Οι αισθητικές χειρουργικές επεμβάσεις στο σκύλο


Alexandra

Well-Known Member
29 Ιανουαρίου 2008
794
1
Athens
Μάκη σε διαβεβαιώ ότι στη σκύλα μου δε φαίνεται τίποτα.

Όχι κίνηση, ούτε ψήγμα ουράς. Θα βάλω φωτό αν και δε ξέρω αν θα το καταλάβετε.
 


galazio

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2008
3.733
7
αλεξανδρα, το καταλαβαμε, αλλα εδω δεν συζηταμε για το κοψιμο της ουρας που να κατανταει το σκυλι κολοβο, αλλο ειναι το θεμα:)
 


ΜΑΚΗΣ

Well-Known Member
6 Ιουλίου 2006
4.160
2
και ΞΑΝΑλέω

σε όσα ΚΟΒΕΤΕ η ουρά αφήνοντε ΠΑΝΤΑ κάποιο σπόνδυλοι ανάλογα την ράτσα

άρα ή ετσι γεννήθηκε ή σε χασάπη επεσε
 


Alexandra

Well-Known Member
29 Ιανουαρίου 2008
794
1
Athens
Οκ ρε παιδιά, σόρι. Να ρωτήσω για το κόψιμο ουράς που μένουν οι σπόνδυλοι. Με το κούνημα εκφράζει τη χαρά και το βλέπεις.

Το φόβο, την επιθετικότητα πως τα βλέπεις? Με τους 2-3 σπονδύλους που έχουν μείνει? πως καταλαβαίνεις αν το σκυλί βάζει την ουρά στα σκέλια, αν είναι όρθια κάγκελο και προδιαθέτει επίθεση κλπ κλπ.
 


Chloe

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2006
8.324
30
42
Αθήνα
prigipissa-straydog.blogspot.com
Είμαι τελείως κατά, αλλά στα κανίς στις ΗΠΑ απαγορεύεται η ουρά να ΜΗΝ είναι κομμένη. Είναι ελάττωμα αποκλεισμού απ' όσο ξέρω. Στην Ελλάδα δεν ξέρω τι γίνεται.
(έχω την ιδέα ότι κάπου το ΄χω ξαναγράψει αυτό).
 


galazio

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2008
3.733
7
και σε οποια κοβονται τα αυτια, παλι αφηνεται αυτι..δεν κοβονται συριζα σαν το σκυλακι που ειδε η νοελα, η σαν το δικο σου...
δεν εχουν αυτια τα ντοπερμαν και ουρα να εκφραστουν?
 


Alexandra

Well-Known Member
29 Ιανουαρίου 2008
794
1
Athens
Ρε γαλάζιο, τα ροτ και ορισμένα κυνηγόσκυλα που βλέπω στη βόλτα με ουρά 4 εκατοστά, εγώ προσωπικά δε καταλαβαίνω τον τρόπο που εκφράζονται.
 


galazio

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2008
3.733
7
Είμαι τελείως κατά, αλλά στα κανίς στις ΗΠΑ απαγορεύεται η ουρά να ΜΗΝ είναι κομμένη. Είναι ελάττωμα αποκλεισμού απ' όσο ξέρω. .
ναι, διοτι τα σκυλια δημιουργηθηκαν απο εμας για συγκεκριμενους λογους και εαν καποια στοιχεια πανω τους, εμποδιζουν αυτους τους λογους να ολοκληρωθουν, ειναι ελλατωμα αποκλεισμου.
αλλου και αλλιως κυνηγαει η μια φυλη, αλλου και αλλιως η αλλη
ποιντερ με κομμενη ουρα, υφισταται? τι να το κανεις?(εαν το εχεις παρει για τον λογο που δημιουργηθηκε)
μην τα θελουμε και ολα δικα μας.
 


galazio

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2008
3.733
7
Ρε γαλάζιο, τα ροτ και ορισμένα κυνηγόσκυλα που βλέπω στη βόλτα με ουρά 4 εκατοστά, εγώ προσωπικά δε καταλαβαίνω τον τρόπο που εκφράζονται.
δεν τα εχεις προσεξει..εαν προσεξεις, θα καταλαβεις πολυ καλα:)
κοιταξε τα απο εδω και περα;)
οτι ακριβως κανουν με ουρα μακρια, κανουν και με κοντη, ακριβως το ιδιο.
(αρκει να εχει κοπει σωστα-εννοειται!)
 


Chloe

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2006
8.324
30
42
Αθήνα
prigipissa-straydog.blogspot.com
Ειδικά στο κανίς η πον-πον κοντή ουρίτσα είχε χρήση "σημαδούρας". Δηλαδή ο ιδιοκτήτης έβλεπε τη "μπαλίτσα" μέσα στο νερό όταν ο σκύλος έτρεχε για την πάπια και ήξερε πού είναι.
Αν τώρα στέλνει κανείς το κανίς του στις λίμνες να κυνηγάει πάπιες, ας του κόψει την ουρά! Κατά τα άλλα δε βλέπω να εξυπηρετεί τίποτε άλλο.
Είδα πριν λίγο καιρό ένα μίνι με κανονική ουρά και το χάρηκε η ψυχή μου!
 


lawrence-gr

Well-Known Member
2 Σεπτεμβρίου 2008
6.512
750
Ξεσσαλονικη!!!
επειδη ακουστηκε κατι για ουρες και μαχες...εχετε δει πολλα σκυλια με τετοια ενστικτα να αρπαζοντε απο ουρες?εγω οχι.ολα χτυπανε σε ζωτικα σημεια.χαζο ειναι το πιτμπουλ να πιασει το ροτι απο την ουρα?η το αντιθετο....
 








lawrence-gr

Well-Known Member
2 Σεπτεμβρίου 2008
6.512
750
Ξεσσαλονικη!!!
μην παει προς καυγα η κουβεντα ε!σιγα...αποψεις λεμε και ειναι κακο ο ενας να παει να πεισει τον αλλον.εγω προσωπικα παντως αν μου εγγυηθει καποιος οτι δεν ποναει το κοψιμο,ουτε πριν ,ουτε μετα,ουτε προβληματα εγγυμονει,ουτε στον χαρακτηρα εχει συνεπειες θα το αποδεχτω.αλλα δεν θα το κανω.η λογοι μου ειναι καθαρα σεβασμου στο ζωο και ηθικης δικης μου.
 


ΜΑΚΗΣ

Well-Known Member
6 Ιουλίου 2006
4.160
2
ναι αναθεωρούντε αλλά όχι όσο εύκολα νομίζεις

στην Ευρώπη βλέπεις δύσκολα ροττ χωρίς ουρά όχι γιατί αναθεωρήθηκε το πρότυπο αλλά γιατί ο μεγαλύτερος ομιλος της φυλής βρισκετε σε χώρα που απαγορεύετε το κόψιμο ΚΑΙ η παρουσίαση σε εκθέσεις σκύλων με κομμένη ουρά ακόμα και αν προέρχοντε από χώρα που επιτρέπετε
 


ΜΑΚΗΣ

Well-Known Member
6 Ιουλίου 2006
4.160
2
δεν εχω απόδειξη από κτηνίατρο που να γράφει ότι έκανα εμβόλιο


προφανώς απαγορεύετε
 


Chloe

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2006
8.324
30
42
Αθήνα
prigipissa-straydog.blogspot.com
στην Ευρώπη βλέπεις δύσκολα ροττ χωρίς ουρά όχι γιατί αναθεωρήθηκε το πρότυπο αλλά γιατί ο μεγαλύτερος ομιλος της φυλής βρισκετε σε χώρα που απαγορεύετε το κόψιμο ΚΑΙ η παρουσίαση σε εκθέσεις σκύλων με κομμένη ουρά ακόμα και αν προέρχοντε από χώρα που επιτρέπετε
Μπράβο τους!
 


lawrence-gr

Well-Known Member
2 Σεπτεμβρίου 2008
6.512
750
Ξεσσαλονικη!!!
ροττι, δηλαδη στο καυκασου μου, πως στερειται η επικοινωνια ?
μια χαρα βλεπω ποτε κουναει τα αυτια της και τον τροπο που το κανει, και δεν νομιζω να απεκτησε ψυχολογικα οταν ειδε οτι της τα εκοψαν, απεναντιας, ειναι καρακουκλαρα ετσι:) και πολυ ευκολοτερο να μην πληγωθει εαν χρειαστει να κανει καμια μαχη.
οκ τωρα?
 


ΜΑΚΗΣ

Well-Known Member
6 Ιουλίου 2006
4.160
2
μπράβο σε ποιους??

και γιατί??

εχω ξαναπει ότι το νόμισμα έχει δυο όψεις

στην ιδια χώρα επιτρέπετε το κόψιμο της ουράς στα κυνηγόσκυλα
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.123
Μηνύματα
895.931
Μέλη
19.938
Νεότερο μέλος
panos95