσουν μπροστά στην διαδικασία , μπορείς να μου πείς πώς έκανε τον καθαρισμό ;
Ευχαριστούμε!!!!!!!!!!!

Δεν με άφησε να είμαι μέσα, μόλις κοιμήθηκε μου είπε να φύγω και να πάω αργότερα να τον πάρω, όταν γύρισα είχε ξυπνήσει και ήταν μια χαρά, ούτε ζαλισμένος ούτε τίποτα και στο σπίτι μια χαρά σαν να μην έγινε τίποτα.
 




KICKASS

Well-Known Member
16 Απριλίου 2012
1.396
2
ΠΑΤΡΑ
είχα πάει την μικρή στον κτηνίατρο χθές και την ρώτησα για τα δόντια της,μιάς και ξέρω πώς κάνει καθαρισμούς+πώς είχα δεί κάποια απο τα πίσω του μπελούκου να είναι κάπως κίτρινα .αυτή τα είδε καλά ..μόνο λίγη πέτρα και όχι ακριβώς(κιτρίνισμα αν δεν κάνω λάθος σε δύο πίσω).μου πρότεινε να της παίρνω τα dentastix κάποιες φορές . κάπως πρόχειρο μου κάνει η μπορεί να πιάσει ?
 


vasgial

Well-Known Member
6 Φεβρουαρίου 2011
3.531
1.729
49
Μαραθώνας-Κάτω Σούλι
Πέτρα δεν υπάρχει γιατί καθαρίζουμε δόντια τακτικά. Υπάρχει περίπτωση κάποιο ενδοπαράσιτο να προκαλεί άσχημη αναπνοή και μετά από χορήγηση drontal η milbemax να υπάρξει βελτίωση;
Νομίζω πως ναι απλά θα ήθελα και καμιά γνώμη αν κάποιος είχε τέτοια εμπειρία.
 


Berna

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
9.711
3.875
39
Belgrade, RS
clockworkplum.wix.com
Πέτρα δεν υπάρχει γιατί καθαρίζουμε δόντια τακτικά. Υπάρχει περίπτωση κάποιο ενδοπαράσιτο να προκαλεί άσχημη αναπνοή και μετά από χορήγηση drontal η milbemax να υπάρξει βελτίωση;
Νομίζω πως ναι απλά θα ήθελα και καμιά γνώμη αν κάποιος είχε τέτοια εμπειρία.
Η άσχημη αναπνοή συνήθως έχει σχέση με την τροφή.
 


vasgial

Well-Known Member
6 Φεβρουαρίου 2011
3.531
1.729
49
Μαραθώνας-Κάτω Σούλι
Η άσχημη αναπνοή συνήθως έχει σχέση με την τροφή.
Το σκέφτηκα και αυτό όμως η Ίσις δεν έχει θέμα, μόνο η Λάρα. Δεν αποκλείεται βέβαια αλλά αυτή η τροφή που τους δίνω τώρα τους έχει "κάτσει" καλά σε όλα τα άλλα, κόπρανα, τρίχωμα, γενικότερη εικόνα....
 




ntoulis

Well-Known Member
19 Ιουλίου 2013
3.217
2.434
Λαχανάκια Βρυξελλών
η οδοντοκρεμες εχουν φθοριο μεσα.. μια διαβολικη χημικη ενωση,σαν το χλωριο..ιωδιο..αλογονα..
ακομα και στα γραφικα σεναρια συνομωσιολογιας λενε οτι το βαζουν επιτηδες για να διατηρησε <<χαζος>>.. παντως αν φαει καποιος μεγαλη ποσοτητα..θα πεθανει ! για να μην πω οτι ειναι ουσια για ποντικοφαρμακο !

ενω υπαρχουν τοοοσες χημικες ενωσεις, <<τυχαια>> μας ριχνουν φθοριο,χλωριο..κτλ κτλ.. και στα στρατοπεδα συγκεντρωσεως φθοριο εδιναν...οι Αγγλοι πριν μερικα χρονια ειχαν σφαχτει για το φθοριο στο τσαι ! γενικα ειναι αρκετα τοξικο..αχρηστο για τον ανθρωπο..

στο μαγειρικο αλατι ομως το ριχνουν ανετα... ε σου λει δοντια δεν θα πλυνεις,νερο βρυσης δεν θα πιεις.. ε αλατι θα φας ! <<χιουμορ>> :-({|=
 


Berna

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
9.711
3.875
39
Belgrade, RS
clockworkplum.wix.com
Της δίνω και ένα συμπλήρωμα χονροϊτίνης βέβαια που ίσως αυτό να ευθύνεται. Σήμερα τελείωσε. Να δω σε μερικές μέρες μήπως και αλλάξει κάτι.
Δεν νομίζω.

Ο δικός μου πάντως, ό,τι ξηρά τροφή και να έτρωγε, μια μπόχα απ' το στόμα την είχε!
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Άλλο η μυρωδιά από το στόμα λόγω της τροφής κι άλλο κακοσμία που προέρχεται από χαλασμένα δόντια ή κάτι οργανικό πάντως. Και τα δικά μου σκυλιά μυρίζουν ψαρίλα αφού τρώνε την pacifica αλλά μόνο της Λούσης το στόμα μυρίζει άσχημα γιατί θέλει καθαρισμό και σκέφτομαι την νάρκωση λόγω ηλικίας.
 






pudpop

Member
1 Δεκεμβρίου 2015
9
9
44
ProDen PlaqueOff OnTest - YouTube


Αυτό είναι, το ξέρετε????



http://www.plaqueoff.com/for-resellers/product/


2 μέρες του το έδωσα και έχει διαροια θα δω πως θα πάει και τις επόμενες και θα μιλήσω με τον γιατρό.

rossi ο σκυλος μου στο plagueoff ανταποκριθηκε εντυπωσιακα καλα. Εφυγε κακοσμια κιτρινιλα σχεδον στον μηνα και συνεχιζω και του δινω , βεβαια την ιδια περιοδο αρχισε να τρωει και καλη τροφη και να παιζει και με παιχνιδια για δοντια. Παντως η κτηνιατρος μου ειπε οτι εχει να κανει και με τον καθε οργανισμο αλλα στα στις περισσοτερες περιπτωσεις δουλευει. Τωρα για διαρροια κτλ η σκονη ειναι ελαχιστη, εξαφανιζετε στο φαγητο μου φαινεται περιεργο για διαρροια κτλ.
 


bella_gr

Well-Known Member
18 Φεβρουαρίου 2014
376
252
dog-place.blogspot.com
τελευταια φορα που ψωνισα απο το πετσοπ στο ιντερνετ, δεν ειχε την οδοντοκρεμα της beaphar που παιρνω συνηθως. οποτε πηγα σε 2 πετσοπ της γειτονιας, και οι οδοντοκρεμες που εχουν ειναι απο €13 και πανω :eek:. οποτε εκανα οτι κανω και στο φαγητο: σπιτικο. εβαλα 2 κοταλιες baking soda και 2 κουταλιες ελαιολαδο (εναλλακτικα μπορεις και λαδι καρυδας, αλλα δεν εχω, αλλα λεω να δοκιμασω). μπορω να πω οτι τους αρεσε ΠΟΛΥ περισσοτερο απο την κρεμα του εμποριου με γευση συκωτι. θα δειξει εν καιρω αν κανει δουλεια. φτιαχνει κανεις σας οδοντοκρεμα; εντυπωσεις; (παρεμπιπτοντως, οδοντοβρουτσα χρησιμοποιω μαλακη ανθρωπινη χωρις θεμα, σιγα που θα πληρωνα 5-πλασια για "ειδικη" σκυλοβουρτσα...)