Ο Λυκοσκυλος Που Εγινε Αρνακι...!


jimboGS

Well-Known Member
10 Οκτωβρίου 2011
1.629
581
New Peramos City a.k.a Megalo Peuko
ουτε τον αλπεν τον βλεπω καπως... πιο πολυ την δαγκωνει να παιξουν παρα να την σενιαρει... ειπε ο γιατρος μολις κοπει το αιμα να ειμαι σε εγρηγορση!
 
  • Like
Reactions: noni_papa


elpinor

Well-Known Member
27 Αυγούστου 2015
846
3.188
Αθήνα
Επειδή μόλις κοπεί το αίμα, ο Άλπεν θα απασφαλίσει σαν να του γύρισες διακόπτη, ξεκίνα στην μικρή από τώρα υγρή χλωροφύλλη. Μια κουταλιά του γλυκού πρωί-βράδυ μέχρι να καθαρίσει τελείως. Θα μειώσει πάρα πολύ την μυρωδιά των ορμονών. Θα σου κάνει βέβαια πράσινα κακά, αλλά δεν πειράζει.
 


jimboGS

Well-Known Member
10 Οκτωβρίου 2011
1.629
581
New Peramos City a.k.a Megalo Peuko
Επειδή μόλις κοπεί το αίμα, ο Άλπεν θα απασφαλίσει σαν να του γύρισες διακόπτη, ξεκίνα στην μικρή από τώρα υγρή χλωροφύλλη. Μια κουταλιά του γλυκού πρωί-βράδυ μέχρι να καθαρίσει τελείως. Θα μειώσει πάρα πολύ την μυρωδιά των ορμονών. Θα σου κάνει βέβαια πράσινα κακά, αλλά δεν πειράζει.
Τι ειπες ρε χημικε τωρα? που το θα το βρω αυτο το πραγμα?
 




elpinor

Well-Known Member
27 Αυγούστου 2015
846
3.188
Αθήνα
Αυτό ακριβώς. Και όντως είναι φοβερό και για μας.
Κάνει καλύτερη δουλειά από τα σπρέι.
Κάτι ανάλογο βγάζει και η canina σε σπρέι και υγρό, αλλά ο εισαγωγέας εδώ δεν το φέρνει και η εταιρία σε χώρες που αντιπροσωπεύεται δεν στέλνει λιανική.
 


jimboGS

Well-Known Member
10 Οκτωβρίου 2011
1.629
581
New Peramos City a.k.a Megalo Peuko
Η μικρη ειναι στην φαση που της τελειωνει το αιμα.. ο Αλπεν καθε φορα που τους αφηνω μαζι (ειμαι παρον εννοειτε) αν δεν τους απασχολησω καπως εγω την κυνηγαει να την κουτουπωσει. ευτυχως οχι τοσο παθιασμενα οσο περιμενα.. δειχνουν να τον περναν ευκολα τον περιορισμο κι την φαση του οιστρου.
Παρατηρησα κατι που ισως να ειναι κι ιδεα μου.. απο την αρχη του οιστρου εχει γινει τιγκα γλυκια,
Ερχετε το βραδυ γυρνα αναποδα να την χαιδεψω, θελει οοοοολη την ωρα χαδια, ανεβαινει πανω μου κι κουλουριαζεται κι με κοιτα στα ματια σαν ερωτευμενη καρακαξα... εχει να κανει με την περιοδο η επειδη ειναι θυληκο ετσι δειχνει το δεσιμο της μαζι μου?
απλα επειδη ετυχε να γινει τωρα ολο αυτο μαζι με τον οιστρο μου εχει κανει εντυπωση.

Ο Αλπεν απο την αλλη το βλεμα του ειναι σαν τον κυκλωπα απο τους XMEN μας κοιταει κι μας καιει...
εχει το υφος '' ναι χαιδευτειτε εσεις ωραια κι καλα κι εγω ας ειμαι μονος μου εδω δεν πηραζει..δεν πηραζει''
 


noni_papa

Well-Known Member
19 Δεκεμβρίου 2015
1.935
3.155
34
Νέο Ψυχικό
Ναι οι αλλαγές στη συμπεριφορά κατά τη διάρκεια του οίστρου είναι συνηθισμένες. Άλλες σκύλες μπορεί να ζητάνε περισσότερη προσοχή και χάδια, άλλες μπορεί να έχουν περισσότερα νεύρα. Τώρα που σταματάει το αίμα και μπαίνεις στην επικίνδυνη ζώνη που θα θέλει (και θα επιδιώκει) και η μικρή τις στιγμές που είναι στον ίδιο χώρο ίσως να είναι καλή ιδέα να έχεις έναν από τους δύο με λουρί για να μην τους δοθεί ούτε μισή ευκαιρία. Ίσως δεις και αλλαγές στην όρεξη για φαγητό όσον αφορά στη μικρή. Άντε άλλες 15 μερούλες και τελειώσατε (y) (μια καλή ένδειξη είναι όταν ο αρσενικός σταματήσει να δείχνει ενδιαφέρον, συνήθως σε κανά 10ήμερο αλλά κράτα και λίγες μέρες επιπλέον).
 


jimboGS

Well-Known Member
10 Οκτωβρίου 2011
1.629
581
New Peramos City a.k.a Megalo Peuko
τους εχω χωρισμενους , ειναι λιγο απιθανο να περασουν το χωρισμα... εκτος αν εχουν στα αιματα τους κατι απο γατα.
απλα που κι που μες την μερα τους φερνω σε επαφη να παιξουν κι μετα παλι χωρια
 




noni_papa

Well-Known Member
19 Δεκεμβρίου 2015
1.935
3.155
34
Νέο Ψυχικό
Το ιδανικότερο για αυτές τις αναίμακτες μέρες θα είναι να μην έρθουν καθόλου κοντά και ακόμα και όταν υπάρχει ανάμεσά τους χώρισμα να είσαι και εσύ κάπου που θα βλέπεις. Έχουν καταγραφεί απίθανα κατορθώματα σκύλων που ήθελαν να ζευγαρώσουν (y)
 




jimboGS

Well-Known Member
10 Οκτωβρίου 2011
1.629
581
New Peramos City a.k.a Megalo Peuko
Δεν ξερω πως τα χωρισεις αλλα εχουν γινει ατυχηματα κ αναμεσα απο συρματα έχε το νου σου....
αν φτανει η τσουτσου του να περασει ολο το χωρισμα ειναι αξιος αναπαραγωγης... που θα ξανα βγει τετοια τσουτσου . ρεκορ γκινες...αχαχαχαχαχ

εκτος απο καγκελα εχουν κι υψομετρικη διαφορα. ο Αλπεν λογο του ποδιου του ειναι κοτα σε οτι εχει να κανει με υψος
 








jimboGS

Well-Known Member
10 Οκτωβρίου 2011
1.629
581
New Peramos City a.k.a Megalo Peuko
οταν ξεκινησε το θεμα του οιστρου κι μου γραφατε διαφορα πραγματα.. ελεγα ελα μωρε σιγα τι θα γινει... τις τελευταιες 2 μερες με εχουν χορεψει στο ταψι...
Μεχρι πριν 2 μερες τους αφηνα λιγο μαζι να παιξουν παρεα με εμενα κι μετα παλι τους χωριζα... τωρα δεν υπαρχει ουτε αυτο... Πιστευω κι λιονταρι να αφησω στον αλπεν τωρα θα το καβαλησει
 




jimboGS

Well-Known Member
10 Οκτωβρίου 2011
1.629
581
New Peramos City a.k.a Megalo Peuko
Ευτυχως τελειωσε το θεμα του οιστρου επιστρεψαμε στην ηρεμια μας...
Πωλουνται Γερμανικα ποιμενικα...αχαχχααχαχαχαχαχ
περα απο την πλακα ολοι πλεον ηρεμησαν ο Αλπεν παει καλυτερα κι λογικα παμε για στειρωση σε κανα 2 μηνο
 


noni_papa

Well-Known Member
19 Δεκεμβρίου 2015
1.935
3.155
34
Νέο Ψυχικό
:D. Τώρα να προσέχετε σε κάνα δίμηνο μην παρουσιάσει ψευδοκυηση. Αν παρουσιάσει καλό είναι να περιμένετε να τελειώσει τελείως πριν κάνετε τη στείρωση για να έχει καθαρίσει από τις ορμόνες (y)
 


jimboGS

Well-Known Member
10 Οκτωβρίου 2011
1.629
581
New Peramos City a.k.a Megalo Peuko
Καλησπερα... ειχε δυο μερες το κοριτσακι μου που ηταν ανορεκτο κι δεν ειχε κι διαθεση κι πηγαμε στο γιατρο. Ειχε πυρετο εκανε κι αιματολογικες...μας ειπε οτι ειναι υποπτη για ερλιχιωση κι ξεκιναμε θεραπεια για δεκα μερες με εναμιση χαπι πρωι βραδυ vibramicin .κι μετα παλι αιματολογικες κι ισως ενεσιμη αγωγη. Τι να πω κι bravecto ki scalibor κι απο ολα ειχε.
Εχω ξενερωσει βασικα νομιζω οτι καποιος μου κανει πλακα με την υγεια των σκυλιων μου.
Εν το μεταξυ δεν εχω κι ιδεα πως κι τι ειναι η ερλιχιωση. Διαβασα ενα αρθο αλλα χεστηκα πανω μου κι ειπα να μην γινω αλλο γιατρος του ιντερνετ κι να αφησω τον κανονικο να μου τα πει...
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.807
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf