Ο οίστρος στις σκύλες




ΓΕΩΡΓΙΑ

Well-Known Member
9 Νοεμβρίου 2008
414
0
35
το λες οτι δεν πρεπει ουτε καν να τ αφηνουμε να παιζουν η οταν παει να γινει κατι??:confused: παντως δεν εχιε γινει καμια κινηση το επισημαινω...μυριζει λιγο περισσοτερο απο το συνηθισμενο το θηλυκο αλλα τιποτα παραπανω...
 


foibos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2009
7.527
18
Δεν μπορείς να φανταστείς πόσο γρήγορα και απρόβλεπτα το αθώο παιχνίδι μπορεί να εξελιχθεί σε ΧΧΧ ταινία!!!!:p:p:p
Εγώ την δικιά μου την θυληκιά εκείνες τις μέρες δεν την άφηνα ούτε καν να μυριστεί με άλλους σκύλους!Η εκτόνωσή της γινίταν στον κήπο με παιχνίδι και οι βόλτες όσο πιο σύντομες και τι ςπολύ επικίνδυνες μέρες δεν την έβγαζα...Ήιελα να έχω το κεφάλι μου ήσυχο!
 




Alexia

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2008
6.350
202
65
Brussels
dolceconspirito.com
Άμα είναι υπάκουα τα σκυλιά δεν υπάρχει πρόβλημα. Εγώ την βγάζω κανονικά και στο πάρκο την αφήνω όπως πάντα ελεύθερη, μυρίζεται και συνεχίζουμε τη βόλτα μας. Αν δεν έρθει με το πρώτο έλα τη δένω για μερικά λεπτά.
 


ΓΕΩΡΓΙΑ

Well-Known Member
9 Νοεμβρίου 2008
414
0
35
μπορουν να ειναι υπακουα σε τετοιες περιπτωσεις??? ειδικα τ αρσενικα??ο δικος μου ακουει αλλα αμα ειναι κατι να του κεντρισει το ενδιαφερον...τελος! παραμενει προσκολλημενος εκει...
 


kopritis

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2008
7.809
23
Αθήνα, κεντρο.
Εμάς δε μας έχει τύχει θυλικιά σε οίστρο ακόμα (απ'οσο ξέρω τουλάχιστον). Είμαι πολύ περίεργη όμως να δω τι θα κάνει ο μικρός..... ο οποίος είναι γενικά της προσκολλήσεως (σε μένα). Ποτέ δεν έχει προτιμήσει παιχνίδι με σκύλο από την αγκαλιά της "μαμας" του! :p:p Αλλά ο οίστρος είναι άλλο θέμα.... να δούμε αν θα δουλέψει η στείρωση!
 


sofiaklv

Well-Known Member
4 Μαϊου 2007
1.362
3
Athens
Στειρωμένος σκύλος τι να κάνει βρε παιδιά? Θα αδιαφορήσει παντελώς! Ο δικός μας τουλάχιστον όταν η μικρή είχε οίστρο τη μύριζε καμιά φορά (γιατί προφανώς κάτι του μύριζε διαφορετικά) αλλά ως εκεί. Καμία συγκίνηση κατά τα άλλα.
 


denis

Well-Known Member
25 Απριλίου 2007
8.820
12
Athens
www.rottweiler-greece.net
Δεν είναι απαραίτητο αυτό. Γνωρίζω στειρωμένα σκυλιά που είναι κανονικότατα στην συμπεριφορά - και ίσως και υπερσεξουαλικά - και δεν μιλάω φυσικά για καβαλήματα παιχνιδιού και ιεραρχίας
 




denis

Well-Known Member
25 Απριλίου 2007
8.820
12
Athens
www.rottweiler-greece.net
Ναι. Το ένα είναι boxer το έχει κολλητός μου φίλος και το έχω τσεκάρει πολλές φορές με πολλές από τις σκύλες μου. Πολλές φορές πιάνει τον οίστρο καλύτερα από αρτιμελή σκύλο :)
 


Alexia

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2008
6.350
202
65
Brussels
dolceconspirito.com
Δεν είναι απαραίτητο αυτό. Γνωρίζω στειρωμένα σκυλιά που είναι κανονικότατα στην συμπεριφορά - και ίσως και υπερσεξουαλικά - και δεν μιλάω φυσικά για καβαλήματα παιχνιδιού και ιεραρχίας
Κ εγώ γνωρίζω τέτοιες περιπτώσεις. Την δευτέρα μάλιστα που πήγαμε βόλτα με τον κολλητό της Toya και ήταν στις μέρες της ειχαν πολύ πλάκα. Επειδή τον μάλωναν μένανε πίσω και κρυβόντουσαν πίσω από δέντρα. :D
 




mathousalix

Well-Known Member
9 Ιανουαρίου 2009
803
1
παιδια μια ερωτηση..εμενα η δικια μου ειναι 11 μηνων και δεν της εχει ερθει ακομα..ειναι κατι ανησυχητικο??
 


dimiv

Well-Known Member
18 Αυγούστου 2008
506
0
50
Αθήνα
παιδια μια ερωτηση..εμενα η δικια μου ειναι 11 μηνων και δεν της εχει ερθει ακομα..ειναι κατι ανησυχητικο??

ο γιατρός σου τι λέει ?

από ότι θυμάμαι γύρω στους 6 μήνες είναι η πρώτη φορά!
 


sofiaklv

Well-Known Member
4 Μαϊου 2007
1.362
3
Athens
από ότι θυμάμαι γύρω στους 6 μήνες είναι η πρώτη φορά!
Από 6-14 μηνών αν θυμάμαι καλά.

11 μηνών ήταν η δικιά μου όταν της ήρθε πρώτη φορά.
Δε χρειάζεται να ανησυχείς :)
 


mathousalix

Well-Known Member
9 Ιανουαρίου 2009
803
1
δεν ρωτησα τον γιατρο γιατι ειχα διαβασει στο ιντερνετ οτι μπορει ο πρωτος οιστρος να ερθει μεχρι τους 12 μηνες..απλα πλησιαζει ο καιρος δεν της ερχεται και αρχισα να ψιλοαγχωνομαι..

sofiaklv ευχαριστω πολυ!
οποτε δεν αγχωνομαι και απλα περιμενω!!
 


aggeliki1

Well-Known Member
2 Φεβρουαρίου 2007
407
0
47
Ν.ΜΑΚΡΗ
να ρωτησω και εγω κατι μιας και δεν ειχα ποτε αστειρωτο θηλυκο?
υιοθετησα ενα κανις11 χρονων,τωρα εχει οιστρο,αλλα οταν ουρει ειναι αρκετα κοκκινωπα μερικες φορες,ειναι φυσιολογικο αυτο,ετσι γινεται στον οιστρο?
επισης οταν εχουν οιστρο,εχουν και συχνοουρια?κανει πολλες,πολλες φορες,2-3σταγονες.
γιατιμου φαινεται οτι θα εχω τρεχαματα??? :(
 






Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.820
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU