Ο ΚΟΕ και τα φθηνα του ψεμματα.




sir-elric

Well-Known Member
17 Νοεμβρίου 2006
2.589
3
marathon beach
να κανω και μια αλλη ερωτησουλα ποσοι εχετε παει να πληρωσετε και το ταμειο "απουσιαζε" και επρεπε να πατε κατω στα ΕΛΤΑ να κοψετε ταχυδρομικη επιταγη πληρωντας και την αναλογη προμηθεια?
 


Kaipan

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2010
49
0
πετρουπολη
να κανω και μια αλλη ερωτησουλα ποσοι εχετε παει να πληρωσετε και το ταμειο "απουσιαζε" και επρεπε να πατε κατω στα ΕΛΤΑ να κοψετε ταχυδρομικη επιταγη πληρωντας και την αναλογη προμηθεια?
:D:D:D
πλακα κανεις.............
ω ρε γλεντια.......
 




solco

Well-Known Member
6 Φεβρουαρίου 2008
807
0
Syros Greece
www.caneguardiano.com
να κανω και μια αλλη ερωτησουλα ποσοι εχετε παει να πληρωσετε και το ταμειο "απουσιαζε" και επρεπε να πατε κατω στα ΕΛΤΑ να κοψετε ταχυδρομικη επιταγη πληρωντας και την αναλογη προμηθεια?
Το ταμειο αν θυμαμαι καλα ηταν στη ...Λαμια
μου φανηκε κι εμενα λιγο παραξενο αυτο. Αν ηταν δηλαδη καπου εντος Αθηνων...με συνεφερε να παω να βρω το ταμειο...και να πληρωσω αντι να μου κρατησουν τα ΕΛ.ΤΑ 4 ευρω παραπανω
 


omarock

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2009
2.836
7
Δραμα
Σας ειχα γραψει την προηγουμενη εβδομαδα οτι ο ΚΟΕ ειπε τελικα θα στειλη τα Πετιγκρι αυτην την εβδομαδα,αυτη σημερα τελειωσε και δεν εχω ακομη τα Πετιγκρι,τα κουταβια ειναι τωρα 11 μηνων 4 Απριλιου σε ενα μηνα δηλαδη κλεινουν χρονο,υποτιθετε οτι εδω κα ι 2 μηνες ειναι ετοιμα.
 


omarock

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2009
2.836
7
Δραμα
Τελικα μετα απο 11 μηνες ηρθαν τα πετιγκρι απο τον ΚΟΕ,7 ευρω αντικαταβολη,παω στο σπιτι τα ανοιγω και βλεπω οτι μας εχουν βαλει λαθος ονομα αντι για Of Nestos River γραφει Of Nestis River πηρα τηλεφωνο το δεχτηκαν οτι εκαναν λαθος οποτε τα εστειλα παλι πισω και περιμενω παλι,παντως δεν μπορω να πω ειναι και αυτο ενα βημα προοδου,προχωραει η δουλεια,τωρα ποτε θα ξανα εκτυπωθουν δεν ξερω,οποιος ομως μιλησει και πει οτι φταινε η ΒΥΒ η τα Πετ σοπ για την καταντια μας να του καει το βιντεο,δεν παιζομαστε.
 


katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
Καλα...περίμενε άλλον ένα χρόνο...και θα δηλωσεις μαζί και τις γένες των κουταβιων αυτών...δύο σε ένα...!!
 








omarock

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2009
2.836
7
Δραμα
Ε με αυτα που γραφεται θα μου τα ριξει ολα εμενα ο ΚΟΕ,και καλα απο τοτε που ηρθε αυτος ολα στραβα τα κανουμε θα λενε(τα ρημαδια τα σμαιλις ρε παιδια που ειναι?)
 




st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
Σημερα που ειχαμε μαθημα εκπαιδευσης μου ειπε ο εκτροφεας μου οτι οταν τους πηρε τηλεφωνο στον ΚΟΕ για να δει τι γινετε με τα pedigree του ειπαν οτι δεν ειχαν μελανια!

Χαχαχαχα
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
(τα ρημαδια τα σμαιλις ρε παιδια που ειναι?)
Κι εσύ τις φατσούλες ψάχνεις ε; Λοιπόν, αν πατήσεις "επεξεργαστής κειμένου", σε βγάζει σε προεπισκόπηση του μηνήματός σου, όπου θα βρεις και τις φατσούλες... ;)
 




fantom14

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2010
70
0
ΑΘΗΝΑ
Ρε παιδια εχω μια απορια και πειτε μου αμα ειναι τυχαιο ή ο ΚΟΕ αρχισε να δουλευει σωστα??? Η γεννα εγινε 07/12/09 και η εκδοση του pedigree εγινε 06/04/10 ενω ηταν για τον Αυγουστο δεν ειναι οτι "με χαλαει" αλλα θελω να μου λυσεται αυτην την απορια.
 


omarock

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2009
2.836
7
Δραμα
Εσυ η απο τον ΚΟΕ εισαι :)η ο ΚΟΕ βγαζει τα πετιγκρι μια φορα τον χρονο και επεσες στην ημερομηνια.
Εγω παντως τα εστειλα πισω εδω κα 20 μερες λογο του λαθους και ακομη περιμενω.
 


fantom14

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2010
70
0
ΑΘΗΝΑ
Και εμενα μου φανηκε περιεργο γιατι οταν πηρα το κουταβι στην δηλωση της γεννας ελεγε 08/10 ημερ/νια εκδοσης δηλ Αυγουστο και σημερα με πηρε τηλ ο ανθρωπος που εχει τον πατερα του κουταβιου μου (δεν αναφερω ονομα) και μου λεει οτι βγηκαν τα pedigree και βασικα ουτε εκεινος το πιστευε και τους πηρε 2 φορες τηλ και μου ειπε κιολας οτι αλλη περιμενουν 1χρονο και περισσοτερο πραγματικα ειστε πολυ τυχεροι, κατι εγινε!!!!
 
Last edited:


Krina

Well-Known Member
28 Οκτωβρίου 2008
2.244
5
56
Περιστερι Αττικης
www.vomkrinastrand.com
βρε παιδια εγω για αλλη μια φορα θα ρωτησω
οκ ενταξει καποιες φορες αργουν τα pedigree και που ειναι το τοσο μεγαλο προβλημα ? ο ομιλος κανει οτι μπορει εχει πολλα πραγματα που ασχολητε και λιγο ανθρωπινο δυναμικο, και αν περιμενουμε και λιγο τι θα παθουμε ?

οσο αναφορα τους ιδιοκτητες των κουταβιων , μπορουν οταν παιρνουν το κουταβι ο εκτροφεας μαζι με το βιβλιαριο υγειας να δινει φωτοτυπια καταχωρησης γεννας (που αναφερει γεννητορες και τοκετοομαδα) με αριθμο πρωτοκολλου ΚΟΕ ,μπορει ο ιδιοκτητης με ενα τηλεφωνο στο ΚΟΕ λεγοντας την επωνυμια εκτροφειου και τον αριθμο πρωτοκολλου να επιβεβαιωσει την επικειμενη εκδοση των pedigree

εαν παλι καποιο απο τα μικρα ειναι να παρεβρεθει σε εκθεση ,τοτε παλι δεν υπαρχει προβλημα ,μπορει ο ιδιοκτητης να δηλωσει συμμετοχη και στο σημειο που γραφουμε το ΒΕΚ ,να γραψει υπο εκδοση ΚΟΕ και θα επικοινωνησουν οι ομιλοι μεταξυ τους χωρις αλλη παρεμβαση ιδιοκτητη και εκτροφεα και το κουταβι θα μπει κανονικα στο στιβο και θα εκδοθουν τα pedigree

εαν παλι κουταβι δωθει στο εξωτερικο και ειναι να παει εκει σε εκθεση ,τοτε αν ο εκτροφεας ενημερωσει εγγραφως τον ΚΟΕ βγαζει αμεσως τα pedigree και το συγκεκριμενο το κανει και export

δεν καταλαβαινω λοιπον γιατι να μην περιμενουμε διευκολινοντας ετσι το εργο του ΚΟΕ αφου σε εμας δεν δημιουργητε κανενα κολλημα