Οικονομική κρίση και αλλαγές απέναντι στον σκύλο..

Θα αλλάξω...

  • Αλλαγή τροφής

    Votes: 16 25,0%
  • Μείωση κτηνιατρικών επισκέψεων

    Votes: 1 1,6%
  • Δεν θα τον εκπαιδεύσω σε εκπαιδευτή

    Votes: 17 26,6%
  • Μείωση κτηνιατρικών εξετάσεων

    Votes: 2 3,1%
  • Μείωση στις βόλτες

    Votes: 2 3,1%
  • Χαμηλής ποιότητας αναλώσιμα

    Votes: 8 12,5%
  • Κατάργηση συμπληρωμάτων

    Votes: 4 6,3%
  • Θα σταματήσω τυχόν θεραπείες

    Votes: 0 0,0%
  • Δεν θα προχωρήσω σε χειρουργικές επεμβάσεις

    Votes: 1 1,6%
  • Δεν θα αλλάξω τίποτα

    Votes: 29 45,3%
  • Θα αλλάξω τα πάντα(*) εκτός από την τροφή & υγεία (* αναλώσιμα)

    Votes: 5 7,8%
  • Θα αλλάξω τα πάντα

    Votes: 0 0,0%
  • Θα αλλάξω τα πάντα εκτός από θεραπείες ή χειρουργεία

    Votes: 2 3,1%
  • Τέρμα η πανσιόν

    Votes: 9 14,1%
  • Τον καλλωπισμό

    Votes: 11 17,2%

  • Total voters
    64

marilena83

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2010
549
0
Κυψέλη
Δεν θα αλλάξω προς το παρόν τίποτα γιατί αντέχουμε ακόμα (εννοείται τοι κόβουμε άλλα πράγματα, λιγότερο βασικά). Αν όμως στριμοχνώμουν πολύ νομίζω οτι αναγκαστικά θα άλλαζα τα πάντα εκτός από ότι αφορά την υγεία.
 




dimitra1971!

Banned
Banned
29 Σεπτεμβρίου 2011
171
2
Να αλλάξω τι?Με οχι ολιστικη τροφη το σκυλι μυριζει και βρωμάει και το σπιτι μου.Αν δεν του παιρνω κοκαλα/μασουλητήρια θα μου φάει το σπιτι.Αν δεν τον πηγαινω στο αλσος καθε μέρα -αν και οι βενζινες δεν ειναι πολλές, γιατι ειναι κοντά σχετικα- θα ειναι δυστυχισμένος που δεν εκτονώνεται και δεν βλέπει τους φιλους και θα μου γυριζει μπουμερανγκ. Για τον σκυλο δεν έχω αλλαξει τιποτα, εμεις έχουμε στερηθει για να τις παροχές του. Αν τώρα τα πραγματα αλλάξουν δραματικά πολυ απλά ένα ξεροκοματο θα το μοιραζόμαστε ολοι μας.
 




Viviana

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2011
2.901
546
Χολαργός
Δεν πρόκειται να του αλλάξω κάτι.Οτι χρειαστεί θα φροντίσω να κόψω εγώ απο κάτι δικό μου η ο άντρας μου,αλλά ο Ρόκυ δεν θα στερηθεί κάτι!
Ουτως η άλλως δεν κάνουμε υπερβολές αλλά κι αυτό αν χρειαστεί να κάνουμε κάποτε που μπορεί να θεωρηθεί περιττό,καλύτερα να κόψουμε το τσιγάρο!
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Σταματησα να της δινω λεφτα να τρωει εξω. Πλεον, οτι εχει το σπιτι.
χαχαχαααααααααα!!!

Εμείς δεν έχουμε αλλάξει κάτι στα σκυλιά μας, σε εμάς αρκετά.
Μπορώ να πω ότι αυξήθηκαν τα έξοδα γιατί αυξήθηκαν και πληθυσμιακά αλλά και είχαμε πρόβλημα υγείας του ενός μας σκύλου που κόστισε πολλά.
Κατά τα άλλα δεν κάνουμε υπερβολές εκτός από κρεββάτια κάθε μήνα γιατί τα τρώνε, τα μασουλητηρια τα σταματήσαμε γιατί δεν είδαμε προκοπή και πλέον μόνο kong που δεν διαλύονται με τίποτα, τροφή καλή και σε ποιότητα αλλά και σε τιμή, και τα ιατρικά τους έξοδα από τα οποία γνώμη μου είναι χωρίς να υπερβάλει κανείς ότι δεν πρέπει εκεί να γίνονται εκπτώσεις.
Πάρκα, puppies park κλπ όπως και εκπαιδεύσεις τα βάζω στα απαραίτητα .
 
Last edited:


matilda

Well-Known Member
16 Ιουλίου 2007
1.431
1.022
Απο τροφη τους δινω μια οικονομικη αλλα καλη. Αν δω οτι τα πραγματα στριμωχνουν επικινδυνα θα την αλλαξω στο αμεσως πιο οικονομικο αλλα καλο που μπορω να αντεξω.

Κτηνιατρικες παροχες ουτε που το συζηταω. Δεν ειναι κατι που μπορεις να παρακαμψεις.

Λουρακια, φροντιζω να παιρνω ακριβα που να με βολευουν και να διαρκουν οποτε δεν εχουμε εξοδα απο εκει.

Παιχνιδια, η μεγαλη δεν ενδιαφερεται και πολυ εκτος απο τους κομπους της που τους τραβολογαει χωρις να τους χαλαει. Η μικρη με ενα μπαλακι του τενις, ενα κουκουναρι ή ενα ξυλαρακι που θα βρουμε στην βολτα ειναι υπερευχαριστημενη. Τα μονα που χαλαει με μανια ειναι τα λαστιχενια ζωακια που κορναρουν. Αλλα αυτα τα παιρνουμε αραια και που μιας και η ημερομηνια ληξης τους ειναι τα 5 λεπτα μαξιμουμ.

Τις βολτες μας σε παρκα βουνα και λαγκαδια δεν τις διαπραγματευομαι.
 


veloutela

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2011
209
4
Τι να αλλάξει.. έτσι κι αλλιώς εν μέσω κρίσης μας ήρθε η μικρή οπότε πορευόμαστε έτσι..
Όταν έχω λεφτά στα χέρια μου κοιτάω να πάρω πράγματα για την αφεντιά της και να καλύψω τις ζημιές που μου έχει κάνει ( ο ηλεκτρολόγος έχει γίνει κολλητός μας)
 


chrysoula

Well-Known Member
18 Ιανουαρίου 2011
2.819
31
Αθήνα
Εάν εξαιρέσουμε την εκτός προγράμματος αγορά της Νεφέλης που με έβγαλε εκτός προυπολογισμού τίποτα απολύτως....ότι είχε η Κλαίρη θα έχει και η μικρή...