Ορισμός της επιθετικότητας


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.644
7.753
Κι εγώ νομίζω ότι δε θες δεύτερο σκύλο. Τώρα γιατί έχεις μπει στη διαδικασία πραγματικά δε καταλαβαίνω, άβυσσος η ψυχή του ανθρώπου.
Όπως και να έχει ο δεύτερος σκύλος απαιτεί ξεβόλεμα πολύ μεγαλύτερο από τον πρώτο. Φιλικά θα σε συμβούλευα να μη πάρεις με τίποτα. Δεν είσαι 100% αποφασισμένη και καλύτερα να νοσταλγείς ένα δεύτερο πότε πότε παρά να φας πήξιμο ανευ προηγουμένου.
 








tasos malinoua

Well-Known Member
21 Οκτωβρίου 2012
3.822
8.564
χαχχαχαχαχα
καλα αν ειναι καλα καλο παιδι ισως το γλυτωσει

παντως εχει φανει πλεον οτι η σαρα δεν θελει δευτερο σκυλο αλλα να βασανιζει τον εαυτο της.
 
  • Like
Reactions: Orilis


Sara

Well-Known Member
27 Δεκεμβρίου 2008
7.737
1.479
Illinois, USA
Νομιζω οτι περισσοτερο το σκεφτομαι διοτι αισθανομαι ενοχές που το Μουφ ειναι μονο του, που ζούσε καποτε με πολλους σκυλους και που μετακομίσαμε καπως πιο μακρυα.

Και ναι, τα σκυλια πρεπει να ειναι φιλικά εδω. Το σωστο ειναι να ρωτησεις πρωτα καποιον αν ειναι οκ να χαϊδέψεις το σκυλι του, αλλα ο,τι και να γινει, ετσι και πεσει δάγκωμα, την έβαψες και θα φας πολλα λεφτα δικαστικά. Επισης προσυπογράφουν περιουσίες για να ειναι σίγουροι οτι θα πληρώσεις και αν το κανουν, η τραπεζα που δινει το στεγαστικό δάνειο, το κλείνει, σου παιρνει το σπιτι, το πουλαει γρηγορα για να παρει τα λεφτα της και ο,τι μεινει το δινουνε στον δαγκωμένο συνηθως. Συνηθως επισης αν γινει αυτο, ο δαγκωμένος δεν θα παρει τιποτα διοτι δεν θα μεινει τιποτα απο τετοια πώληση, αλλα μπορουν να το κανουνε απο εκδίκηση ´ή εκβιασμό. Επισης το σκυλο τον τρωει η μαρμάγκα.
 




ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Νομιζω οτι περισσοτερο το σκεφτομαι διοτι αισθανομαι ενοχές που το Μουφ ειναι μονο του, που ζούσε καποτε με πολλους σκυλους και που μετακομίσαμε καπως πιο μακρυα.

Και ναι, τα σκυλια πρεπει να ειναι φιλικά εδω. Το σωστο ειναι να ρωτησεις πρωτα καποιον αν ειναι οκ να χαϊδέψεις το σκυλι του, αλλα ο,τι και να γινει, ετσι και πεσει δάγκωμα, την έβαψες και θα φας πολλα λεφτα δικαστικά. Επισης προσυπογράφουν περιουσίες για να ειναι σίγουροι οτι θα πληρώσεις και αν το κανουν, η τραπεζα που δινει το στεγαστικό δάνειο, το κλείνει, σου παιρνει το σπιτι, το πουλαει γρηγορα για να παρει τα λεφτα της και ο,τι μεινει το δινουνε στον δαγκωμένο συνηθως. Συνηθως επισης αν γινει αυτο, ο δαγκωμένος δεν θα παρει τιποτα διοτι δεν θα μεινει τιποτα απο τετοια πώληση, αλλα μπορουν να το κανουνε απο εκδίκηση ´ή εκβιασμό. Επισης το σκυλο τον τρωει η μαρμάγκα.
Άλλο πράγμα το φιλικά και αλλο το "χάπατα" χωρίς ταπεραμεντο/χαρακτηρα που πρέπει να ανέχονται τον καθένα που θέλει να χαϊδεψει όπως να 'ναι, όπου να 'ναι. Σκυλιά ειναι και πρέπει να σεβόμαστε και τα ένστικτα και τις ανάγκες τους. Αλλιώς μια χαρά φιλικά ειναι τα λούτρινα! Και τα πνίγεις και στις αγκαλιές, και τα πλένεις όποτε θες και δεν ζορίζουν για κατουροχεσίματα...
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.125
10.078
Athens
American psycho οι αμερικάνοι τελικά - έχουν φάει πολύ ψέκασμα.
Επιθετικό σκυλί σε πάπιες πρώτη φορά ακούω σαν ορολογία.

Δηλαδή τις προάλλες που βρήκα το πτώμα περιστεριού πάνω στον καναπέ, αν ήμουν Αμερική θα είχαν πάει και τα τρία για ευθανασία ε?

(Παρεμπιπτόντως κι εγώ δεν μπορώ να μαζέψω νεκρά ζώα αλλά ...για αυτό υπάρχουν οι γείτονες!
 






l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.644
7.753
Άλλο πράγμα το φιλικά και αλλο το "χάπατα" χωρίς ταπεραμεντο/χαρακτηρα που πρέπει να ανέχονται τον καθένα που θέλει να χαϊδεψει όπως να 'ναι, όπου να 'ναι. Σκυλιά ειναι και πρέπει να σεβόμαστε και τα ένστικτα και τις ανάγκες τους. Αλλιώς μια χαρά φιλικά ειναι τα λούτρινα! Και τα πνίγεις και στις αγκαλιές, και τα πλένεις όποτε θες και δεν ζορίζουν για κατουροχεσίματα...
Εγώ από τη μικρή μου εμπειρία από σουηδούς συγγενείς έχω καταλάβει ότι δεν είναι μόνο το Αμέρικα που θέλει τους σκύλους χάπατα αλλά και η β.ευρώπη. Εγώ για να καταλάβεις στα μάτια τους είμαι η τρελή του χωριού που υιοθέτησα σκύλο σαν το Τζιμάκο. Τα πάντα σ'αυτές τις χώρες γίνονται μέσα σε κουτάκια. Έτσι και ξεφύγεις λίγο από το κουτάκι σε έφαγε η μαρμάγκα.
 


stamatia

Well-Known Member
6 Ιουνίου 2009
5.371
2.994
Να απαγορευτούν τα σκυλιά από την Αμερική, Β. Ευρώπη και ενδεχομένως από όλες τις χώρες του κόσμου...μόνο στην Ελλάδα να ζουν που κάνουν ζωάρα.....λυτά, χύμα στους δρόμους, παρέα με τους άλλους κόπρους της γειτονιάς, κατουροχέζουν όπου να ναι, Μεξικάνοι το καλοκαίρι στον ήλιο, junk food...:D
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.644
7.753
Να απαγορευτούν τα σκυλιά από την Αμερική, Β. Ευρώπη και ενδεχομένως από όλες τις χώρες του κόσμου...μόνο στην Ελλάδα να ζουν που κάνουν ζωάρα.....λυτά, χύμα στους δρόμους, παρέα με τους άλλους κόπρους της γειτονιάς, κατουροχέζουν όπου να ναι, Μεξικάνοι το καλοκαίρι στον ήλιο, junk food...:D
Αλοίμονο, από ζωάρα άλλο τίποτα..
 


betty coltrane

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2011
3.972
9.756
47
Ηράκλειο, Αττική
goodcopbadcop6.blogspot.gr
Ειναι απαραιτητο να το δουμε συγκριτικα;
Ούτε δω είναι παράδεισος, ούτε εκει κατα τη γνωμη μου.
Το να θελω ενα σκυλο που να εχει αποβαλλει ολα αυτα που τον κανουν σκυλο, ειναι λαθος κατα τη γνωμη μου. (Τοτε γιατι τον στειρωσες θα μου πειτε... Ελα ντε!)

Δεν εχω εμπειρια απο Αμερικη και μόνο τουριστρια στη Β. Ευρωπη. Στο Μοναχο, πχ πολλα σκυλια εξω στο δρομο καποια και χωρις λουρι αλλα τοσο νωχελικα που ηθελα να παω να τα τσιγκλισω.

Βεβαια και οι ανθρωποι ετσι ηταν. Με αγχωσε αυτο. Αισθανθηκα την αναγκη να δημιουργησω λίγο αθηναϊκό χάος για να δω τι θα γινει.
 




ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Δηλαδή εκεί το "σωστό" σκυλί ειναι κάτι σαν ζομπι χωρις το δάγκωμα...?
Αυτό το ονομάζουμε σκύλο?

Όχι, προτιμώ το σκυλί να γαυγίσει, να μαλακιστεί παρά να το εχω με την πρεπουσα κατά τους "ειδημονες" συμπεριφορά και αν αποκλίνει τσουυυυ "είναι επιθετικό, ευθανασία"

Ναι εδώ ειμαστε πολύ πίσω, πάρα πολύ πισω.... αλλά ευτυχώς δεν θα προοδεύσουμε τόσο ώστε να πούμε το πρόβατο σκύλο...
 


johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
...Δηλαδή τις προάλλες που βρήκα το πτώμα περιστεριού πάνω στον καναπέ, αν ήμουν Αμερική θα είχαν πάει και τα τρία για ευθανασία ε? ...
Μήπως το περιστέρι το βρήκες πάνω στο ριχτάρι, εκεί που είχαν ξεράσει οι γαλλίδες τον ωμό γαύρο? Και πέθανε από δηλητηρίαση το πουλάκι???:whistle:
 
  • Like
Reactions: vek






Στατιστικά Forum

Θέματα
33.120
Μηνύματα
895.887
Μέλη
19.931
Νεότερο μέλος
Kwnstantina_22